DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   (Ne)uspesno obavljen SEO? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10528)

jovica 16. 11. 2011. 13:21

(Ne)uspesno obavljen SEO?
 
Zdravo svima!

Zeleo bih da cujem misljenje SEO strucnjaka i svih onih koji imaju iskustva u optimizaciji.

Naime, pre oko mesec i po dana sam pokrenuo jedan sajt, koji prodaje neki moj softver. Dakle, ceo sajt se vrti oko jedne aplikacije.

Domen je star oko 2 meseca.

"Uspeh" koji sam postigao off page i on page SEO-m je sledeci:
-Google PR 2
-9. mesto na google.com za primarnu frazu koju sam optimizovao
-Alexa vidi 95 backlinkova, ali Google vidi jos desetak vise.
Btw, Alexa rating je 1,064,0XX
Da, za tu primarnu frazu google.com vraca oko 360,000 rezultata.

Kako Vam se ovo cini? Nov sam u SEO vodama, kroz ovaj projekat sam poceo da ucim, pa me zanima sta iskusniji ljudi misle, kako napredujem?
Je l' ovaj "uspeh" nije nista posebno, ili je ok?

Sta mi mozete reci iz Vaseg iskustva?

Da, zaboravih da pomenem, ispred mene na prvoj strani su Microsoft i Symantec sa po jednim linkom, i jos neki "velikani".

ivanhoe 16. 11. 2011. 14:19

a sto ne das link ka sajtu? Ovako napamet ce tesko neko da ti kaze bilo sta...

bane06 16. 11. 2011. 16:33

Merilo uspeha su konverzije koje pravis uz pomoc tog sajta. Ako si uspeo da prodas applikaciju, imas i uspeha, ako nisi prodao, trebas se boriti za bolji rank na google, kao i razmisljati o drugim nacinima promocije sajta. Cak i da si prodao aplikaciju i da samim tim imas uspeha, nemoj stati. Guraj dalje do prva 3 mesta na google, i ne zaboravi da je SEO samo jedan deo online marketinga.


EDIT: da dodam: ti si mozda i na prvom mestu za neki keyword ali nije poenta da budes prvi ako ti on ne donosi kupce. Bolje budi na 10-om mestu za neki drugi keyword koji ti prodaje. Tako da ko sto kaze ivanhoe, daj url tog sajta pa da vidimo :)

jovica 16. 11. 2011. 17:27

Ok sto se toga tice, radim ja promociju i na druge poznate nacine, medjutim mene zanima "uspeh" iskljucivo iz ugla Google rejtinga i pozicioniranja.

Mislio sam, da ljudi koji iza sebe imaju desetak, pa bar i nekoliko SEO projekata, mogu otprilike da mi kazu na cemu sam. Tipa, "ne uzbudjuj se mali, google pr2 za mesec i po je banalna stvar" ili nesto slicno, a sto bi mogli da mi kazu iz svog licnog iskustva.

A sajt ipak jos uvek ne bih da reklamiram, zbog nekih svojih daljih planova.

Hvala vam na odgovorima :)

webarto 16. 11. 2011. 18:25

pa ne možeš da dobiješ za mjesec dana, ako je PR update za 6 mjeseci :)

jovica 16. 11. 2011. 18:44

Bre ne znam, izgleda da je skoro bio update. Posto mi je i blog jovicailic.com sa pr2 porastao na pr3. Za sajt o kome govorim, nisam imao ni 0, vec N/A status do skoro. Pre nekih nedelju dana videh da je sad 2.

acca 16. 11. 2011. 19:44

Dobro je, po tim pokazateljima se vidi da si radio. Trebaš takođe da znaš da su PR, Alexa rank, broj linkova i slično samo neki pokazatelji ali nisu suština. Znači prati ih ali ne oslanjaj se na njih. kao što je već pomenuto, izbor dobre fraze koja će donositi ciljane posete, potencijalne kupce, je veoma bitno. I to je takođe SEO, analiza poseta i prilagođavanje daljeg SEO rada u odnosu na pokazatelje iz analize.
To što su Microsoft i druga velika imena iza, ne mora da znači mnogo. Pretpostavljam da su u pitanju neke njihove unutrašnje stranice a da reč/izraz nije primaran za njih. Ne kažem to da omalovažavam nego samo da se takve stvari često dešavaju. Evo recimo za reč "automobili" kod mene se na prvoj strani prikazuje jedino Chevrolet od proizvođača, i to na 9. mestu. Znači, masa malih sajtova je ispred Forda, Mercedesa i drugih.

Guraj dalje, za 360.000 rezultata realno bi moglo bolje, prolazno vreme ti je dosta dobro. ;)

Peca 16. 11. 2011. 21:03

jesi li siguran da si medju prvih 10 ako recimo googlaš iz USA, ili bilo koje druge zemlje?
mozda si u prvih 10 samo ako googlaš iz Srbije?

salebab 16. 11. 2011. 21:09

Mislim da taj PR u poslednje vreme ništa ne znači, a generalno nema neku vrednost. Jedan sajt, mesec dana nakon registracije, sa običnom html index stranom na kojoj piše -uskoro- i par informacija o čemu je reč je imao PR4. Doduše, imao je 2-3 backlinka i posetu u proseku 2.

jovica 16. 11. 2011. 21:46

Citat:

Originalno napisao acca (Napišite 102941)
To što su Microsoft i druga velika imena iza, ne mora da znači mnogo. Pretpostavljam da su u pitanju neke njihove unutrašnje stranice a da reč/izraz nije primaran za njih.

Nisi lepo procitao, nisu iza mog sajta, vec ispred mene na prvoj strani.

@Peca
Da, medju prvih deset sam samo na google.com, kao i sto sam napisao u prvom postu. Targetiram SAD, s obzirom da velika vecina upita za frazu koju optimizujem dolazi iz SAD.

@salebab
I ja sam cuo za slicne slucajeve, pa je i to jedan od razloga sto i pitam ovde iskusnije ljude. Ne znam sta se desava s tim PR-om, kad se desavaju takvi propusti...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:14.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.