DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Limundo prodat za pola miliona evra? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8163)

bokacbl 05. 12. 2009. 19:27

Citat:

Originalno napisao torbica (Napišite 77027)
@STELLANOVA cemu hate?

nemas nijedan projekat, nemas otvorenu firmu?
nemoj da dovodis ljude u zabludu.
OSNIVACKI KAPITAL se koristi u poslovanju firme!

Stellanova (iz licnog primjera preduzeca u kojem radim) - mislim da si pogresno protumacio Osnovni kapital
1. Moze da se koristi - uz odluku drustva tako da nema zakonskih prepreka za koristenje navedenih sredstava.

2. Kod procjene sposobnosti klijenta za kredit - nije bitan samo osnivacki kapital vec bonitet, osnovna sredstva i prije svega
"bilans stanja i uspjeha" - ovo isto pricam iz licnog primjera

Doc Holiday 05. 12. 2009. 19:33

Svaka cast momcima iz Limunda. Daj boze da je investicija milion, a ne pola miliona, daj boze da postanu mnogo jaki, daj boze da PayPal dodje sledece godine... Nisam to hteo da osporavam, samo kazem da jos uvek nema dostojne konkurencije.

artur_dent 05. 12. 2009. 20:30

Citat:

Originalno napisao zira (Napišite 77025)
Twitter softver ce dva dobra programera napraviti za 7 dana max. Ali probaj da napravis nesto uspjesno (mada jos neprofitabilno) kao Twitter.com.

Mislis nesto kao http://www.viper.co.rs/ - krece uskoro pa cemo videti koliko ce biti uspesan a koliko profitabilan.

Mada je na webu glupo govoriti o profitabilnim projektima, tesko da je sam Twitter profitabilan, Facebook takodje... a opet ih to ne sprecava da budu pri vrhu najposecenijih sajtova u svetu.

STELLANOVA 05. 12. 2009. 20:55

Jos da odgovorim torbici pa da zavrsim sa buzzovima :)

Citat:


nemas nijedan projekat, nemas otvorenu firmu?
nemoj da dovodis ljude u zabludu.
OSNIVACKI KAPITAL se koristi u poslovanju firme!
1. netacno, netacno
2. netacno
3. da ali ne SLOBODNO kako si ti naveo. Samo odlukom skupstine DOO-a moze da se osnovni kapital prebaci u neki drugi vid. Znaci to sto si ti rekao nije tacno, SLOBODNO se osnovni kapital NE MOZE koristiti niti sluzi za to.
I mani me tih prica nisi ima ovo nisi imao ono i sad te diskvalifikujem iz diskusije
Koliko vidim tvoja firma ima dosta negativan bilans ili to tako treba? :)


@bokacbl

Tacno ali kad firma 4 godine posluje u minusu i ima jadnu aktivu sve je jasno ;)



Postoje dovoljno veliki igraci na trzistu okolnih zemalja i njihovo izbegavanje Srbije dovojno govori o trzistu ovde a gubitak 4 godine za redom jedine ozbiljne firme u Srbiji dovoljno govori o potencijalima istog.

Srecno ljudima iz Limunda i mislim da ni oni nisu zeleli da uopste neko spominje dokapitalizaciju jer se ista desila pre vise od 4 meseca a od tada nikavih pomaka nije bilo niti na sajtu niti na "trzistu".
Drzati 4 meseca +400 000e na suvom nije nesto sto se objavljuje javnosti ;)

AG.RS 05. 12. 2009. 21:44

Citat:

Originalno napisao Doc Holiday (Napišite 77029)
Svaka cast momcima iz Limunda. Daj boze da je investicija milion, a ne pola miliona, daj boze da postanu mnogo jaki, daj boze da PayPal dodje sledece godine... Nisam to hteo da osporavam, samo kazem da jos uvek nema dostojne konkurencije.

I ja kažem daj Bože. Bolje oni, neko neko napolju. Lepa je to vest bilo šta da je u pitanju.

PayPal može jedino stići na tenkovima , jer ga drugačije ministarstvo finansija, ekonomije i MTID neće pustiti da uđe. On je za njih neprijatelj broj 1. Ej bre ti da šalješ i primaš novac a da oni nisu u toku? To kod nas ne može da bude.

Dejan Bizinger 05. 12. 2009. 23:56

Procitao sam celu diskusiju pa da napisem i ja nesto.

Ovo u vezi Limunda sam znao pre nekoliko meseci, zapravo onda kada se to i realizovao, to znaju i Vlada i Nenad, jer sam se cuo sa Vladom i cestitao mu na tome a sada im i javno cestitam. Rekao sam im da to sto se mene tice nece niko znati dok oni to ne objave sami, ne zato sto je to tajna jer su APR podaci javno dostupni, vec zato sto svaka firma donosi svoju odluku kada vest zvanicno objavljuje. Ovo mi je drugi takav slucaj, a prvi je bio kada sam prodaju jednog domaceg social net sajta video na isti nacin i posto smo isto dobre kolege to nigde nije objavljeno dok oni sami nisu objavili vest.

U ovoj diskusiji, mislim da pored Nenada su najprimerenije postove imali Zira, Mileusna, Torbica i Markok (ne znam da li sam nekog izostavio).

Kao sto je Nenad rekao, Limundo je od starta njihove price pokrenuo d.o.o. firmu, kada je svega nekoliko sajtova kod nas imalo iza sebe firmu. Sticajem okolnosti sam se sa njima upoznao pre par godina dok sam bio na B92 i kada smo dogovarali nesto novo na ovim prostorima a to je bila aukcija prodaje bagera iz 5. oktobra. Ta njihova promocija jeste njih kostala i to su oni sami platili kao i sve do ove transakcije ali su dobili jako dobru reklamu i PR. Pored B92, objavilo je info o tome i IHT, Slobodna Evropa i mnogi drugi (guglujte Limundo+bager). Kasnije su imali saradnju sa Bancom Intesom za humanitarnu aukciju za dresove Milana sto je isto imalo dobar PR. Oni su svih ovih godina gradili svoje ime.

Ocito da mnogi od nisu navikli ili barem nisu radosni na neciji uspeh pa se projekat omalovaza da je u pitanju "obicna skripta koju svako moze napraviti za par dana", "kako nema aukcija", "da je to pranje novca", "kako je firma za stecaj" i "godinama posluje sa gubicima"...Cinjenica je da je Limundo sa posetom koju danas imaju lider na ex-yu Internetu kada je rec o aukcijama a odredjene firme iz te branse i pojedinci znaju to dobro da procene, tako da pomenuti iznos uopste nije toliko nerealan kao sto neki to misle. Oni do sada pare nisu zaradjivali ne zato sto su oni bili losi vec zato sto trziste nije bilo spremno za aukcije i e-commerce uopste, a znamo svi da nece uvek biti tako. Ukoliko bi se firme kupovale ili investiralo u njih samo zbog toga da li jesu ili nisu profitabilne malo ko bi imao neku uspesnu pricu.

bokacbl 06. 12. 2009. 00:11

@Stellanova

Citat:

Tacno ali kad firma 4 godine posluje u minusu i ima jadnu aktivu sve je jasno
Da u pravu si za ovo - pogotovo iz perspektive potencijalnog investitora.
Ali sve zavisi i koliko dobrog knjigovodju imas :) Opste je poznato da
fin. izvjestaji se u mnogome razlikuju u zavisnosti od potreba za koji se iznose :)

Off Topic:
Salu na stranu - mislim da je ova diskusija dala dokaz koliko je laka dostupnost i javnost informacija ovog tipa bitna!

bluesman 06. 12. 2009. 01:04

Bizinger: ne znam šta si hteo da kažeš nabrajanjem "najprimerenijih postova", koliko sam ja video niko ovde ne kaže da oni lažu, na kraju postoji dokaz iz APR, ljudi jednostavno iznose svoje mišljenje da je sajt precenjen. Šta je tu neprimereno?

Vidim da se diskusija uglavnom okrenula ka toj priči da li preplaćeno. Ako pitaš mene lično, onda jeste. I ne vidim ništa neprimereno u tome što kažem šta mislim. Čak i da se planira neka globalna penetracija, mislim da je previše za ono što se dobije, da ne pričamo o lokalnom tržištu. Razmišljam šta bi sve trebali da urade samo da im se isplati početna investicija na tržištu kakvo je ovo, a verujem da imaju planove i da zarade. Ali kako god bilo... ovde smo se i okupili da kažemo kako razmišjamo o određenim temama a ne da neko ocenjuje da li je primereno ili ne to što neko misli.

Međutim, kada se sve to stavi na stranu - ako su oni uspeli da dobiju taj novac onda samo možeš da kažeš "svaka čast". Da li su ti ljudi koji su dali pare neverovatno dobri biznismeni, sanjari ili nešto treće, to samo može vreme da pokaže.

Doc Holiday 06. 12. 2009. 02:37

Citat:

Originalno napisao Dejan Bizinger (Napišite 77033)
U ovoj diskusiji, mislim da pored Nenada su najprimerenije postove imali Zira, Mileusna, Torbica i Markok (ne znam da li sam nekog izostavio).

Izvinite Grand Masteru, nece se ponoviti. :confused::confused::confused:

Dejan Bizinger 06. 12. 2009. 10:41

@Bluesman: Kada sam rekao "najprimereniji" nisam mislio da su ostali svi "neprimereni". Nisam mislio da je neprimereno reci da je sajt precenjen, vec omalozavati neciji uspeh tako sto se spominje da nema aukcija, da je to obicna skripta, da je firma za stecaj, da su mozda investitori ulozili taj novac iz drugacijih razloga od investiranja u samu firmu (sto se direktno ili indirektno povezuje sa tome da li je u skladu sa zakonom ili nije ova investicija ili da se direktno ili indirektno misli da je u pitanju neka "mutljavina"...).

Da se razumemo - moje misljenje je da se mnoge stvari mogu uraditi sa mnogo manje ulozenih para (pricam iz iskustva) ali opet neko moze da vodi posao "on a shoestring budget" a neko zeli da vodi posao elegantnije/komfornije, u svakom pogledu. Oba nacina vodjenja poslovanja postujem.

Opet da ponovim - mnoge kompanije bi investirale taj novac u u oblast kao sto su aukcije na nezasicenom trzistu sa velikim potencijalom kao sto je ex-YU trziste pogotovo ako ste lider i pogotovo ako pored vas nema puno iole ozbiljnijih sajtova tog tipa. Za neupucene ili malo manje upucene - raspitajte se po Internetu koji je najskuplji (ili barem jedan od 2 najskuplja) Internet projekta prodat do sada u Madjarskoj i koja grupacija ga je kupila.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:45.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.