DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Limundo prodat za pola miliona evra? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8163)

Doc Holiday 05. 12. 2009. 01:39

Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić (Napišite 76997)
Radi se o tome da Limundo nije jedini aukcijski sajt u Srbiji. Takođe, to nije jedini sajt koji ima prihoda od aukcija u Srbiji, verovali ili ne.

A da li objavljujem određene informacije, i kakve informacije, to se može lepo videti tokom vremena.

Mrzi me da citam ovih 100+ komentara u temi, ali dovoljno je sto sam procitao par. Na koje sajtove ti aludiras ovim linkom? Limundo nema ama bas nikakvu konkurenciju, a i na njihov sajt sam par puta otisao i zakljucio da je sajt prilicno mrtav.

ivanhoe 05. 12. 2009. 04:07

ok, mozemo mi do sutra da teoretisemo o tih 500K, ali ti ljudi koji su navedeni kao investitori nisu anonimusi u toj nishi, nije to ni ruska mafija, ni miskovic, nego ljudi koji se bave godinama online aukcijama i to vrlo uspesno. Sama cinjenica da su oni usli u pricu na ovdasnjem trzistu je uspeh do dzadze...

torbica 05. 12. 2009. 04:16

@STELLANOVA

gresis, pare od osnivackog kapitala nisu ni u kakvom depozitu, vec se slobodno koriste.

sto se tice cele transakcije, ljudi su ulozili u firmu Limundo doo sto uopste ne mora da znaci da ce da razvijaju sam projekat Limundo.

hajde recimo da razvijaju nove servise u okviru Limunda, npr neko placanje i/ili da zele da se prosire na exYU sto bi mogla da bude realan cilj. Koliki bi bio budzet za promociju za 12 meseci? Koliko kosta office, developeri, neka podrska?

Jel mozemo da kazemo da 50k eura mesecno jedva pokriva exYU?
Jel mozemo da kazemo da par developera i 4 coveka za podrsku kostaju sa officom i pratecim troskovima 15k mesecno?
I ode ovih 500k kao da ih nije ni bilo....

STELLANOVA 05. 12. 2009. 10:25

Citat:

gresis, pare od osnivackog kapitala nisu ni u kakvom depozitu, vec se slobodno koriste.
Nije tacno. NE MOGU da se SLOBODNO koriste. Konsultuj knjigovodju ili menjaj tog sto ti je to rekao ;)

Citat:

I ode ovih 500k kao da ih nije ni bilo....

Upravo. A jel od negde dolazi 500 000e? Ono jako je potrositi pare ali ko ce da ih ponovo zaradi? :)

3banchi 05. 12. 2009. 12:42

Hmm...posto je ovo zemlja cuda Srbija, sve je moguce. Meni ipak lici na neku "perionicu" dati toliki kapital za sajt ovog kapaciteta u zemlji u kojoj nije zazivila on line trgovina i placanje.
Ne zelim da ispadne kao pametovanje, ali zar vecina nas sa budzetom od max 50k E ne bi uspela uraditi potpuno novi startup istog tipa?

dacha 05. 12. 2009. 13:24

Ja još jednom i neću veše :) Od početka sam tvrdio ovo što i 3banchi, ali ovde se počelo od poluinformacije (da ne kažem nešto teže) pa zato ovolika zbrka. Nije Limundo PLAĆEN pola miliona evra, nije taj novac dat vlasnicima na ime preuzimanja vlasništva! Možda je plaćen 10 puta manje (nije btino da li u kešu ili malim udelom u vlasništvu), a sav ovaj novac je kupac ULOŽIO u svoju novu firmu, a to je sasvim druga stvar. Ovo što Torbica priča nema nikakve veze sa ovom diskusijom tj. informacijom sa njenog početka - da je Limundo PRODAT za 500,000E (što bi značilo da su vlasnici uzeli taj novac i mogu sa njim da kupe jahtu, a da novi vlasnik za dalji razvoj Limunda mora da uloži novih pola miliona!)

mileusna 05. 12. 2009. 13:49

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 77010)
Nije tacno. NE MOGU da se SLOBODNO koriste. Konsultuj knjigovodju ili menjaj tog sto ti je to rekao ;)

Hm... A čemu te pare služe ako ne mogu da se koriste, za ukras? Da ide kamata na njih? Ili kao u Titovo vreme, ako hoćeš da imaš privatnu firmu moraš $10.000 da položiš kao depozit kod države?

Evo ja sam svoj DOO osnovao sa osnivačkim kapitalom od minimalnih 500 EUR i čim je društvo osnovano, kapital je prebačen na račun firme i odmah može da se koristi za sve potrebe. 500 EUR ili 500.000 EUR, nebitno je, ali princip je isti.

zira 05. 12. 2009. 13:56

Definitivna zabuna je podatak o prodaji, jer se radi o investiciji. Pricao sam sa Nenadom prije 10-tak dana na Wfestu i govorio je o investiciji, a ne prodaji. To sto pise u APR-u... kako god, znam jednu domacu firmu koju su stranci kupili i to je regulisano onako kako Nenad rece, posebnim ugovorom, jer je kupcima koliko sam shvatio vise odgovaralo tako. Ne znam sta je tacno problem sa nasim zakonom, ali pretpostavljam da neki problem postoji.

Sto se tice novca, ne vjerujem da je u pitanju neka mucka. Limundo je sasvim ozbiljan projekat. Posto ne govorimo o prodaji, vec o investiciji, nije bitno koliko novca oni prave sada, vec koliko novca mogu da naprave. A ljudi koji su u tom biznisu su procijenili da moze mnogo i ja vjerujem da je to tako.

Nije poenta koliko kosta da se napravi aukcioni skript i pusti agresivna kampanja. To moze uspjeti ili ne, ali na ovome trzistu takav projekat bi na ledjima svakako imao Limundo i jos par konkurenata. A Limundo je uspio cim je prezivio 3-4 godine koliko vec rade i postavio sebe kao lidera.

Sustina je da posao investitora nije da ovdje pravi devel+sales+marketing+management tim i da proba da napravi nesto, vec da ulozi pare u takav postojeci tim i projekat za koji procjene da im moze umnoziti investiciju. Ocigledno, procijenili su da Limundo to moze, cime je znacajno podignut ulazni stepenik za nove igrace na trzistu. Kakvi su planovi investitora i vlasnika, dalja prodaja biznisa ili sirenje, to mi ne znamo...

STELLANOVA 05. 12. 2009. 14:27

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 77014)
Hm... A čemu te pare služe ako ne mogu da se koriste, za ukras? Da ide kamata na njih? Ili kao u Titovo vreme, ako hoćeš da imaš privatnu firmu moraš $10.000 da položiš kao depozit kod države?

Evo ja sam svoj DOO osnovao sa osnivačkim kapitalom od minimalnih 500 EUR i čim je društvo osnovano, kapital je prebačen na račun firme i odmah može da se koristi za sve potrebe. 500 EUR ili 500.000 EUR, nebitno je, ali princip je isti.

Raspitaj se malo, da sad ne bih sirio diskusiju na stvari koje ovde nisu tema. Sve u svemu, Osnivacki kapital i posle dokapitalizacija uglavnom sluze kao garant da je firma sposobna da uzme kredit ili pozajmicu u njenoj vrednosti. Pokusaj sa firmom kojoj je osnivacki kapital 500e da dignes kredit ili zaduzis se kod poslovnih banaka za obrtna sredstva na sumu od 2000e pa ceti biti jasno.

Dalje po zakonu moze da se podigne tj. umanji kapital firme samo ako upravni odbor tj skupstina clanova DOO to dozvoli i nikako manje od zakonom propisanog minimuma.

Citat:

• Povećanje i smanjenje osnivačkog kapitala može se vršiti na osnovu odluke skupštine članova društva, s tim što se kapital ne može smanjiti ispod propisanog minimalnog osnivačkog.


Citat:

Nije poenta koliko kosta da se napravi aukcioni skript i pusti agresivna kampanja. To moze uspjeti ili ne, ali na ovome trzistu takav projekat bi na ledjima svakako imao Limundo i jos par konkurenata. A Limundo je uspio cim je prezivio 3-4 godine koliko vec rade i postavio sebe kao lidera.
Ovo mi nije jasno. Kako neko moze da bude lider ako samo on posluje u toj bransi. Lide u odnosu na koga i sta? Limundo je uspeo jer vlasnici istog podrose gubitke svake godine, vec 3-4 godine. Zarada 0, zero, nula. O kakvom uspehu pricamo?

Mogu i ja da osnujem DOO za prodaju lovackog oruzija on-line i da poslujem 4 godine sa gubitkom, jer sam i onda lider i uspesan, posto jelte niko drugi to ne radi? :)

mileusna 05. 12. 2009. 14:36

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 77016)
Osnivacki kapital i posle dokapitalizacija uglavnom sluze kao garant da je firma sposobna da uzme kredit ili pozajmicu u njenoj vrednosti.

Da, da... Znači neko ko ima da uloži u biznis 500.000 EUR to radi samo da bi se onda zadužio kod banke i da bi banci onda otplaćivao kredit, iako ima 500.000 EUR na računu? :1007:

Predpostavljam da su i Google i Facebook slično uradili? Skupili momci pare od VC investitora pa otišli u banku da podignu kredit? Zukenberg verovatno i dalje plaća rate za kredit, zato je Faceboku teško da postane profitabilan. :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:51.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.