DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   IT događaji (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Boropen (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8971)

Dragan Varagić 31. 07. 2010. 15:59

Boropen
 
Načuo sam da će borani da prave skup blogera (fb, twt i ostalih). Čekamo da se jave borani, pa da čujemo detalje.

U svakom slučaju, podržavam održavanje ovakvog skupa u Boru.

Pratite http://twitter.com/#search?q=%23boropen

dinke 31. 07. 2010. 21:49

Znaci #tweetUp blogopen i .. khmm fbWhatever ;)

Kako god, moja puna podrska Boranima :)

Corporate 02. 08. 2010. 11:44

Bor OPEN
 
Osnovna ideja velike promocije grada je da se na temelju kakvog-takvog uspeha u promociji grada i njegovih problema www.opstinabor.com i primetnog uticaja blogera iz Bora, skrene pažnja javnosti na probleme od ekoloških do socijalnih, dovede ili bar zainteresuje što veći broj borana kojih ima širom Sveta, ali i onih koji vide intares u ulaganju na samom regionu okoline Bora koja pruža odlične mogućnosti za razvoj seoskog, lovnog i sporskog turizma.

Borsko jezero, Brestovačka banja sa svojim lekovitim izvorima, neposredna blizina Crnog vrha i planine Stol uz Lazarevu pećinu i predivne predele Dubašnice kao i „Mala Švajcarska“ kako nazivaju predele oko sela Gornjane, pružaju fenomenalne preduslove za razmatranje ideje o alternativnim pravcima razvoje borske Opštine, koji se nizom manifestacija i skupova sigurni smo mogu realizovati u funkciji razvoja regiona, zapošljavanja i privrednog oporavka.
Manifestacija je pored književne večeri, sportskih nadmetanja, susreta borana koji su proslavili grad u van granica Srbije, velikog muzičkog koncerta, uličnih trka i maskembala, predvidela i okupljanju blogera i IT stručnjaka koje u Boru ima ko i da dočeka ali i ugosati. Njih u Boru sa ponosom ističreno ima ko kvalitetno i da razume a samim tim samu IT i blogersku zajednicu ojača i unapredi.

Ideja o ovom skupu je bila skoro napuštena, sve dok nekako stidljivo nije stigla da cenjene goispodje Djermanović a ubrzo potom i profesora Varagiću koji su samoj zamisli dali odličnu ocenu.

Naravno sa ponosom ću reći da je presudni uticaj na ponovno pokretanje priče ipak imao profesor Dragan Varagić koji je u tek nekoliko redaka podrške celom timu ulio nadu i veru da se BorOPEN kao logični nastavak ideje PromoBOR ipak može organizovati i održati. Bor ima na osnovu čega takav skup da pokrene, reko je, ali i da borska blogerska scena mora u tome da bude jedinstvena i složna. Nameće se jedini mogući zaključak da se do promocije i realizacije kompletne zamisli može se doći za kratko vreme, ukoliko se za početak pokrene manifestacija blogera iz Bora a oni su svojevrsni brend grada.

O detaljima i zamislima iz same organizacije ne treba previše govoriti- možda bude vremena i za to, ali smo sigurni, da bi jedan IT skup koji će biti održan jednim delom i na otvorenom i to na više lokacija (Borsko jezero, planina Stol, Lazareva pećina, padine Crnog vrha, Dubašnice, i t d ... ) bio pun pogodak jer bi pored promocije prirodnih lepota pružio učesnicima i predavačima puno nesvakidašnjeg iskustva. Smeštaj po već poznatim i osposobljenim seoskim domaćinstvima i zasad, nažalost retkim turistički upotrebljivim objektima, po želji, uz stalni pokret karavana BorOPEN-a i mobilnu internet konekciju i ostalu potrebnu opremu bi verovatno bio nešto što još niko u regionu nije realizovao a sigurni smo da bi privukao veliku medijsku pažnju.

Provajderi, trgovci opremom, turističke organizacije i udruženja IT stručnjaka, kao i svi oni koji možda već sada vide svoje mesto u organizaciji i sponzorskim ugovorima (Opštinu Bor i Ministarstvo za regionalni razvoj smo bezboroj puta pozivali, ali nećemo propustiti ni sada da ih pomenemo kao presudni faktor za predstojeći tok cele priče) će sigurni smo imati šta da kažu o ovoj skromnoj ideji koja uz malu pomoć svih pomenutih može postati velika i tradicionalna na zadovoljstvo svih nas.

S poštovanjem Vaš BorOPEN

nixa 02. 08. 2010. 11:52

Ono što bi tu mogli da Borani naprave je da naprave jedan event ovog tipa http://www.personalmag.rs/blog/sa-sa...-trollhattanu/

deda 02. 08. 2010. 12:12

NIKADA NECU PRESKOCITI @fantazmo @blogowski @mooshema kada je #BlogOpen u pitanju !!! A voleo bih da je u Boru!

#BorOpen
#BlogOpen

...treba ispostovati odredjene stvari i ljude !!!
DedaBor

edit: @Varaga, evo ja se javljam...Osim tebe i Borskog , zaista nemam pojma ko od Borana zna za ovo??? Ja ne znam, priznajem.

Dragan Varagić 02. 08. 2010. 12:58

Deda, rekao sam i Lađeviću, a sada i tebi - uopšte nije bitno da ovakav događaj ima u sebi predznak "open", ili da ima neku vezu sa BlogOpen događajem. Sa druge strane, vi u Boru bi trebalo da međusobno komunicirate i dogovorite se da li hoćete i kako hoćete da pravite događaj koji će da okuplja korisnike Interneta (blog, FB, Twitter...).

Čovek me je pitao šta mislim o tome, i ja stvarno mislim da bi ste u Boru mogli da napravite nešto. Ostaje da se vi dogovorite. Koliko sam shvatio, Lađević je i bio jedan od važnijih sponzora BlogOpen-a u Boru, što znači da može finansijski da utiče na to da se takav skup u Boru održi.

Zoran Milojević 02. 08. 2010. 13:32

Pozdrav,

bilo kakva manifestacija u svrhu promocije IT-a je dobrodošla u bilo kom gradu. A pogotovu u Boru, koji ima najbolju logistiku za organizovanje takvih skupova.
Naravno da je ne bitan naziv manifestacije, bitno je da se ona organizuje. Korisnici internet scene u Srbiji znaju šta od Bora i borskih blogera mogu očekivati.

Mislim da nije bitno ko to organizuje, ali moraju se imati sve informacije. Da svi ipak znamo ko stoji iza organizacije da bi znali da li da dođemo i da li da ulažemo novac tamo. Na sajtu BorOPEN nema nikakvih informacija, twitter i FB su još uvek prazni. Za sada ima veoma malo informacija. A ima jedna i koja nije tačna, a to je da je gospodin Lađević bio jedan od važnijih sponzora BlogOpena u Boru. To nije tačno !!!

Ja to mogu da tvrdim jer sam tada bio predsednik BorskeInternetOrganizacije (organizatora BO u Boru) i vodio finansije oko organizacije BO. To nije tačno, tako da vodite računa oko informacija.

Dragan Varagić 02. 08. 2010. 14:02

Informaciju o sponzorstvu napisao sam na osnovu potvrde od strane Rain-a i Dede. Znači, dogovarjte se interno, a ako ne možete da se dogovrite, i to je sasvim ok.

miff 02. 08. 2010. 14:05

Ideja je super, samo cela stvar i organizacija mora da bude transparentna do granice paranoje. Sa tim BorOPEN je bilo problem pred sam BlogOpen 08, koliko se secam...

Zoran Milojević 02. 08. 2010. 14:41

Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić (Napišite 87059)
Informaciju o sponzorstvu napisao sam na osnovu potvrde od strane Rain-a i Dede. Znači, dogovarjte se interno, a ako ne možete da se dogovrite, i to je sasvim ok.

Gospodine Varagiću, ne morate se brinuti za interno dogovaranje. A mislim da to ipak nema veze sa ne tačnim informacijama.

Suske 02. 08. 2010. 15:18

@Miff potpuno si u pravu, a i @Zoran Milojević - takođe.

Ko god da želi da organizuje bilo kakvu konferenciju u Boru, ja mogu samo da mu poželim puno uspeha u radu, i lično, i kao Predsednik UO BITNO organizacije.

blogowski 02. 08. 2010. 15:41

Samo posmatram Varagica kako spinuje i simpa mi :)

Miloje Sekulic 02. 08. 2010. 16:19

Nemojte ljudi ko Boga vas molim :1059:
Steta je da se ofuca termin "Borska internet zajednica" :1020:
Dogovorite se izmedju sebe pa javite da talasamo :1043:

Corporate 02. 08. 2010. 16:26

Gospodo iz organizacije BITNO čemu tolika žestina? Imate li sponzorske ugovore ili potvrde o sponzorstvu kako ste ih vi nazvali kada su sredstva uplaćivana na devizni racun 00-508-00029012 i takve dve potvrde na 200 i 800 eura, ako već želite o tome da diskutujemo. Nisam smatrao da je to neophodno niti ikoga ovlastio da o tome govori. Postoji zvanično saopštenje- to je važno. Međutim ako želite možemo.

Imate li izvode iz bankovnih računa za organizaciju sa matičnim brojem 117713582 i sa PIB-om 105310886 iz septembra meseca 2008 godine? Imate li ikakve druge i kasnije uplate, angažmane, naplaćene aktivnosti i manifestacije u organizaciji BITNO (koje zaista ne znam čemu služi), od osnivanja pa nadalje?

Ako imate onda sigurno imate dve navedene uplate u zbirnom iznosu od 1000 eura koje je izvrsio u mom odsustvu Mario Mijatović iz Bazela sa svog privatnog kontoa jer su vam sredstva bila podhitno potrebana zbog toga što vas je većina SIGURNIH I VELIKIH SPONZORA isplatila daleko posle BO. Treba li da postavim ugovore/priznanice koje je lično potpisao gospodin Zoran Milojević. Meni bi lično bilo neprijatno da to uradim.

Imate li još primedbi na ovu temu i da li ste zaboravili dikusije na forumima sredinom 2008 na temu promocije? Pisalo se i pričalo nekoliko meseci pa je malo smešno reči da o tome u Boru ne zna niko ništa. To da me obožavate već svi znaju ali ja se time nisam hvalio, majke mi. Mora da ste to opet bili vi.

Treba se probuditi iz te priče, dosta je i ukoliko ne želite ili ne možete da smislite nešto barem nemojte ometati i ometati one koji žele da urade nešto. Da je stvar u domenu želje- opet je vrednija i važnija od tog vašeg "skoro pa ništa" a nije samo priča.

Niko nište ne želi da omalovaži, niko nikom da se zameri. Nikoga nismo prozivali i pljuvali, naprotiv svi su pozvani da učestvuju ravnopravno a ostalo iz ove tužne priče ćete nadam se sami shvatiti.

Voli vas sve vaš Borsky.


p.s. iz organizacije BITNO sam uredno istupio javno objavljenim saopštenjem, pošteno i demokratski napisavši šta o svemu mislim. Bez imena etiketa, prepucavanja i filozofije. Izvinjavam se još jednom Gagi i Draganu jer nisam želeo da se ovako nešto desi ali ...

nixa 02. 08. 2010. 16:42

Ajde da se vi izmedju sebe pomirite i da napravite neki Blogerski event koji moze da pomogne tom regionu.

U krajnjem slucaju tu je samo bitan jedan covek, koji ce da vuce celu pricu.Ako je prica kvalitetna nacice se vec ko da prati.

deda 02. 08. 2010. 16:43

Pre dve godine sam javno istupio zbog imena BorOpen i sada isto to radim.
Ne volim plagijate, ne volim iza ledja prijateljima da radim, ne volim da se prozivamo javno, ne volim mnoge funjarske rabote, ali...

Ja se ogradjujem od svega vezanog za BorOpen.

Mogu i zelim da ucestvujem u BlogOpenu, ali onako kako njegovi vlasnici nalazu, kako blogerska zajednica to zeli, nikako drugacije i bez ikakvih licnih interesa.

O svim drugim manifestacijama u Boru vezanim za IT, od srca zelim svima puno uspeha u organizaciji, mozda budem i sam gost kao i svi ostali koji budu dosli iz drugih gradova.

Smatram da licni istupi pojedinaca nicemu ne vode jer kad je grad Bor i bilo kakva okupljanja ljudi iz IT, u pitanju, neizostavno se moraju pitati RainDog, Zoran Milojevic, MIFF, Walter, Igor Mitrovic, Milos Petrovic, Suske, Gaga Grne, Bane Dimitrijevic Kisobran , ja i jos puno ljudi koji ovaj grad redovno prezentujemo bas kao i jos par pojedinaca koji misle da je sve dozvoljeno i "lako cemo" ...

To sto su ljudi uzivali proslog BO 2008 zasluga je pre svega velike i ozbiljne organizacije clanova BITNO organizacije.
Sada je situacija drugacija i neke stvari i ljudi su se promenili.

Naravno da ne znam nista oko ovogodisnjeg BO. Saznajem preko twittera kao i svi drugi.

Budan sam, ali upravo zbog toga, srecno , ali bez mene u organizaciji bilo cega!

Pozdrav svima od Deke! Svima zelim sve najbolje !!!

Lightman 02. 08. 2010. 18:19

BITNO organizacija radi i ljudi koji je cine su aktivni sto je i najbitnije.

Znam da su clanovi BITNO zainteresovani za organizaciju nekog IT desavanja (bilo je raznih predloga o formatu tog desavanja) ali se unutar same organizacije nikada nije pominjao termin BorOpen, a autor ideje je tek danas poslao dopis clanovima BITNO, koji je identican tekstu iz prvom postu ove teme.

Borani bi voleli da imaju neko IT desavanje, ali da to bude BlogOpen ili nesto sto ce biti novi format, a nikako plagijat necega sto vec postoji.

nixa 02. 08. 2010. 18:31

Eto nek se zove BBlogeri, valjda ce da se ljudi osecaju bolje.

Suske 02. 08. 2010. 18:55

Pitam se gde se izgubilo pravo na izbor?

To što BITNO organizacija ne želi da učestvuje u organizaciji BorOpen-a vama koji ćete u tome da učestvuje ili pak samo da podržite, ne treba da predstavlja prepreku.

Zašto bi morali da se dogovaramo ili "pupudalekobilo" mirimo.

Lepo je rekao Nixa, ako je ideja dobra, već će se naći neko ko će da je podrži.

Lightman 02. 08. 2010. 19:18

@nixa

Nije u pitanju samo ime, slicnost izmedju BlogOpena i BorOpena je pitanje za vlasnike licence BlogOpena, a ne za BITNO organizuju koja 2008. samo dobila pravo na koriscenje imena i logotipa BlogOpen-a. Nakon manifestacije to vise nije bilo u nasim rukama...



Na trenutak mi se ucinilo da mi iz BITNO trebamo da stanemo iza necega oko cega nismo konsultovani, a do danas nismo ni bili obavesteni da se nesto ovakvo sprema.

Bespotrebno je reci (ali su ipak da kazem :) ) da BITNO cine najuticajniji IT radnici u Boru.

Sto se mene licno tice ja zelim puno uspeha organizorima BorOpen-a i rado cu doci kao gost (ako ne budem na listi nepozeljnih ;) ).

nixa 02. 08. 2010. 19:32

@Lightman,

Morate da shvatite da ste vi jedna mikro zajednica jako malog i siromasnog grada u kome nema mesta za ego i zavist i sve ono sto nas tako lepo definise kao Srbe.

Ako neko od vas se slozi da napravi neki dogadjaj koji ce da bude vredan, siguran sam da će i svi ovi "velikograđani" da podrže na bilo koji način moguće.

Mi kao Srbija smo jako mala zajednica, od svih potenacijala najviše koristimo potencijal za samo destrukciju što mora da se promeni.

Lako je tražiti razlike, hajde dogovorite se oko onoga što je najosnovnije a to je kako da pomognete sebi i svom gradu.

deda 02. 08. 2010. 20:03

@Nixa, @Varaga @Miloje
Ajde se vi dogovorite sta da se mi dogovorimo:
-da li trebamo da organizujemo BorOpen
-da li treba da zajebemo vlasnike BlogOpena
-ili vi zastupate bilo koji oblik organizovanja nekog IT skupa u Boru, a posto se javio @Borsky sa idejom BorOpena, onda moze i BorOpen???
-ili imate jos neki spin sto kaze Pedja?

Ako ovih nekoliko komentara koje su Borani napisali ovde na Devu nisu dovoljni da se shvati sta BITNO i "veliki" rade i hoce a da postoje i "mali" ako postoje vec veliki, pa ti mali svojim komentarom u sred srede mogu biti uticajni dovoljno da se organizuje nesto sto iziskuje mnogo napora a ne mnogo "kakila sam piskila sam" po tudjoj grbaci, onda hajde mi Borani da se orgnizujemo i napravimo ponovo BlogOpen ili BorOpen gde ce sve biti kao pre dve godine kada je organizovan "besolatan" prevoz, smestaj, ruckovi i jos po nesto o cemu mnogi ne zele da pricaju ili slusaju samo sto njihove usi vole da cuju...

Ako ne vidite dobro, ova organizacija ce ici bez mene, a koliko ja vidim jos bez nekih "velikih" "malih" "maleckih" "prevelikih" iz Bora!!!

bluesman 02. 08. 2010. 20:27

Ako ce mene neko da poslusa, neka se zove i BorClosed, neka je organizuje i Misa Tumbas, to je totalno nebitno - jedino je bitno da se "odrzi plamen" i da se ne ugasi nesto tako dobro. Mislim da ni sami Borani nisu svesni sta su uradili - dali su primer svima kako jedna mala zajednica moze da bez icije pomoci, samoorganizovanje napravi brend "borska internet zajednica". To nije samo brend, postao je i sinonim.

Zato, mister jedan i mister drugi, i dvadeset drugi, nemojte da se zezate jer cu da pustim nixu na vas :)

Suske 02. 08. 2010. 20:27

@Nixa

Što se tiče samodestrukcije, ne znam kako bi bilo ko od vas reagovao da vam u sred organizacije BlogOpena, koja je u tom trenutku za BOR bila itekako značajna, pokrene kampanju BorOpen uz pljuvačinu po BlogOpenu.
A tu je negde i odgovor na pitanje zavisti i egoizma.

Vaši komentari su u najmanju ruku uvredljivi.
Možda sam mali bloger, ali sam veliki čovek i isključivo razmišljam svojom glavom.

Na kraju ako vas zanima istina, bar vas ovde koji komentarišete, imate sigurna sam, bliske kontakte sa pojedinim blogerima iz Bora pa ih priupitajte, a ako nekoga baš toliko zanima neka pretraži priču, možda će pronaći odgovore na naše negativne reakcije povodom organizacije BorOpen-a.

Meni uopšte ne smeta, a ni BITNO organizaciji koliko vidim, da bilo ko organizuje bilo šta u Boru, ali mi smeta OSUDA zato što ne prihvatamo mišljenje vas velikih.
Iz nama poznatih razloga.

Čak je i uvredljivo.

ivanhoe 02. 08. 2010. 20:30

au, jos da se u Boru prica spanski, pa da bude pravi ugodjaj slusati vas..

imam predlog za ime skupa: BorIng :P

Dragan Varagić 02. 08. 2010. 21:34

Čisto da razjasnim svoje stavove, da se ne kaže kako spinujem bilo šta:

- Mislim da uopšte nije problematično da Srbija ima dva skupa koji okupljaju Internet zajednicu (ne IT skupovi, ne znam zašto se poistovećuje Internet sa IT-em). Uopšte nisam protiv BlogOpena, ili da se zalažem za plagijate, ali kao što je sasvim lepo što postoje BizBuzz i Etrgovina (gde sam i su-organizator), tako mislim da nije problematično imati dva događaja tipa okupljanja Internet zajednice.

- Izgledalo je kao lepa ideja da se takav skup održi u Boru, pa sam podržao ono što sam video da je ideja u pravcu takvog događaja. Ispostailo se izgleda da je to samo ličilo na lepu ideju.

- U potpunosti sam nezainteresovan za lokalna prepucavanja, pa ako je takav stav uvredljiv - OK, mogu da živim s tim, da sam nekoga uvredio zbog mog stava.

- Ne pada mi na pamet da nekoga ubeđujem u neke saradnje oko kreiranja nekog događaja, ili bilo šta slično.

Iskreno, žao mi je što sam uopšte učestvovao u pokretanju ove tematike, jer sam izgleda imao prilično idilično mišljenje o borskoj Internet zajednici (što nije isto kao i BITNO).

Miloje Sekulic 02. 08. 2010. 21:46

zaspinuj pa za pojas zadeni
 
Citat:

Originalno napisao deda (Napišite 87082)
-ili vi zastupate bilo koji oblik organizovanja nekog IT skupa u Boru, a posto se javio @Borsky sa idejom BorOpena, onda moze i BorOpen???

Ne zastupam nista samo se obradujem kad vidim da nesto dolazi iz Bora (i zaboravim da smo Srbi iako smo (manje - vise)blogeri )

Citat:

Originalno napisao deda (Napišite 87082)
-ili imate jos neki spin sto kaze Pedja?

Mnogo sam los, provalio si me.

bluesman 02. 08. 2010. 21:55

Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni sta se u stvari dogadja i oko cega se tacno napravio problem? Ja sada nista ne razumem.

dinke 02. 08. 2010. 22:18

Evo ja cu probati da objasnim u sto manjem broju reci. Ustvari mislim da je jedna jedina rec dovoljna.

Politika

Ne znam ko pripada kojoj partiji (meni je ionako to sve isti ****) ali nekako u tim manjim mestima poput Bora to jeste veoma bitno. Da li zbog toga ili postoje i neki drugi razlozi, znam da se Sinisa Ladjevic slabo mirise (i obrnuto) sa ostatkom nama omiljene Bor ekipe (borstale, deda, gaga, ...).

nixa 02. 08. 2010. 22:19

Sada i meni nije ništa jasno.

@deda, @suske i ko jos vec ostao.

Jel imate vi ideju zasta vama treba bilo koji dogadjaj u gradu ? Jel je to promocija vasih licnosti i vasih "blogerskih dostignuca" ili zelite nesto vise?

Evo sada mi je @blogowski potvrdio da niko nije pricao sa njim u vezi @BlogOpen-a, a sasvim sam siguran da nije imao problem sto je Djokovic zvao svoj turnir SerbiaOpen.

Sustina je da vi nesto uradite, a mi kao IT zajednica da to podrzimo.Sve ostalo je lajanje u vetar.

Lightman 02. 08. 2010. 22:25

Dinke nije ta politika u pitanju ;).

Prica je prekomplikovana, u pojedinim trenucima vrlo vrlo licna i nije za javnost. Ima tone prljavog vesa koji je pre svega nasa licna stvar sa pomenutim gospodinom.

nixa 02. 08. 2010. 22:28

U svakom slucaju bi bilo lepo da nesto uradite za sebe kada vec imate neku paznju zajednice.Sve ostalo je nebitno.

torbica 02. 08. 2010. 23:06

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 87085)
Ako ce mene neko da poslusa, neka se zove i BorClosed, neka je organizuje i Misa Tumbas, to je totalno nebitno - jedino je bitno da se "odrzi plamen" i da se ne ugasi nesto tako dobro. Mislim da ni sami Borani nisu svesni sta su uradili - dali su primer svima kako jedna mala zajednica moze da bez icije pomoci, samoorganizovanje napravi brend "borska internet zajednica". To nije samo brend, postao je i sinonim.

Zato, mister jedan i mister drugi, i dvadeset drugi, nemojte da se zezate jer cu da pustim nixu na vas :)

Potpisujem Bluesa,

Vi, Borani, nemate pojma kako ste postavili Bor na Internet scenu, ne samo Srbije, vec i okolnih republika. Sacuvajte prljav ves medju sobom, ako treba nadjite se van Interneta i popricajte kao muskarci i organizujte kakavgodevent. Svi cemo rado da dodjemo!

bluesman 02. 08. 2010. 23:56

Da, bre ... evo ja i torbica ćemo da organizujemo neki meetup, da se iznabadate kao ljudi pa posle na piwo ... pa svi zajedno na BorOpen.

Ili ako vas nije blam organizovaćemo torbica i ja Bor Open u Beogradu, pa vi lepo sedite na autobus i celim putem razmišljajte gde ste se to zajebali i da li je to baš toliko važno da je sve drugo nevažno.

Vita jela - open Bor, čekam brzi odgovor :)

Eniac 02. 08. 2010. 23:57

@nixa

dakle organizujemo roštilj bratstva i jedinstva na Adi, sad ili nikad :)

vidak 03. 08. 2010. 00:41

Ostavio sam post u ovoj rublici.
Post mi je izbrisan?

U čemu je problem?

Suske 03. 08. 2010. 00:44

@nixa
Suština je da autor ideje nije uputio zvaničan poziv BITNO organizaciji, te ona može u ovom trenutku samo da poželi puno uspeha u organizaciji bilo kakvog opena u Boru.

Drugi deo priče, kratko ću da ne bude "BorIng", je taj da jedan deo blogera nije podržavao tu ideju koja je nastala baš u vreme organizacije BlogOpena 2008. i ne podržava je ni sada.

Verujem da to nije ništa strašno i da će autor ideje naći istomišljenike i organizovati to što želi.

Nema tu ni sujete ni egoizma već je sve stvar izbora.

nixa 03. 08. 2010. 00:51

@Suske, ne vidim zasto bi BITNO ili bilo koja organizacija bila krucialna za uspeh necega?

@Eniac - sa tobom ili bez tebe to ce da bude, ja vec radim na tome

Lightman 03. 08. 2010. 01:04

@nixa

Pa i nije krucijalno, zelimo samo da damo do znanja da BITNO ne ucestvuje i da nema nikakve veze sa tim.

Ja bih takodje pozeleo puno uspeha organizatoru!

Suske 03. 08. 2010. 01:19

@nixa

Bilo bi strašno da je organizacija toliko važna.

Kada smo organizovali BlogOpen, pozvali smo SVE, apsolutno sve blogere da se uključe, zato što smo smatrali da je to važno za grad. Koliko nas je radilo zna se.

Organizacija nam je bila solidna, moglo je i bolje, uostalom uvek može bolje, i sada je prosto neverovatno da autor ideje ne poziva, a sve je jelte za dobrobit grada Bora, ljude koji su tu priču već prošli i imaju bar neko iskustvo, makar da ukažu na ono što NE treba raditi, a da se nekolicina koja se ograđuje od ove ideje i jasno izjašnjava da ne želi da učestvuje u istoj osuđuje.

Da, postaje odsadno.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:22.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.