DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Sram ga bilo koj ga napravio :) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1552)

zira 28. 09. 2006. 21:02

Ne, nije nikakva razlika, jer niko ne brani nekome da izadje. To je klasicni postizborni izgovor onih koji izgube da "eto, njihovi biraci nisu izasli" i da je razlog velikog uspjeha protivnika "veliki broj apstinenata". Jer eto, u tim apstinentima je njihova stvarna snaga. To se jednostavno ne racuna. I jeste jedan vid manipulacije.

borstale 28. 09. 2006. 21:24

Citat:

Originalno napisao zira
Poruka "Radikali MARS iz Bora" nema veze niti sa demokratijom, niti sa tolerancijom niti sa bilo cime pozitivnim.

Slažem se.
Ali ako ja smatram da ta organizacija 15 godina aktivno radi na uništavanju moje zemlje (i bukvalno i metaforički), ne mogu da im kažem: e, aj nemojte više molim vas.
P.S. Kad si pre stigao da pošalješ tekst predesdniku borske opštine, pre deset minuta je to izjavio na TV Bor. (Još je dodao i da sam fašista i slično...)

Edit: pošto nisam gledao ispočetka, samo da dodam da je ipak Ilija pogodio šta će da bude: "emigranti iz Južne Afrike, koji nemaju pojma kakva je situacija u Boru... klipovi u točkove... plaćenici"

jablan 28. 09. 2006. 21:44

Citat:

Originalno napisao zira
Ako neko smatra da je 60% naroda polupismena gomila samo zato sto glasa za nekoga ko se toj osobi ne dopada, taj ima problem sa shvatanjem demokratije, ali i problem sa shvatanjem svoga naroda.

Sloba je takođe bio demokratski izglasavan na svim izborima do 2000. I šta ti misliš ko su ti birači? Na Cecin koncert dođe 100k ljudi. Šta misliš ko su ti ljudi? Da li hoćeš da kažeš da nekog može da iskupi/opravda/opismeni prosta činjenica da je u većini?

Meni se sve čini da neki ovde još nisu raščistili sa činjenicama iz prošlosti...

@borstale: sad imaš materijala da ga tužiš, za razliku od njega.

Dzordz 28. 09. 2006. 21:46

Kad je vec politicki steta da se ne ukljucim :)

Naime po meni ne bi svi trebali da mogu da glasaju! Pa ne znaju oni sta je dobro za njih!

/me stavlja stitnike za zube i rukavice

Ilija Studen 28. 09. 2006. 21:48

Demokratija, pa ko koga zajebe. Ne vidim problem...

mungos 28. 09. 2006. 21:51

Citat:

Дефетизам је прихватање и помирење са поразом без борбе. У свакодневној употреби дефетизам најчешће има негативну конотацију и често се поистовећује са песимизмом и издајом.

Израз се најчешће користи у контексту рата: војник може бити дефетиста уколико одбије да се бори јер верује да ће борба сигурно бити изгубљена. Може се користити и у осталим пољима као што су економија, култура или спорт. Израз потиче из Француске.
Znači, defetizam je prihvatanje i pomirenje sa porazom bez borbe. Ja na to kažem, ono što je rekao Sun Tzu u The Art of War: ishod svake bitke se zna unaprijed. Politika je dosta ozbiljna stvar, odnosno previše je novca u igri da bi stvari bile prepuštene slučaju. Drugim riječima, postoji više načina za politički aktivizam i mjenjaje stvari, ali izlazak na demokratske izbore definitivno po mom skromnom mišljenju nije jedan od tih načina.

Želio bih da se izvinem kolegama sa dpt-a, pošto sam ja prvi zakuvao ovaj politički offtopic. Smara me bombardovanje o ovim ovdje kod nas izborima koji se održavaju kroz par dana, dje god maknem Izbori ovo ono, pa je i to možda rezultovalo time da pretjeram u ovoj temi. Pokušaću ubuduće da se distanciram od političke diskusije ovdje :)

U suštini Borstale je ovim činom, učinio višestruko jaču stvar nego da je izašao na izbore i glasao protiv radikala. Sad uz solidno poznavanje funkcionisanja medija i kreiranja publiciteta, može svašta nešto da se uradi... :)

borstale 28. 09. 2006. 21:53

Citat:

Originalno napisao mungos
U suštini Borstale je ovim činom, učinio višestruko jaču stvar nego da je izašao na izbore i glasao protiv radikala.

Daj bože... onda sam više nego zadovoljan

BluesRocker 28. 09. 2006. 21:57

Citat:

Originalno napisao zira
Ako neko smatra da je 60% naroda polupismena gomila samo zato sto glasa za nekoga ko se toj osobi ne dopada, taj ima problem sa shvatanjem demokratije, ali i problem sa shvatanjem svoga naroda.

Ne razume trubu.:1074:

Blood 28. 09. 2006. 22:21

@borstale: ja da sam na tvom mestu, ja bih sada okacio za download deo gde te predsednik opstine pljuje, sa natpisom "evo ko vlada Borom - glasajte opet za njega".

blogowski 28. 09. 2006. 22:50

Citat:

Originalno napisao zira
OK, ode tema gdje ne treba :)
Aman ljudi, ne mogu da provalim u cemu je stos... U toj opstini, taj predsjednik opstine je izabran sa 60 i nesto posto glasova. Na slobodnim izborima. Ista ta stranka o kojoj pricamo na nivou republike predstavlja stranku sa najvecim brojem biraca. I sad, da li ja razumijem dobro da ljudi ovdje govore kako je tako sto za njih glasaju nepismeni, polupismeni, moralno i ideoloski sumnjivi, ili sve to zajedno? I da bi covjeku bilo mnogo laske kada to ne bi bila "ta" stranka, a ovako ima moralnu dilemu?!

I u nemackoj je 30tih godina na vlast dosao Hitler na demokratskim izborima... Nastavak se nalazi u knjigama danas:1074:


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:45.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.