DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Donesi.com otvoren (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1688)

zira 24. 10. 2006. 16:05

Donesi.com otvoren
 
Otvoren je http://www.donesi.com/ na podrucju Beograda. Servis nudi narucivanje hrane putem Interneta iz lokalnih restorana. Jos uvijek unosimo neke podatke i sredjujemo nedostatke, pa ako ima nekih komentara i prijedloga, slusam - hvala :)

jablan 24. 10. 2006. 16:13

Čestitam i želim puno uspeha!

Može li malo tehničkih detalja, platforma, način apdejtovanja ponude itd...

jasmanac 24. 10. 2006. 16:28

Odlicno, samo napred!

Dragan Babić 24. 10. 2006. 16:32

Sve najbolje!

zira 24. 10. 2006. 17:20

Hvala :)

@Jablan: Na serveru PHP, MySQL, Prototype.js. Mape su usluga map24.de.
U restoranima Java. Naravno, veza putem Interneta, restoran dobija ponudu, zaposleni odlucuju da li ce je primiti i kada isporuciti i vracaju to serveru koji obavjestava kupca. Ukratko :)

robi-bobi 24. 10. 2006. 18:04

puno uspeha!

Bojan Zivanovic 24. 10. 2006. 19:12

Sve najbolje!
Sajt izgleda odlicno, steta sto Pancevo nije jos u ponudi ;)

nixa 24. 10. 2006. 20:01

Imam osecaj da ce mi ovo biti omiljen sajt/servis :)

bluesman 24. 10. 2006. 20:22

^ I moje žene :)

Ne smem ni da joj pokažem...

Dragan Babić 24. 10. 2006. 20:38

Imate i malu preporuku od nas ;)

zira 25. 10. 2006. 01:02

Hvala :1043:

chux 25. 10. 2006. 08:05

nego da li planirate u prosirenje i Suboticu ? kod nas postoji picerija Denis koja radi Online narudzbe pa im nece biti strano da se spoje i na vas servis kontam...
www.denispizzeria.com, takodje tu je i picerija boss i mnogi drugi restorani - picerije....

Dejan Bizinger 25. 10. 2006. 10:02

Kao sto sam ti vec bio napisao, odlican sajt, tako nesto je trebalo. Cestitam i puno narudzbina ti zelim :1043:

caboom 25. 10. 2006. 10:04

ovo nece pomoci mom pokusaju da vise ne narucujem hranu... damn you! :) sjajan servis, puno srece.

dejadj 25. 10. 2006. 10:35

Žao mi je što ne živim u Beogradu!

Sve najbolje.


PS. Možda je i bolje. Imao bih 150kg umesto sadašnjih 120! :1064:

andrej 25. 10. 2006. 14:46

Pa ja zivim al' opet ne mogu da narucim :)
Fali Rakovica, a kad predjem ulicu onda sam na dedinju...

cvele 25. 10. 2006. 14:50

zaista svaka cast :)

nixa 25. 10. 2006. 14:55

Evo sad naručih svoju prvu porudžbinu :) mada šta se desilo ... to mora da pazite neznam koji biznis model je tu urađen .... Ja sam naručio ...pa su me oni pozvali ( nisam napisao broj u profilu zgrade ) i rekli da su im nestale 2 stvari iz korpe i da li mogu da pošalju to , ja rekao OK . sledeće što vidim je da je na donesi.com narudžbina otkazana :)

just for the record

[edit] sad me je opet zvao ... fale mu neke informacija ... očigledno se još ne snalaze sa celim sistemom ... no pohvale u svakom slucaju[/edit]

nixa 25. 10. 2006. 15:01

E da :) i pod hitno da nadjete restorane koji rade 24/7 :) kad ogladiniš u 3 ujutru ...

zira 25. 10. 2006. 15:19

Da, sad smo se culi sa njima... restoran se nije bas snasao sa tvojom narudzbinom, ali dobro, tek pocinju. Hvala :)

bluesman 25. 10. 2006. 15:50

Citat:

Originalno napisao nixa
E da :) i pod hitno da nadjete restorane koji rade 24/7 :) kad ogladiniš u 3 ujutru ...

Pa kada ogladnis u 3 am onda je tu frizider ili pljeskavica u nekom kiosku u kraju :) Koji restoran radi non stop i jos isporucuje celu noc? Budi malo realan :)

nixa 25. 10. 2006. 15:59

Kod mene je lepota ovog servisa sto ne moram da zovem telefonom , i da jurim one papirice ...a zasto inace zovem kucnu dostavu je kad nemam u frizideru nista ( a u mom kraju u radijusu od 1.5 km nema nikakve klope nocu ) :)

Ilija Studen 25. 10. 2006. 16:15

Citat:

Originalno napisao nixa
a u mom kraju u radijusu od 1.5 km nema nikakve klope nocu

I još se nisi preselio? :1041:

Između ostalog, dve jako bitne stvari kada tražiš stan:
  1. Prodavnica koja radi 24h na 2 minuta od zgrade
  2. Hamburgerija / pekara / nešto ozbiljnije što radi 24h na 2 minuta od zgrade

Pohvale za servis. Nadam se da ćete pokriti i Novi Sad uskoro.

zira 25. 10. 2006. 16:52

Da, naravno, Novi Sad je na listi sljedecih gradova, kao i bolje pokrivanje dijelova Beograda, posebno Novog Beograda. Nego, moramo malo da "odstojimo" na ovome manjem podrucju, cisto da se sistem stabilizuje, onda ce biti lakse :)

Ilija Studen 25. 10. 2006. 17:14

Citat:

Originalno napisao zira
Da, naravno, Novi Sad je na listi sljedecih gradova, kao i bolje pokrivanje dijelova Beograda, posebno Novog Beograda. Nego, moramo malo da "odstojimo" na ovome manjem podrucju, cisto da se sistem stabilizuje, onda ce biti lakse :)

Slažem se. Nipošto ne treba srljati i gubiti fokus. Iako je beta bila ovo je sad pravo vreme da se uvide i reše eventualni problemi.

zira 25. 10. 2006. 18:23

Ilija, i sam si vjerovatno okusio sa aC-om da kada neko STVARNO pocne da koristi to u radu odjednom se pojave ideje i potrebe koje test ne pokazuje:) Samo treba brzo reagovati i stalno usavrsavati proizvod, i nema problema. A kod nas ima tu i "ljudski faktor" na koji ne mozes uvijek uticati. Ali generalno, ljudi u restoranima su se prilicno brzo i dobro snasli.

Ilija Studen 25. 10. 2006. 19:05

Citat:

Originalno napisao zira
Ilija, i sam si vjerovatno okusio sa aC-om da kada neko STVARNO pocne da koristi to u radu odjednom se pojave ideje i potrebe koje test ne pokazuje:)

Naravno. Zato sam rekao ovo za gubljenje fokusa... Često se desi da ljudi traže neke stvari koje te odvuku na neku levu stranu koja je potpuno nebitna. Znaš ko si, znaš gde ideš i držiš se toga. E sad, kad bi to još bilo tako jednostavno :D

ZeroStyle 25. 10. 2006. 19:17

Non Java
 
Super ideja, super realizacija. Mozda jos poraditi na tome da ima i non java verzija narudžbe, iskljucio sam javu i naruđbe nisu vise funkcionisale a ipak je ovo site za siroke mase.

zira 25. 10. 2006. 19:47

Mislis JavaScript?

pcigre 26. 10. 2006. 02:42

Svaka cast, kako za ideju, tako i realizaciju. Zelim vam puno uspeha pa da se prosiri do Nisa :) (mozda nemamo previse restorana, ali kafana zato... pifff).

LiquidBrain 26. 10. 2006. 04:59

Do yaya je sajt :) Mada u komshiluku mi je ludi pas :)

ZeroStyle 26. 10. 2006. 07:45

Jok na Žnj script, naravno da mislim na Java Script, pa nisu ovdje glupani da moram pisat svaki pojam opsirno, valjda se podrazumjeva.

Ilija Studen 26. 10. 2006. 07:50

Citat:

Originalno napisao ZeroStyle
Jok na Žnj script, naravno da mislim na Java Script, pa nisu ovdje glupani da moram pisat svaki pojam opsirno, valjda se podrazumjeva.

Dobro se zna šta je Java, a šta JavaScript. Ako već škrtariš na slovima tu je js ili JS.

bluesman 26. 10. 2006. 13:54

1 x Ћуретина у гнезду од хрскавих нудли
1 x Телетина са бамбусом и шитаки печуркама

Aj da podrzim sajt, mogao sam ovo i telefonom da narucim, ali hocu da i ti restorani skapiraju da se donesi.com isplati :) Dakle, podrzavam i moram priznati da je realizacija odlicna, prosao sam kroz ceo proces.

zira 26. 10. 2006. 19:43

Hvala, pogodio si sustinu onoga na cemu radimo (ne mislim na teletinu) :)

dejadj 27. 10. 2006. 02:35

Jel hoće neko iz Beograda da me primi kući da samo naručim klopu pa idem dalje? :) (Plaćam klopu i za domaćina)

Nije fora da idem direktno u restoran! :1074:

nixa 27. 10. 2006. 02:39

Be my guest :P

borstale 27. 10. 2006. 06:57

Citat:

Originalno napisao dejadj
Nije fora da idem direktno u restoran! :1074:

E stvarno... ja sam juče uhvatio sebe kako razmišljam dal` imam neke obaveze u Bg... samo zbog donesi.com :)

dejadj 27. 10. 2006. 08:15

Citat:

Originalno napisao nixa
Be my guest :P

Hvala na pozivu.To je samo za doručak a šta dalje?!? :)

Posetu uzvraćam sa DONESI.jagnjetinu.MI u hrskavoj vikendici od Brzeća.
Čuva se i neko balonče domaćeg vina kojeg se bluesman odrekao ko zna kad. :1074:

Dejan Bizinger 27. 10. 2006. 09:56

Kako si resio automatsko slanje SMS-a sa aktivacijom? Jel to imas neki svoj servis ili placas za svaki SMS? Nisam jos nista narucio ali cu svakako u skorije vreme da podrzim servis. Meni je nekako bolje da odem sa devojkom u piceriju nego da narucujemo picu kuci. Imam utisak da ce ti servis biti najkorisceniji za vreme jake zime kada ljude bude mrzelo da idu do grada a mozda i kada bude jako toplo. Mozda i gresim.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:45.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.