DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Firefox v4 i v3.6 (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9833)

dacha 23. 03. 2011. 17:47

Firefox v4 i v3.6
 
Je li neko probao da instalira FF4, a da zadrži FF3.6?

35-68 23. 03. 2011. 18:10

Samo promeni putanju (tj. Custom => Destination Folder) pri instaliranju ...

jablan 23. 03. 2011. 18:41

Jel to na Windowsu? Pošto na Linuksu samo skineš tar.bz i instaliraš 'de 'oćeš.

dacha 23. 03. 2011. 19:14

Na win-u.

Kada sam jednor ranije probao, naravno sa drugim instalacionim folderom, onaj stari je ostao ali je imao "posledice" - dobio je izgled novog, a nism siguran da li je samo to...

3banchi 23. 03. 2011. 20:02

^ upravo se to meni juce desilo...FF4 sam instalirao na drugu lokaciju pa sad imam neke elemente novog interfejsa na 3.6.
Nakon instalacije mi vratio neku default temu na 3.6, zatim je HOME button bacio na desnu stranu kao kod 4-vorke.
Uglavnom pokupio mi je sve bookmarkse i .ini podesavanja ali definitivno ne rade dobro obe verzije na jednom racunaru. I jedna i druga verzija zapucavaju.
Opera je to izgleda bolje resila...imam tri razlicite verzije i sve rade bez problema.

35-68 23. 03. 2011. 20:21

Bitno je razdvojiti profile, ako ne želite da se mešaju.
Npr. prečice
Kôd:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox 4\firefox.exe" -P "Surf"
"C:\Program Files\Mozilla Firefox 3.6\firefox.exe" -P "Dev"
"C:\Program Files\Mozilla Firefox 3.5\firefox.exe" -no-remote -jsconsole -P "Dev"
"C:\Program Files\Mozilla Firefox 3\firefox.exe" -P "XPI"

u mom slučaju ...

dacha 24. 03. 2011. 01:25

Ovo radi savršeno. Imao sam FF3.6.8, a naknadno sam instalirao poslednji FF3.6.16 u drugi folder, napravio mu profil i prekopirao sve iz default profila - obadva rade odlično i autonomno.

Onda sam onaj stariji, na default lokaciji, zamenio sa FF4 (standardna procedura), i eto problema: novi FF mi se zaglupljuje, kada ga pokrenem nemilosrdno nešto radi i zauzima 50% CPU sve dok ne otvorim neku stranicu, ili novi tab...

I ne nudi mi "Save and Quit", samo obaveštenje da zatvaram više tabova. Kao da je još neka instanca otvorena, ili su izbacili tu opciju (u šta sumnjam).

apex 24. 03. 2011. 11:27

ja sam bas juce instalirao novi ff preko 3.6 bez problema, sve je uredno proslo i normalno radi

dacha 24. 03. 2011. 12:56

Kada zatvaraš FF4 sa više otvorenih tabova, nudi li ti opciju "Save adnd Quit" kao do sada?

bOkIcA 24. 03. 2011. 13:07

Nema vise te opcije.

Probaj sa "Show my windows and times from last time"...


dacha 24. 03. 2011. 14:38

I meni naizgled ff4 radi normalno, ali nije tako. Po pokretanju zauzima 50% CPU u nedogled, dok ga ne prekinem učitavanjem neke stranice.

Videvši da nema one opcije, mislio sam da je povezano.

3banchi 04. 04. 2011. 09:49

Kakva su prva iskustva sa 4...jeste li se navikli na novi interfejs, da li se primeti brzina?

Nemanja Avramović 04. 04. 2011. 09:52

Meni radi puno bolje od 3.x (nema zamrzavanja čitavog browsera, što je kod 3.x bio čest slučaj). Na interfejs sam se navikao u chrome-u tako da mi ne predstavlja nikakav problem :)

Petar Marić 04. 04. 2011. 12:38

Prešao u potpunosti na Google Chrome - progledao kao kada sam prešao sa Internet Explorer-a 6 na tadašnji Mozilla Firebird.

Jednostavno su preterali sa bloat-om, a prelili su čašu kada mi je pre nekog vremena Firefox po ažuriranju pukao 30+ puta u 3 dana - i pri tome krenuo da randomly gubi tabove iz sesije.

MorenoArdohain 04. 04. 2011. 12:54

Ja sam skroz nezadovoljan FF4-om, prvenstveno zbog zauzeca memorije (primera radi, otvoris nekoliko tabova, zauzece memorije poraste na 1GB, a cim zatvoris sve osim jednog, i dalje je zauzeto 1 GB). Zbog toga ume da bude prilicno trom.

Petar Marić 04. 04. 2011. 13:01

Upravo će ti se zbog toga svideti Google Chrome, oslobađa RAM po zatvaranju tabova i nije mi bio trom čak ni kada je zauzeo preko 3,5 GB (imao sam popriličan broj tabova u tom trenutku)

MorenoArdohain 04. 04. 2011. 13:03

Vec ga koristim, ali mi nije previse konfigurabilan.

jablan 04. 04. 2011. 13:29

Meni je 4 sasvim ok, koristim ga naporedo sa Chromiumom (Chrome kuća - FF poso). Tab groups su interesantni, ali neupeglani. Pinovanje tabova je zgodna stvar.

Što se tiče zauzeća memorije, na Linuxu ne prelazi 200Mb sa 20-ak tabova. Na Macu bude ispod 300Mb, ali startovan kao 32-bitna aplikacija.

MorenoArdohain 04. 04. 2011. 14:07

Opet sam se zaljubio :)
Skinuo sam nightly build (4.2a1.pre sa http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.o.../latest-trunk/) i nema tog problema sa memorijom. Koliko vidim, sad radi savrseno. Srecan.

mileusna 04. 04. 2011. 14:59

Ja Firefox 4.0 beta koristim već neko vreme. Brizina mi je OK bila i na starom, meni je subjektivno gledano Firefox najbrži browser, nekako mi deluje da najbrže prikaže nešto na stranici od svih browsera, ili je to jednostavno stvar navike.

Glavne stvari su promenjene na Firefoxu, uklonjeni su nepotrebni elementi poput menija i sl. Doduše, ja sam i postojeći Firefox 3.x kastomizovao tako da su mi svi ti elementi bili spakovani na jednu liniju, ali sad je to mnogo bolje i sakriveno sve.

Ono što mene sprečava da više koristim Chrome je, bar po meni, pametniji location bar na Firefoxu. Na najviše stranica idem tako što ukucam nešto u location bar i Firefox ponudi nešto iz istorije na šta onda odem. Slično radim i Chrome, ali nekako ono što mi on nudi nikad nije onaj link koji ja zaista želim. Možda mu samo treba više treninga, ne znam.

i još jedna stvar, kao što Ctrl+Enter dodaje www. i .com na uneti domen, tako u Firefoxu Shift + Enter dodaje www. i .net na domen, postoji čak i kombinacija tastera za .org. Ovo prvo radi i u Chromu, ali ne i ovo drugo koje često koristim (hint: naslovi.net)

xippi 04. 04. 2011. 16:58

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 96974)
Što se tiče zauzeća memorije, na Linuxu ne prelazi 200Mb sa 20-ak tabova.

isti slucaj. dosta ljudi kuka kako zdere memoriju, kod mene se uopste ne javlja taj prob. zadovoljan sam cetvorkom :)

edit: jedino sto me je smorilo je sto se reload izgubio kao dugme vec se nalazi u nastavku address bara

robi-bobi 04. 04. 2011. 18:33

^ desni klik izmedju address i search bar-a, customize :)
isto i za RSS

Gargoyle 04. 04. 2011. 18:45

Ja sam zadovoljan performansama brže mi radi nego FF3x i prešao sam na FF4 u potpunosti, ALI što se tiče interfejsa tu je mrka kapa.

INTERFEJS:
- Stop/Reload button strpan na kraj search bara, srećom može se prevući napred. Na >=24" monitoru ja ne razumem ko će da peca to dugme na drugom kraju ekrana 30 cm od mesta gde kucam adresu.
- Tabs on top. OK važi a onda imamo ispod toga npr. bookmarks toolbar koji je statičan, pa je taj tab polu dinamičan, polu statičan. Srećom može da se promeni na donju tabulaciju.
- moz-action:switchtab neviđena glupost, dakle Firefox mi zvanično ne da da otvorim 2 iste stranice u 2 taba, plus ne može da se isključi. Pa hvala.
- Na WinXp imam normalan menu, ali šta predstavlja ono 1 narandžasto dugme na Win7 (u Office 2010 stilu). Ne kapiram, ali vidim da je to sad jako popularno u svim programima. I tako to dugme zauzme vertikalno visinu ničim izazvano, ali valjda da bi smo imali čuveni Win7 "gvir" ili ti providni top deo gde možeš da gviriš šta ima iza, što je valjda jako interesantno.
- Status bar izbačen. Or is it? Link target url adresa se animirano popupuje i blinka tamo dole. Pa jel treba onda status bar ili ne treba? Treba da blinka dole, po njima. Opet hvala. I jel ima tamo dole još nešto da se prikaže? E pa ima. Srećom ima addon fix. Ja samo čekam da izbace url polje sa ovakvim idejama.
- Sve u svemu kad već toliko vole Chrome trebali su dati otkaz u Mozilli i zaposliti se u Googletu pa tamo praviti taj interfejs. Svaka nova verzija interfejs sve kriminalniji, treba 10 addona da se sve dovede u red i to opet ne može u potpunosti.

Neznam valjda sam ja mator za ovo moderno njesra ali meni je Win95 uniformni stil across applications bio zakon. Pa se ti dokazuj u aplikaciji a ne svako pravi svoj dizajn ne znaš više gde da klikneš. I sad više nije zezanje ozbiljno mi upropaštavaju upotrebljivost aplikacija sa ovakvim providnim i ostalim glupiranjem.

mileusna 04. 04. 2011. 19:26

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 96985)
Neznam valjda sam ja mator za ovo moderno njesra ali meni je Win95 uniformni stil across applications bio zakon. Pa se ti dokazuj u aplikaciji a ne svako pravi svoj dizajn ne znaš više gde da klikneš. I sad više nije zezanje ozbiljno mi upropaštavaju upotrebljivost aplikacija sa ovakvim providnim i ostalim glupiranjem.

Off Topic: Ne znam da li ste primetili kako se trendovi menjaju, čas je sve uniformno čas je sve različito. Prvo smo imali DOS i svaka aplikacija je bila priča za sebe. Onda je došao Windows i doneo uniformnost aplikacija. Potom su svi želeli da iskoče iz šablona sa svojim custom interfejsima a došle su i web aplikacije i sajtovi gde je svako mogao da se izrazi onako kako želi. Potom dođe Facebook i njegove aplikacije i fan strane i opet se sve unificira u jedan interfejs. :)

webarto 04. 04. 2011. 19:35

Don't believe the hype... dosta je brži od v3, ima Firebug i Validator addon, meni dosta :) Koristio sam one dev verzije ali nije bio ni jedan addon, pa sam se vratio na v3.
Javascript je bio dosta sporiji od Chrome i Opere, sad je odlično.

jablan 04. 04. 2011. 20:20

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 96985)
Neznam valjda sam ja mator za ovo moderno njesra ali meni je Win95 uniformni stil across applications bio zakon.

Pa kao što si i sam primetio, i browseri teže da se uniformišu: vidiš da svi kopiraju Chrome. Jesi video IE9? Generaciju pre toga, svi su kopirali Operu sa tab-based interfejsom.

3banchi 04. 04. 2011. 21:25

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 96985)
- moz-action:switchtab neviđena glupost, dakle Firefox mi zvanično ne da da otvorim 2 iste stranice u 2 taba, plus ne može da se isključi. Pa hvala.

Da, ovo je zesca glupost...resava se kombinacijom Ctrl + "swich the tab"... klik vise bez potrebe!
Inace mi najvise smeta taj polovicni progress bar, odnosno sto su podrazumevano iskljucili status bar, odnosno zamenili ga add-ons barom.

robi-bobi 05. 04. 2011. 09:50

^ na poslu redovno imam jedan URL u vise tabova
hvala
P.S. evo sad probao, takodje radi i SHIFT + ENTER

3banchi 15. 04. 2011. 13:46

U about:config imam neku gomilu zaostalih podesavanja od extenzija koje sam davno izbrisao.
Zna li neko u kom FF fajlu se cuvaju ova podesavanja Win/Mac pa da probam tamo da pobrisem smece?


Edit:
Sorry, nasao prefs.js u profilu

3banchi 17. 04. 2011. 13:01

Kome nedostaje stari klasicni status bar :1043: na FF4 moze koristiti Status-4-Evar. Status, progress i linkovi se ponovo prikazuju dole na preimenovanom addons-baru.
Bogata mogucnost podesavanja prikaza.

Promotion 19. 04. 2011. 12:27

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 96968)
Kakva su prva iskustva sa 4...jeste li se navikli na novi interfejs, da li se primeti brzina?

Kada sam ga instalirao bilo je katastrofa u početku.
"Zamrzavanja i blokiranja" kompletnog browsera, koja mi se nisu dešavala tako često sa ranijom verzijom.
Čak se to dešavalo recimo po dva puta dnevno iz meni potpuno nepoznatog razloga.
Što je najgore, teško je iz toga izaći, a navikao sam da mi je uvek otvoreno oko 5-6 kartica različitih sajtova...
Onda kada sam još skinuo i yahoo tool bar katastrofa je bila kompletna..
Onda zavrnuh rukave.
Obrišem yahoo toolbar, obrišem i Mozilu i google tool bar, i sve ponovo.
Prvo mozila 4, zatim google tool bar, ali sada nisam yahoo tool bar instalirao i da kuc kuc-------- sada radi odlično :1064:
A najiskrenije jako sam se pokajao kada sam ga instalirao i kada sam video koliko mi računar "zapucava" na svakih nekoliko sati iz potpuno nepoznatog razloga...
PS.
Ni meni se ne svidja taj interfejs koji jako liči na Chrome, ali navikavam se..
Dobar je.
Prilagodio sam toolbar mojim potrebama i sve u svemu mislim da je pred ovom verzijom svetla budućnost (dok ga nova ne pregazi):1091:

master-69 21. 04. 2011. 18:12

Odličan je novi Mozilla.
Uz dobru RAM memoriju radi fantastično.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:53.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.