DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Limundo prodat za pola miliona evra? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8163)

zira 05. 12. 2009. 14:38

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 77016)
Ovo mi nije jasno. Kako neko moze da bude lider ako samo on posluje u toj bransi. Lide u odnosu na koga i sta? Limundo je uspeo jer vlasnici istog podrose gubitke svake godine, vec 3-4 godine. Zarada 0, zero, nula. O kakvom uspehu pricamo?

Mogu i ja da osnujem DOO za prodaju lovackog oruzija on-line i da poslujem 4 godine sa gubitkom, jer sam i onda lider i uspesan, posto jelte niko drugi to ne radi? :)

Liderstvo je jos vece ako je jedini, a trziste za proizvod/uslugu postoji. A nije jedini, proguglaj malo. Imas primjera uspjesnih projekata koji jos uvijek nisu profitabilni, ali ce biti.

A za lovacko oruzje, cool ideja, nabavi dozvole i kreni. I javi kada neko ulozi u taj proizvod 400+K, da te prozovemo kako sigurno nesto muljas :)

mileusna 05. 12. 2009. 14:44

BTW, ne bi bilo loše da se naziv teme promeni u nešto poput "Inviesticija od pola miliona EUR u Limundo", da se rasčisti sa zabunom.

STELLANOVA 05. 12. 2009. 15:10

Mileusna, nama vremena da se raspravljam. Rekoh vec, progoogleaj sta je osnovni kapital i za sta on sluzi pa sa vrati.

@zira

Poslovni rezultati govore dovoljno za lidera. Ako je lider a ima 4 godine za redom gubitak na kraju godine a pritom nista nije uradjeno na samom sajtu da bi se taj gubitak obravdao + velicina aktive dovoljno govori o TXE ProJektu.

Mislim, trudite se da opravdate nesto sto ne moze da se opravda cinjenicama.

Te parole, nije profitabilan ali CE BITI mozemo da pricamo ako postoji kristalna kugla. ;)

Kakva je bre to argumentacija postoje 4 godine da bi se opravdala necija uspesnost? 4 godine gubitak bez ikakvih naznaka ili nagovestaja da moze da se ostvari profit je jedan mnogo jak argument koji se ne pobija fracama BICE, CE BITI i slicnim.

Tih 400 000+K evra moze sutra da povuku i nista. Nista oni nisu ulozili samo su deponovali pare, kad investiraju 400 000e u nesto sto se moze videti onda je to investicija, mogu i ja sutra da napravim firmu i ubacim 100 000e i kazem da je to uspesna firma jer pobogu ima neko ko je upisao u osnovni kapital 100 000e...

mileusna 05. 12. 2009. 15:23

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 77020)
Mileusna, nama vremena da se raspravljam. Rekoh vec, progoogleaj sta je osnovni kapital i za sta on sluzi pa sa vrati.

Off Topic: Ma kad god tebi udarim reply ugrizem se za Enter što sam uopšte i pokušao nešto da ti odgovorim. :) Verovatno ja ne "googlam" dovoljno pa nemam sva ta znanja ko ti... :)

f14Tr0n 05. 12. 2009. 15:26

:)
 
A zashto svi brinu tudju brigu i o tudjim novcima? :) za ovo vreme diskusije mogli ste vec smisliti neku mudru ideju :) To je generalno kod nas problem, svako brine tudju brigu :)

STELLANOVA 05. 12. 2009. 15:33

@mileusna


Veruj mi da je i kom mene tako...pogotovo kad vidim da vecina ljudi na nesto sto se desilo pre 5 meseci i sto samo po sebi nije nista posebno pravi neke zakljucke o razvoju trzista?!, liderstvu, uspehu i slicno...

over and out

p.s. Za 2-3 godine cemo videti sta se desilo i ko je bio u pravu ;)

Doc Holiday 05. 12. 2009. 16:16

Citat:

Originalno napisao zira (Napišite 77018)
Liderstvo je jos vece ako je jedini, a trziste za proizvod/uslugu postoji. A nije jedini, proguglaj malo. Imas primjera uspjesnih projekata koji jos uvijek nisu profitabilni, ali ce biti.

A za lovacko oruzje, cool ideja, nabavi dozvole i kreni. I javi kada neko ulozi u taj proizvod 400+K, da te prozovemo kako sigurno nesto muljas :)

Ajde posto kazes da nije jedini, ti daj par primera ovde na koje si ti naisao. Jedino na sta sam ja naisao su sajtovi na PHP Pro Bid skripti, uglavnom nulled verzije, ima ih gomila na internetu.

zira 05. 12. 2009. 17:21

Vidi, ja nisam advokat Limunda, cak ni njihov korisnik (mada moja draga kaze da ce da ih proba :)) Ljude sam vidio nakratko par puta u zivotu i na jednoj kafici duze.

@Doc Holiday To koja skripta pokrece koji sajt, potpuno je nebitno, sve dok ona radi svoj posao dobro. Osim ako nisi napravio nesto jako jako dobro, ne radi se o softveru.
Twitter softver ce dva dobra programera napraviti za 7 dana max. Ali probaj da napravis nesto uspjesno (mada jos neprofitabilno) kao Twitter.com.

Pisem cisto zato sto mi je bezveze da je jedna pozitivna prica za web u SRB (osjetna strana investicija u domaci projekat) dobije negativne konotacije.
Sto je dobrim dijelom i greska Limundovog PR-a.

Momci napravili sajt, gurali ga koliko su mogli, procijenili da im treba investicija, nasli investitora i pojacali se i nastavljaju jos jace.
Uopste ne razumijem sto je problem pozdraviti ovakav razvoj dogadjaja?

AG.RS 05. 12. 2009. 17:30

Mi onda ovde imamo od početka problem. Nije isto da je neko kupio sajt za 500 k eura ili investirao taj novac u njega.

Da, PR Limundo je možda pogrešno predstavio stvar.

torbica 05. 12. 2009. 19:41

@STELLANOVA cemu hate?

nemas nijedan projekat, nemas otvorenu firmu?
nemoj da dovodis ljude u zabludu.
OSNIVACKI KAPITAL se koristi u poslovanju firme!

pokusao sam da obrazlozim da tih 500k evra moze da doprinse da Limundo postane u regionu lider i da bude jaaaako profitabilan. Svi smo navikli na gerila marketing i 0 budzet. Iza toga verovatno postoji dobar biznis plan. Za 500 k moze i na svetskom trzistu da se uradi solidna promocija.

Limundo projektu je potreban fine tuning i jaca moderacija i jaca promocija i bice bolji rezultati.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:23.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.