DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Prodaja domena posao budućnosti - jos jedan "BISER" novinski tekst (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9781)

stecko 11. 03. 2011. 14:27

Prodaja domena posao budućnosti - jos jedan "BISER" novinski tekst
 
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u...4%87nosti.html

Da li je sagovornik ili novinar "biser" - sami prosudite.

stecko 11. 03. 2011. 14:30

Mozda ce neko i reci - ma to je afirmativni tekst, kako bi se cela stvar malo pogurala.

Ako je autor, tj. sagovornik imao ovakvu ideju, realizacija je kontraproduktivna.

Pominjanje nebuloznih suma novca koje NE VAZE kod nas - na nasem trzistu, kao i pojedini delovi teksta (citavi pasusi) su totalni promasaj.

jasmanac 11. 03. 2011. 15:02

Kontaktiraj novinara, reci mu u cemu je problem, ostavi mu svoj broj telefona pa ce za sledeci tekst pozvati tebe kao relevantnu osobu i dobiti prave informacije.

Tako se to radi.

Dzordz 11. 03. 2011. 15:06

Ili pocni da oglasavas domace domene za desetine hiljada eura i pocni da prodajes maglu!

jasmanac 11. 03. 2011. 15:21

Jedno od ta dva :)

metaphysic 11. 03. 2011. 15:28

Citat:

U kompaniji „Sezam pro" kažu
Da nisu ovi naručili tekst :1037:

nixa 11. 03. 2011. 15:40

SezamPro ne postoji kao kompanija vise ... sada je Orion Telekom

vidak 11. 03. 2011. 16:05

ako je već neko naručio članak, najveća je šansa da je to uradio MTID.

Efekti ubrzanja trgovine domenima i povećanje bruto iznosa od prodaje .rs domena bi na kontu usluga povećali bruto domaći proizvod što bi u krajnjoj instanci rezultiralo povećanjem broja raspoloživih radnih mesta u tercijalnom sektoru, a dugoročni efekti bi se reflektovali putem uvećanja neto investicija.

agvozden 11. 03. 2011. 16:44

Stecko, nije valjda da neko ima vise domena od tebe? ;)

dinke 11. 03. 2011. 16:54

Sve je to tezak bs ... od zarade od .rs domena nema nista sve dok ljudi odavde ne pocnu da placaju online oglasavanje. A o .rs extenziji mogu samo da vam kazem da na spisku od 84 cctld extenzija sa kojima mi baratamo .rs ne postoji.

machete 11. 03. 2011. 17:23

evo ga jos jedan..

http://24sata.rs/vesti.php?id=91341

Sad jos covek da ih pita sto ne zaradjuju oni te hiljade eura nego drze etarget :)

stecko 11. 03. 2011. 19:06

Citat:

Originalno napisao agvozden (Napišite 96268)
Stecko, nije valjda da neko ima vise domena od tebe? ;)

:) paaa nije bitan kvantitet, vec kvalitet :1037:

Ja sam prodao nekolicinu .rs domena, i to bas dobrih koji u sebi imaju jak keyword.
Ali, cifre osim za nekolicinu nisu prelazile 2k eurica. ~60% ispod 1k.
O nekoliko hiljada ili desetina hiljada kada je rec o .rs-u i Srbiji - nema govora (prazne price), bar za sada.
Za par godina, naglasavam tek za par godina - nekoliko hiljada ce vec biti realnija "matematika".

Trenutno je "bunar". :)
AKo neko ima drugacije iskustvo, voleo bih da podeli ovde sa nama.


Ono sto je paradoksalno, i cemu ne mogu da se nacudim je da ljudi koji zele da kupe dobar domen, pritom imaju para i da plate, u razgovoru kada pomenem .com domen samo zavrte glavom, i traze iskljucivo .rs. I jos jedna stvar - spremni su mnogo vise da plate .rs nego .com (moje iskustvo).
Nije mi jasno.

U prilog tome ide cinjenica da je bar sto se moje trgovine tice odnos .rs :.com - 10:1.

Gargoyle 11. 03. 2011. 19:36

Ja znam vlasnike firmi kojima stoji slobodan .com, a sajt im je na .co.rs :1018: Nisu zainteresovani da plaćaju još jedan tamo neki domen. Džaba konsalting, džaba ubeđivanje.

webarto 11. 03. 2011. 20:39

Off Topic: ^ meni je jedan rekao da je .com neozbiljan :|

Dejan Bizinger 13. 03. 2011. 16:15

^ Hehe. Mozda neko misli da je .com zapravo od commedy pa zato kazu da je smesan :)

Ekvador 13. 03. 2011. 18:34

A takodje ne mogu da razumem da mnogo firmi ima co.rs ,a ne .rs Da li je tih 1200 dinara godisnje razlike, glavni razlog?

Bas juce gledam reklamu na nekom autobusu, Bataprevoz.co.rs

Jel postoji neka caka sto nije uzeo Bataprevoz.rs ili je stvarno tih 1200 dinara
njima bitno?

stecko 13. 03. 2011. 18:56

Ne postoji caka.
Krivi su sami DEVELOPERI sajtova, ako tako mogu da se nazovu.
Ova tvrdnja je za "developere" iz unutrasnjosti, s obzirom da sam upucen u dosta "sklopljenih poslova". Kako je u BG, tj severnije od CSrbije - neko ce vec reci, mada nisam optimista ni za Vas "gore".

U trci sa "konkurencijom" da ukupna cifra online prisustva te "NoName" firme na internetu bude sto niza (da se razumemo - tu ukljucujem SVE ZAJEDNO: domen, hosting, izrada sajta), ti nazovi developeri SAVETUJU svog buduceg klijenta da uzme .co.rs.

Da, razlika u ceni je bukvalno 1500,oo din za domen.
Uzimjuci u obzir moje gore navedeno - ".. ukupna cena kostanja..", sta mislite koliko ce buducem klijentu taj nazovi developer predociti: koliko ce ga kostati hosting (mozda mu ponudi i neki besplatan, a ovaj to nece ni znati), a koliko izrada sajta ?!
U unutrasnjosti Srbije - odgovorno tvrdim: sve to zajedno kad se sabere izadje 50-100 evrica.
DA LI JE TO NORMALNO? Pa to su 3 zidarske dnevnice. Izvinjavam se zidarima - to je castan posao, nista lose s ovim poredjenjem nisam mislio.

Poslodavac/firma se pritom ne vodi logikom "hoce li to biti OK?", vec je logika - "daj sta das, samo da je najjeftinije".

I eto, dobismo "sveze edukovanog" vlasnika sajta kome je bas po meri .co.rs.
I nakon sto on vidi da se tu na internetu u tom njegovom sajtu nesto i desava, NISTA, ali NISTA ga vise ne moze ubediti u suprotno da postoji i nesto bolje od .co.rs.

Nakon izvesnog vremena pocinju problemi novopecenog vlasnika ovakvog jeftinog nazovimo "resenja":

1) Zvao me je moj brat iz SvajcarskU, i kaze da mi se sajt ne vidi
2) Ne mogu da skinem email, imam li ja email ?
3) Kad ukucam u pretrazivac moju delatnost, nema me nigde, a Vi ste mi rekli da radite nesto sa tim pretrazivacima, i da cu biti prvi, ali ja ..........
4) Sada me je pozvao komsija i kaze da se domen koji ste registrovali, u stvari ne vodi na mene, nego na Vas. Da li to treba tako? Da li sam ja vlasnik domena ili vi?
5) ..............


Dalje......... ne zelim........ vec mi je pozlilo.......

____________
malo sam skrenuo sa teme ovim poduzim postom. Ukoliko treba, neka neki moderator otvori novu temu i prebaci ovaj post tamo.
Izvinjavam se.

mileusna 13. 03. 2011. 18:57

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 96327)
Jel postoji neka caka sto nije uzeo Bataprevoz.rs ili je stvarno tih 1200 dinara
njima bitno?

Moguće da je u pitanju i neznanje. .co.yu je ipak bio aktuelan dugo, dugo vremena, pa je svima logičan naslednik toga .co.rs Verujem da mnogi koji uzimaju tako samo .co.rs i ne znaju da postoji i .rs

Gargoyle 13. 03. 2011. 18:59

Iz mog iskustva sa co.rs klijentima - caka je u tome da su se "kompjuterizovali" pre 10 godina, tada su platili sajt (statika), uzeli co.yu domen, računare, XP, i naravno IE6. Posle su se preregistrovali na co.rs po inerciji kad je "moralo".

I tako i dan danas furaju taj setup, sa sve IE6, jer im "radi posao". I to sve vrlo "ozbiljne" firme.

Ekvador 13. 03. 2011. 19:07

meni se svidja varijanta "dok radi posao" , nemam nista protiv nje, jedino sto je mnogo lakse za pamcenje .rs nego .co.rs i verujem da ima neku drugaciju tezinu u nekom 120347-om algoritmu google-a, gde je razlika kao izmedju .com i .info domena.

trazimcuruzabrak 07. 04. 2011. 02:51

co.rs ili samo .rs su potpuno ravnopravni sto se tice google-a, kao i bilo koja druga ekstenzija domena. Sto se tice vidljivosti i .rs i co.rs su podjednako vidljivi iz svih krajeva sveta. Tako sve u svemu razlike po tom pitanju apsolutno ne postoje. Jedina razlika je sto je sa co.rs malo duzi naziv domena te zbog toga moze biti manje zanimljivo od .rs ali sve drugo je identicno.

Ako neko misli drugacije molio bih da dokaze cinjenicama a ne praznim pricama.

vidak 07. 04. 2011. 10:06

Citat:

Originalno napisao trazimcuruzabrak (Napišite 97019)
co.rs ili samo .rs su potpuno ravnopravni sto se tice google-a, kao i bilo koja druga ekstenzija domena. Sto se tice vidljivosti i .rs i co.rs su podjednako vidljivi iz svih krajeva sveta. Tako sve u svemu razlike po tom pitanju apsolutno ne postoje. Jedina razlika je sto je sa co.rs malo duzi naziv domena te zbog toga moze biti manje zanimljivo od .rs ali sve drugo je identicno.

Ako neko misli drugacije molio bih da dokaze cinjenicama a ne praznim pricama.

A na osnovu kojih činjenica osim tvog iskaza tvrdiš da su co.rs i .rs ravnopravni i da razlike po tom pitanju apsolutno ne postoje?

trazimcuruzabrak 07. 04. 2011. 10:10

Po tome sto je van pameti da se neka ekstenzija domena ne vidi iz inostranstva jer onda zasto bi i uopste i postojala. Zamisli situaciju da sajt http://www.sajam.co.rs/ ne bude vidljim iz inostranstva!!!

Sto se tice google, jasno je na x mesta receno od strane njihovih zvanicnika da su apsolutno sve ekstenzije domena ravnopravne.

fotosasa 07. 04. 2011. 22:14

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 96329)
Ne postoji caka.
Krivi su sami DEVELOPERI sajtova, ako tako mogu da se nazovu.
Ova tvrdnja je za "developere" iz unutrasnjosti, s obzirom da sam upucen u dosta "sklopljenih poslova". Kako je u BG, tj severnije od CSrbije - neko ce vec reci, mada nisam optimista ni za Vas "gore".

U trci sa "konkurencijom" da ukupna cifra online prisustva te "NoName" firme na internetu bude sto niza (da se razumemo - tu ukljucujem SVE ZAJEDNO: domen, hosting, izrada sajta), ti nazovi developeri SAVETUJU svog buduceg klijenta da uzme .co.rs.

Da, razlika u ceni je bukvalno 1500,oo din za domen.
Uzimjuci u obzir moje gore navedeno - ".. ukupna cena kostanja..", sta mislite koliko ce buducem klijentu taj nazovi developer predociti: koliko ce ga kostati hosting (mozda mu ponudi i neki besplatan, a ovaj to nece ni znati), a koliko izrada sajta ?!
U unutrasnjosti Srbije - odgovorno tvrdim: sve to zajedno kad se sabere izadje 50-100 evrica.
DA LI JE TO NORMALNO? Pa to su 3 zidarske dnevnice. Izvinjavam se zidarima - to je castan posao, nista lose s ovim poredjenjem nisam mislio.

Poslodavac/firma se pritom ne vodi logikom "hoce li to biti OK?", vec je logika - "daj sta das, samo da je najjeftinije".

I eto, dobismo "sveze edukovanog" vlasnika sajta kome je bas po meri .co.rs.
I nakon sto on vidi da se tu na internetu u tom njegovom sajtu nesto i desava, NISTA, ali NISTA ga vise ne moze ubediti u suprotno da postoji i nesto bolje od .co.rs.

Nakon izvesnog vremena pocinju problemi novopecenog vlasnika ovakvog jeftinog nazovimo "resenja":

1) Zvao me je moj brat iz SvajcarskU, i kaze da mi se sajt ne vidi
2) Ne mogu da skinem email, imam li ja email ?
3) Kad ukucam u pretrazivac moju delatnost, nema me nigde, a Vi ste mi rekli da radite nesto sa tim pretrazivacima, i da cu biti prvi, ali ja ..........
4) Sada me je pozvao komsija i kaze da se domen koji ste registrovali, u stvari ne vodi na mene, nego na Vas. Da li to treba tako? Da li sam ja vlasnik domena ili vi?
5) ..............


Dalje......... ne zelim........ vec mi je pozlilo.......

____________
malo sam skrenuo sa teme ovim poduzim postom. Ukoliko treba, neka neki moderator otvori novu temu i prebaci ovaj post tamo.
Izvinjavam se.

Na zalost ISTINA je da situacija sa komsijinim sinom koji je pravi "HACKER" i pravi sajtove za 20 eura NECE SKORO biti popravljena u Srbiji.
Ne mogu da se pohvalim bas nekim bogatim iskustvom koje se meri u stotinama, ali imam nesto radova iza sebe, situacija se iz dana u dan pogorsava.
Ili ja nesto pogresno pokusavam da naplatim nekome.:1027:
Izraditi sajt nekome za 20 eura i spakovati hosting i domen u jos 30eura je van svake pameti, ali na zalost, tu cifru sve cesce srecem u razgovoru sa buducim vlasnicima web sajtova.
I sve ovo sam Vam napisao zato sto mi bas pre neki dan zapade jedan sajt koji je radio "komsijin sin".... kaze vlasnik: moze li moj sajt kad se u Google ukuca ...??.. da bude na prvom mestu???

Prekidam post. da ne bih psovao :1011:

pozz

Spale 07. 04. 2011. 22:30

Citat:

Originalno napisao trazimcuruzabrak (Napišite 97023)
Sto se tice google, jasno je na x mesta receno od strane njihovih zvanicnika da su apsolutno sve ekstenzije domena ravnopravne.

Ma da, još da neko poveruje u to... Možda će biti jednog dana.

Najočitiji primer za to je nadmoć .com domena u odnosu na bilo koji drugi domen. nekisajt.com će kao od šale da se nadje na prvom mestu pretrage za ključnu reč nekisajt, dok nekisajt.co.cc neće na to prvo mesto da dođe ni sa teškom SEO optimizacijom.

Da se razmemo, iz Google-a daju informacije na kašičicu i vrlo planirano, a daleko od toga da sve što kažu treba uzeti zdravo za gotovo i slepo im verovati...

A što se tiče teksta spočetka ove teme, totalni fail! Neće u ovoj zemlji još dugo moći da se priča o nekoj ozbiljnijoj cifri kada su domeni u pitanju. Autora tog teksta trebalo bi da bude sramota koliko je deiznformacija napisao na jednom mestu...

trazimcuruzabrak 07. 04. 2011. 23:54

Citat:

Originalno napisao fotosasa (Napišite 97053)
...Izraditi sajt nekome za 20 eura...

Ja bez problema izradjujem staticne sajtove do 10 html stranica za 10 evra. A sve preko 10 strana ide +1 evro po stranici. Odradim za jedno popodne to i naplatim. U zadnje vreme mi bas dobro ide jer su poceli masovno da mi se javljaju srednjoskolci i sa fakulteta da im odradim seminarske.

Da im trazim 100 evra za sajt nebi se ni javili naravno. Znaci ako neko hoce da opstane na trzistu mora da postuje trzisne cene a ne da sam odredjuje cene.

Ovo je Srbija a ne Amerika. Mozda se tamo za staticne sajtove naplacuje i po 500 ili 1000 evra ali tesko da ce toliko u Srbiji.

webarto 08. 04. 2011. 00:40

I onda kad ja kažem 500e, meni kažu ima za 10e :) Pa ne moraš raditi za 10e, ti postavljaš najnižu cijenu a niže od toge ne može.

stecko 08. 04. 2011. 04:25

Citat:

Originalno napisao trazimcuruzabrak (Napišite 97061)
Ja bez problema izradjujem staticne sajtove do 10 html stranica za 10 evra. A sve preko 10 strana ide +1 evro po stranici.

Toooo majstoreeeee :1090:

webarto 08. 04. 2011. 04:38

Daj i meni nabaci posla dojadilo mi da ostajem svake noći do ujutru :1057:

Posledice takvog poslovanja... http://www.dizajnzona.com/forums/ind...dpost&p=985514 :1022:

Sad znam zašto ne mogu naplatiti site 250e, kada znam raditi, a naplaćivao sam toliko prije 3 godine, kada sam prepravljao template.

Spale 08. 04. 2011. 09:21

Citat:

Originalno napisao trazimcuruzabrak (Napišite 97061)
Ja bez problema izradjujem staticne sajtove do 10 html stranica za 10 evra. A sve preko 10 strana ide +1 evro po stranici. Odradim za jedno popodne to i naplatim.

Ti za jedno popodne osmisliš i nacrtaš logo, osmisliš i nacrtaš mocup, sve to iskodiraš u CSS, HTML da bude validno i još uspeš da napraviš 10 stranica sa sadržajem... Au, šta ti je brzina. :1086:

Elem, da budemo realni, o cenama nije raspravljati, svako ima pravo da naplacuje svoj rad koliko on misli da vredi.

Smešno je samo nešto što se napravi za par sati zvati sajt!

To me najviše nervira, malo nabačenog html-a, par linkova i slika na stranici, sve se to zove sajt... A to da li je to unique dizajn, da li je kod validan, da li je layout user friendly, da li je SEO optimizovano, da li je cross browser optimizovano, to nikom ništa....

Samo za kvalitetetan dizajn treba najmanje jedan dan, i to vrhunskom dizajneru! Za kodiranje još jedan, i za postavljanje sadržaja još jedan. Dakle kvalitetan statični sajt može da se napravi max. brzo za 3 dana, po 8 sati da se radi dnevno. I to, da to radi vrhunski profesionalac.

Ko može brže, svaka mu čast, ali onda gubi na kvalitetu 100%.

E sad, ako neko hoće da dobije kvalitetan proizvod za 10e, takav klijent mi ne treba u životu, takve samo prosledim dalje.

vidak 08. 04. 2011. 09:47

Citat:

Originalno napisao Spale (Napišite 97073)
E sad, ako neko hoće da dobije kvalitetan proizvod za 10e, takav klijent mi ne treba u životu, takve samo prosledim dalje.

^ +1

trazimcuruzabrak 08. 04. 2011. 10:22

Pa ja skinem gotov dizajn, imas na milione po internetu besplatne koje nude. Znaci ne sa objavljenim sajtovima da skidam dizajn nego sa "demo" da ih tako nazovem. Tu ti je odradjen kompletno sve i css i html samo posle promenis sadrzaj i tekst na linkovima ili dodas jos koji link metodom copy/paste.

Sto se tice sadrzaja ja od klijenata trazim da mi u word-u dostave celokupan sadrzaj svake stranice te tako nema sta da kucam samo copy/paste.

Evo jedan pre neki dan sam odradio za jednog srednjoskolca ali samo prva stranica, slucajno jos je na mom hostu demo na LINKU

EEEJ 200 evra za statican sajt pa mi bre nismo nemacka!! Ljudi rade 30 dana za 150 evra a ti hoces za 3 dana 200 evra da zaradis. Ako hoce neko da radi u Srbiji mora da se prilagodi Srpskom standardu. A osim toga sve vise je onih koji prave sajtove. Evo skor u svakoj srednjoj skoli deca uce izradu sajtova, a i na fakultetima tako da je sve vise onih koji znaju da naprave sajt, a kako je sve vise nezaposljenih onda je rezultat jasan, cene enormno padaju jer sve je vise ljudi koji zele da se time bave a sve je manje onih koji zele da izrade sajt. Davno je proslo vreme kad je u Srbiji samo desetak ljudi znalo da programira sajt, to je bilo pre 2004 godine. Do danas se situacija promenila.

Pa i ja ne uzivam da pravim sajt za 10 evra, i ja bih voleo da za jedno popodne ili za 3 dana zaradim 1000 evra ali jednostavno je to nemoguce u Srbiji. Dok sam trazio cenu od 100, kasnije od 50, pa od 40 evra po sajtu od 10 strana nigde posla, ali zato sad kad sam spustio na minimum minimuma posla koliko hoces klinci samo tako se javljaju. Jeste mala cena ali mesecno pomnozis sa jedno 30 klinaca eto ti 300 evra, ko da sam napravio jedan sajt od 1000 stranica koliko i ispadne na kraju ukupno stranica , dduse moram 30 razlicitih dizajna umesto jedan ali imas besplatne na milione po netu pa i to olaksava.

E sad sa druge strane nema bas svaki mesec samo kad im naidje taj nastavni plan ali naleti tako neki automehanicar, neka firmica i tako mesecno 4, 5 poslica ali sta ces to ti je Srbija.

Znaci glavni klijenti su mi deca skolska a ako povecam samo evro klinci ce odustati. To oni sakupe od dzeparca ili na jedevite jade iskukaju od roditelja. Mislim nebulozno je da klincima trazim 50 evra ili 100 evra gde oni imaju te pare nema sanse za jedan domaci da daju 100 evra.

nn.nn 08. 04. 2011. 11:54

^ Ti sajtovi koje radiš i ne vrede više od 10 €. Mislim, sam si rekao da su ti glavni klijenti deca (sad bih mogao da potegnem ono "ko sa decom spava..." al' neću ;) ). Nije ni čudo što ti tržište diktira tako nisku cenu, kad odvajaju od džeparca da tebi plate. I, kad tako posmatraš stvari, sve je to ok - tebi je to dodatni izvor prihoda, a i deca dobiju ono što su platili.

Ali ima nešto drugo što ti, izgleda, ne razumeš. Prvo, bez obzira koliko je to teško za poverovati, sajtovi mogu da imaju opipljiv efekat na poslovanje (imidž, šta god) klijenta, pa je takvim klijentima stalo da se sajt odradi kako treba. To što njima treba ne može da im obezbedi sajt koji ti uradiš za 10 €, nego to košta mnogo više. Drugo, neki ljudi žive isključivo od izrade sajtova, a najbolji način da se obezbede dobri poslovi je kvalitet. A možda i vole to što rade, pa imaju potrebu da rade kvalitetno. YMMV.

UBR, to što ti zoveš "demo" se u stvari zove template. I možeš biti prilično siguran da ih još neko koristi, naročito ukoliko su free (of charge).

trazimcuruzabrak 08. 04. 2011. 12:56

A koliko ima tih u Srbiji koji zele ultra profi sajt? Ja koliko vidim 80% firmi u Srbiji kuburi sa poslovanjem i na ivici su stecaja. A broj onih koji su spremni da plate 1000 evra ili 10 000 evra za ultra profi sajt ne verujem da bi to odradili preko nekog individuu preko neta. Verovatno ce takvi dati profesionalnim firmama u Americi da im odrade a ne u Srbiji. Ne kazem da u Srbiji ne bi mogli da to zavrse ali svi znamo da u Srbiji su 90% takvih IT firmi mesetari koji naplate papreno, daju da se to odradi u Americi za manje novca i oni tako bez ikakvih napora zarade par hiljada evra na trange frange nacin.

Automehanicari, turisticke agencije, neka licna prezentacija ili polupropale firme itekako zanimaju sajtovi od 10 evra.

Jos jednom morate znati u kakvom trzistu radite. Srbija je dno dna i zato je to tako.

Vladimir Rodic 08. 04. 2011. 13:01

Citat:

Originalno napisao trazimcuruzabrak (Napišite 97080)
Verovatno ce takvi dati profesionalnim firmama u Americi da im odrade a ne u Srbiji.

and ..... NOW it starts !!!

McKracken 08. 04. 2011. 13:08

@trazimcuruzabrak:

Auuuuuuuu ... vreme je da se neko informise ;)

Milos Vukotic 08. 04. 2011. 13:16

Hiljadu eura je velika cifra samo dok ne nađešcuruzabrak ;)

Spale 08. 04. 2011. 13:17

Citat:

Originalno napisao trazimcuruzabrak (Napišite 97080)
daju da se to odradi u Americi za manje novca i oni tako bez ikakvih napora zarade par hiljada evra na trange frange nacin

Ti si pomešao neke stvari i to debelo! Pa u Americi je mnogo skuplje da se napravi bilo kakav sajt nego ovde. Svi rade outsourcing softvera sa tržišta manje razvijenih zemalja u koje spada i ova naša, na tržište visoko razvijenih zemalja kao što je Amerika.

Ovo je prvi put da čujem za obrnut proces. :D

Znamo mi odlično na kakvom tržištu radimo. Činjenica je da je loše, a činjenica je da ima ljudi i uvek će ih i biti koji su spremni da kvalitetan proizvod adekvatno i plate.

Koliko vidim, ti prvo trebaš da naučiš osnovnu stvar, a to je da cenu sajta određuje pre svega kvalitet izrade, pa brzina izrade itd.

To što tamo neki Žika mehaničar oće sajt za 10e, misliš li da je to merodavno da određuje cene na celom našem tržištu?

Tema je preširoka i preobimna, da ne ulazim u detalje... Rezime cele priče, ako je tebi ok da radiš za 10e samo napred, to je tvoj izbor.

A što se tiče cene izrade kvalitetnih sajtova i obimnih projekata, kada odradiš par velikih i kvalitetnih projekata, onda će ti biti mnogo jasnije koliko šta košta.

vidak 08. 04. 2011. 13:24

Citat:

Originalno napisao Spale (Napišite 97084)
...kada odradiš par velikih i kvalitetnih projekata, onda će ti biti mnogo jasnije koliko šta košta.

Pa ima li kvalitetnijeg projekta od onog koji je urađen statičkim stranicama?
Naravno da nema!!!

Sem curezabrak, ovu tvrdnju bi mogao da sertifikovano potvrdi i neko ko je stučnjak na polju bezbednosti i security, uz napomenu da se unutar statičkih stranica nikako ne postavljaju PDF fajlovi, sve u cilju dodatnih mera prevencije sprečavanja, onemogućavanja i zaustavljanja infiltriranih napada.

... mada... jedini način povećanja t.j. dostizanja top nivoa kvaliteta jeste upotreba HTML stranica koje imaju implementiranu zaštitu pristupa od strane OpenSource software-a. :D

Spale 08. 04. 2011. 13:29

@ vidak - sve razumem, samo ne razumem gde si tacno u mom postu ti uspeo da procitas tu tvrdnju da "kvalitetni projekti su ne statički sajtovi"?!


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:19.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.