DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Akcije (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Ushahidi - Kraljevo! (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9324)

torbica 09. 11. 2010. 00:48

Ushahidi - Kraljevo!
 
U ovoj temi koordinisemo ushaidi Kraljevo projekat ili neki slican po vasem izboru!

Galahad 09. 11. 2010. 00:51

Koliko sam primetio, sama Ushahidi platforma nema neke specijalne zahteve. Jedini izazov koji vidim ovako na prvu loptu bi bilo prikupljanje informacija putem SMS, kako to sve povezati sa Ushahidijem.

Galahad 09. 11. 2010. 01:42

Upravo sam instalirao Ushahidi kod mene u lokalu, trebalo mi je celih 5 minuta za ceo proces. Sve prošlo glatko, bez nekih problema.

Voljan sam da posvetim svo slobodno vreme postavljanju i podešavanju Ushaidija. Sad mogu i da se podičim petominutnim iskustvom :)

torbica 09. 11. 2010. 01:52

sta treba od resursa?

Galahad 09. 11. 2010. 02:03

Potreban je PHP minimum 5.2.3, MySQL minimum 5.0
Od PHP dodataka: PCRE (sa –enable-utf8 and –enable-unicode-properties), iconv, SPL, mbstring

Pretpostavljam da je sve od ovog već instalirano na hostinzima, sem možda ovih PCRE parametara, mada verujem da su i oni podrazumevano uključeni.

torbica 09. 11. 2010. 02:15

domen?

Galahad 09. 11. 2010. 02:19

Pojma nemam, ne pada mi ništa kreativno sad na pamet. pomoc.rs?

vidak 09. 11. 2010. 02:33

usreci.me ? ako je interesantno stavljam ga na raspoloaganje dok traje akcija. Javite za IP ili DNS server gde da usmerim.

torbica 09. 11. 2010. 02:36

Citat:

Originalno napisao vidak (Napišite 91617)
usreci.me ? ako je interesantno stavljam ga na raspoloaganje dok traje akcija. Javite za IP ili DNS server gde da usmerim.

hvala ti

regovali smo JaZaKraljevo.rs
kum eniac

vidak 09. 11. 2010. 02:43

a da neko ko razbija SEO odradi kampanju a da se oni koji imamo sajtove sa solidnim PageRank-om prijave da postave backlink-ove? ... mogu da ponudim jedan moj sa pr4, još jedan sa pr2 i možda mogu da utičem na jedan sa pr5?

torbica 09. 11. 2010. 12:51

Sada treba content, uredjivanje i howto...

Galahad 09. 11. 2010. 12:56

Stanje stoji 'vako:

- Ushahidi instaliran, radi, malo sam se igrao dok sam namestio email scheduler da radi kako treba, na žalost, ne može preko cron job-a.

- Za prijem informacija preko SMS moramo da se konsultujemo, jer mora da se skine neki FrontlineSMS, mora da se nabavi neki GSM modem, i naravno, broj. Mislim da ovo za prvo vreme nije toliko bitno da namestimo, ispravite me ako grešim.

Trebalo bi možda uraditi neko vizuelno rešenje da ne bude ovaj default skin, naravno, prevod front dela, i slično. Ja sam trenutno u gužvi (na poslu sam), pa ne mogu momentalno da se pozabavim ovim, moći ću tek posle 17h da se bacim ponovo na to. Ako ima nekog dizajnera, ko bi hteo da se pozabavi ovim sajtom, neka se javi, pa da se dogovorimo šta ćemo i kako ćemo.

Ako sam nešto zaboravio da kažem, vičite :)

torbica 09. 11. 2010. 13:19

Citat:

Originalno napisao Galahad (Napišite 91628)
Stanje stoji 'vako:

- Ushahidi instaliran, radi, malo sam se igrao dok sam namestio email scheduler da radi kako treba, na žalost, ne može preko cron job-a.

- Za prijem informacija preko SMS moramo da se konsultujemo, jer mora da se skine neki FrontlineSMS, mora da se nabavi neki GSM modem, i naravno, broj. Mislim da ovo za prvo vreme nije toliko bitno da namestimo, ispravite me ako grešim.

Trebalo bi možda uraditi neko vizuelno rešenje da ne bude ovaj default skin, naravno, prevod front dela, i slično. Ja sam trenutno u gužvi (na poslu sam), pa ne mogu momentalno da se pozabavim ovim, moći ću tek posle 17h da se bacim ponovo na to. Ako ima nekog dizajnera, ko bi hteo da se pozabavi ovim sajtom, neka se javi, pa da se dogovorimo šta ćemo i kako ćemo.

Ako sam nešto zaboravio da kažem, vičite :)

@Bijelic hoce da ti se pridruzi, omoguci i njemu..
Sto se sms-a tice, cimni adriahost, oni imaju takav servis....

Filip 09. 11. 2010. 14:31

Odradicu ja prevod za pocetak, saljem ti PP.

posalji @galahad... ili @bijelic

Galahad 09. 11. 2010. 23:01

Stanje stoji ovako:
Sajt je podešen, prima mailove, prima info sa twittera. Dao sam se u kopanje po različitim implementacijama Ushahidija, da vidim šta to ko radi.

@Mooshema i @Pedya su se prihvatili sadržaja i howto-a. Tanja mi reče da ima i čoveka za lokalizaciju.

@Bijelic je uradio ona podešavanja koja je prijavio da ne rade.

U potrazi sam/smo za nekim dizajnerom koji bi bio rad da malo pomogne oko vizuelnog identiteta sajta da ga malo prolepšamo.

Sutra ću da se čujem sa Tanjom da još utanačimo par stvari, i onda pretpostavljam da su sve najbitnije stavke rešene. Ostaje nam onda da krenemo i punimo sajt informacijama.

Zoki, baci mi mail, da te ubacim na naš project management thingy, da budeš više u toku :)

torbica 09. 11. 2010. 23:08

Citat:

Originalno napisao Galahad (Napišite 91661)

Zoki, baci mi mail, da te ubacim na naš project management thingy, da budeš više u toku :)

Nije poenta da ja budem u toku!
Poenta je da svi budu u toku i da se mobilisu kod ovakvih stvari :)

Realno imamo vremena jos jedan dan da pocne da se upotrebljava sajt, jer interesovanje za Kraljevo vec splaslo...

Galahad 09. 11. 2010. 23:17

Oke, oke, mi smo to podigli čisto da lakše koordiniramo i da hvatamo ko šta radi :)

Mislim da će sutra već zaživeti sajt u potpunosti. Nećemo dozvoliti da splasne sve oko Kraljeva.

Najveći problem mi je za sad prijem SMS-a. AdriaHost ne može da nam pomogne, jer imaju samo premium brojeve koji su ~30din/sms. Ja sam isprobao kod kuće program FrontlineSMS sa kojim radi Ushahidi, ali nije baš bio voljan da radi sa mojim telefonom. Ako znaš nekog ko može da pomogne oko GSM modema, i gde to da montiramo da stalno bude online, bilo bi extra.

Ivan Minic 09. 11. 2010. 23:55

http://www.burek.com/images/kraljevo-234x60.jpg
http://www.burek.com/images/kraljevo-180x150.jpg
http://www.burek.com/images/kraljevo-150x30.jpg
http://www.burek.com/images/kraljevo-120x60.jpg
http://www.burek.com/images/kraljevo-160x600.jpg







Dimenzije: 234x60, 180x150, 150x30, 120x60, 160x600, 300x250, 468x60, 728x90

kickloop 10. 11. 2010. 03:08

Citat:

Originalno napisao Galahad (Napišite 91663)
Oke, oke, mi smo to podigli čisto da lakše koordiniramo i da hvatamo ko šta radi :)

Mislim da će sutra već zaživeti sajt u potpunosti. Nećemo dozvoliti da splasne sve oko Kraljeva.

Najveći problem mi je za sad prijem SMS-a. AdriaHost ne može da nam pomogne, jer imaju samo premium brojeve koji su ~30din/sms. Ja sam isprobao kod kuće program FrontlineSMS sa kojim radi Ushahidi, ali nije baš bio voljan da radi sa mojim telefonom. Ako znaš nekog ko može da pomogne oko GSM modema, i gde to da montiramo da stalno bude online, bilo bi extra.

Pre će biti da AdriaHost neće da pomogne. Vidite sa Fonliderom. Mogu i ja. Čak i imam neke sms brojeve kod njih

metaphysic 10. 11. 2010. 08:38

@Ivan Minic

jel moze i banner 125x125

inace ima dosta WP thema
koje imaju "fabricki" dodatak za banner te velicine

Ivan Minic 10. 11. 2010. 11:07

http://www.burek.com/images/kraljevo-125x125.jpg

kickloop 10. 11. 2010. 12:39

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 91676)
Pre će biti da AdriaHost neće da pomogne. Vidite sa Fonliderom. Mogu i ja. Čak i imam neke sms brojeve kod njih

Samo da se ispravim. Mislio sam na Starion, ne na Fonlider.

gaganed 10. 11. 2010. 12:56

Postavljen banner!

Galahad 10. 11. 2010. 13:07

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 91692)
Samo da se ispravim. Mislio sam na Starion, ne na Fonlider.

Hvala za info. Poslaću im mail, da vidim da li su zainteresovani, i mogu li da nam pomognu sa SMS-om.

3banchi 10. 11. 2010. 13:25

Gledam, citam i stojim po strani (na zalost)...toliko brzo radite da ne mogu da vas pohvatam. Nisam ni znao za ovu platformu.
Cestitke za sve vas, za inicijativu, za ideje, za rad.:1043:

Edit: Jel moze projekt da ide na publikovanje prema medijima ovakav kakav je sad?

nixa 10. 11. 2010. 13:27

Pitao sam Vip Mobile http://twitter.com/#!/nikoladenic/st...86735802912769 , i odgovorili su http://twitter.com/#!/vip_mobile/sta...96192658579457 da su kadri da pomognu za SMS.

Posaljite zahtev sta vam treba na ponude@vipmobile.rs.

bijelic 10. 11. 2010. 14:01

Daj kontakt u VIP da sa platformom uspostavimo tehničke mogućnosti

nixa 10. 11. 2010. 14:04

Posalji mail na ponude@vipmobile.rs sta treba i zasto treba, oni su radi da pomognu.

Galahad 10. 11. 2010. 14:18

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 91700)
Pitao sam Vip Mobile http://twitter.com/#!/nikoladenic/st...86735802912769 , i odgovorili su http://twitter.com/#!/vip_mobile/sta...96192658579457 da su kadri da pomognu za SMS.

Posaljite zahtev sta vam treba na ponude@vipmobile.rs.

Hvala Nikola, pustio sam im mail, čekam odgovor. Nadam se da će moći da nam pomognu.

kickloop 10. 11. 2010. 15:01

Ako krenete pojedinačno po provajderima otelićete se dok dobijete broj, sintaksu... Postoji i period od 10-15 dana koji mora da se čeka za dobijanje i odobrenje novog kratkog broja, mora da se potpišu silni ugovori i čeka saglasnost... Najprostije je da nađete nekog ko već ima ugovore sa provajderima, brojeve i servis pa da Vam dodeli kratki kod i sintaksu. Sve može biti gotovo za par dana. Kod nas te servise imaju Fonlider, Starion, Polimedia, CB infotalas, Audiotel, Balkan-cash..., (bar su imali sve do poslednjih hapšenja vezanih za TV kvizove).

Mislim da po zakonu korisnik mora da se pretplati na primanje SMS-a. Cena SMS-a je oko 2 dinara + PDV + porezi kada Vi šaljete SMS.

Da ne dužim, rad sam da pomognem koliko znam i mogu pošto imam prilično iskustva sa ovim servisima. Iscimajte me na PP ako nešto treba.

torbica 10. 11. 2010. 15:13

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 91699)
Gledam, citam i stojim po strani (na zalost)...toliko brzo radite da ne mogu da vas pohvatam. Nisam ni znao za ovu platformu.
Cestitke za sve vas, za inicijativu, za ideje, za rad.:1043:

Edit: Jel moze projekt da ide na publikovanje prema medijima ovakav kakav je sad?

ne jos, nedostaje howto i unosi...ali koliko vidim bice brzo!

nixa 10. 11. 2010. 17:54

@kickloop ovo je iskljucivo za komuniciranje od sajta ka korisnicima ( koliko sam ja razumeo ). Premium brojevi su vec prisutni i tu stvarno mislim da nema razlike da se mi nesto mesamo.

kickloop 10. 11. 2010. 19:40

Razumeo sam ali za to morate da imate saglasnost korisnika da primaju takvu vrstu obaveštenja (što vidim da već postoji kao opcija na sajtu), morate da imate dozvolu da šaljete obaveštenja preko sms-a, da imate broj sa koga šaljete i koji važi za sve mreže i da plaćate svaku poruku, zavisno od količine 2 rsd + porezi + PDV

nixa 10. 11. 2010. 20:21

Off Topic:
zasto mislis da ne postoji nacin da samo posaljes poruku na neki broj tipa 060123456 i da ti oni vracaju odgovore :)

necemo da idemo u offtopic svakako

kickloop 10. 11. 2010. 21:56

Off Topic: Možda može preko nekog GSM modema i nekog budženja ali u normalnoj opciji treba ti saglasnost svih provajdera (Telekom, Telenor, VIP) kao i saglasnost samog korisnika koji prima poruku (i dokaz da se "pretplatio" na poruku), pa onda saglasnost regulatornog tela... i još gomila stvari, da ne dužimo.... Pored toga, to slanje sms-a košta i "tebe" i korisnika i sve to mora da se reguliše...

torbica 10. 11. 2010. 22:47

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 91746)
Off Topic: Možda može preko nekog GSM modema i nekog budženja ali u normalnoj opciji treba ti saglasnost svih provajdera (Telekom, Telenor, VIP) kao i saglasnost samog korisnika koji prima poruku (i dokaz da se "pretplatio" na poruku), pa onda saglasnost regulatornog tela... i još gomila stvari, da ne dužimo.... Pored toga, to slanje sms-a košta i "tebe" i korisnika i sve to mora da se reguliše...

jel si ti raspolozen da se cimnes oko toga, modem imamo...
ako jesi daj mi na pm mob

kickloop 10. 11. 2010. 23:03

Ja sam se ponudio da pomognem pre nekoliko dana u vezi toga mada sam skoro siguran da to budženje GSM modema i taj servis neće biti legalni pošto ima dosta zakona koji to uređuju. Radije ću da kontaktiram provajdere, aktiviram još jedan broj i podesim ceo servis.

Možda grešim ali sam radio pre 6-7 godina i u Balkan-cash-u i Polimediji sa sličnim servisima a nedavno sam pokrenuo na jednom svom sajtu SMS glasanje pa sam se otelio dok nisam dobio sve ugovore i saglasnosti.

U svakom slučaju, ostaje to plaćanje slanja SMS-a i isporuka korisnicima i prvo to treba rešiti.

Galahad 10. 11. 2010. 23:44

Sorry na kasnom javljanju, baš sam imao posla oko peglanja nekih buba na Ushahidiju.

Ono što nama treba je PRIJEM SMS poruka OD korisnika, ne da mi njima šaljemo. Znači, nikakav problem nije i da se prima na normalan broj, preko FrontlineSMS aplikacije i GSM modema. Mi nećemo slati nikakve poruke, samo primati informacije od korisnika. To je ono što nama treba.

Možda nisam dobro objasnio na početku, pa se izvinjavam ako su ideje i rasprava išli na pogrešnu stranu.

Dakle, još jedared, mi hoćemo da ljudi NAMA šalju poruke, koje kasnije kačimo na Ushahidi.

kickloop 11. 11. 2010. 01:13

Ja sam tamo video opciju da ostaviš mobilni telefon i primaš alert ali ok.

Galahad 11. 11. 2010. 01:26

Ma da, ugrađena je i ta mogućnost u samu platformu, ali je mi ne bismo koristili. Onaj deo koji se ne vidi je prijem informacija putem SMS. Videće se kad uključimo tu opciju, ako zaživi uopšte.

Zato svo to igranje sa onim FrontlineSMS, koji su pretpostavljam pravili isti ljudi koji su pravili Ushahidi, pa zato radi sa njim. Mada, bilo koji program koji poruku može da prosledi preko HTTP-a bi mogao da radi posao.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:36.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.