DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Google AdSense od sada i na srpskom (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3256)

Dejan Bizinger 25. 07. 2007. 12:16

Google AdSense od sada i na srpskom
 
"Sajtovi koji su uključeni u Google-ov program AdSense od danas će moći da prikazuju srpske reklame. Kako smo saznali na zvaničnom sajtu, ovaj program za kontekstualno oglašavanje lokalizovan je na srpski.

Vlasnici sajtova koji već koriste ovaj program trebalo bi da ručno urade sledeću promenu: u Javascript kodu potrebno dodati google_language = 'sr'. Ili da se prijave na svoj korisnički nalog i da na tabu “Moj nalog” izmene jezik, a da potom ponovo naprave oglasne jedinice i preuzmu novi kod."

Vise informacija: Tehnopolis

drdrksa 25. 07. 2007. 14:36

Meni ne radi :(

Automatski mi izmeni kod u google_language = \'sr\' i coolira!

:1014: :(

MorenoArdohain 25. 07. 2007. 14:44

Da li ima neki link u kom je to jasno naznaceno (mislim na sr language), posto pretraga nije dala rezultate?

https://www.google.com/adsense/suppo...py?answer=9727

Dejan Bizinger 25. 07. 2007. 15:06

@drdrksa: na kom sajtu si promenio kod?

robi-bobi 25. 07. 2007. 16:31

i bugarski je pusten pre nekoliko dana (prosle nedelje), a tek ove nedelje se pojavio u spisku.
sacekajte malo :)

mileusna 25. 07. 2007. 21:15

google_language = 'sr' funkcioniše još od maja, samo se izgleda čekalo zvanično aminovanje. Više o tome http://blog.radioni.ca/comments.php?id=207_0_1_6_C

IgorHW 25. 07. 2007. 22:03

Sve je to lepo ali tamo pise "српски" a meni treba "srpski" :)

mileusna 25. 07. 2007. 23:58

Citat:

Originalno napisao IgorHW (Napišite 39336)
Sve je to lepo ali tamo pise "српски" a meni treba "srpski" :)

Pa piše i "енглески" ali ako promeniš "Display Language" na English, pisaće Serbian i English i rešen problem. ;)

A sad ozbiljno, ja lično ne vidim neki problem da par reči na sajtu bude ispisano ćirilicom kada je ceo sajt u latinici ako će to povećati upotrebljivost i kvalitet sajta, pri tome mislim naravno na AdSense for Search.

IgorHW 26. 07. 2007. 00:09

1 Prilog(a)
Evo pogledaj npr ovu sliku, meni to nikako ne odgovara da tako bude mesano. A ovo je sve sadrzaj koji ispisuje Google, nit je za sajt sa cirilicom niti za sajt sa latinicom :)

Napomena: na slici nije bilo podesen jezik na sr, ovo je google sam prepoznao po sadrzaju. Ne znam da li su sada izmenili nacin prikazivanja oglasa.

mileusna 30. 07. 2007. 21:26

AdSense blog i zvanično:
http://adsense.blogspot.com/2007/07/blog-post.html

"Two more languages -- Bulgarian and Serbian -- have just joined the AdSense for content family, and AdSense for search has also launched in Serbian. We know that web publishers in these regions have been waiting for for a long time -- thank you for your continued patience."

Veljko 30. 07. 2007. 21:36

E bas lepo,ali dok ja ne vidim da cene klika rastu,nema ama bas nikakve koristi od toga.
U poslednje vreme prosecna cena klika na domacem sajtu iznosi nam oko 0.02$.Polako pocinjem da sanjam o onih 0.10$ od pre neki mesec.
Naravno razlog je uglavnom sto neke manje firme pokusavaju sa ad wordsom i idu na najnizu ceni klika,dok ove vece se redje odlucuju za taj korak.Cak i Raifaisen banka placa nesto smesno po kliku,tako da...

artur_dent 31. 07. 2007. 09:29

Pa zasto bi placali vise nego sto moraju? Jedino konkurencija moze da podigne cene keyword-a. Tako da cim se pojave novi oglasivaci i malo se stvari zahuhtaju ocekujte vece cene keyworda samim tim i skuplji klik.

buksula 01. 09. 2007. 05:09

Koliko onda to ispadne,za prosecni sajt sa 1000 pageviewsa dnevno ?
Ako je 60$ mesecno,onda jebes ti to....

Ivan_Nis 01. 09. 2007. 22:53

Broj klikova u avgustu u odnosu na jul se povecao 150% a zarada 50 % :(

Peca 05. 10. 2008. 15:15

ajde da ozivim ovu temu opet.
koliko vam sada iznosi zarada za prosecan klik na google adsense na srpskom?

meni je oko 0.06$ do 0.07$ po kliku... uzorak mi je prva dva dana [tek sam prekjuce krenuo sa adsense].
to mu dodje nekih 3.3 din po kliku.

kod etargeta je cena po kliku u proseku 1.3 din.... dakle manje isplativo od adsense za sajtove [ali isplativo za oglasivace :)].

sad bi trebao i httpool da krene ozbilno sa kontekstualnim oglasavanjem... bas me zanima koliko ce tamo biti klik...

Eniac 05. 10. 2008. 15:56

zavisi, na blogu mi je trenutno 0.05$ klik

dinke 05. 10. 2008. 16:55

Meni je na adsense zarada na Blogotku toliko jadna da bi vise para imao kada bi parkirao sajt na sedo nego od adsense-a. No izbor je svejedno tanak tako da ... :(

mileusna 05. 10. 2008. 17:11

Ume da varira, meni je prosek trenutno solidnih $0.049 po kliku gledano u poslednjih nedelju dana, dok je recimo prosek u septembru bio $0.039, a u ranijim mesecima čini mi se i manji... Sad ne bih se smeo opkladiti da raste prosek jer mi se čini da je i ranije bilo uspona i padova po tom pitanju. Mada je za očekivati da ipak raste vremenom jer verovatno ima sve više oglašivača u igri.

Off Topic: @dinke: moraš malo da "razbiješ" sajt, da imaš više stranica i samim tim i pageviews. Ima tu raznih "preferencija", treba da promeniš neke stvari na sajtu...

Ivan_Nis 05. 10. 2008. 17:25

Za sve blogove i forum , adsense prosek je 2 centa a za etarget 1.5 din

Peca 05. 10. 2008. 18:02

hm, poprilicno se razlikuje od sajta do sajta?
na gradnis.net je 0.2 cak, a na naslovima samo 0.04.

balansiraju cak i adsense, ja vam lepo to od kada tvrdim :)

mileusna 05. 10. 2008. 18:05

Citat:

Originalno napisao Ivan_Nis (Napišite 61485)
Za sve blogove i forum , adsense prosek je 2 centa a za etarget 1.5 din

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 61486)
hm, poprilicno se razlikuje od sajta do sajta?
na gradnis.net je 0.2 cak, a na naslovima samo 0.04.
balansiraju cak i adsense, ja vam lepo to od kada tvrdim :)

Kanda si se malo preračunao, čovek je napisao 2 centa što je $0.02 a ja sam napisao $0.049 što je skoro 5 centi... :)

mnicic 05. 10. 2008. 18:24

Meni je proslog meseca bilo $0.036 a poslednjih nedelju dana $0.035.

Peca 05. 10. 2008. 18:25

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 61487)
Kanda si se malo preračunao, čovek je napisao 2 centa što je $0.02 a ja sam napisao $0.049 što je skoro 5 centi... :)

sorry, zablentavio sam se :)
nikako da se naviknem na cente :)

ali opet ima razlike u ceni, cak duplo.

MarkoBmax 05. 10. 2008. 19:47

U septembu mi je prosek bio 6 centi

Eniac 05. 10. 2008. 21:12

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 61492)
sorry, zablentavio sam se :)
nikako da se naviknem na cente :)

ali opet ima razlike u ceni, cak duplo.

zavisi od keyworda, tj sadrzaja jbg

Peca 05. 10. 2008. 21:24

pa evo ja i Mileusnic imamo identican sadrzaj :D
ajde sacekacemo 15 dana, da vidimo moj prosek, pa cemo uporedjivati :)

Peca 06. 10. 2008. 10:13

juce mi je prosecan klik bio 0.073$, sto mu dodje 4.05 din po kliku.

koliko je klik na Urbae, ima li neko dobra/losa iskustva sa njima?

pcigre 06. 10. 2008. 10:51

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 61532)
koliko je klik na Urbae, ima li neko dobra/losa iskustva sa njima?

mislim da više niko nema iskustva sa njima...

kodi 06. 10. 2008. 10:55

jedan domaci sajt, oktobar (ovih par dana)

klikova 2092
zarada $58.21
($0.027 u proseku)

odokativnom procenom vidim da je odnos izmedju domacih i stranih oglasa 70/30...
stvarno niska cena za nas publishere :(

Ivan_Nis 10. 10. 2008. 03:36

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 61532)
juce mi je prosecan klik bio 0.073$, sto mu dodje 4.05 din po kliku.

koliko je klik na Urbae, ima li neko dobra/losa iskustva sa njima?

Ja sam prvo poceo sa njima pre skoro 2 godine, pa sam na ES-u procitao da ne isplacuju i zaebao. Tek pre neki dan udjem na nalogi vidim stoji mi onih 20 eur :P
Minimum za isplatu je 50 eur.
Cena klika je 5 euro centi (umanjeno za 16 % poreza).

Ne mozes sam da biras boju oglasa a i reklamiraju samo bestjobs.rs.

IgorHW 10. 10. 2008. 08:07

Citat:

Originalno napisao Ivan_Nis (Napišite 61758)
Ne mozes sam da biras boju oglasa a i reklamiraju samo bestjobs.rs.

:1041: Kako ne mozes birati boju oglasa? :D

Peca 10. 10. 2008. 13:24

adsense na vesti.rs - 0.06 $ po kliku - prosek za 7 dana

Ivan_Nis 10. 10. 2008. 13:27

Citat:

Originalno napisao IgorHW (Napišite 61760)
:1041: Kako ne mozes birati boju oglasa? :D

Ne mozes da biras boju oglasa kao kod etarget-a i adsense-a recimo.
Dakle, link ne moze da bude crven a tekst pink boje vec oni sami imaju pripremljene sablone.

Evo screenshot

IgorHW 10. 10. 2008. 13:31

Ma pusti mene, ja mislio da ti pricas za adsense. Izvini na konfuziji.

MarkoBmax 01. 11. 2008. 03:00

Oktobar - opet prosek 6 centi po kliku

robi-bobi 03. 11. 2008. 11:34

za uporedjenje
na mom bugarskom foto sajtu

proslog meseca:
25 centi po kliku

overall:
19 centi po kliku

Peca 03. 11. 2008. 12:17

svanuce valjda i nama jednog dana....................

robi-bobi 03. 11. 2008. 14:06

zato i pisem :)
bice bolje

inace ovo je sajt sa iskljucivo stalnim posetiocima te je CTR jako slab, pa nema neke vajde
opet, ima i ovde sajtova gde je PPC nisak, jednostavno je ova nisa skuplja kako lokalno, tako i globalno :)

mileusna 19. 11. 2008. 13:58

Kako stojite sa AdSensom trenutno? Meni je sad CTR značajno opao a da ništa nije menjano vezano za AdSense?!

mnicic 19. 11. 2008. 14:12

Meni je trenutno CTR u poslednjih 7 dana 0,74%. Ali generalno mi je zarada manja - sada u odnosu na pre 2 meseca imam 3 puta vise prikaza reklama a zarada je skoro ista. Nisam ocekivao da ce se i zarada 3 puta povecati, ali...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:12.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.