DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Istine i zablude (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=44)
-   -   Wikileaks - zasto je vazan i moze li opstati? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8962)

degojs 03. 09. 2010. 03:25

^Ma koja je to posebna pamet ili obrazovanje uopste potrebno da se kaze ovo je lose, a ovo nije?

Nego uvek tako neko pametovanje -- kao, ne razumete vi odnose svetu, istoriju i slicno :-) I bas su takve price cesto povod za zna se sta..

A inace smo mi bas lepo razumeli odnose u svetu poslednjih 20-tak godina, pa je zavrsilo na nasu dobit, zar ne..?

dacha 03. 09. 2010. 06:16

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 88665)
rec "glup" je prigodan i kraci nacin da se opise nedostatak gore navedenih znanja i osobina...

Izraz "glup" pre svega podrazumeva nedostatak mentalnih sposobnosti, uglavnom inteligencije (definiše se i kao sporost uma, ometenost u razumevanju pojava, sticanju znanja empirijskim putem...). Svakako nije neinformisanost, nezainteresovanost i sl. Mada je tačno da u žargonu ta reč može svašta da znači, kada kažeš da je neki narod glup, to pre svega znači da su pripadnici tog naroda većinski neinteligentni, po mentalnim sposobnostima ispod nivoa drugih naroda.

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 88665)
a poenta je da isto kao sto ne mozes da kazes za ceo narod da je glup, ne mozes da kazes za ceo narod ni da je neobrazovan, niti da ima ili nema odredjena interesovanja... pogotovo kad se radi o zemlji od 300 miliona ljudi.. to su sve predrasude...

Naravno da mogu, zašto ne? Recimo, narod Malija je neobrazovan (15% generacije završi srednju školu, pismenost u zemlji ispod 30%). Narod Kine je neinformisan (a ima ih više od 300 miliona). Narod Amerike je nezainteresovan šta se u njihovo ime radi po svetu i za posledice koje to ima po druge narode.

ivanhoe 03. 09. 2010. 11:37

jbga, ako ces vec da mi "objasnjavas" sta je inteligencija mogao si bar da nadjes tacniju definiciju, al ajde...:)

Citat:

Originalno napisao dacha (Napišite 88669)
Naravno da mogu, zašto ne? Recimo, narod Malija je neobrazovan (15% generacije završi srednju školu, pismenost u zemlji ispod 30%). Narod Kine je neinformisan (a ima ih više od 300 miliona). Narod Amerike je nezainteresovan šta se u njihovo ime radi po svetu i za posledice koje to ima po druge narode.

Ok, pismenost je lako merljiva, mada cak i takva relativno precizna statistika ti ne govori mnogo o realnoj situaciji. U Indiji je preko 50% zena nepismeno, da li su Indusi neobrazovan narod? Jesu. Ali takodje njih je milijarda i po, sto znaci da tamo imas vise visoko obrazovanih ljudi nego sto je cela populacija Srbije. Sta ti ta statistika govori o ljudima koji tamo zive, koje ces sresti na ulici ako odes tamo? Bas nista, ima ih raznih..

Ali da se ostavimo pismenosti, jer ovde se pricalo o mnogo kompleksnijim stvarima, koje se ne daju izmeriti tako lako. Zainteresovanost za spoljnu politiku i posledice. Na osnovu cega si doneo zakljucak o zainteresovanosti Amerikanaca? Postoji li neko istrazivanje gde su radjeni testovi? Pretpostavljam da nisi, nego si to samostalno zakljucio na osnovu informacija koje imas ovde.

Zamisli kakvi su onda Srbi, ako se samo na osnovu vesti i nase spoljne politike 90-tih moze donositi sud o celom narodu i nasoj zainteresovanosti za stvari koje su se u nase ime radile po Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu? Ili kakvi su Hrvati zbog Oluje? A ja recimo poznajem dosta Hrvata koji osudjuju zlocine tokom Oluje... kako se to uklapa u te DIY statistike?

Da li mislis da su drugi narodi u proseku zainteresovaniji za svet od Amerikanaca? Da prosecan Rus brine o iranskom nuklearnom programu. Da prosecan Srbin zna nesto o politickoj situaciji na Madagaskaru? Jel znas kako se zove premijer Bugarske? Ja ne znam, a to su nam prvi susedi... Realno, ne znaju ljudi ni sta se ovde desava, a kamoli u svetu. To je normalno..

dacha 03. 09. 2010. 16:09

Ma hajde, nisam ti objašnjavao šta je inteligencija niti nalazio tačne definicije, samo sam rekao da kada kažeš "glup" asocira mnogo više na mentalno inferioran (prirodno, genetski) nego na nezainteresovan ili neinformisan. Al' ajde... :)

Tačno je da ti procenti ne govore ništa o tome koga ću sresti na ulici, čak naprotiv - na ulici ćeš u New Delhiju skoro sigurno sresti pismenog čoveka, a u Pekingu dobro informisanog itd. Ali za ono što mi pričamo, za izbor vlasti i spoljnu politiku, merodavni su rezultati glasanja na izborima i referendumima, a tu učestvuje narod u celini i ovi procenti su tada vrlo bitni. Vlast u Kini sigurno ne dobija podršku za svoju politiku od dobro informisanih i obrazovanih studenata (koje su gazili tenkovima) nego od onih nepismenih i neinformisanih seljaka, a onda procenti dolaze do izražaja.

Kad si nas pomenuo dao si odličan primer. Mi smo narod koji je 50 godina živeo u društvenom sistemu koji je vrlo čvrsto diktirao odgovarajući način obrazovanja, informisanja i oblikovao interesovanje naroda (u našem slučaju primarni cilj bio je slabljenje nacionalnog identiteta i jačanje bratstva i jedinstva), a sve to podržano i pravdano prilično bezbrižnim i kvalitetnim životom (pogotovo u odnosu na okruženje). Kada smo 90-ih pali u ruke Miloševića i kompanije, bili smo idealni za manipulisanje, lako se nama upravljalo, pa smo tako kao narod (većinski) podržali i te ratove i svašta još. Sada većina misli loše o tom vremenu, o tim ratovima i svemu što se događalo, ali tada je većina to podržala (što na izborima, što na "istorijskim" referendumima). Da, mislim da mogu da dam sud o celom našem narodu u to vreme. Verujem da se to prilično promenilo, da danas niko u Srbiji ne bi dobio podršku za bilo kakav rat i slično. Ali, samo poređenje jednog građanskog rata, gde su narodi i direktni interesi toliko isprepletani, sa ratovima koje jedna zemlja vodi na drugom kraju sveta gde ne živi ni jedan njihov građanin...

Kao što smo mi tada bili "odgojeni" tako da se sa nama lako upravlja (pa smo lako podržali sve te ratove), tako se Amerikanci "odgajaju" već ceo vek - da se ne udubljuju mnogo u ono što se po svetu radi u njihovo ime, da daju podršku za šta god je potrebno, a da je to nešto daleko od njihovih života, nešto od čega samo drugi pate.

Na osnovu čega sam doneo zakljucak o zainteresovanosti Amerikanaca? Na osnovu svega što njihova država radi skoro ceo vek, a da vlast uvek ima većinsku podršku za to, i za svaku novu akciju iznova. Sad su protiv rata u Iraku kad je on završen, a podržaće napad na Iran samo ako to od njih zatraže. Možda ja ovde imam loše informacije na osnovu kojih donosim zaključke, možda nije tačno da Amerika napada zemlje udaljene pola sveta, pomaže tim zemljama da izađu na "pravi put" a samo usput osvaja strateške teritorije za svoje baze, zauzima nalazišta nafte, za veliki novac grade ono što su porušili i zauzimaju pozicije na tržištu, uništavaju sve one zemlje koje ne prihvataju njihove vrednosti i način života kao "bogom dane".

Prosečan Srbin ne zna ništa o politici na Madagaskaru, ali ako naša zemlja reši da napadne Madagaskar, da im pomogne da se "promene na bolje", mislim da bi većina ovde vrlo brzo znala skoro sve o tom Madagaskaru i da naša vlada ne bi dobila podršku za napad na Madagaskar ma šta bio razlog.

A možda mi se stvarno sve ovo samo čini, čista predrasuda. A Ameri su fini i humani, pomažu ljudima po celom svetu za njihovo dobro, troše svoje resurse za dobrobit čovečanstva. Ajd' neka bude tako...

srdjan 03. 09. 2010. 17:39

Naravno da je predrasuda. Pogled iz vidnog polja miša, koji posmatra kako slon zavodi red.

Amerika radi ono što može kao jedina globalna sila u svojoj interesnoj sferi, a to je pre svega bliski istok zbog nafte koja pokreće njenu, ali i svetsku ekonomiju. Pritom medju većinom Arapa imaju saveznike tamo koji najmanje žele da Iran pobrlja trgovinu naftom koja ide sasvim lepo.

To isto radi Rusija u svojoj interesnoj sferi, ex-SSSR, pre svega zbog borbe za goli opstanak. Geografija im je koliko blessed toliko i prokleta, a imaju i oni svoje muslimane - ne samo Čečene. Diskretno se petljaju u stvari Amerikanaca.

To isto bi radila i Kina, da može. Ali ne može, osim da se petlja sa lokalnim silama (Koreja, Japan).

Isto bi radila i Srbija (Urugvaj, Lesoto,...), da može. Ali ne može, pa se onda bavi okolinom do koje možeš stići sa rezervoarom goriva.

I narod svuda isto funkcioniše, jedina je razlika koliko vlast reaguje na narod. Da li ga gazi (bukvalno) ili sluša "procenat poverenja" prema kome formira dalje odluke. Zbog ovog ti nemaš defetizam u Americi ni za ratne poduhvate osim ako stvari krenu loše. A to nije samo zato što su osetljivi na body bags već prosto njihova očekivanja nisu ispunjena: rokovi, rezultati.

Isti rezon je bio i kod nas: najveći problem Slobin jeste što je ratove izgubio, a ne zato što ih je vodio.
Razlika u odnosu na USA je što je ovo veoma redak slučaj da neko bude kažnjen zbog svojih grešaka - tamo je to pravilo.

Druga razlika je što nama ni posle 20 godina nije jasno da je problem što su vodjeni ratovi, već su za sve krivi CIA, Genšer, Klinton, iluminati, vatikan... i naravno pijani Jeljcin što nam nije dao S-300 i što JNA nije krenula jače na Slovence, stigli bi do Beča da smo krenuli jer smo bili 5.sila vojna bla bla bla <- ovo je ta razumna priča koju bi vodili i o Madagaskaru, kad se malo otpusti dizna pred kraj slave. :)

ivanhoe 03. 09. 2010. 18:18

Citat:

Originalno napisao dacha (Napišite 88694)
A možda mi se stvarno sve ovo samo čini, čista predrasuda. A Ameri su fini i humani, pomažu ljudima po celom svetu za njihovo dobro, troše svoje resurse za dobrobit čovečanstva. Ajd' neka bude tako...

Ja samo kazem da gresis ako mislis da su stvari tako crno bele. Ili si dobar ili los. Ne ide to tako, ni kad pricas o jednoj osobi, a kamoli o celom narodu (ili cak vladi)... nekome su dobri, nekome su losi. Nekad su dobri, nekad su losi. Zavisno kako im odgovara ili iz kog ugla ti to gledas. Ameri su na vrhu, i kao i svako drugi gledaju svoja dupeta, prvo i pre svega. Oni su jako pragmatican svet i izazivaju ratove zbog svojih strateskih interesa. Isto to su radili i Rusi i Kinezi, dok su mogli. Radili smo i mi dok smo mogli, i to realno ponekad i kad nam uopste nije bilo u interesu.

Ali takodje ista ta zemlja jako puno i pomaze druge, mnogo vise od ostalih (gledano po ukupnoj kolicini novca koji daju). Ko je slao pomoc Haitiju? Ko sad pomaze u Pakistanu? Sve velike humanitarne i ekoloske organizacije su ili nastale tamo, ili imaju vrlo jaku pomoc iz US, i sa volonterima i sa novcem.

Naprosto zato sto ljudi nisu statisticki prosek, nego imas razne ljude, pa svako vuce na svoju stranu, jedni bi da pomazu, drugi da osvajaju, trece zabole za sve. Isti ljudi koju su jednoj situaciji za nasilje, u drugoj situaciji ce nekom pokazati milosrdje, zavisno od ugla iz koga posmatraju situaciju. I to je podjednako tako u svakoj zemlji, maloj ili velikoj, takvi su ljudi, a ljudi su svugde iste prirode, iako su je to naizgled prikriveno kulturnim razlikama.

3banchi 03. 09. 2010. 18:32

@Dacha...pravo zboris.
@Srdjan...pravo zboris i ti, ali to sto svaka sila moze da radi to sto moze, mene ne sprecava da kazem sta mislim o njoj...ne ljubim silu ni najmanje i ako sam mogao da se izborim sa njom na "lokalu", ucinicu sve da je zajebem i na "globalu" (figurativno receno :))
Ovo govorim zato sto mi je u tim nekim diskusijama ubedljivo najgluplji argument, kada se govori o nekoj sili..."pa to je sila i moze im se".
Znam da ce silu opet zameniti sila, ali bar neka se karte malo mesaju pa ko "ugrabi keca" opet je postenije.

srdjan 03. 09. 2010. 18:56

@3banchi: pravo zboriš i ti

Ali u kontekstu "običnog nezainteresovanog sveta" Ameri su mnogo racionalniji od Srbalja i imaju pokriće (vojno, moralno) da daju svojima odrešene ruke za razne stvari, recimo da promene režim koji ih ugrožava (Afganistan).

dacha 03. 09. 2010. 20:29

Dobro, različito gledamo na to šta je loše. To je čest stav kod nas koji ja ne razumem, da se zločin nekog našeg pravdaju time da su i oni drugi pravili zločine, ubijanje tuđe dece pravda ubijanjem naše, da nije strašno što je neko ukrao jer i drugi kradu i krali bi da su na njegovom mestu... To što još neko radi nešto loše, ili bi radio, ne znači da to prestaje da bude loše. I ako ima neko gori od Amerikanaca po pitanju žrtava i razaranja koje izazivaju u svetu, ne znači da su oni dobri, ni manje loši. Ni to što oni imaju interes u tim razaranjima koje izazivaju nije dovoljno da to bude dobro ili manje loše.

Svašata bih mogao reći o tom "moralnom pokriću", o tome ko ih ugrožava i sl, ali mrzi me više... :)

mangia 04. 09. 2010. 00:30

Slobo vodio ratove.... Pa nije Slobo sa neba pao... Neko je i njega izabrao... Većinom glasova...

ivanhoe 04. 09. 2010. 01:00

neko je probao i da ga skloni sa vlasti (pre ratova), pa su izasli tenkovi na ulice...

srdjan 04. 09. 2010. 01:49

Citat:

Originalno napisao dacha (Napišite 88717)
i to što oni imaju interes u tim razaranjima koje izazivaju nije dovoljno da to bude dobro ili manje loše.

Istoriju uvek pišu pobednici... šta je dobro ili loše zavisi od toga na kojoj strani batine se nalaziš. Npr. pre neki dan je bio obeležen početak 2.svetskog rata koji je počeo simultanim nemačkim i sovjetskim napadom na Poljsku.

Amerikanci su u stanju da deluju globalno na način koji to rade jer su osvojili mora. Kako? Pa svojevremeno su ginuli na obalama Afrike, Zapadne Evrope i Pacifika i svoju odbranu postavili tu i kad pogledaš danas baš tuda im se muvaju brodovi (nešto kao "Riziko"). U isto vreme, Evropa je bila ili naci ili sa marionetskim režimima ili neutralna i da nije bilo Amerikanaca rat se ne bi tako brzo završio. To je Evropljanima tad odgovaralo :) i nije bilo negativnih emocija kakve danas imaš kada ponovo vojskom menjaju režime po svetu.

Tako da možeš da budeš i bad i good guy, zavisno od tvoje uloge u istorijskom trenutku.

A mi imamo poslednjih decenija neopisiv talenat da odaberemo ulogu bad guy bez saveznika, posle se čudimo što nas dočekuje na volej ko stigne.

P.S.
Razlog mojih današnjih predavanja verovatno je bolje objašnjen ovde :1075:

degojs 04. 09. 2010. 03:23

Citat:

Originalno napisao mangia
Slobo vodio ratove.... Pa nije Slobo sa neba pao... Neko je i njega izabrao... Većinom glasova...

Well... ne mozes bas tako da gledas stvari, jer ako gledas to vreme, sta je prosecan Srbin mogao da uradi u pogledu informisanja mnogo vise od gledanja RTS-a i citanja Politike?

A i da prebacis na kanal kod onih drugih, oni tamo bubnjaju u svoj bubanj i tako u stvari govore da je ovaj tvoj sve u pravu :-)

Odgovornost snose oni na vlasti i oko nje (vojska, oni koji kontrolisu medije, itd) jer su ipak znali mnogo bolje sta rade i MNOGO vise komuniciraju sa drugom stranom nego sto to prosecan covek ima predstavu, pogotovo je to bio slucaj kod nas (da ne pominjem Karadjordjevo i slicne stvari).

Kolektivna krivica koliko god da jeste stvarna ili ne, nema mnogo vajde od nje u smislu nabijanja na nos - ja mislim da to na duze staze proizvede suprotan efekat. Mnogo je bolje o stvarima raspravljati otvoreno, ali u duhu nekog pozitivnog razmisljanja, tj. edukacije i slicno - kako da se ne ponovi ista stvar.

3banchi 12. 10. 2010. 08:14

Wikileaks going undurground iliti akcija i reakcija
Ovo pocinje da lici na pravi rat...imamo sve elemente - pentagon, specijalni stab, tajni plan, strategiju, antinuklearne podzemne bunkere.
Crnjak!

ivanhoe 12. 10. 2010. 16:36

Ocekujem da ce u sledecem Call of Duty jedna od misija biti da roknes ovog Juliana :)))))

3banchi 12. 10. 2010. 17:55

Off Topic: trazio sam jednog drugog Ivana Dilbera i Google mi izbacio ovo
Sad, ko tu koga farba...Google, Ivan ili Blues, pojma nemam

bluesman 12. 10. 2010. 20:52

Off Topic: Zavera, brate ... zona sumraka

ivanhoe 12. 10. 2010. 21:16

blues je tako jaka faca, da moja slika ne moze da dodje do izrazaja :)

mangia 12. 10. 2010. 23:11

uskoro izlati članak "Finansiranje navijačkih grupa u srbiji od strane Alkaide kako bi se skinula sumnja sa njih... "

bluesman 13. 10. 2010. 01:46

Znači, dptleaks, brate :)

ivanhoe 23. 10. 2010. 13:30

pustena je nova serija dokumenata o Iraku, bice zanimljivo ispratiti reakciju Pentagona...

ivanhoe 01. 11. 2010. 11:53

http://www.youtube.com/watch?v=5r9_7AIfRdM - deo dokumentarca baziranog na novim podacima, a ima u descriptionu link za full verziju ... pominju se neke statistike do kojih se doslo na osnovu dokumenata, izmedju ostalog pominje se da je od 2004. samo na kontrolnim punktovima greskom ubijeno preko 600 civila i ranjeno preko 2000, jer po proceni vojnika, nisu na vreme zaustavili vozila...

3banchi 01. 11. 2010. 13:32

Poslednja recenica u klipu govori vise od slike...kompenzacija za nevino ubijene 2.5k $ po zrtvi i 2.5k $ za auto. Zivot = auto.
Razum ne moze da se kupi...za sve ostalo tu je mastercard.
Bljak!

edit:
Obozavam americku slobodu stampe...

Ivan 28. 11. 2010. 18:51

Citat:

El Pais, Le Monde, Speigel, Guardian & NYT will publish many US embassy cables tonight, even if WikiLeaks goes down
http://twitter.com/wikileaks

ivanhoe 28. 11. 2010. 20:00

poceo je i DDOS na wikileak sajt, bice zanimljivo saznati koja od zemalja "slobodnog sveta" stoji iza toga...

Ivan 28. 11. 2010. 20:20

Da, DDOS traje, a veceras treba da se objave novi telegrami. Zato mi se svidja vest sa twitera :)

3banchi 28. 11. 2010. 20:26

Pa to ce da pravdaju "iznimno velikim interesovanjem javnosti" za male tajne velikih majstora diplomatije.
A mislim da ce to zaista tako i biti iz ugla prosecnog stanovnika slobodnog sveta...jebes tamo neke divljake i zrtve po pustinjama Iraka i gudurama Afganistana...daj da vidim kako su nas prijateljski busili.

Ha, pocelo je...Guardian sat i po od objave clanka - preko 300 komentara.

Ivan 28. 11. 2010. 22:54

http://www.guardian.co.uk/world/us-e...cuments/225319

degojs 29. 11. 2010. 04:29

Haha, biće tu svašta da se vidi izgleda :-)

Koliko čitam na NYT, Saudijska Arabija, UAE i još neke arapske zemlje traže da Ameri bombarduju Iran :-)

Citat:

..
king of Bahrain, who provides the base for the American Fifth Fleet, telling the Americans that the Iranian nuclear program “must be stopped,” according to another cable. “The danger of letting it go on is greater than the danger of stopping it,” he said.

His plea was shared by many of America’s Arab allies, including the powerful King Abdullah of Saudi Arabia, who according to another cable repeatedly implored Washington to “cut off the head of the snake” while there was still time.
Kao i dil da SA daje naftu Kini (umesto Irana), pri čemu sama S. Arabija traži da Kina strogo poštuje sankcije protiv Irana:

Citat:

The Saudis agreed, and insisted on ironclad commitments from Beijing to join in sanctions against Tehran.
Čak se ide i u savez sa Izraelom a, za domaću javnost za sve bi bili krivi Ameri, naravno:

Citat:

At the same time, the cables reveal how Iran’s ascent has unified Israel and many longtime Arab adversaries — notably the Saudis — in a common cause.

Publicly, these Arab states held their tongues, for fear of a domestic uproar and the retributions of a powerful neighbor. Privately, they clamored for strong action — by someone else.
UAE:

Citat:

United Arab Emirates “all agreed with Abizaid that Iran’s new President Ahmadinejad seemed unbalanced, crazy even,” one cable reports.

A few months later, the Emirates’ defense chief, Crown Prince Mohammed bin Zayed of Abu Dhabi, told General Abizaid that the United States needed to take action against Iran “this year or next.”


Svako gleda svoju korist, a još ako bi Ameri ispali krivi za sve, mašala :-)

Ivan 29. 11. 2010. 09:35

http://cablegate.wikileaks.org/stati...316.7z.torrent

3banchi 29. 11. 2010. 12:08

Interesantno...diplomatski sluzbenici se poticu na "spijunazu niskog nivoa"...tj. prikupljanje najrazlicitijih personalnih informacija o ljudima koji su na vezi - izmedju ostalog i brojevi kreditnih kartica!
Ima li neko logicno objasnjenje zasto im je to vazno?

ivanhoe 29. 11. 2010. 15:01

meni zanimljivo kako mediji raznih zemalja prenose razlicite delove informacija, i to ne samo one vezane za njih, nego bas nasuprot cesto "zaborave" neke direktno vezane za njih... autocenzura, a mozda i nije samo "auto"...

vidak 29. 11. 2010. 15:25

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 92251)
Interesantno...diplomatski sluzbenici se poticu na "spijunazu niskog nivoa"...tj. prikupljanje najrazlicitijih personalnih informacija o ljudima koji su na vezi - izmedju ostalog i brojevi kreditnih kartica!
Ima li neko logicno objasnjenje zasto im je to vazno?


1. Što više informacija imaš o osobi bolje možeš da predvidiš njeno ponašanje.
2. Svi veliki igrači su nekada bili mali. To važi i za Putina, Obamu i ... onog dana kada počnu da postaju veliki tada počinju i da maskiraju informacije o sebi.

:beer:

3banchi 29. 11. 2010. 15:54

Ma ok...ali broj kreditne kartice? Navodi me samo na jednu mogucnost - da se ima pristup tom racunu, hakovan ili uz pomoc nekog bankarskog sluzbenika, zar ne?

vidak 29. 11. 2010. 17:09

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 92256)
Ma ok...ali broj kreditne kartice? Navodi me samo na jednu mogucnost - da se ima pristup tom racunu, hakovan ili uz pomoc nekog bankarskog sluzbenika, zar ne?

Pa... mislim da je to da bi se pratili načini na koji osoba troši novac. To su bitne informacije za kreiranje profila a dobar profil omogućava različiti metode manipulacije.

3banchi 29. 11. 2010. 17:42

Vidis...to mi nije palo na um. Vrlo logicno i verovatno lako za pracenje.
Sad bi Mile tranzicija rekao...ma cim oni nama toliko nude te kreditne kartice, tu mora da nesto smrdi :)

3banchi 29. 11. 2010. 20:13

BRADLEY MANNING...zvezda dana
Citat:

Manning je otkrio i koliko je lako bilo ukrasti sve američke diplomatske tajne. "Poslan sam u vojnu bazu kraj Bagdada, gdje sam sve podatke spržio na CD-ove i njima napisao 'Lady Gaga'. Nitko nije ništa posumnjao. Malo tužno", hvalio se Manning koji je zatim proslijedio dokumente Julianu Assangeu, osnivaču WikiLeaksa.

22-godišnji Manning je priveden već prije sedam mjeseci, pod sumnjom za curenje podataka, i od tada se nalazi u samici. Uskoro ga očekuje suđenje na kojem mu prijeti do 52 godine zatvora. Američki mediji također javljaju kako se Manning, što je vrlo netipično za jednog vojnika, otvoreno razmetao svojom homoseksualnom orijentacijom, iako Amerika ne gleda blagonaklono na homoseksualce u vojsci. Isto kao što nije želio šutjeti o svojoj seksualnoj orijentaciji, Manning nije želio sudjelovati u zataškavanju onoga što je smatrao zločinačkim radnjama, što ga je natjeralo da se obrati WikiLeaksu.
izvor index.hr

degojs 29. 11. 2010. 23:47

Zvezda cega? Zatvora?

Nista novo nisu otkrili, bar do sada, osim mozda ovog da i arapske zemlje traze akciju protiv Irana iza zatvorenih vrata.

Samo su dali potvrdu onog sto Izrael vec godinama prica: da vecina arapskih zemalja privatno ne podrzava ni Hezbolah ni Iran ni slicne, samo da to javno ne smeju da kazu.


Nisam siguran da je bilo vredno, ako zaglavi 20-30 godina robije. Slavu kupi onaj Asanange, a ovaj klinac sedi u zatvoru?


Videcemo sta ce jos da ispliva, ima jos gomila dokumenata, mozda i bude nesto krupnije.

degojs 30. 11. 2010. 00:10

Evo ga, jos jedan biser, vezan za drugu stranu sveta (prenosim sa Guardian.co.uk):

Citat:

Wikileaks cables reveal China 'ready to abandon North Korea'

Leaked dispatches show Beijing is frustrated with military actions of 'spoiled child' and increasingly favours reunified Korea
...
The leaked North Korea dispatches detail how:

• South Korea's vice-foreign minister said he was told by two named senior Chinese officials that they believed Korea should be reunified under Seoul's control, and that this view was gaining ground with the leadership in Beijing.

• China's vice-foreign minister told US officials that Pyongyang was behaving like a "spoiled child" to get Washington's attention in April 2009 by carrying out missile tests.

• A Chinese ambassador warned that North Korean nuclear activity was "a threat to the whole world's security".

• Chinese officials assessed that it could cope with an influx of 300,000 North Koreans in the event of serious instability, according to a representative of an international agency, but might need to use the military to seal the border.

Ako ovako nastavi ispasce super za Amere.

srdjan 30. 11. 2010. 00:13

Ja sam uzeo antileaks.com, sad cekam da mi se javi Hilari da sve to laganica izdemantujemo :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:26.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.