DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Najbolja aplikacija za group blog (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1954)

Dejan Bizinger 02. 12. 2006. 23:26

Najbolja aplikacija za group blog
 
Koje su vase preporuke za web aplikaciju za grupni blog, tj. da na jednom mestu vise korisnika ima svoje blogove? Da li ima nesto bolje od Wordpress MU? Ima li neko iskustva sa Scoop-om?

ivanhoe 04. 12. 2006. 12:47

WPMU je krsh, nemojte njega... svaki blog se drzi u zasebni tabelama, sto ima 2 gadne posledice:

1) tesko je napraviti grupne statistike (tipa najposecenijih blogova, ili sveze updateovanih) jer moras da gledas za svaki blog podatke u drugoj tabeli, cime baza podataka gubi svaki smisao. Ja sam morao da pravim custom pluginove koji imaju zasebne tabele sa statistikama da bih ovo resio..

2) Za svaki blog se kreira oko 10 novih tabela. Kod mene na blogtastic.com to znaci da sa ~6000 usera imam preko 60K tabela u bazi. Ovo i nije toliki problem u radu(za sada), ali ni jedan alat nije u stanju da backupuje takvu bazu, nego moram da je ugasim pa da kopiram fajlove.

Znaci apsolutno ne preporucujem osim ako ces imati samo 10-tak nezavisnih blogova max. Skoro sam siguran da je svako drugo resenje bolje..

noviKorisnik 04. 12. 2006. 13:40

Pa eto, poslednjih mesec dana igram se na blog.co.yu - oni su jednostavno digli LifeType, koji ranije beše pLog. Ispostavilo se da to nije stvar bez greške, tako da ne doživljavam to kao plug'n'play aplikaciju. Pošto koristim to već neko vreme, mogu da kažem da s korisničke strane nije loše, pruža solidno - iako je moj utisak da je sve to prilično komplikovano za prosečnog korisnika. Druga stvar je primedba da to ide sporo, potvrđuju komentari koje sam pročitao na opensourcecms ... uglavnom, moj utisak je da ima svega nekoliko javnih skripti za ovu namenu, pitanje da li i jedna zaslužuje preporuku.

Mr.Paja 04. 12. 2006. 15:04

SharePoint portal :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:08.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.