DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Limundo prodat za pola miliona evra? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8163)

dacha 06. 12. 2009. 13:19

@Dejan Bizinger
Negativna atmosfera oko ove priče stvorena je još na prvim stranama ove teme dok se raspravljalo da li je to dezinformacija ili ne, a tema je "Limundo prodat za pola miliona evra?". Da li ti misliš da je ovo bila informacija ili dezinformacija? Ja i dalje ostajem pri tome da je to dezinformacija, da nema nikakve šanse da je to tačno. Da je priča krenula od toga da je u Limundo uloženo pola miliona evra, sve bi išlo drugim tokom i svi (ili bar velika većina) bi to pozdravili.

Peca 06. 12. 2009. 13:25

PR zakazao...
ovo samo treba posmatrati kao primer kako lepa stvar moze da krene u losem pravcu ako firma ne reaguje na vreme pravim saopstenjem.

nisam se mesao u temu, niti cu....

srdjan 06. 12. 2009. 13:31

^ A misliš da nekog iz Limunda zabole ćošak za ovu diskusiju izazvanu čeprkanjem po APR :)

Ili si Brankica ili nisi :)

oksite 06. 12. 2009. 15:50

Jedini utisak koji nosim vezano za ovu pricu je bas fin ofis, to mi se svidja. Ostalo nije bas mnogo vredno pomena, da sad ulazimo u pricu zasto je neko ulozio 500K u nesto sto od pocetke posluje u crvenom, stvarno je nezahvalno. Naravno, vidim da bi mnogi da se igraju "sto je babi milo...", te lider na trzistu, te potencijal trzista, te ce tek da se pojave novi igraci. Moja spekulacija je da su wealth management agenti samo cistili "default-e", i samo radili geografsku diversifikaciju portfolija za njihove klijente, zato se i pojavljuje nekoliko ulagaca u isto vreme. Komentar Bizingera da su vlasnici Limunda procenili da im trebaju investitori i sami ih nasli, no comment, to vise nema ni u dokumentarnim filmovima o dot-com eri sa kraja proslog veka. U takvu pricu su mogli da poveruju samo ovi koji su ulozili novac.

AG.RS 06. 12. 2009. 16:09

Da office im je odličan. I ja bih jedan takav sa puno sekretarica.

Dejan Bizinger 06. 12. 2009. 16:17

Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 77043)
Komentar Bizingera da su vlasnici Limunda procenili da im trebaju investitori i sami ih nasli, no comment, to vise nema ni u dokumentarnim filmovima o dot-com eri sa kraja proslog veka. U takvu pricu su mogli da poveruju samo ovi koji su ulozili novac.

Damire, ako nije problem da mi citiras iz moje prethodne 2 poruke u ovoj diskusiji gde sam tacno to napisao?

Ja ne ulazim da li je ovo kupovina ili investicija, jer to nema nikakve veze sa mojim poslovanjem. Meni je samo drago da je jedna Internet prica iz Srbije podignuta na jedan visi nivo i sto nece biti jedan u nizu projekata koji su "obecavali" a da na kraju nisu uspeli...

Ja sam njima jos pre rekao da me ne bi cudilo da ih kupi Naspers s obzirom na razlicite tendencije, nije ih kupio Naspers ali se medju privatnim investitorima nalazi nekadasnji CFO Tradus-a (deo Naspers-a) a investitor koji po APR izvestaju ima najveci udeo u firmi Stefan Glaenzer je jedan od aktivnijih evropskih investitora u Internet projekte. Malo pogledajte gde je do sada ulagao. Nadam se da bas niste u tolikoj zabludi da smatrate te osobe kao naivne da ulazu u nesto sto nema potencijal. Gotovo sam siguran da je je jedan od najjacih domacih Internet projekata isto bio zainteresovan da Limundo ubaci u svoj portfolio ili bi im jako dobro dosao s obzirom na sferu poslovanja.

To sto zivimo u Srbiji ne treba da nas ogranicava u razmisljanjima kako ozbiljni investitori i kompanije posluju u svetu. Nije lose da se malo posete konferencije kao DLD i slicno (Vlada je bio tamo 2008 na moju preporuku) pa da vidite malo koji su najnoviji trendovi i da upoznate neke osobe koje su se dokazale u praksi, na realnim projektima. Onda i nece biti toliko bitno da li je projekat kupljen, a ni da li su oni dosli do investitora ili su investitori kontaktirali njih.

oksite 06. 12. 2009. 17:07

Izvini, moja greska, Zirojevic je to pomenuo, ne ti.

ivanhoe 06. 12. 2009. 17:29

Citat:

Originalno napisao Dejan Bizinger (Napišite 77045)
Nadam se da bas niste u tolikoj zabludi da smatrate te osobe kao naivne da ulazu u nesto sto nema potencijal.

upravo to pokusavam da objasnim od pocetka price... ti ljudi su ozbiljne VC face, i definitivno ako oni ulazu neke pare u tu pricu, to znaci da je neko vrlo ozbiljan i sposoban seo i proracunao da se isplati sada uci na ovo trziste..

Mladjo 06. 12. 2009. 17:56

Ajde da pricamo o tome koliko je projekt tipa limundo (aukcijski sajt) vredan u nekoj evropskoj drzavi sa malo razvijenijim naciniom poslovanja. Ja mogu da pricam o Svedskoj. Svedska ima 9 miliona stanovnika i ne postoji ebay za nju. Ebay je ovde kupio sajt tradera.com i pod tim imenom radi. blocket.se je jos jedan sajt koji radi sa varijacijom na temu trgovine ali je svedski. Kolicina novca koju bilo koji od ova dva sajta pravi ovu cifru od 500 000 cini smesnom.
Sad da li vi pratite sta se trenutno desava sa Srbijom? Promene idu takvim tokom i takvom brzinom da mene sve to pomalo plasi. Onaj ko je ulozio u limundo, a ne znam ko je niti pratim te stvari i ako od limunda zamislite napravi lidera u Srbiji ili cak u regionu izmislio je zlatnu koku koja ce da uzima novac od najmanje 20 miliona ljudi.
Sledeca stvar oko scripte koja ide na limudnu. NIsta tesko nije to napraviti i mislim da bi vecina od ljudi na forumu koji iole poznaju php mogla to da odradi. Pa i ako je ta scripta losa, koliko to treba da se prepise sve od pocetka? Pa trenutno postoje recimo na desetine facebook i youtube klonova. Znaci nije fora u scripti fora je u ideji i pravom trenutku.
Potpuno sam uveren da ce u Srbiji za par godina raditi bar nekoliko veoma profitabilnih servisa tipa limunda ili neceg slicnog i to me raduje. Ko ce od nji na kraju da bude lider videcemo, ali limundo trenutno ima najvece sanse.

zira 06. 12. 2009. 18:26

Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 77043)
Naravno, vidim da bi mnogi da se igraju "sto je babi milo...", te lider na trzistu, te potencijal trzista, ...

Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 77043)
Komentar Bizingera da su vlasnici Limunda procenili da im trebaju investitori i sami ih nasli, no comment, to vise nema ni u dokumentarnim filmovima o dot-com eri sa kraja proslog veka. U takvu pricu su mogli da poveruju samo ovi koji su ulozili novac.

Citat:

Originalno napisao oksite
Izvini, moja greska, Zirojevic je to pomenuo, ne ti.

Damire, izvini, ali nisi u pravu. Svaki ozbiljniji domaci web projekat moze naci stranu ili domacu investiciju ako trazi. I ne samo to, vec takve projekte kontaktiraju i sami investitori nudeci novac i saradnju. Necu ulaziti u to sta je ozbiljniji projekat, na kraju nije ni bitno, sve dok ljudi koji investiraju ocjene da ce im se to visestruko vratiti.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:49.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.