DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Limundo prodat za pola miliona evra? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8163)

dinke 03. 12. 2009. 22:06

Limundo prodat za pola miliona evra?
 
Aukcijski sajt http://www.limundo.com nedavno prodat za 500.000 EUR.

Source: (@varagic)

Hocemo da diskutujemo i ovde o tome :) ?

AG.RS 03. 12. 2009. 22:10

nema teorije. Ja za to nikada ne bih dao pola miliona.

Pozivam Pecu i Gojka da prodaju forume za milion$ i da odu u penziju.

realno taj sajt više nije mogao od 30000-50000 e da prebaci.

Dragan Varagić 03. 12. 2009. 22:11

Ovde ima nešto reakcija korisnika: http://www.limundo.com/Cafe/cafe-thr...E-PRODAT-97415

Pratite http://search.twitter.com/search?q=%23limundo

Promenjena je poslovna politika - da li je to izgovor investicija ili promena vlasništva... Nije u krajnjoj liniji ni bitno.

bluesman 03. 12. 2009. 22:16

Po meni je cifra preuveličana 10 puta, šta god da je u pitanju: investicija ili prodaja. Osim ako to nije neki "petogodišnji plan" ili ko zna šta. Ako je to tačno onda super, mada je to malo verovatno, čak bih rekao i neverovatno.

AG.RS 03. 12. 2009. 22:17

Ovo je neki transfer novca. Realnije mi izgleda. Kako niko ne uloži u ES gde je sjajan skup mozgova.

Još sajt na srpskom, mislim smešno.. pa nisu tamo nabrali na grani evriće i to 500 000.

Ajde realno šta oni vide npr. Nemci i Englezi na limundo.com?

Pogledaću kasnije da ne postoji neka velika korporacija Limundo, pa kupuje adresu..

zira 03. 12. 2009. 22:22

pojma nemam sta je iza svega toga, ali

@AG.RS forum ili bilo koji sajt zasnovan na reklamama su potpuno druga kategorija. Ovdje govorimo o sajtu koji je lider u svojoj oblasti lokalno, koji ima biznis model koji radi i koji ima prihode. I najvaznije, sajt koji je uz dobro vodjstvo i dovoljno novca moguce dovesti do x10 ili x100 prihoda koje trenutno ima.

dinke 03. 12. 2009. 22:37

Ja samo da najavim da cu svoja moderatorska prava ovde maksimalno koristiti, tako da sam neke poruke koje idu u offtopic vec obrisao.

Hvala na razumevanju.

Eniac 03. 12. 2009. 22:44

Cool za momke, ocekivalo se tako nesto obzirom na njihovu posetu i poziciju na trzistu, bice zanimljivo na tom trzistu u narednom periodu.

Vukašin 03. 12. 2009. 22:45

Ako je vest tacna, sto bi bilo sjajno, sve cestitke za tim Limunda.

Misko 03. 12. 2009. 22:45

@zira
Biznis model nesumnjivo radi, ali da imaju prihode - ne bih se složio, bar ne po onome što se vidi ovde http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPub...rnd=1199092753

ili imaju dobrog knjigovođu :)

gaganed 03. 12. 2009. 22:48

Svaka cast ako su uspeli stvarno, videcemo sta ce se desavati.
Ovo bi moglo mnogima da da vetar u ledja...

vaske555 03. 12. 2009. 22:49

Licno mislim da bi bilo zaista super za nase IT trziste da su ga stvarno prodali za te pare, mislim da to podstice na razmisljanje, tipa...osmislim projekat, izradim ga, odrzavam ga par godina i prodam, dobitna formula...do pre ove vesti kod nas je bio gotovo neupotrebljiv ovaj koncept.
Ukoliko je neko dao toliki novac, on sigurno vidi smisao toga, tesko da se neko odlucio da "baci" 500K €

Mr.Paja 03. 12. 2009. 22:55

Primetio sam u poslednje vreme da se na Limundu veštački pokreću aukcije i da se na bukvalno svaki minut završava po 10-20 aukcija (http://www.limundo.com/UskoroIsticu). Sve mi je to "smrdelo" kao da se to generiše kako bi se nekom predstavilo da je sajt "živ"... Ono što još doprinosi tom utisku je i da na većini aukcija nema biddera. Al ajd neću da lajem to su samo neka moja razmišljanja, idemo dalje...

ivanhoe 03. 12. 2009. 23:03

bre kakvi ste, samo da komsiji crkne limun :)

ta kolicina novca za jedan srpski sajt je svakako dobra vest, makar i ne bila skroz tacna, jer ce dati ideju i nekima drugima koji imaju para da bi mogli da uloze u web ovde...

vaske555 03. 12. 2009. 23:13

Obratite paznju na zastupnike i clanove drustva http://bit.ly/7zZ6Eq , svaka cast sve u svemu odlicna vest za domaci IT !

bluesman 03. 12. 2009. 23:59

Ne znam, meni i dalje zvuči precenjeno, ako je to tačno svaka čast, ne znam šta bih drugo mogao da kažem osim da je to dobra vest za sve. Direktno i indirektno.

Meni je malo čudno ovo sa ovim osnivačkim kapitalom, zašto bi neko to tako radio. Ako je prodat onda je prodat, ako je investicija - kakve veze ima osnivački kapital. Zašto tu ulagati kada je to mrtav novac (mada možeš da ga podigneš kad hoćeš, zar ne?). Nisam baš vičan tim knjgovodstvenim zavrzlamama, možda je to u stvari neka super fora samo je ja ne razumem :)

Gargoyle 04. 12. 2009. 00:05

To je koštalo toliko para isto kao što je i Atletski savez Srbije koštao onoliko para ;)

crews_adder 04. 12. 2009. 00:07

Hehe, za pola milke mogli su da pokrenu cak i neki novi good-ol-e-bay.com! Evo, sad sam bio na limundu, dakle, ukupno drugi put. Ali, ako je info tacan: Good work, guys!:1043:

AG.RS 04. 12. 2009. 00:12

ja sam već pojasnio da je reč o investiciji, kupovaće zemljište, nekretnine, sajt će biti megadućan za ovo tržište ex-Yu verovatno. U pitanju je neki inicijalni kapital i doskočica da se izbegne porez i slično. Šta drugo?

Uostalom vreme će pokazati. Vreme sve pokaže. Sumnjam 5% u moju procenu.

Interesuje me Dinketovo mišljenje? Bilo bi mi drago. Možemo i u neku lovu?

srdjan 04. 12. 2009. 00:23

OK... uloženi novac u jedno preduzeće ne mora da ima veze sa projektom "Limundo aukcije" :)

Ako je tačno, kako kažu na forumu, da su originalni tim i dalje većinski vlasnici projekta, to znači da su ovi stranci uložili 500K za kupovinu 98% firme koja je vlasnik <50% projekta, što čini da je sam projekat procenjen milionski :)

OpenFund je nedavno ulagao 30K u zamenu za 20%, a ovo je ipak daleko odmaklo od seed faze.

Npr, gdin. Šumaher sa APR je uložio 4.600 i dobio 1% firme i očekuje da će to vredeti 100% više za dve godine... možda zaista veruje u biz. plan koji su mu Limundovci predstavili pa je spreman da rizikuje malo umesto da uloži u banku.

Svaka čast :)

dinke 04. 12. 2009. 00:24

@AG.RS
Sto bi rekle moje kolege I couldn't care less. Ja sam ovu temu postavio da ne bi o istoj raspravljali na twitteru. A sto se tvojih poruka tice, vise necu brisati, nastavi obicajenim manirom i dobices jedan lep ban. Ovo je ugledan forum i o svemu se moze diskutovati agrumentovano i pristojnim recnikom.

AG.RS 04. 12. 2009. 00:29

Pa sve je i bilo pristojno.

Vi ovde imate čudan kompleks.

Ja danas napišem konkretno o domenu HDZ.com, moderator izmeni smisao rečenice, a drugi piše iznad "da si bolje pročitao"..Stručno nema šta..

Ako ti stvarno misliš da taj sajt vredi 500 000 to je tvoja stvar.Ja koji imam iskustva sa investicionim projektima to ne mislim i bio bih lud da mislim.

Čim ostaneš bez argumenata, odmah ban. E baš me briga.

mileusna 04. 12. 2009. 00:37

Off Topic: Moram priznati da u skoro svim porukama koje sam pročitao u poslednje vreme od korisnika AG.RS provejava neka politička nota, kao npr. ono za legalizuj.rs i slično. Slagao se neko sa tim ili ne, ovo je ipak IT forum gde se treba držati tehnologije i tema vezanih za online poslovanje, a za ostalo postoje blogovi i drugi forumi koji se time bave.

To je nevezano za ovu temu, samo neka moja primedba, for the record.

dinke 04. 12. 2009. 00:37

http://www.sdcafe.rs/viewtopic.php?f=44&t=14944

Sto se mene tice meni ova tema mnogo toga govori u smislu da cela ova stvar malo "smrdi" (da ne kazem zaudara). Na fotkama je oprema vredna bar 10-tak hiljada eura a na drugoj strani lik prica kako nisu imali novca da isplate plate pa su zaposleni dobili deo firme. itd.

Welcome to Serbia (a taman smo se ponadali) :1054:

mrdr 04. 12. 2009. 00:46

Pa naravno da zaudara.
Koliko bi onda vredeli krstarica i infostud npr?!

crews_adder 04. 12. 2009. 00:46

Citat:

Originalno napisao AG.RS (Napišite 76911)
ja sam već pojasnio da je reč o investiciji, kupovaće zemljište, nekretnine, sajt će biti megadućan za ovo tržište ex-Yu verovatno. U pitanju je neki inicijalni kapital i doskočica da se izbegne porez i slično. Šta drugo?

Uostalom vreme će pokazati. Vreme sve pokaže. Sumnjam 5% u moju procenu.

Mislim da je dil sa Ministarstvom ekonomije da ovi ino-kapitalisti uloze 500k eur i otvore 400 radnih mesta, a pomenuto ministarstvo ce priskociti sa 2-3 miliona EUR, tek da im se nadje, dok ce Tadic:1063::1034: priskociti sa po jednim jos vrelim Ordenom za svakog akcionara. Mozda i pretekne koji, pa bude i za aukciju?


Citat:

Interesuje me Dinketovo mišljenje? Bilo bi mi drago. Možemo i u neku lovu?
Mislis, Dinkicevo?:1065:

bluesman 04. 12. 2009. 00:46

Našao sam i neki post od 20. septembra 2009 (pre malo više od 2 meseca) gde čovek kaže
Citat:

PRIHOD:
Firma posluje u gubitku pošto smo još uvek u razvoju.
Ako je neko pokrenuo firmu zna da je prosek 36 meseci dok se dođe na nulu.
Baš mi je čudno da neko uloži toliko novca u firmu koja posluje sa gubitkom.

Ok mogu da kažem da ja nisam merilo, ali kada sam ja pokušavao da prodam sajt (za mnogo manju sumu) ja nisam poslovao sa gubitkom i istresli su mi iz gaća sve prihode i rashode i na kraju su odustali jer nije zarađivao dovoljno. Pa su mi onda nudli neke procente, ja to nisam hteo - hteo sam samo da se rešim sajta. Jednostavno se pare ne ulažu u nešto što "možda počne da zarađuje", tako se radilo u doba "dot com boom", zato je i prslo. Danas se to više ne radi tako.

Postoje ljudi kojima je 10.000 eur sitna lova i to mogu da ulože pa i ako pukne - nema veze, ali ovde je reč o sumi koju mora da oseti svako, to je preko 750.000 dolara, a znam recimo da je soaps.com prodat za malo više od toga, a sajt je pravio po oko 1500 USD čistog profita dnevno.

Ne znam, dakle, ne mogu da tvrdim ništa konkretno, moram priznati da ako je ovo sve tačno onda je vest šokantna i moram da pohvalim prodavca što je tako skupo prodao svoj proizvod.

dacha 04. 12. 2009. 00:48

Ma kakvih pola miliona evra... Kod nas u toj oblasti i ne postoji konkurencija, da je neko hteo vodeću poziciju u toj oblasti mogao je početi od nule i sa 500,000 eur stići daleeeko dalje nego Limundo. Jedno je da nešto lepo zvuči, realnost je daleko od toga.

mileusna 04. 12. 2009. 00:53

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 76920)
Jednostavno se pare ne ulažu u nešto što "možda počne da zarađuje", tako se radilo u doba "dot com boom", zato je i prslo. Danas se to više ne radi tako.

Dobro, radi se i dalje, samo se mnogo pažljivije ulažu pare, ne daju se svakom projektu koji počinje sa "web".

No čudan je iznos investicije moram priznati, jer sa $750.000 se već pokreću neki svetski startapi. Kog ne mrzi verovatno može po TechCrunchu da nađe primere šta je sve pokrenuto sa ovim obimom investicija ako ne u svetu, onda bar na nekom ozbiljnijem i daleko profitabilnijem tržištu poput UK.

bluesman 04. 12. 2009. 00:54

^ nisam hteo da kažem da se ne radi nego se radi mnogo opreznije :)

Off Topic: Apropo para, kada je soaps prodat, ljudi koji su kupili sajt nisu hteli (umeli, .. nije ih interesovalo, šta god... ) da zamene adsense kod, tako da je sajt narednih 9 meseci pravio po 20.000 USD mesečno na račun prehodnog vlasnika. To samo pokazuje da su to za nekoga stvarno sitne pare

oksite 04. 12. 2009. 01:06

Nemam pojma, meni je malo neverovatno da neko za takav biznis danas da 500.000 eura, koliko godina je potrebno za ROI i to cist, ono, neprskani, jer ebay je tu za 3 godine max. Ali, vreme ce pokazati.

Markok 04. 12. 2009. 01:10

Takve cifre treba da su normalne na domaćem internetu.

A i sajtovi bi trebali da imaju poslovne modele koji se ne svode na adsense.

oksite 04. 12. 2009. 01:13

^ Kamo lepe srece, ali ovakvi iznosi su retkost i drugim zemljama slicne demografske strukture, kakva je Austrija.

Markok 04. 12. 2009. 01:15

Ja se uvek setim da je seznam.cz u Češkoj prodat za 600 000 000 dolara.

crews_adder 04. 12. 2009. 01:25

Ako pogledate bilanse http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPub...rnd=1199092753 , ova limundo-story ne moze da vas ne asocira na sledecu matematicku formulu:

Citat:

jedna kap Ferija * sto opranih tanjira * broj kapi : samo jedna flasa
Nema logike, ali ko zna. Mozda je in(o)vestitoru konkurent bio Misko, pa je izlicitirao do 500k, nadajuci se da nece morati da plati, ali je na kraju pomnozio sa rastucim kursom .RSD, koji je sam nicim izazvao, pa je odustao...

No, jedno je sigurno: dobra reklama za limun-do® .

mileusna 04. 12. 2009. 01:28

Citat:

Originalno napisao Markok (Napišite 76930)
Ja se uvek setim da je seznam.cz u Češkoj prodat za 600 000 000 dolara.

Možda, ali..

Citat:

Seznam expects sales of around 1.4 billion Czech crowns (55.4 million Euro) and profit exceeding 500 million crowns (19.8 million Euro) for last year.
Izvor

A primera radi, kod nas je Httpool, preko koga ide većina reklamnih kampanja na najposećenijim sajtovima u Srbiji uključuijući Blic, B92 i druge, u 2008. imao promet oko 1M EUR.

Milos Vukotic 04. 12. 2009. 01:50

Off Topic: Ova vam je priča više za kafanu... :) Kaže se svašta ali ispari čim se kaže... Posle dođe onaj o kome se pričalo i razjasni stvar. Ovako kad sve ostane zapisano, bude svakakvih hard feelings. "Nemoj da bude da vam nisam rek'o" ;)

dinke 04. 12. 2009. 01:51

Malo offtopic kad vec blues ovako stidljivo prica o soaps.com :)

soaps.com je sajt gde je bluesman odradio ceo programerski deo posla za naseg zajednickog klijenta a kasnije je isti prodat za cirka million dolara.

artur_dent 04. 12. 2009. 02:14

Cena zavisi od toga koliko je kupac spreman da plati, tako da sa te strane, sasvim je moguce da su nasli kupca koji je spreman u ovom vremenu da da 0.5M evra za sajt nastao u maloj zemlji na brdovitom balkanu.

mangia 04. 12. 2009. 08:38

Meni jedan dan pecanja vrijedi mnogo. Nekome je to smor i ne bi dao ni 1 Evro da ode na neku planinsku rijeku...

Zašto je to tako teško za svariti ?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:23.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.