DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   baneri vs adsense (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8361)

Ekvador 25. 01. 2010. 23:04

baneri vs adsense
 
--- izdvojeno iz teme o Httpool-u ---

U cemu je bitna razlika da li koristis kao izvor zarade adsense ili pomenutu firmu?
Zasto bi kod iste trebao vise da zaradjujes? Ako imas pristojan broj ljudi na sajtu, ako ti je tematika usmerena i dobijes takve oglase, nema bolje zarade od adsense.Onaj ko kaze da ne moze da se zaradi preko Adsense-a, ili te zestoko laze, ili stvarno nema pojma u vezi posla. Ukoliko neko vise zaradjuje preko domacih provajdera nego preko adsense, to znaci da domace firme ne rade dobro, ili muvaju, ili pustaju duple klikove i zloupotrebe.
Nasa firma, i kao oglasivac i kao neko ko zaradjuje preko adsense programa, moze da kaze slobodno da NE postoji bolji nacin zarade,kao i ulaganja sredstava.

mileusna 25. 01. 2010. 23:23

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78891)
U cemu je bitna razlika da li koristis kao izvor zarade adsense ili pomenutu firmu? Zasto bi kod iste trebao vise da zaradjujes?

Zato što gorepomenuta firma prodaje banere koji su daleko skuplji od bilo kakvog kliktanja...

Citat:

nema bolje zarade od adsense
To (možda) važi samo u domenu ppc oglašavanja, mada i tu postoje izuzeci.

Oglasni prostor na sajtu se svakako može mnogo bolje unovčiti nego što je to AdSensa, sve je stvar pristupa i prodaje. Ako je sajt "u niši" tim lakše...

Ekvador 26. 01. 2010. 00:29

Banere mozes imati i preko adsense-a, ako pricamo brandingu jos jaci efekat je preko google-a, gde biras lokaciju, starosnu dob, jezik grad, mozes i selo da targetujes.
Sajt se bolje moze unovciti od adsense-a(ako nije ppc), sa milion raznih affiliate programa, ali domace provajdere uzimaju samo marketinski nepismene osobe, gde je cena oglasavanja 3,4 puta skuplja od adwords-a .

Ekvador 26. 01. 2010. 00:32

.. i jos sa mnogo losijim kvalitetom usluga

bluesman 26. 01. 2010. 01:09

Uh, kakve teške reči. Nemoj bre, neko će da mi tuži forum zvog ovakvih izjava :)

Ekvador 26. 01. 2010. 01:22

Kada sam neke od njih zamolio da me ne spamuju vise - da, jesam koristio usluge, i-da, dao sam nazalost nekad moj mail, i kada su pitali , " pa zasto" , "zar ne vidite prednosti... bla bla.." Nije mi bilo tesko da izvucem statistiku odnosa placenih oglasa-broj korisnika- broj ucinjenih radnji i odnos njih i google-a,od tada vise nikad nisam dobio mail.Cak ni za novu godinu, kada spamuju sve :)

mileusna 26. 01. 2010. 01:50

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78895)
Banere mozes imati i preko adsense-a

Koji se takođe plaća po kliku... a ne po prikazu ili fiksno.

Citat:

Sajt se bolje moze unovciti od adsense-a(ako nije ppc), sa milion raznih affiliate programa
Ne mora milion, nabrojmo barem deset u Srbiji?

Ekvador 26. 01. 2010. 03:19

Da, prednost je sto kod domacih oglasivaca mozes uzeti banere koje placas fiksno.Jupi.Baneri ti ne trebaju za gradjenje imidza vec zato sto ces kao ustedeti jer ne placas po kliku, ili sta je poenta tvoje konstatacije? I kada se tu ugradi agencija, pa vlasnik sajta koji je dao procenu banera ne po realnoj ceni, vec onoliko koliko mu treba za novu konfiguraciju .
Da se ne lazemo, nase cene u svemu, hrani , mobilnoj telefoniji, internetu, hostingu, reklamiranju.... su najgore na svetu u smislu kvalitet-usluga -cena.
Ali to nisu krivi ni vlasnici tih firmi, ni mi, to su krivi oni nadrigli experti sto nas vode, i koji su dali dobar primer kako mozes da uspes ako prodajes maglu.

Mali savet za postavljaca teme: dobro razmisli da li pravis sajt da bi zaradio ili da bi zaradio i hvalio se u drustvu i pokazao tetki kako imas dobar sajt.

Aleksandar.Ilic 26. 01. 2010. 09:27

brate.. koliko gorčine ima u tebi ...

cvele 26. 01. 2010. 09:41

@Ekvador

Deckonja, jesi ti probao nesto od toga o cemu pricas?
Jesi li u zivotu napravio kampanju, pa ozbiljno seo da meris njene rezultate?

Dejan Bizinger 26. 01. 2010. 10:13

@Ekvador: Ne mozes davati takve pausalne ocene da je kod nas sve skuplje. Verovatno bi se iznenadio da kod nas nije sve skuplje kada bi malo izdvojio vreme da napravis ozbiljniju analizu ponude oglasavanja u regiji a da ne govorim o Zapadu. Cak i u regiji mnogi sajtovi naplacaju reklame par hiljade evra po reklami a da ne govorim o kampanjama na Zapadu gde nema nista ozbiljnije ispod 20 000 evra a u Srbiji ne znam da li je neko sem globalnih oglasivaca ikad potrosio po kampanji te pare za Internet oglasavanje. A ko jeste sa pametnim pristupom bi prakticno kupio citav domaci Internet.

Kada kazem "da nije sve skuplje" mislim pre svega na Internet oglasavanje i neke usluge kao npr. web dizajn, Internet marketing, web programiranje. I nije uvek slucaj da je to zato sto su sajtovi mnogo veci pa je i cena mnogo veca. I u Srbiji ima sajtova tog ranga gde bi cena oglasavanja u inostranstvu bila daleko veca jer su budzeti oglasivaca veci, jer je stepen svesti o znacaju Internet veci i jer je zarada od Interneta za te iste oglasivace veca kao posledica prethodne konstatacije.

Neko je napisao da domace advertajzing provajdere uzimaju samo marketinski nepismene osobe sto se opet ne moze uvek uzeti kao tacna konstatacija. Te iste marketinske agencije cesto samo serviraju reklame nekih vecih agencija gde svako ima svoj popust a isto tako koliko god neko mislio da je kontekstualno oglasavanje jako dobar izbor zarade za webmastere (ja smatram da u vecini slucajeva to nije tako, pogotovo ne kada je target domaci Internet korisnik) neki webmasteri na svojim sajtovima nemaju ni jednu kontekstualnu mrezu vec se moze kupiti iskljucivo baner i to ili direktno vlasnika sajta i/ili preko agencije (nekad samo preko agencije).

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78907)
Da se ne lazemo, nase cene u svemu, hrani , mobilnoj telefoniji, internetu, hostingu, reklamiranju.... su najgore na svetu u smislu kvalitet-usluga -cena.
Ali to nisu krivi ni vlasnici tih firmi, ni mi, to su krivi oni nadrigli experti sto nas vode, i koji su dali dobar primer kako mozes da uspes ako prodajes maglu.

Mali savet za postavljaca teme: dobro razmisli da li pravis sajt da bi zaradio ili da bi zaradio i hvalio se u drustvu i pokazao tetki kako imas dobar sajt.


Ekvador 26. 01. 2010. 11:48

Dejane, u pravu si da oglasavanje kod nas nije skuplje ako se gleda iskljucivo cena,ali pogledaj sta sam napisao, znaci skuplje je u odnosu kvalitet-cena.Ja cu kod kineza kupiti jeftinu lampu koja je jeftinija od ostalih, ali ce mi za par dana zapaliti stan.Sve ostalo nabrojano je i bukvalno skuplje.

bluesman 26. 01. 2010. 13:09

eBusiness faze u Srbiji:

Faza 0: ideja: na foru ću da zaradim velike pare online

Faza 1: napaljen da ipak radi 5 minuta dnevno i zaradi velike pare online

Faza 2: shvata da mora puno da radi da bi zaradio velike pare online

Faza 3: nije više napaljen ali i dalje radi da zaradi velike pare online

Faza 4: smoren je, ima podočnjake ali i dalje želi da zaradi velike pare online

Faza 5: muka mu je od svega, dobio je i veliki stomak, raducka ali shvata kako stvari funkcionišu i šta je trebao da uradi od početka, međutim sada mu je muka da počinje ponovo pa pokušava da izvuče šta može

Faza 6: odustao je od velikih para, daj šta daš

Faza 7: priča o eBusiness po forumima

Faza 8: daje eBusiness savete drugima, postaje consultant (a.k.a. prodavac magle :) )

Faza 9: napisao je knjigu o eBusiness

Faza 10: prodaje knjigu onima koji su u fazi od 0 do 2 i napokon zarađuje nešto online


Meni Ekvador liči na čoveka koji je u nekoj 4-5 fazi :)

mileusna 26. 01. 2010. 13:15

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78907)
Da, prednost je sto kod domacih oglasivaca mozes uzeti banere koje placas fiksno. Jupi.Baneri ti ne trebaju za gradjenje imidza vec zato sto ces kao ustedeti jer ne placas po kliku, ili sta je poenta tvoje konstatacije?

Ko je čitao šta sam napisao ili ima bilo kakvog iskustva u prodaji oglasnog prostora na webu u Srbiji, zna šta sam napisao i koja je "poenta moje konstatacije". Ti očigledno ne spadaš ni u jednu od ove dve grupe...

jasmanac 26. 01. 2010. 13:15

Aleluja dzizus :D

Aleksandar.Ilic 26. 01. 2010. 13:31

obican flejmer...

Ekvador 26. 01. 2010. 13:45

:)) Duhovito , Bluesman , ne znam da li je pisano iz vlastitog iskustva ali je super :)
Zao mi je ako sam nekoga pogodio , i otkrio da je Car go, ali cela poenta price nekoga ko se 10 godina i oglasava i zaradjuje preko reklama je to da je 100 puta jaci efekat oglasavanja preko google-ovih servisa .

Ekvador 26. 01. 2010. 13:47

I naravno druga stvar, da je zarada za webmastere izuzetno dobra preko adsense-a, ako neko vise zaradjuje preko domacih ppc programa, nego preko google-a , potpisujem da je bilo zloupotreba.

mileusna 26. 01. 2010. 14:00

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78925)
Zao mi je ako sam nekoga pogodio , i otkrio da je Car go, ali cela poenta price nekoga ko se 10 godina i oglasava i zaradjuje preko reklama je to da je 100 puta jaci efekat oglasavanja preko google-ovih servisa .

Pick your side! Čas pričaš šta se isplati oglašivačima, čas pričaš šta se isplati webmasterima. Tema je otvorena pre svega sa osvrtom na zaradu od web sajta i prodaju oglasnog prostora.

Čak i da pričamo o oglašivačima, situacija nije crno-bela pa da se može reći da se za oglašavanje više isplati ppc uvek. Sve zavisi od niše, ciljane grupe, željenih efekata, itd... Drugim rečima, zavisi od kampanje do kampanje...

Citat:

I naravno druga stvar, da je zarada za webmastere izuzetno dobra preko adsense-a, ako neko vise zaradjuje preko domacih ppc programa, nego preko google-a , potpisujem da je bilo zloupotreba.
Ajde još jednom da probamo... Ne znam šta si se zalepio za PPC, PPC si ti ubacio u priču. Postoji i tema o tome koji ppc servis najviše para donosi, ali ovo nije ta tema! :)

Dejan Bizinger 26. 01. 2010. 14:04

@Ekvador: Definisi pojam "domaci PPC program". Postojao je neki pokusaj za to ali sada ne znam da li ima "domaci PPC program".

@Bluesman: Potpuno tacno.

----

Generalno, ja se slazem da sa stanovista oglasivaca je u vecini slucajeva mnogo bolje ici preko Googlea i FB nego ici preko banera na sajtovima. Nekad to nije slucaj kod sajtova koji su dobri, tvoja su ciljna grupa a ne drze google kod ili mu jako malo pridaju vaznost pa ga drze na nebitnim mestima i prakticno nemas koristi neke od toga. Opet sve zavisi kako neko napravi kampanje preko Googlea i FB a kako se dogovori sa agencijama i vlasnicima sajtova za banere i sta promovise.

Ono sto bih hteo da napisem je da pojavom drustvenih mreza i drugih mogucnosti za fino ciljanje vise nije onaj slucaj sto je neko naveo da ako imas sajt od 1700 poseta dnevno ciljane da si bolji od nekog velikog sajta. Jer ako taj veliki sajt (pre svega mislim na drustvene mreze i community sajtove koji imaju dobro ciljanje oglasavanja) vrlo cesto imaju mnogo vise korisnika zainteresovanog za istu tu oblast kao taj sajt.

Drustvene mreze a pre svega mislim na FB i sa njihovim FB connectom ce tek da naprave revoluciju na polju Internet oglasavanja ako budu dovoljno pametni a ne vidim razlog zasto ne bi bili. Ne ulazu se bez razloga tolike pare u drustvene mreze i pored toga sto oni koji gledaju kratkorocno uvek kazu da su to nerentabilni biznisi. Isto kao sto je Youtube bio nerentabilan a vrlo je verovatno da ce za vrlo kratko vreme biti profitabilan a da ne govorim za 10 godina sta ce tek predstavljati.

Aleksandar.Ilic 26. 01. 2010. 14:12

a tvoj potpis je bas relevantan, i neko ce se obazire na njega :)

Ekvador 26. 01. 2010. 14:23

Mileusna,

Prica je pocela oko toga da je bolje oglasavati se preko adwords-a nego preko domacih oglasivaca, onda si ti rekao " ali google nema banere" , pa sam ti ja rekao da ima, onda si ti rekao " ali google nema placanje fiksno" , onda sam ti ja rekao da to nije bitno .

Aleksandre, ja ovde iznosim svoja iskustva, nemam nameru da svoj kredibilitet dokazujem, rec "potpisujem" je sleng, nisam mislio bukvalno, vec kao neko ko veruje u ono sto govori, a meni je sada jako bitno da li konkretno ti meni verujes ili ne.

Dejane, facebook je nesto bolji od domacih provajdera, ali takodje daleko do adwords-a za bilo kakvu kampanju ,
Facebook je odlicna alatka, ali za one koji ga koriste u black hat i spamerskim varijantama,praviti ciljane grupe i fan stranice pokazalo se kao sjajno orudje koje ne zahteva novcana ulaganja ( "osim" ideje i ulozenog vremena)

Dejan Bizinger 26. 01. 2010. 14:36

Opet sve zavisi sta oglasavas. Za ciljnu grupu za koju sam ja zainteresovan za sajt koji vodim je bolje oglasavati se na FB i u praksi se pokazala da mi je cena po aktivnom korisnku bila niza kada sam se oglasavao na FB u poredjenjenu sa Google. Ne nesto mnogo niza ali opet niza.

Dejan Bizinger 26. 01. 2010. 14:38

Inace, npr. oglasivacke agencije mogu da budu korisne za stvari koje direktni klijent moze teze da dobije ili skuplje npr. ukoliko neko pravi brending kampanju na FB a hoce 120x600 baner ili reklamu na MSN messengeru.

mileusna 26. 01. 2010. 14:40

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78930)
Mileusna,
Prica je pocela oko toga da je bolje oglasavati se preko adwords-a nego preko domacih oglasivaca

Pa nije... :) Aj lepo od početka pa čitaj... AdWords baš niko nije pominjao, osim tebe prvi put, ja ne znam šta si ti čitao. :) Čoveka je zanimala saradnja sa Httpoolom oko prodaje oglasnog prostora. Onda si se ti pojavio i krenuo da flejumeš oko svega i svečega što i ima i nema veze sa temom. :)

Ali sve ti ja ovo džaba pišem, da si hteo da čitaš, uradio bi to od početka...

Ekvador 26. 01. 2010. 14:47

Dejane, verujem da je tako ako ides u kampanju, a nemas vremena da optimizujes reci.Kada je frka, onda biras naravno najkraci put.Ali kada imas vremena, napravi se baza od nekih 1200 kljucnih reci, onda se naprave fraze, pa greske-fraze, i klik te izadje i 0,02 . Tu spadaju i birani sajtovi, doba dana. Mnogo vremena treba sve to odraditi, ako zelis da ustedis.Ali posle ide mnogo brze.

Ekvador 26. 01. 2010. 14:54

Mileusna, nije tacno da flemujem, poenta je da i kao oglasivac i kao neko ko zeli da zaradjuje od sajta ide preko google-a .Meni je zao sto je to tako, ali je tacno.

STELLANOVA 26. 01. 2010. 15:09

Moje misljenje i predvidjanje je da ce social networks da puknu samo tako u narednih 2-3 godine. Pocetna euforija polako prolazi, ljudi gase fb naloge cak je i sam fb blokirao pristup aplikaciji koja to radi automatski sto dovoljno govori o masovnosti upotrebe iste. Manite se social network biznisa, on je bio dobar biznis model dok se ljudi nisu povezali, sada su povezani i vise nije neophodan niti profitabilan kao u pocetku. Lepo ljudi odrade Export kontakata sa fb ili neke druge sn i to je to.

:1059:

_eW 26. 01. 2010. 15:52

Ja stvarno ne znam odakle ispadaju ovakvi tipovi... :1012:
Da nije AG.RS? :D

cvele 26. 01. 2010. 16:35

Citat:

Originalno napisao _eW (Napišite 78939)
Ja stvarno ne znam odakle ispadaju ovakvi tipovi... :1012:
Da nije AG.RS? :D

jel mi verujes da sam isto pomislio, al mi bilo glupo da kazem

mileusna 26. 01. 2010. 16:37

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78935)
Mileusna, nije tacno da flemujem, poenta je da i kao oglasivac i kao neko ko zeli da zaradjuje od sajta ide preko google-a. Meni je zao sto je to tako, ali je tacno.

Ako neko želi da zarađuje od sajta u Srbiji i ako mu je AdSense glavni izvor prihoda, kukala mu majka onda... :) Sad doduše sve zavisi od toga šta neko podrazumeva pod dobru zaradu...

Ekvador 26. 01. 2010. 16:40

Stelanova,

vrlo je moguce da ce opasti uticaj facebook-a, ali sada imati 15-20 fan stranica i desetak grupa ( ciljanih) sa ukupno 100.000 clanova moze vrlo brzo da monetarizuje ulozeno vreme. Mnogo jaci efekat i za brendiranje i za direktnu prodaju/neka-radnja na sajtu od recimo banera.

Ekvador 26. 01. 2010. 16:57

Mileusna,

za zaradu od adsense-a moras imati iskljucivo sajt koji ce da radi samo za adsense.Ne mozes imati portal/forum sa hiljadu tema i hiljadu kljucnih reci na njemu. Google voli usko specijalizovane blogove/sajtove gde nema mnogo odstupanja od kljucnih reci.Najvise 5-10 . Tada ti salje usmerene oglase koji vrede mnogo vise. Radis optimizaciju za robote, ne za ljude, gde je text bitna stvar, u smislu relevantnosti a ne strucnosti ili zabave. Tebi je bitno da user dodje na sajt, ali i da brzo ode.Bitno je da si dobro pozicioniran na google-u, a ne da ti ljudi vole sajt.Od stalnih clanova nemas nista, od visoke pozicije imas sve. Od relevantnih kljucnih reci imas sve, od strucnih textova nemas nista.
Kada ti je sajt isaran sa inlinkovima, kada imas dobre anchore po relevantnim blogovima,plus+relevantan sadrzaj to je sve sto ti treba za dobro pozicioniranje= dobra zarada. Google to voli, slace ti usmerene oglase koji vrede mnogo.
Onaj ko zeli da ozbiljno zaradjuje treba samo da se pita sledece :
- Da li su mi svi oglasi na sajtu iste tematike? ( ako nisu, zasto nisu)
- da li mi je sajt "razbijen" od inlinkova?
- Da li imam bar 10 anchora na relevantnim blogovima?

Ako si sve ovo uradio, i nemas pristojnu zaradu, onda mi slobodno mozes reci od adsense-a nema ozbiljne zarade.

mileusna 26. 01. 2010. 17:08

Citat:

Radis optimizaciju za robote, ne za ljude, gde je text bitna stvar, u smislu relevantnosti a ne strucnosti ili zabave.
Burazeru, ti ne pričaš o sajtovima ti pričaš o "AdSense ready" šemama kojima je jedina funkcija AdSense. Kad razdvojiš babe i žabe vrati se pa da razgovaramo...

I definiši tu "pristojnu zaradu". Reda veličine mesečno? Naravno sajt na srpskom, pošto o tome ovde pričamo, ako si i to preskočio da pročitaš?

Ekvador 26. 01. 2010. 17:18

Ne, ne pricamo o made for adsense, pricamo o zaradi preko reklama, od sajtova.
Ako pricamo o sajtu koji si napravi za foru "da pokazem svima da znam da pravim super sajtove" +zarada, onda mozemo pricati da je adsense smesan. Ako pricamo o zaradi od sajtova, tu ne postoji podela na ove ili one.

Pojam zarade je relativna stvar, i zaista ne znam sta ocekujes da ti kazem.
Ali recimo sada su u modi reci advokati+ neki grad u Americi, dobijas preko dolar za svaki klik, pa ti sebi izracunaj koliko mozes da dobijes ako imas toliko i toliko posetilaca.

mileusna 26. 01. 2010. 17:24

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 78953)
Ali recimo sada su u modi reci advokati+ neki grad u Americi, dobijas preko dolar za svaki klik, pa ti sebi izracunaj koliko mozes da dobijes ako imas toliko i toliko posetilaca.

Koliko može da se dobije za Advokat + Jagodina? To mene zanima... :)

Aj da ne smaramo više, sve pa i da imaš nešto da kažeš definitivno si omašio temu koja nema veze sa tim što pričaš... Pozz.. :)

Ekvador 26. 01. 2010. 17:27

Ako ne znas engleski imas translate, jos brze radis kada prevedes neki relevantan text sa spanskog na engleski, google ne vidi duplikat( bar jos ne)
Za sajtove na srpskom, ako se drzis onoga sto je napisano, od 500 unikata imas 1 dolar ( na nasim blogovima). Zaboravio sam da napisem da je i pozicioniranje oglasa jako bitno.

Aleksandar.Ilic 26. 01. 2010. 17:36

- ovde se prica iskljucivo o srbiji i trzistu u srbiji
- samo za srpski jezik
- o sajtovima koji nisu pravljeni specijalno samo za google adsense

A ovde se svi pitaju, o cemu ti pricas uopste?

Ekvador 26. 01. 2010. 17:42

Pricam o cemu mi se prica, tu je moderator da izbrise. Ako tebi ili nekom drugom moje pisanje nema veze sa temom, to je u redu, ali ne vidim nijedan razlog sto bi mi ti "otvarao " oci.

Aleksandar.Ilic 26. 01. 2010. 17:51

pa brate pisi onda blog, to je popularno u poslednje vreme. I mozes pises o cemu god hoces :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:48.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.