DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Linkovi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1278)

mungos 20. 09. 2006. 20:26

Pravo Miloje kaže "ko ozbiljan?", ako treba ja ću fotokopiju lične karte da skeniram i pošaljem u cilju odobravanja te partije sa medicinskom sredjom školom :)

jablan 20. 09. 2006. 20:41

Citat:

Originalno napisao mungos
ja ću fotokopiju lične karte da skeniram i pošaljem u cilju odobravanja te partije sa medicinskom sredjom školom :)

Ne vredi, medicinske sestre se izdaju samo uz original.

dedamunila 20. 09. 2006. 22:26

Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
Na moju zalost (jbg ovo ce se ionako sazna) , nece bude mnogo ljudi koji dolaze iz privrede (ne ocekujem vise od 100-150) tako da sam iskreno razocaran :1027:

Moguce da je zbog Sinergije, prilicno ste blizu.

nixa 20. 09. 2006. 22:31

totalno je drugacija ciljna grupa .....

dedamunila 20. 09. 2006. 22:42

Citat:

Originalno napisao nixa
totalno je drugacija ciljna grupa .....

Ufff, ne bih bio siguran, i to iz dva razloga:
1. Ovde jos nista nije izdiferencirano, otpilike sve se smatra (nesto opravdano, a nesto i ne) za genericki IT vasar, na koji se ide zezanja radi (npr. procitaj jos jednom ceo ovaj thread :))
2. Sama ova konferencija kao da i nema ciljnu grupu (logo dizajn i .NET programiranje za istu ciljnu grupu?)

dedamunila 20. 09. 2006. 22:44

Citat:

Originalno napisao dedamunila
Moguce da je zbog Sinergije, prilicno ste blizu.

Kad vec pomenuh Sinergiju, sta mislite o istoj? U stvari, odoh da pocnem novi thread, neka ovaj ostane on-topic :)

Miloje Sekulic 20. 09. 2006. 22:52

100-150
 
Malo li je 100 ljudi iz privrede na IT skupu?:1075:

Miloje

Aleksandar.Ilic 20. 09. 2006. 23:30

Citat:

Originalno napisao dedamunila
Ufff, ne bih bio siguran, i to iz dva razloga:
1. Ovde jos nista nije izdiferencirano, otpilike sve se smatra (nesto opravdano, a nesto i ne) za genericki IT vasar, na koji se ide zezanja radi (npr. procitaj jos jednom ceo ovaj thread :))
2. Sama ova konferencija kao da i nema ciljnu grupu (logo dizajn i .NET programiranje za istu ciljnu grupu?)

pa i ima :) To sa programiranjem je vise za studente :) Imamo 2 razlicite ciljne grupe.
Na zalost ovo jeste sve u domenu pretpostavki. Mene je jako mnogo plasio problem "juzne pruge" i da niko nece da dodje jer smatra da je sranje (vec nas je vise niskih firmi koji smo pitali za sponzorstvo ubedjivalo da dzaba radimo i da nam niko nece doci). Sam moj fakultet nije verovao da ista moze da bude od ovoga.

Za analizu trzista nemamo pare, na zalost. A i ja sam totalni pocetnik u ovome, tako da ce sigurno biti jos propusta (mene je sramota kad gledam prve aplikacije koje sam pravio). Ali imam zelju (i mogucnosti) da ovo opet organizujem. A iduce godine ce da istovremeno bude "Konferencija o internet poslovanju" i studentski seminar o web tehnologijama. Zato je i sada to malo izmesano jer je i sada trebalo da bude nesto slicno, ali jbg. Izvinjavam se na tome i priznajem gresku.

U svakom slucaju, i pre i posle dogadjaja, bih zeleo da cujem i lose kritike.

Generalno, ja sam imao nerealna ocekivanja za prvi put. A i slabo je isla reklama. Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario :(

conica 20. 09. 2006. 23:49

Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
...Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario :(

zbog ogromnog interesovanja , Microsoft je produzio earlybird period ...

ja u svakom slucaju pozdravljam takav skup, i ako na zalost zbog zauzetosti necu moci da prisustvujem. I dalje verujem da ce posecenost biti relativno dobra.
Gde se propagira skup?

Aleksandar.Ilic 21. 09. 2006. 00:01

A i inace, imam daleku vecu pozitivnu kritiku od ljudi iz Bg-a nego iz Nisha. I da bih mogao da iduce godine dobijem daleko vece sponzore (sada nisam uspeo i zbog jako malo vremena koje sam imao na raspolaganju) pogotovo na osnovu vec organizovanog dogadjaja. A i taman cu da sada analiziram sta sam sve pogresio, pa da ne ponovim iduce godine.

U svakom slucaju svako od vas koji sada dodje ce da pomogne :)

mungos 21. 09. 2006. 00:01

Citat:

Originalno napisao dedamunila
na koji se ide zezanja radi (npr. procitaj jos jednom ceo ovaj thread :))

Na skup dolazi veća grupa ljudi koja se godinama poznaje online, jako mali broj ljudi se zna lično. I ovo što se znaju lično, uglovnom se sretnu jednom godišnje. Samim tim veliki broj starih online znanaca na jednom mjesto znači i dobro zezanje, i svakako je bolje da je atmosfera više u opuštenom fazonu, nego fazon kravate, odjela i neka kvazi-ozbiljnost... ;)

bluesman 21. 09. 2006. 00:04

Jedino što je trulo što će u jugoistočnoj srbiji biti najmanje ljudi iz jugoistočne srbije... :)

Aleksandar.Ilic 21. 09. 2006. 00:23

hehee, pa bilo bi lepo da bude mnogo ljudi sa strane u svakom slucaju :)

p.s. bluesman - vidi PP :) plssssssssss

tesla 21. 09. 2006. 08:34

Ko kaže da neće biti ljudi iz JužneSrbije-e, evo ja sam odmah pored Niš-a, i stižem. :1081:

dedamunila 21. 09. 2006. 13:04

Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
Generalno, ja sam imao nerealna ocekivanja za prvi put. A i slabo je isla reklama. Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario :(

Samo polako, ne trpaj se u isti kos sa Sinergijom. Nema ni potrebe. Njihov budzet je STRAHOVITO velik, a to znaci i veoma jak marketing. Plus, ciljna grupa je velika. Plus, politika (ne zaboravi prvu Sinergiju na kojoj je pricalo pola tadasnje Vlade). Sve u svemu, ne opterecuj se Sinergijom, ima prostora i potrebe za jos dosta konferencija, seminara i sl. Na kraju krajeva, i Sinergiji se ima mnogo toga prigovoriti (npr., u proseku, predavaci su poprilicno "slabi"). Samo napred, svojim putem!

Meni licno faktor "juzna pruga" ne smeta - mislim da je Nis *super*! (Mada priznajem da nisam uvek tako mislio - free your mind)

dedamunila 21. 09. 2006. 13:13

Citat:

Originalno napisao mungos
Na skup dolazi veća grupa ljudi koja se godinama poznaje online, jako mali broj ljudi se zna lično. I ovo što se znaju lično, uglovnom se sretnu jednom godišnje. Samim tim veliki broj starih online znanaca na jednom mjesto znači i dobro zezanje, i svakako je bolje da je atmosfera više u opuštenom fazonu, nego fazon kravate, odjela i neka kvazi-ozbiljnost... ;)

Don't shoot the messenger! Ja ne mislim da na eventu sve treba da bude tashna-mashna, upravo suprotno. Samo sam bio reply-nuo (da se tako izrazim) da shvatanje da se na dogadjaj ide samo zbog sadrzaja, ciljne grupe i slicnih fora, predstavlja pojednostavljeno gledanje na stvari.

Rekavsi to, zelim svima lep provod u Nisu!!! I obavezno postujte fotke negde.

(Uf, kad se samo setim nekih konferencija, neke ekipe Makedonaca sa kojima sam jednom bio, bili smo "gasirani" non-stop, i to na konferenciji od 1500 eura + avion + hotel. Dobra, stara, vremena :))

A da li sam tamo nesto i naucio? Pa naravno - uvek se treba drzati Makedonaca :)

mungos 21. 09. 2006. 13:28

Ja nisam nikad kapirao srpsko odusevljenje Makedoncima na tim konferencijama, a bio sam na par razlicitog tipa, ne striktno IT. Kao uvijek ti Makedonci neki likovi. WTF? U sustini klasicni balkanski bezveznjaci, pricaju onaj iskrljivljeni srpski, nesto se krevelje i furaju se svi redom na onaj svoj krsh od drzave...

Da ne shvati neko nesto pogresno, nemam ja nista protiv Makedonaca, samo ne kapiram taj fenomen, ako neko moze da me uputi... ;)

nixa 21. 09. 2006. 14:28

ne kapiras :) nisu makedoci u pitanju ... nego Makedonke ;)

Aleksandar.Ilic 21. 09. 2006. 18:00

Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)

kaizen 21. 09. 2006. 18:23

Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)

Odličan potez!

Miloje Sekulic 21. 09. 2006. 21:10

autorska prava za predavace
 
Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)

Kostace vas autorska prava brdo rostilja :1060:

Miloje

boccio 22. 09. 2006. 16:49

Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)

će da budem na televizor??!?

nixa 22. 09. 2006. 17:26

majke mi :1060:

mungos 22. 09. 2006. 19:29

Nego, čik nek' se javi selebriti što je prvi tražio da se slika njegovo predavanje za televizor ;)

Aleksandar.Ilic 25. 09. 2006. 18:03

Objavio sam vecinu tema na sajtu http://itseminar.org/sr/page/102/o_seminaru.html

Deo na srpskom ce da bude malo duzi nego sto sam planirao, tako da ce da ima vise da se cuje :) . Za sada se trudim da pokrijem i deo na engleskom (bas o raznim web tehnologijama) malo vise.

Bice pretstavljeno i nekoliko gotovih web resenja.

zira 25. 09. 2006. 20:24

Ekipa djeluje zaista zanimljivo, bravo. Zao mi je sto necu moci da vam se pridruzim... u svakom slucaju, pohvale Aleksandre.

Aleksandar.Ilic 25. 09. 2006. 22:28

hehee, steta sto ne mozes da dodjes. A pohvale bi trebalo ostaviti za posle celog dogadjaja :) , i nadam se da ce i da dobijem vise pohvala nego kritika :)

jasmanac 25. 09. 2006. 22:48

Ma ce gi dobijes, ne se sekiraj :D

direktor 27. 09. 2006. 13:56

kotizacije i smeštaj "ljudi koji dolaze iz privrede".
 
Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic

Predavanja su u 2 amfiteatra od po 300-450 sedista za ljudske dushe. Mislim da nece da bude prebukirano, ali ce da bude dosta studentarije (kolko bude slobodnih mesta). Na moju zalost (jbg ovo ce se ionako sazna) , nece bude mnogo ljudi koji dolaze iz privrede (ne ocekujem vise od 100-150) tako da sam iskreno razocaran :1027: Mislio sam da cu da uspem da skupim i do 300.

Da li ima preciznijih informacija o kotizacijama i smeštaju "ljudi koji dolaze iz privrede"?

Citat:

Originalno napisao Aleksandar.Ilic
Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario

1 000 posetilaca * 22 000 din (kotizacija s popustom) = 22 000 000

:1060: 22 miliona / 85 = ~ 260 000 EURa (uopšte nije loša računica) :1088:

nixa 27. 09. 2006. 14:28

sada je kotizacija 29.750,00

Aleksandar.Ilic 28. 09. 2006. 00:08

Kotizacija se ovaj put ne placa. Za smestaj imas stranicu na sajtu gde imas link prema sajtu gde imas spisak smestaja u Nisu i Niskoj banji :) Pa mozes da biras.
Ako ti treba info pomoc, javi mi se

direktor 28. 09. 2006. 10:49

Tek sam sad primetio deo vezan za smeštaj
Citat:

Smeštaj

Smeštaj koji možete naći u Nišu i okolini različitog je kvaliteta i cena.
Detaljni pregled sa svim neophodnim kontaktima i cenama, možete naći na sledećim web adresama:
Hvala:1043:

direktor 28. 09. 2006. 10:52

Citat:

Originalno napisao nixa
sada je kotizacija 29.750,00

Juče sam dobio tu vest ma mail - pa ko voli nek izvoli:)

chole 01. 10. 2006. 21:30

Evo i ja sam dobio poziv. Hvala Aleksandre. Hteo bih da dodjem na seminar ali sve zavisi od obaveza na poslu. Sutra startuje nova skolska godina :( a raspored casova mi nije bas naklonjen ovog semestra.

Stvarno bih zeleo da odem, zbog predavanja, predavaca a i da se setim puta koji je vodio u kasarnu (Leskovac, Prokuplje).

Svaka casta organizatorima. Pozdrav.

djoca 05. 10. 2006. 14:07

Ne bi bilo lose da se objavi satnica dogadjaja kako bi mogli da se naprave neki planovi za nas koji tesko mozemo da dodjemo na sva tri dana zbog obaveza.

Aleksandar.Ilic 05. 10. 2006. 20:27

Evo mene opet
Ima satnica na http://itseminar.org/sr/page/111/Time_Table.html
Malo je ruzno (malo mnogo) , ali nemojte da me kritikujete, mora posle da ga dizajner sredi. Bitno je da daje sve potrebne informacije.

Na zalost mnogo kasnim sa tim. Ali, bitno je da sam uspeo konacno da ga napravim i izbacim na web :)

Eniac 05. 10. 2006. 20:30

ako je neko iz Beograda zainteresovan da ide kolima, postoji mogucnost sa drugom da se organizujemo da idemo pa ajde javite se da vidimo da li ima sanse da se skupimo...

mungos 05. 10. 2006. 21:28

DAN 1: Elektronsko poslovanje, Internet i Web Development

Kako Internet može da vam pomogne da unapredite komunikaciju sa novinarima
Miloje Sekulić, e magazin

Kako započeti elektronski biznis
Marko Bijelić, Biznisblog.com

Startupi vs. Korporacije
Igor Bogićević, VAST

Vetar duva, koga će odneti
Vladimir Živaljević, Pakom

Nacionalni registar Internet domena Srbije i .RS domeni
Slobodan Marković, Internodium.org

Chess Empires - sah na drugaciji nacin
Nikola Denić, Devprotalk.com

Cyber Kuhinja
Zana Poliakov, zanapoliakov.com

SMS naplata
Goran Pilipović, Devprotalk.com

GURU CMS
Vladimir Prvulovic, Freedomia

Microsoft tehnologije
Marko Filipović, Microsoft


DAN 2: Internet, Prodaja i marketing, Web 2.0 Development

Brending na Internetu
Miodrag Kostić, VEZA

Fenomen bloga
Dejan Bizinger, B92

Internet pretrazivaci - upotrebljivost rezultata pretrazivanja
Bojan Rendulić, Pogodak!

Limundo aukcije
Vladimir Nikolić, Limundo

Unapređenje poslovanje putem Interneta
Dragan Varagić, P2 Internet

Unapređenje prodaje putem Interneta
Dragan Varagić, P2 Internet

Marketing startup preduzeća
Vladimir Kežić, 3steps ICT

Lansiranje online proizvoda
Ilija Studen, activeCollab

Srbija - platne kartice i sistemi placanja na Internetu
Nebojša Đurić, E-trgovina.co.yu


Web 2.0 trendovi - ponuda, tražnja i demistifikacija
Steva Majstorović, MajLab

Razvoj i primena bogatih Internet aplikacija (RIA) koriscenjem AJAX-a i UI jezika na primeru Content Management sistema
Boris Krstović, SpoonLabs

Ajax - Evolution On Web
Dejan Katašić, Meridian Bank

bluesman 05. 10. 2006. 21:37

Idem i ja kolima 1. dan ujutro iz Beograda, pa ako neko nema prevoz - može kod mene... naravno, prvo ću da stavim TAXI tablu na krov :)

nixa 05. 10. 2006. 22:04

kome trebaju direkcije kako da se snadju u Nisu ( tj kako da nadju elektronski ) ... neka me pozove :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:49.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.