DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Linkovi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1278)

ppavlovic 21. 10. 2006. 12:06

Ima jedna poslovica koja kaze "ne vredi se raspravljati sa budalama jer prisutni nece primetiti razliku".

Banovali su te kao i mene jednom sa b92 foruma. Zbog njih se uopste ne bi trebalo uzbudjivati.

dejanr 21. 10. 2006. 15:30

Hteo bih da dodam, da me je jako odusevila prica IT Seminara odrzanog u Nisu. Sve pohvale za organizatore i predavace.

Zao mi je sto nisam prisustvovao, i sto nema snimka seminara.

Ali ubuduce, za sledece ovakve skupove, za koje se nadam da ce se nastaviti nekom tendencijom, stream celokupme prezentacije, je odlican vid promovisanja i edukovanja onih koji nisu mogli da prisustvuju. Treba se ipak ugledati na seminare i skupove koji se vani odrzavaju ...

Jos jednom, sve pohvale. :1043:

Aleksandar.Ilic 21. 10. 2006. 16:27

Ma iduce godine cu da nabavim nekolko kamera da snimam sve sto se desava. I profi fotografa. I meni je uzasno zao sto nemam snimak necega sto sam ja pravio. Da mogu da se hvalim ljudima :)

Any way, ovih dana sam poceo da razmislam da napisem dokument o sviim greskama koje sam napravio :) , i da imam detaljan plan za iducu godinu :)
da svi koje to bude zanimalo mogu da vide seminar.
Samo se nadam da ce mnogo vise vas da dodje da uzivo prati. Ipak je poenta da se upoznajemo :)

ppavlovic 21. 10. 2006. 17:36

Moze li da se dodje do Zivaljeviceve PPT prezentacije?
I naredne godine ocekujem od predavaca da malo vise kazu o tome kako se izboriti za trziste, koji su fazoni, na kakva vrata treba da se zakuca i sl. Mozda da se predavanja naprave po fazonu diskusije o nekoj temi (pa cak i onim dosadnim programerskim temama).

Aleksandar.Ilic 21. 10. 2006. 18:06

Kod mene su sve prezentacije. Hocu da ih sve prebacim u pdf i da ih okacim na site da mogu da se skinu. Tako da ces da ih imas za koji dan. Posle ponedeljka.

Iduce godine cu da se potrudim da dovedem jos nekog ko ima uspesan biznis da ga predstavi. I da da nekog podstreka onima koji tek ulaze u posao.

Ono sto mogu da kazem za sigurno. Ni iduce godine nece biti moguca javna prijava radova. Znaci ostace koncept od ove godine. Predavace cu ja da biram i da ih zovem da dodju. Jedino ce biti omoguceno "web firmama" da prezentuju svoje biznise (kao sto je sada bio slucaj sa limundom i mojim CMS-om). Ako budem nasao odgovarajuci prostor, bice i izlozbeni prostor za komercijalne prezentacije, a predavanja ce da drze iskljucivo oni koje ja pozovem.

Dragana Vukajlovic 22. 10. 2006. 20:50

Pozdrav svima,
Vidim da je manjak zenskog misljenja o ovom skupu! :)
Nazalost, ne mogu nista novo da kazem, i sa moje strane sve pohvale Aleksandru i Viti (hvala za svakodnevnu voznju od Banje do Nisa, i nazad :) )
Predavanja su bila zaista kvalitetna, ne bih nikoga posebno izdvajala, ali ipak moram da pohvalim Marka Bijelica, koji me je jos na E-trgovini (www.etrgovina.org) odusevio svojim znanjem i svojim godinama. Savrseno! :1043:

I jos samo jedno pozitivno misljenje: Ilija Studen! :)

[nq] 22. 10. 2006. 20:58

Dobrodosla na forum ;)

nixa 22. 10. 2006. 21:01

Dobrodošla :)

ppavlovic 22. 10. 2006. 21:25

E, a zasto ima toliko malo (prakticno nema) zena u startup kompanijama? Razlicita interesovanja, ciljevi?

Miloje Sekulic 22. 10. 2006. 21:56

Citat:

Originalno napisao ppavlovic
E, a zasto ima toliko malo (prakticno nema) zena u startup kompanijama? Razlicita interesovanja, ciljevi?

Nije li udaja vrsta Start Up-a?

Miloje

jablan 22. 10. 2006. 22:01

Za nekog startup, za nekog shutdown... ;)

caboom 22. 10. 2006. 22:06

Citat:

Originalno napisao ppavlovic
E, a zasto ima toliko malo (prakticno nema) zena u startup kompanijama? Razlicita interesovanja, ciljevi?

mislim da bi pravo pitanje bilo zasto ima tako malo zena u IT-u, a da nisu vezane za sales/marketing... cvrsto sam ubedjen da je odgovor kulturoloske prirode. :) decacima i devojcicama roditelji iz nekog razloga uvale razlicite igracke.

jablan 22. 10. 2006. 22:13

Ovaj bi offtopic vredelo prebaciti u novu temu...

Uz sve časti izuzecima, ja sam baš ubeđen da je odgovor gotovo genetske prirode... Ma kako čudno zvučalo, potrebna je doza hazarderstva za bavljenje IT-jem (da čak i ne govorimo o startapima kao idealnom primeru). Nasuprot muškom "baš me zanima šta će da se desi kad pritisnem ovo" imamo žensko "jaoj šta sam to pritisnula"...

Dragana Vukajlovic 22. 10. 2006. 22:14

Hvala nq i nixi! ;)
Zene i startup? Ovo je vrlo zanimljivo pitanje i treba svako da razmisli o tome!
I vise bih volela da cujem muska misljenja, posto ste u groznoj vecini! :)

Genetski ili ne? Mozda cu se i sloziti sa g-dinom Mladenom!

nixa 22. 10. 2006. 22:22

Ajde napravite novu temu :) da ne unakazimo ovu ... jer ce osecam biti siroka diskusija :)

mungos 22. 10. 2006. 23:08

Ja ću da citiram pametnije i matorije od sebe:

“Forget China, India and the Internet: Economic Growth Is Driven by Women.”
—Headline, Economist, April 15, 2006, Leader, page 14

I ono što kaže Guy Kawasaki kad se priča o startupima, ako vam je stalo da realnog mišljenja, pitajte žene :) Nikako muškarce.

TAKE THIS QUICK QUIZ: Who manages more things at once? Who puts more effort into their appearance? Who usually takes care of the details? Who finds it easier to meet new people? Who asks more questions in a conversation? Who is a better listener? Who has more interest in communication skills? Who is more inclined to get involved? Who encourages harmony and agreement? Who has better intuition? Who works with a longer ‘to do’ list? Who enjoys a recap to the day’s events? Who is better at keeping in touch with others?”

caboom 22. 10. 2006. 23:16

Citat:

Originalno napisao jablan
Ovaj bi offtopic vredelo prebaciti u novu temu...

Uz sve časti izuzecima, ja sam baš ubeđen da je odgovor gotovo genetske prirode... Ma kako čudno zvučalo, potrebna je doza hazarderstva za bavljenje IT-jem (da čak i ne govorimo o startapima kao idealnom primeru). Nasuprot muškom "baš me zanima šta će da se desi kad pritisnem ovo" imamo žensko "jaoj šta sam to pritisnula"...

mislim da je ovo krajnje kulturoloska odrednica, u ovom drustvu su muskarci i zene sve samo ne jednaki, ali to je tema za drugu diskusiju. :)

Dragana Vukajlovic 22. 10. 2006. 23:17

http://www.devprotalk.com/t1677-zene-i-startupi.html

Napravljena nova tema! :)

slavac 26. 10. 2006. 18:44

I ja rijec-dvije
 
Seminar bjese zanimljiv. Entuzijazmu organizatora definitivno sve cestitke. A da mi je neko rekao da cu sjediti u klupi od 9 do 19h, ne bih mu vjerovala :) Ono sto mene zanima jesu te prezentacije koje bi vec trebalo da su okacene jel ;) , i ti snimci diktafonom. Prica se siri, ljudi traze detalje ;) a ja skakucem s bloga na blog pa nikako sve prezentacije da skupim... nego kad smo kod manje formalnih utisaka...Re: puno lijepih djevojaka na seminaru = pa ni tipovi nisu bili losi :p :p da ne nabrajam sad...;)
A mnogo ste losi ( bliznakinje )... stvaaarnoooooo... djevojcice, pusta djeca, dvadesetak godina, al tlinest u dusi (btw: s Teorijske matematike, u BG)...cccccc :)

gastonr 26. 10. 2006. 23:36

Citat:

Originalno napisao slavac
okacene jel ;) , i ti snimci diktafonom. Prica se siri, ljudi traze detalje ;) a ja

Pa evo ja sam vecinu predavanja snimio diktafonom :) E sad, pošto sam trenutno u gužvi oko nekog posla, ne stigoh još da ih konvertujem u mp3 i okačim na sajt, ali biće uskoro.

poz,
GR

Aleksandar.Ilic 27. 10. 2006. 01:41

Citat:

Originalno napisao slavac
pa ni tipovi nisu bili losi :p :p da ne nabrajam sad...;)

jel da sam bio najsexipilniji decko na celoj konferenciji u onom slatkom original Nicolas odelu (kupujmo domace) :1042: :1074:

nixa 27. 10. 2006. 01:56

pa nisi jedini koji fura kampanju kupujmo domaće ... ja recimo kupujem od domaćih momaka sa dobrom robom ( quote by Velja Ilić )

dinke 27. 10. 2006. 02:07

nixa armani i flajko nikolas ;)

A da vi lepo postavite slike na net, pa da pustite devojcice da same glasaju ;)

slavac 27. 10. 2006. 09:52

eto ideje :)
 
Citat:

Originalno napisao gastonr
...ne stigoh još da ih konvertujem u mp3 i okačim na sajt, ali biće uskoro.

Falavi lepo, looking forward.
I dabome: mladici,slike na sunce, ovaj,na net ... nije to tako neozbiljno, mora se sve uciniti da se prevazidju dosadasnje sociolosko/kulturoloske/blabla barijere i privuce sto veci broj djevojaka programiranju ;)

pzdrvcc

Dragan Babić 27. 10. 2006. 11:03

http://www.hotornot.com/r/?eid=AEGLELA&key=USW

user: devprotalk
pass: klatorpved

Udrite :)

Aleksandar.Ilic 27. 10. 2006. 11:53

ludilo :D

slavac 27. 10. 2006. 14:55

moje cijenjeno misljenje
 
Citat:

Originalno napisao Dragan

heheheh, 'dvoje su se tako smuvali'
no ne mogu da ne priznam da sam krajnje zadovoljna tekucom 'ponudom' hihihih...
uh, pretjerah..ovo je za novu temu ;)

pcigre 27. 10. 2006. 16:57

Citat:

Originalno napisao Dragan
http://www.hotornot.com/r/?eid=AEGLELA&key=USW

user: devprotalk
pass: klatorpved

Udrite :)

:1042:

Miloje Sekulic 11. 03. 2007. 22:03

ko se sa decom igra
 
Citat:

Originalno napisao borstale
Nije bre nego čovek dođe u godine kad su mu sve devoke ispod 25 iste: lepe i mlade :)

i nedostizne :1027:


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:08.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.