DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Domain Name Service (DNS) (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Preporuka za .RS registar? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9215)

DejanVesic 11. 10. 2010. 13:21

Preporuka za .RS registar?
 
Pozdrav.

Imate li preporuku za dobrog (ili barem pristojnog) .RS registra?

Lepo bi bilo:
  • plaćanje karticom
  • bez ikakvih formulara na zaglavlju firme za promenu name servera

Svaki predlog dobrodošao.

Gargoyle 11. 10. 2010. 13:27

Loopia
https://www.loopia.rs/

DejanVesic 11. 10. 2010. 13:47

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 90334)

Zadovoljava ovo gore? Ovo je iz ličnog iskustva?

MorenoArdohain 11. 10. 2010. 13:54

+1 (licno iskustvo)

DejanVesic 11. 10. 2010. 13:54

Hvala puno.

Gargoyle 11. 10. 2010. 13:56

Ja ih koristim = lično iskustvo.
- Ja ne plaćam karticama, ali je moguće.
- DNS menjaš sam iz kontrolnog panela.

metaphysic 11. 10. 2010. 13:58

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 90339)
Ja ih lično koristim.
- Ja ne plaćam karticama, ali je moguće.
- DNS menjaš sam iz kontrolnog panela.

Takodje,

placao sam karticom. bez problema
ali kod .rs domena ne mozes sam da promenis DNS,
nego im samo posaljes mail,

kad ostalih domena, DNS menjas iz kontrol panela

MorenoArdohain 11. 10. 2010. 14:00

@metaphysic Pogresno si informisan, mozes menjati DNS i za .rs domene.

metaphysic 11. 10. 2010. 14:01

Do pre nekih mesec-dva nije moglo

Markok 11. 10. 2010. 14:02

Jel zna neko na koji način loopia procesuira kartice, preko domaćih servisa, ima ugovor sa bankom, koristi nečije usluge. Možda pripada drugoj temi...

MorenoArdohain 11. 10. 2010. 14:04

@metaphysic Koliko znam, to sa DNS za .rs domene funkcionise odavno.

@Markok Koriste gateway Banke Intese.

Gargoyle 11. 10. 2010. 14:06

Citat:

ali kod .rs domena ne mozes sam da promenis DNS
Možeš, iz kontrolnog panela.

metaphysic 11. 10. 2010. 14:13

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain (Napišite 90344)
@metaphysic Koliko znam, to sa DNS za .rs domene funkcionise odavno.

@Markok Koriste gateway Banke Intese.

Kôd:

коме:        Loopia Support <support@loopia.rs>
датум        29. јун 2010. 09.11
наслов        Re: Loopia web hosting - potvrda
послато преко        gmail.com
       
сакриј детаље јун 29.
       
Zdravo,

molim da mi izmenite DNS zapis za xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

evo poslednji moj zahtev da promene DNS

MorenoArdohain 11. 10. 2010. 14:16

@metaphysic U zadnjih godinu dana sigurno sam izmenjao DNS za 10-ak mojih .RS domena, sve preko control panela.

metaphysic 11. 10. 2010. 14:25

Moguce
ja nisam uspevao

evo imam prepisku
samo ne znam da li mi ovo na kraju kazu da su izvrsili automatizaciju
ili da su izvrsili izmene koje sam trazio


Gargoyle 11. 10. 2010. 14:25

Ja sam juče menjao DNS iz kontrolnog panela, tako da može sigurno ;)

MorenoArdohain 11. 10. 2010. 14:30

@metaphysic Nisi ih dobro razumeo.. Naime, sistem promene DNS-a nije u potpunosti automatizovan (jednostavno RNIDS nije omogucio tako nesto - ne znam da li se nesto promenilo od tada). Putem kontrol panela podnosis zahtev za izmenu DNS, a neko od administratora iz Loopie ga procesira rucno.

Nadam se da sam razjasnio stvari.

cvele 11. 10. 2010. 14:54

@Moreno

Promenilo se pre 2-3 meseca koliko mi se cini. Rnids je uveo metodu za izmenu dns-a. (mozda i jace)

Peca 11. 10. 2010. 16:04

Citat:

Originalno napisao DejanVesic (Napišite 90333)
Pozdrav.

Imate li preporuku za dobrog (ili barem pristojnog) .RS registra?

Lepo bi bilo:
  • plaćanje karticom
  • bez ikakvih formulara na zaglavlju firme za promenu name servera

Svaki predlog dobrodošao.

CRI - http://cridomains.rs/
tamo su mi svi domeni, registruju domen u roku od 5 min od kako ga platis kreditnom karticom.
izmena DNS-a iz control panel-a.

MorenoArdohain 11. 10. 2010. 16:21

CRI ima ocajan sistem i jako su skloni greskama, da ne pominjem cekanja koja sam imao kod transfera domena.

Loopia je trenutno broj jedan sto se tice .RS domena, Eunet je vrlo blizu ali ima jace cene.

3banchi 11. 10. 2010. 16:22

Da iskoristim temu...zanimaju me Loopia hosting iskustva, da li ste zadovoljni njihovim novim CP i podrskom uopste. Cena mi u prici nije bitna.

Gargoyle 11. 10. 2010. 16:24

A i CRI cena je malo :1064:

stecko 11. 10. 2010. 18:38

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 90355)
Da iskoristim temu...zanimaju me Loopia hosting iskustva, da li ste zadovoljni njihovim novim CP i podrskom uopste. Cena mi u prici nije bitna.

Zaobidji ih ako mozes. Iz iskustva (od pre par godina).

Dusan Filiferovic 12. 10. 2010. 15:43

Ja koristim stanco za .rs domene ali nije lose ni na loopiji (ako ne menjas dns cesto i slicno :D)

torbica 12. 10. 2010. 17:58

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 90356)
A i CRI cena je malo :1064:

Krajnja cena je ista. Morali smo da iskazemo brutto cenu posto CRI Domains nije u PDV-u.

Postojeci korisnici placaju koliko su placali i ranije.

Developeri i webmasteri, webdizajneri imaju popust koji im odobravam ko god mi zatrazi i na koji god online i offline nacin :)

define 20. 09. 2012. 14:53

Evo jos jednog sajta www.registracija.rs

Jednostavno porucivanje domena, jednostavan sajt, brza registracija.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:12.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.