DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Laptop preporuka (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10930)

AdriaMart 09. 04. 2012. 18:28

Laptop preporuka
 
Koji laptop bi mi preporucili za cenu do 40,000din. Ja sam gledao malo po netu i mislim da je ovaj: http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...5-a6f29ea-grey dobar izbor? Da li neko prati cene laptopova detalnije... Potrebna preporuka. Unapred hvala!

metaphysic 09. 04. 2012. 19:08

Mislim da Acer daje više za takvu cenu: http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...r80c.053-black

webarto 09. 04. 2012. 19:25

Toshiba Satellite L650, ali bih uzeo Acer ^ zato što je mnogo jači... što se tiče branda, samo nemoj MSI :D

SSpin 09. 04. 2012. 19:42

Asus ili Lenovo - Ubedljivo najmanje reklamacija u protekloj godini. Imam dosta prijatelja servisera, to je iz prve ruke.

Npr. ja sam pre skoro godinu dana uzeo Lenovo G560, evo sad vidim da ima je tu i noviji model Lenovo G570, ekstra mašina. A što se Asus-a tiče ovaj je recimo best-buy http://www.computers.rs/19437/asus-x...-7470-1gb.html

Može i ovaj http://www.bcgroup-online.com/proizv..._SX1764-15440/

Ako bih sada kupovao, gledao bih samo Asus i Lenovo.

AdriaMart 09. 04. 2012. 20:36

Mislio sam da je HP najkvalitetnija marka a takodje su mi preporucili prijatelji da ne kupujem sa integrisanom grafickom kartom a upravo ovaj HP ima posebnu graficku a Acer integrisanu iako ima dosta jaci procesor...

tasmaniski 09. 04. 2012. 20:44

Lenovo samo toliko.

Dole napoomenuti model je sasvim ok, ja imam V560 i prezadovoljan sam za te pare + ima normalnu tastaturu

Dzordz 09. 04. 2012. 20:45

od nekoliko ljudi sam cuo da smatraju Toshibu za Mercedes medju laptopovima :)

Ja svoj IBM R40 ne bih dao ni za sta. Neunistiv je!
Imam na poslu Dell 6400 i nisam preterano zadovoljan, kupi nekad klikove (na touchpadu) samo oslanjanjem na plastiku ispred tastature.

ivanhoe 09. 04. 2012. 21:27

Ne znam bas za Toshibu, moj Qosmio je stalno nesto zezao, kvario mu se punjac 2 puta, pregrevao se leti, itd. Na kraju sam ga batalio i presao na mac-a. Prethodno sam imao IBM Lenovo i to je bila neunistiva masina, jos radi super.

marelli 09. 04. 2012. 22:01

@ivanhoe

mac, a , moj čovek hehehehe

pogledaj ovaj

http://www.gigatronshop.com/laptop_r...l750-1pt-13123

za šta će ti komp?

kod lapaca tu do 40.000 - 45. 0000 uvek moraš da praviš kompromis između grafike i procesora, ako imaš dobar procesor, grafika je integrisana, ili obrnuto, malo slabiji procesor a diskretna grafika ...... naiđeš i na neki extra koji ima oba, ali trebaš da čekaš sniženja , rasprodaje .....

AdriaMart 09. 04. 2012. 22:05

Ima li ko iskustva sa HP laptopovima... nameracuo sam se na taj iz razloga sto je: 1. jeftin 2. ima graficku 3. po meni dobra marka Mada sada se dvoumim izmedju acer-a i hp-a

Komp za internet i za programe (photoshop,dreamweaver,flash i sl. nista posebno ali zelim da dobro sljaka i da budem miran bar 2-3 godine)

mileusna 09. 04. 2012. 22:12

Citat:

Originalno napisao AdriaMart (Napišite 106248)
Mislio sam da je HP najkvalitetnija marka a takodje su mi preporucili prijatelji da ne kupujem sa integrisanom grafickom kartom a upravo ovaj HP ima posebnu graficku a Acer integrisanu iako ima dosta jaci procesor...

Zasebna grafička karta samo ako igraš igrice, inače je integrisana sasvim OK, a može malo i da uštedi bateriju, manje se greje i sl. Dakle ne gubiš skoro ništa, osima ako ne igraš igrice.

AdriaMart 09. 04. 2012. 22:20

Ne igram puno igrice a i ako odigram igram na desktopu tako da mi to nije bitno ali sam cuo da ako se integrisana graficka pokvrai moze ceo komp da se baci nema popravke dok sa samostalnom grafickom to nije slucaj... Acer mi se takodje vise svidja jer ima full tastaturu

marelli 09. 04. 2012. 22:30

Mileusna lepo kaže, integrisana za tvoje potrebe je sasvim OK, mislim da će ove igre koje teraš da izgura bez problema
Inače, ako ćemo o kvarovima, može da ti vrisne mnogo toga, ne samo grafika .... i sve se da zameniti ... nema bacanja

mada, moja ti je preporuka da ne gledaš na sve tako crno ...

mangia 09. 04. 2012. 22:32

HP je imao par feleričnih serija... riknjavali displeji...

Aces/Asus uglavnom lako rješivi problemi sa baterijama i punjačima

Lenovo - ništa od navedenog. Imamo u firmi 10-ak komada... Padali, udarani,... ništa... Da ne pričam što ebay vrvi od rezervnih dijelova pa ako nešto i krepa lako se nabavi...

Miroslav Ćurčić 09. 04. 2012. 22:48

Za taj cenovni rang - još jedna preporuka za Tošibu.

Inače slažem se sa Džordžom, još bolji su IBM laptopovi, a vrh je T serija koju je preuzeo Lenovo da proizvodi, i to je prava Mercedes klasa, ali je daleeeeko van traženog cenovnog ranga.

Inače ni HP nije loš kao alternativa, mada je meni bila presudna čvrstina i izdržljivost kućišta s obzirom da mi treba za terenski rad.

Milos Vukotic 09. 04. 2012. 23:35

HP ProBook serija se meni odlično pokazala (na uzorku od 20-ak komada ukupno, u 2-3 firme). Serija laptopa sa kojih je skinuta sva nepotrebna hardverska šminka, dođu i bez operativnog sistema, ali zato ovo ostalo nudi vrlo dobar kvalitet za relativno nisku cijenu.

scamp 10. 04. 2012. 00:03

Da, definitivno preporuka za HP Probook 4530s. Ne znam tacno kako se uklapa u tvoj budzet ali ima neke verzije sa dual core procesorom. Sa novom i3 se moze naci za par hiljada vise.

Dobro kuciste, dobra tastatura, ok touchpad, mehanizam ekrana deluje izdrzljivo, 15" matte ekran.

Mana je sto ces ga kod nas veoma tesko naci sa US tastaturom.

mileusna 10. 04. 2012. 00:16

Lenovo računari nasleđeni od IBM-a i dalje pripadaju Lenovo Thinkpad seriji i ako su zadržali stari kvalitet, to je svakako pravi izbor ako upadaju u taj cenovni rang. Ja sam uvek maštao da imam IBM Thinkpad :1004: iako su prelaskom pod Lenovo Thinkpadovi izgubili malo deo romantike, a pojavio se i MacBook Air u međuvremenu. ;)

Dušan Dželebdžić 10. 04. 2012. 00:32

Ja imam prilično loše iskustvo sa HP 13" (4320s). Kupljen krajem 2010, crkao flat kabl od ekrana i otpalo par gumica.

degojs 10. 04. 2012. 04:39

^Isti slučaj kod mene (HP G61-300CA), isto neki vrag sa ekranom, valjda kabl neki, srećom mesec dana pre isteka garancije. Zamenili očas posla, evo i dan danas (2 godine kasnije) radi OK.

Doduše, ja baš i nisam bio lake ruke kad sam ga sklapao, tako da sam možda i sam kumovao.

Ali za cenu koju sam onomad platio (nešto preko $500), nema šta da se žalim, isplatio je svaki cent, sve da crkne sutra, a čini mi se da neće :-)

nn.nn 10. 04. 2012. 07:29

@mileusna: Lenovo je, nakon preuzimanja od IBM-a, u potpunosti održao kvalitet, oni i dalje tesno sarađuju sa IBM-om oko razvoja. Na kraju ti računari su se i ranije proizvodili u Kini (mislim da čak koriste istu fabriku kao i Apple: Foxconn). A to da se Lenovo računari najmanje kvare je iskustvo i mnogo većih tržišta nego što je Srbija.

UBR, ti verovatno misliš na legendarnu T seriju koja je, bar što se tiče robusnosti, bila i ostala neprevaziđena :)



Nego, što se tiče početnog pitanja, Lenovo pravi najjeftinije računare, tako da bih ja u datom cenovnom rangu pre tražio neke druge marke (koliko para, toliko muzike).

cvele 10. 04. 2012. 11:57

Od svih laptopova koje sam koristio u zivotu, samo mi je jedan ostao u secanju kao vrhunska stvar. To je Toshiba Portege (inace vlasnistvo jednog clana ovog foruma, prepoznace se) koju sam par dana koristio pre cirka 8 godina.

Bas zbog tog laptopa, kao sto neko pomenu, ja Toshibu smatram Mercedesom medju laptopovima.

SSpin 10. 04. 2012. 21:29

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 106270)
Od svih laptopova koje sam koristio u zivotu, samo mi je jedan ostao u secanju kao vrhunska stvar. To je Toshiba Portege (inace vlasnistvo jednog clana ovog foruma, prepoznace se) koju sam par dana koristio pre cirka 8 godina.

Bas zbog tog laptopa, kao sto neko pomenu, ja Toshibu smatram Mercedesom medju laptopovima.

Toshibe tada i sada su nebo i zemlja. (pogotovo sada u cenovnom rangu do 400e) :)

AdriaMart 10. 04. 2012. 21:50

Pronasao sam i Lenovo: http://www.gigatronshop.com/laptop_r...59324725-15710 solidan laptop e sad imam trilemu ... HP nudi najbolje performanse (4gb, graficku, slabiji procesor - Acer nudi jaci procesor ali integrisanu grafiku a Lenovo po performansama nudi manje od oba dva ali po iskustvu clanova foruma najkvalitetniji je po izradi)


Sta sad :) ???


Koji od ova tri za te pare (37,000) nudi najvise?

3banchi 10. 04. 2012. 21:55

^ Asus ;)

AdriaMart 12. 04. 2012. 20:37

Od svih navedenih ipak sam se odlucio za Metro akciju... ovakav model: http://www.bcgroup-online.com/proizv...5_S7200-14848/ za 35,000 dinara (17'',4gb ram)

5,000 nize nego li bilo gde na netu. Preporuka

3banchi 12. 04. 2012. 21:33

Ne znam koliko ti je autonomija bitna, ali ovde je baterija fail.

Dzordz 12. 04. 2012. 22:04

Nisam ljubitelj ekrana vecih od 15' na laptopima. Ovo je ni desktop replacement (suvise slab) ni laptop (suvise velik i mala autonomija).

Ali neka ti je sa srecom i da ti zaradi puno para!

desireco 12. 04. 2012. 23:36

Nemoz' biti CEO ako nemas Mac-a

jablan 13. 04. 2012. 08:54

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 106360)
Ovo je ni desktop replacement (suvise slab)

Kakvi su ti Bxxx Intel procesori? Npr. u odnosu na Core2Duo. Ako su tu negde, ne znam što ne bi mogao biti desktop replacement.

Dzordz 13. 04. 2012. 10:04

[IMG][/IMG]

Imas pravo subjektivan sam jer zbog prirode bivseg posla (mnogo virtuelnih masina i emulacija rutera) mi je quad core (q6600 i i5-750) na desktopu pokrivao potrebe taman.

Prilazem i na brzaka skupljenu listu. Nisam proveravao znam da za mobile i neki i7 su dual core a mislim da su svi i5 dual core. Ne zaostaje taj Pentium bas tako.
Racunam da je HDD u stvari najveci bottleneck i da SSD resava mnogo vise problema neko procesor ili memorija.

*Svi procesori su najtipicniji koje sam vidjao u konfiguracijama iz secanja

srdjan 13. 04. 2012. 10:40

^ Znači za Java dev i VM u pozadini bi bila dovoljna* jedna i5 konfiguracija poput ove:

http://www.gigatronshop.com/laptop_r...l750-17n-14121

Filter mi je 15", i5 zbog "turbo mode" (koliko je primetan?), 4gb, win7-64 ?



*dovoljna = da klizi sve :)
BTW, pogledati pitanje i korisničku podršku. :seljak:

misk0 13. 04. 2012. 10:48

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 106376)
^ Znači za Java dev i VM u pozadini bi bila dovoljna* jedna i5 konfiguracija poput ove:
*dovoljna = da klizi sve :)
BTW, pogledati pitanje i korisničku podršku. :seljak:


Hm.. nisam siguran da postoji laptop gdje ce Java / VM kliziti bash. Ili mozda nisam probao nesto mnogo skupo :)
Uglavnom, ja imam novi Dell 15z XPS, i5, 6gb ram, 750gb disk, graficka integrisana + izdvojena...... pa...... ne klizi bash.
Mislim da je jedino rjesenje za Java - SSD. Hocu reci da procesor i memorija nije toliko usko grlo koliko disk. Iako i ovaj disk sto imam je 7200rpm pa opet treba vremena i stuca..
Koristim u svakodnevnom radu Intellij Idea (750mb) i Tomcat (700mb) i nije problem da fali memorije..

Imam par Mac-ovaca u grupi koji se duvaju kako to ide super .. pa onda sjednemo raditi nesto i vidis kako eclipse stuca, kako tomcatu treba 2min da se podigne i tako dalje i tako blize..

Dzordz 13. 04. 2012. 11:42

128GB SSD OCZ Agility 3 je ~125e i izuva koliko je dobar. Ubacio sam ga u desktop svoj i ne vracam se nikad vise :D

Mozda gledati laptop sa dve rupe za HDD pa samo dodati SSD a da se ima za storage ovaj obican. Ja se razmisljam da promenim desktop samo zato sto mi je mnogo bucan i sto ne mogu da se pomeram na tipa dvosed gde imam nizi stolic i slicno.

AdriaMart 19. 04. 2012. 23:30

Posle dugog dvoumljenja izmedju Lenova i ostalih kupio sam ovaj model http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...r80c.053-black mislim da za te pare (36,999) nemoze da se nadje nista slicno i zadovoljan sam. 6gb ram, 2,1 procesor ... Jedno ne znam koliko su Acer racunari zaista pouzdani i kakav je kvalitet izrade?


jbg. bio je na akciji


Hvala svima na savetima!

webarto 20. 04. 2012. 00:07

Meni je Acer bio prvi laptop, i osim što se rok trajanja baterije sveo na 20 minuta, nikakavih problema nisam imao, lijep, tih, ne grije se, isto jeftinija varijanta Acera.

metaphysic 20. 04. 2012. 08:28

Dok sam malo ozbiljnije radio sa servisom i prodajom,
vrlo malo Acera se vraćalo u servis

xippi 20. 04. 2012. 08:43

Citat:

Originalno napisao webarto (Napišite 106571)
Meni je Acer bio prvi laptop, i osim što se rok trajanja baterije sveo na 20 minuta, nikakavih problema nisam imao, lijep, tih, ne grije se, isto jeftinija varijanta Acera.

to je generalno problem svih laptopova ako se ne pazi baterija. najcesce se desava ako je laptop stalno prikljucen na napajanje

AdriaMart 20. 04. 2012. 13:22

Ne razumem se toliko u procesore ali ovaj je Pentium procesor DualCore na 2,1Ghz i jedan je od razloga zasto sam odabrao bas ovaj jer sam cuo da su Pentium kvalitetniji procesori i od AMD-a i od Celerona

nn.nn 20. 04. 2012. 13:48

Nisi dobro čuo, al' sad ti je ionako kasno. Nadam se da si me razumeo, od kog AMD-a? (retoričko pitanje)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:32.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.