DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Safari od sada na Windowsima (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3054)

Dragan Babić 11. 06. 2007. 20:39

Safari od sada na Windowsima
 
http://www.apple.com/safari/download/

Citat:

Od sada možete da vozite Safari browser i na Windowsima. Pretpostavljam da će od sada ovaj odličan browser sve više i više biti prisutan među korisnicima, što je dobro naravno jer developeri uglavnom izbegavaju optimizaciju za njega pod izgovorom da se ne koristi dovoljno.
Izvor: dnevnikeklektika.com

MrSteel 11. 06. 2007. 21:41

super,
bar za testing
baguje malo, brisao sam njihove linkove ne slusa, cak i pukne

nisam video tvoj post kada sam ja postavljao temu jbg

Alkion 11. 06. 2007. 23:13

Safari is missing important resources and should be reinstalled.
Tako izgleda svaka druga stranica a da ne pricam sto su fontovi muljavi.
U cemu je fora?
Ne mogu ni u preferences, jer se krsi kao i kad pokusam da imortujem bookmarks-e

qq

Ilija Studen 11. 06. 2007. 23:19

Beta quality software. Ne očekuj previše. Bete su i napravljene da bi pucale po šavovima ;)

MrSteel 11. 06. 2007. 23:42

btw
apple je redizajnirao sajt

Milos Vukotic 11. 06. 2007. 23:49

Odlična stvar za šminkere koji nemaju para za Mac. Nabaciš neku OS X Leopard temu za piratski XP i pridaš Safari for Windows... :1004:

Ilija Studen 12. 06. 2007. 00:32

Ne zaboravi iTunes i QuickTime (Pro naravno, može se). Onda si skroz u dresu :)

Bojan Zivanovic 12. 06. 2007. 00:47

Sad sam skinuo Safari za Windows i radi odlicno.
Imam 10 otvorenih tabova trenutno, ne usporava, sve izgleda ok.
Sad cu da ga postavim za default browser...

BrainDamage 12. 06. 2007. 02:01

Je l' "+" u toolbaru znaci "add to bookmarks"? Nema tooltip pa pretpostavljam da to znaci, a redovno se Safari ubije kad ga tu pipnem :) Ne radi ni importovanje bookmark-a, al' sve ostalo radi ok.

Simpatican, fino za testiranje izgleda, ali ipak ga ne mogu koristiti umesto FF - ovih par ekstenzija mi "zivot znace" i totalno mi je sakat browser bez njih :)

ivanhoe 12. 06. 2007. 02:46

e sad jos da poteram ovo pod Wine-om :D

borstale 12. 06. 2007. 07:23

A što kod mene:
Citat:

Safari can’t open the page.
Safari can’t open the page “http://www.google.com/”. The error was: “unknown error” ((null):10061) Please choose Report Bugs to Apple from the Help menu, note the error number, and describe what you did before you saw this message.

cvele 12. 06. 2007. 07:46

odlicna stvar, jedva cekam da izadje iz bete :) taman je FF poceo da slackuje, valjda ce ovo da ih potera

LiquidBrain 12. 06. 2007. 09:04

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 36869)
e sad jos da poteram ovo pod Wine-om :D

heh... ja furam cross office :)

cvele 12. 06. 2007. 10:20

Citat:

Originalno napisao LiquidBrain (Napišite 36873)
heh... ja furam cross office :)

nije li cross office wine sa jos par cuda?

Off Topic:
warez i na linuxu furas... ccc

Mr.Paja 12. 06. 2007. 10:21

Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic (Napišite 36861)
Odlična stvar za šminkere koji nemaju para za Mac. Nabaciš neku OS X Leopard temu za piratski XP i pridaš Safari for Windows... :1004:

Nema potrebe za toliku muku samo nek instaliraju Mac OSx86, ja sam uspeo da ga poguram na AMD platformu i sve je tu i safari, i itunes i quicktime .... i sve radi ko pravi Mac ;)

Goran Aničić 12. 06. 2007. 10:34

Kod mene je krahirao još na startu tako da se nijednom nije ni pokrenuo ;)

Ilija Studen 12. 06. 2007. 11:16

Radi prilično lepo na AMD mašini, nisam probao na svom PC-ju.

S obzirom na prve utiske (gomila problema i bugova) mislim da je ovo baš dinamičan period za Safari tim :D Cimer već duže vreme koristi iTunes na Windowsu tako da se vidi da Appleu nije problem da portuje Mac app na Windows, samo im izgleda treba vremena da popeglaju i ustabile sistem.

LiquidBrain 12. 06. 2007. 11:31

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 36874)
nije li cross office wine sa jos par cuda?

Off Topic:
warez i na linuxu furas... ccc


cross office jeste wine sa GOMILOM cuda :)
Off Topic: Ja placam software koji koristim :1094:

marinowski 12. 06. 2007. 11:59

Instalirao sam Safari na 64bitnu Vistu, radi jako lepo.

Sve mi se cini da na brzini dobijaju i tako sto dozvoljavaju vise od 2 konekcije po serveru, probao sam da pregledavam mape sa tileovima, stvarno se brzo ucitava.

[nq] 12. 06. 2007. 16:02

Meni je radio celih minut, izbacio par poruka i pukao. :)

DejanVesic 12. 06. 2007. 16:14

Ali što ružno renderuje fontove:



(levo FF, desno Safari 4 Win).

Strašno.

nixa 12. 06. 2007. 16:24

Nisi radio na Mac-u po svemu sudeći.

degojs 12. 06. 2007. 16:29

^Nisam ni ja :) ali fontovi desno izgledaju baš loše..

caboom 12. 06. 2007. 16:32

da, malo su muljavi ;)

degojs 12. 06. 2007. 16:36

Pa 'el to tako izgleda i na Macu?

jablan 12. 06. 2007. 16:36

:D Kakvi li će tek da budu kad ga budu portovali na linux...

degojs 12. 06. 2007. 16:40

^Neće biti razlike u odnosu na ostalo :D

nixa 12. 06. 2007. 16:54

Ne, nego na Mac-u postoji Helvectica :)

Ilija Studen 12. 06. 2007. 17:21

Hehe.

Mene je uvek nerviralo kako jadno fontovi izgledaju na Windowsu (tako tanki, mršavi, oštri...) i uvek mi se više sviđao font smoothing koji je po defaultu uključen na Linuxu i Macu. Moje subjektivno viđenje...

Gde su nam type eksperti? Kada programeri počnu da pričaju o fontovima i šta je bolje, a šta lošije stvari obično ne izađu na dobro.

degojs 12. 06. 2007. 17:29

Citat:

Mene je uvek nerviralo kako jadno fontovi izgledaju na Windowsu (tako tanki, mršavi, oštri...) i uvek mi se više sviđao font smoothing koji je po defaultu uključen na Linuxu i Macu. Moje subjektivno viđenje...
Na Windowsu XP mora da se uključi (ClearType), a na Visti je antialiasing uključen po difoltu.

Što se Linuxa tiče i antialiasinga, bolje da ne počinjemu temu..

DejanVesic 12. 06. 2007. 17:35

Clear Type jeste uključen (Win 2003 Server), probano i na Visti ali je i dalje zmrljano i boldovano samo tako.

Da, jeste stvar ukusa :-)

STELLANOVA 12. 06. 2007. 18:01

Najvise nervira sto su prozori i dalje zaobljeni tj. zaobljenih uglova tako da kakda maximizujete prozor i liknete na desni ugao prozora ugasicete aplikaciju koja je u pozadini :)

degojs 12. 06. 2007. 18:29

Interesantna stvar je - sigurnost:

Citat:

It took security engineers perhaps less than two hours yesterday to introduce Apple's surprise entry in the field of Windows browsers to the big, cruel world of exploits and vulnerabilities, following its introduction yesterday morning at WWDC.

As a result, much of the clout Safari had received as the secure browsing alternative to Internet Explorer and Firefox -- as long as it was on a Macintosh -- was burned off like fire to a flash fuse.
...
"I downloaded and installed Safari for Windows 2 hours ago, when I started writing this," Larholm wrote, "and I now have a fully functional command execution vulnerability, triggered without user interaction simply by visiting a web site."
http://www.betanews.com/article/Day_...are/1181661606

degojs 12. 06. 2007. 19:30

Auu.. njima izgleda tek predstoji "kaljenje"..

Citat:

It took all of two hours for researchers to find 6 bugs in the Windows version of Safari, 4 DoS attacks and 2 remote code execution bugs.

Now granted, Safari is a beta and some bugs are to be expected, but six in one afternoon does not bode well for Apple’s second foray into Windows software.
..
Siguran sam da će Safari na Win biti extra stvar za sve web developere, za ostale možda ipak bolje ostati uz FF (ili IE7 na Visti).

caboom 12. 06. 2007. 19:35

pa kontam da je to i glavni razlog zasto su izbacili safari za win, sumnjam da safari ima nekog potencijala da uzme bilo kakav primetan market share na win-u.

nixa 12. 06. 2007. 19:49

Da si gledao keynote, video bi da je iTunes imao da sada 500 miliona download-a ( Win based ). Ako uz sledeći update iTunsa ponude i Safari ...heh .. biće zanimljivo

caboom 12. 06. 2007. 20:03

i ... imaces 500 miliona download-a safari-a. realno, itunes ima toliki broj download-a iskljucivo zahvaljujuci ipod-u i itunes store-u (da li ga bese bundle-uju i sa quicktime-om za win, nisam siguran?), nisam siguran kako safari upada u taj niche.

degojs 12. 06. 2007. 20:03

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 36929)
Da si gledao keynote, video bi da je iTunes imao da sada 500 miliona download-a ( Win based ). Ako uz sledeći update iTunsa ponude i Safari ...heh .. biće zanimljivo

Hmmm.. excellent observation.

A ako i bude išlo loše oko sigurnosti Safarija na Win, uvek mogu da to okrenu u svoju korist: "Vidite kako je Win loš." :)

nixa 12. 06. 2007. 20:21

caboom , ovde nije rec o tome da li ce ga neko imati na masini ili ne.Ali ne zaboravite da borba za market share nije samo u tome ko ce koji rendering machine da koristi za html i js , vec da realno imati dobar browser znaci i profit ( non IE ) , firefox je zaradio nesto preko 20 miliona prosle godine.

Ako Apple vidi u tome svoj niche, a ne zaboravite da je to jedna od naj inovativnijih kompanija u prosloj godini, lako moze da se igrarija prenese i na druga polja ( reklame, PR ...etc )

Suma sumarum, nama jos uvek nije jasno ( kao i mnogima ) zasto je ovaj potez uradjen?! Kada su uradili istu stvar za iTunes , prvi feedback je bio wow, sada mozemo da slusamo muziku kao na Mac-u,a epilog stvari je da izmedju ostalog taj potez im je doneo 75 % market share-a mp3 playera u USA.

caboom 12. 06. 2007. 20:29

yep, ali apsolutno ne mora da se desi ista stvar sa safari-em broj download-a nece apsolutno nista znaciti dok ti statistike ne pokazu da li se broj korisnika koji ti dolazi sa safari-em povecao. uostalom, najbolje je sacekati i videti. meni je nekako tesko da odvojim itunes, itunes store i ipod i nekako imam problem da vidim safari u svemu tome, plus morace da ponude dosta vise od "look ma, looks like apple" da bi neko pozelo da zameni IE ili FF istim.

p.s. ovo je delimicno biasovano time sto ne podnosim itunes, totalni crap-player ;)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:04.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.