DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   putShare.com (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=7697)

webgazda 17. 07. 2009. 00:36

putShare.com
 
Pustena je Beta verzija novog WebGazda doo projekta

www.putshare.com - data sharing service

Registrujte se, ukucajte coupon code "coupon30" i bice Vam odobreno 30 dana test nalog

Ocekujemo komentare...

Hvala

Eniac 18. 07. 2009. 20:23

dont get me wrong ali zaista ne vidim poentu poslednjih par servisa, malo da prosvrljas po netu i shvatices da se retko ko 'leba najeo od video i data sharing servisa pa cak i pored toga je ogromna konkurencija.

Daj malo masti na volju i fokusiraj se na tu jednu stvar, mlad si makar masta ne bi trebala da ti je problem...

artur_dent 19. 07. 2009. 15:52

Eh Nebojsa, imas tu logiku - napraviti jednu veliku stvar koja (ulovno) pravi velike pare.
Ali opet i logiku - napravis jedan sajt koji pravi recimo $100 mesecno pa napravis jos 10 takvih i opet imas pristojan income ;)

Peca 19. 07. 2009. 16:51

samo sto za ovaj sajt treba imati server koji kosta bar 300$ mesecno, a 300$ da zaradi - iskreno - mislim da ce tesko uspeti...
[voleo bih da gresim, i da me webgazda demantuje za mesec dana]

nixa 19. 07. 2009. 17:13

A i treba da se tuče sa brdo već postojećih ...

razno 19. 07. 2009. 18:25

Pre nekog vremena 1+godina pogodak je pokrenuo svoj dodaj.rs servis za delenje fajlova. Svojevremeno su slali svim forumima pluginove sa upustvom kako da integrisu njihov servis. Iako su to radili ne deluju mi kao uspesni servis, tako da mislim da ce isto biti i sa ovim.

Ivan 20. 07. 2009. 00:48

Pored toga je i "security" deo malo busan ... primetio sam XSS i jedan potencijalno opasan CSRF ...

webgazda 20. 07. 2009. 17:17

Hvala na prvim komentarima.

@Peca - treba vise od jednog servera i na vise lokacija...da ne sirim pricu dalje...

@nixa - treba da se "tuce" sa brdo postojecih ali poznato je da ovakvi servisi imaju oko 15-20% svetske - dnevne posete a to su milioni korisnika - 200.000 da svaki dan koristi neki servis, malo li je? - od tih neka uplati 1/3 premium nalog, svakog meseca, i jos 1/9 da uplati SMS-om samo download - sta mislis?

@razno - dodaj.rs je identican servis ali nije isti. Pored odredjenih ogranicenja u extenzijama, manjeg prostora...ima jos brdo stvari koje su kod nas potpuno drugacije. Pored toga, najbitnija stvar, taj servis radi samo u Srbiji, nisam probao, ali mogu da se kladim da neko van Srbije ne moze da dowlnoaduje sa tog servisa, a nase trziste je ceo svet i ne postoje nikakva ogranicenja u smislu extenzija. Taj servis je koliko sam ja razumeo predvidjen vise za forume da bi se cuvali mali fajlovi i slike sto kod nas nije slucaj. Kod nas neces moci na sajtu direkno nista da pregledas sto na dodaj.rs mozes.
-Izvinjavam se konkurenciji sto direktno uporedjujem.

Po prvim statistikama najvise se ovih dana servis koristio u Mexiku i Indiji. Videcemo kako ce se stvari dalje razvijati.

nixa 20. 07. 2009. 17:44

Mogu da ti samo kažem srećno sa svime, ali tvoje prognoze su jako optimistične :)

webgazda 20. 07. 2009. 18:10

Ja sam uvek optimista :)

ljtruba 20. 07. 2009. 18:19

Citat:

dodaj.rs je identican servis ali nije isti
Zanimljiva konstatacija

Citat:

najbitnija stvar, taj servis radi samo u Srbiji, nisam probao, ali mogu da se kladim da neko van Srbije ne moze da dowlnoaduje sa tog servisa
Nemoj da se kladis, nego probaj. Kontaktiraj nekoga u inostranstvu koji ovo moze da ti proveri. Ali mislim da gresis.

Citat:

ne postoje nikakva ogranicenja u smislu extenzija
Da li ste sigurni da je ovo bezbedno?

Citat:

Kod nas neces moci na sajtu direkno nista da pregledas sto na dodaj.rs mozes.
To je vas minus, a njihov plus.

BTW ne koristim nijedan servis i nemam veze sa Dodaj.rs.
i sam sam imao ideje za pokretanje raznih servisa, ali mislim da to bas nije tako lako
Srecno!

ljtruba 20. 07. 2009. 18:20

P.S. cestitke za Hostinglistu. To je jedna od ideja koju sam razmatrao pre 5-6 godina.

webgazda 20. 07. 2009. 18:28

Dodaj.rs je i u HR - http://www.pohrani.com/

ako budes posetio sajt videces da pise

"IP nije dozvoljeno / is not allowed

Datoteke mogu pohraniti samo hrvatski korisnici. Za više informacija kliknite tukaj.

Only Croatian users can upload files, sorry."

Zasto mislis da je za Srbiju drugacije?

U kom smislu bezbedno? - vezano za extenzije

A to sto ne mozes da pregledas nista na sajtu nije minus - kao sto rekoh drugacija je politika dodaj.rs od nase.

Niko nije rekao da je lako pokrenuti servis...

I ne zelim vise da upordjujem dodaj.rs sa nasim servisom - nema smisla da pricam i gadjam drugi servis da bih objasnio svoj.

Peca 20. 07. 2009. 19:32

kako planiras da privuces premium korisnike?

webgazda 20. 07. 2009. 19:41

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 71634)
kako planiras da privuces premium korisnike?

Tako sto ce biti kvalitetnog sadrzaja za download a korisnici koji zele da ga downloaduju ocekuju brzi download, bez cekanja ili bilo kakvog ogranicenja.

Mozes free sve da koristis ali u odredjenim kolicinama, ako zelis vise od toga - platis :) veoma jednostavno.

Primarno ce nam biti premium nalozi a ne reklame.

Ivan 20. 07. 2009. 19:50

Citat:

Originalno napisao webgazda
U kom smislu bezbedno? - vezano za extenzije

Ako fizicki na serveru cuvate fajl sa npr .php extenzijom, i uz kombinaciju propusta koje sam ja nasao, moguce je preuzeti kontrolu nad Vasim servisom jednostavnim klikom na link od strane admina.

Naravno ovo sve pricam na osnovu dosadasnjeg iskustva u testiranju slicnih sistema, ne mogu biti siguran dok ne pogledam kod.

xippi 20. 07. 2009. 19:52

kvalitetan sadrzaj je kopirajtovan sadrzaj ;)

a optimizam je nedostatak informacija :)

u svakom slucaju puno puno srece sa ovim

webgazda 20. 07. 2009. 20:00

Citat:

Originalno napisao Ivan (Napišite 71636)
Ako fizicki na serveru cuvate fajl sa npr .php extenzijom, i uz kombinaciju propusta koje sam ja nasao, moguce je preuzeti kontrolu nad Vasim servisom jednostavnim klikom na link od strane admina.

Naravno ovo sve pricam na osnovu dosadasnjeg iskustva u testiranju slicnih sistema, ne mogu biti siguran dok ne pogledam kod.

Na serveru fajl nema extenziju - cuva se pod odrejenim kodom recimo - 0nn6j1u4623u

U svakom slucaju provericemo ovu ideju...

webgazda 20. 07. 2009. 20:05

Citat:

Originalno napisao xippi (Napišite 71637)
kvalitetan sadrzaj je kopirajtovan sadrzaj ;)
a optimizam je nedostatak informacija :)
u svakom slucaju puno puno srece sa ovim

Ne mora da znaci da je copyright - ne ulazimo u to sta korisnici uploaduju - po pravilima koriscenja svaki korisnik odgovara za svoj sadrzaj. A postoje i filter odredjenih zemalja koje su striktne sa autorkim pravima - stitimo sebe i korisnike.

Optimizam nije nedostatak informacija vec vera u odredjenu stvar, a ako ne budem verovao u svoj posao ne vidim zasto bih ga radio?!

Ne kazem da ce biti lako, ali smo definitivno odlucili da isporbamo svoju srecu :)

Peca 20. 07. 2009. 20:15

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 71635)
Tako sto ce biti kvalitetnog sadrzaja za download a korisnici koji zele da ga downloaduju ocekuju brzi download, bez cekanja ili bilo kakvog ogranicenja.

Mozes free sve da koristis ali u odredjenim kolicinama, ako zelis vise od toga - platis :) veoma jednostavno.

Primarno ce nam biti premium nalozi a ne reklame.

Sve je to OK, ali ja nisam bas siguran da ce neko platiti premium ako nemas na serveru tone 'zanimljivog' materijala... polazim od sebe... platio sam samo rapidshare premium, i nema sile da me privuce ni jedan drugi slican servis.

A da bi privukao tone materijala - javlja se drugi problem.
- limit brzine downloada za free korisnike je nizi nego kod drugih, pa ces tesko naterati uploadere da kace fajlove kod tebe, ako ce njihovi downloaderi sporije da skidaju fajl [sporije nego sa rapidshare].

Servis je super, ali hoce li poleteti?

dakle, ono sto meni nije jasno je kako ces navuci masu korisnika, koja je od kljucne vaznosti za opstanak servisa.
zakupio si zaseban server, dakle imas mesecne izdatke bar 300$, tako da ovo nije sajt koji 'ne jede leba' vec te kosta ne-tako-male pare...

logicno mi je da imas detaljan plan kako da privuces kriticnu masu uploadera, kako bi anulirao gubitke, pa zato pitam - kakav je plan da tolike uploadere privuces?

webgazda 20. 07. 2009. 20:25

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 71640)
logicno mi je da imas detaljan plan kako da privuces kriticnu masu uploadera, kako bi anulirao gubitke, pa zato pitam - kakav je plan da tolike uploadere privuces?

naravno da postoji plan :) - vec postoje odredjeni aranzmani, ali ne zelim da pricam o tome

a rapidshare koristis zato sto postoji brdo stvari koje te zanimaju, da nije bilo toga, koristio bi bilo koji drugi ;)

ima brdo ljudi koji su zainteresovani da "zamene" rapidshare ili megaupload - nismo jos dozvolili veci upload dok ne testiramo detaljno rad servera pogotovu data dela - dobrodosli su manji fajlovi sa puno downloada sto i imamo trenutno - za par dana ce biti drugacije

servis je zvanicno pusten pre par dana a vec imamo download na svakih par sekundi...

Ivan 20. 07. 2009. 20:33

Citat:

Originalno napisao webgazda
Na serveru fajl nema extenziju - cuva se pod odrejenim kodom recimo - 0nn6j1u4623u

Btw, imate logicku gresku (pored XSS-a) na jednom mestu koja omogucava, jednostavnom bruteforce metodom, svakom korisniku da sazna pravo ime fajla iz datog koda.

Vladimir Rodic 20. 07. 2009. 20:39

hahaahahahh ajde sad svi priznajte da se plasite kad objavite ovde neki novi proizvod ili servis jer ce vam ivan odma vrsljati po serveru :) :) :D

razno 20. 07. 2009. 20:45

Slazem se sa Pecom, nema sile da platim bilo sta drugo osim rapidshare naloga.
U svakom slucaju puno srece.

p.s. dobronamerni savet Ne bi bilo lose da angazujes nekog za sigurnost (Ivan ili neko drugi), jer ce sigurno i "obicni" korisnici traziti propuste.

webgazda 20. 07. 2009. 20:49

Pa dobro, mora covek da ima klijente... nista protiv...

Ivan 20. 07. 2009. 23:00

@webgazda

Ja ovde dobronamerno (i besplatno) dajem savete. Veoma lako mozes doci do propusta ako dobro procitas sta sam napisao i to isto uporedis sa logovima na serveru ...

Ovo vazi i za sve ostale projekte koje sam komentarisao na forumu. Dakle, ne "jurim" klijente vec svima skrecem paznju na bitne stvari ... isto kao dizajner na flash aplikacije koje ubijaju CPU npr.

U svakom slucaju servis koji pruzas mora biti ~100% siguran.

Naravno, ako vam treba usluga na polju sigurnosti, znate koga mozete da kontaktirate :D

artur_dent 20. 07. 2009. 23:03

Dobro dobro de, mozes da nakacis "BETA" i guraj tako par godina kao recimo gMail ;)

webgazda 20. 07. 2009. 23:08

Citat:

Originalno napisao artur_dent (Napišite 71648)
Dobro dobro de, mozes da nakacis "BETA" i guraj tako par godina kao recimo gMail ;)

Pa vidim da se niko ne buni, svi koriste i ako je Beta ;)

LiquidBrain 21. 07. 2009. 15:43

Citat:

Originalno napisao Ivan (Napišite 71647)
@webgazda

Ja ovde dobronamerno (i besplatno) dajem savete. Veoma lako mozes doci do propusta ako dobro procitas sta sam napisao i to isto uporedis sa logovima na serveru ...

Ovo vazi i za sve ostale projekte koje sam komentarisao na forumu. Dakle, ne "jurim" klijente vec svima skrecem paznju na bitne stvari ... isto kao dizajner na flash aplikacije koje ubijaju CPU npr.

U svakom slucaju servis koji pruzas mora biti ~100% siguran.

Naravno, ako vam treba usluga na polju sigurnosti, znate koga mozete da kontaktirate :D

Iskreno mislim da ti je pristup pogresan. Porazmisli o tome sta se podrazumeva pod ogdovornim objavljivanjem takvih informacija. To sto si ti dobronamerno dao savet, ne znaci da neko (ne)dobronameran nece da ih iskoristi u maliciozne svrhe.

Prijavi propust osobi zaduzenoj za projekat, sacekaj da isprave propust, pa tek onda objavi.

Takve stvari su kriticne za poslovanje, a svojim pristupom kao da namerno zelish da te firme propadnu. Sem toga imaju puno pravo da te prijave nadleznim organima.

Shvati ovo kao savet, a ne kao prozivku :)

_eW 21. 07. 2009. 16:11

Citat:

Originalno napisao Ivan (Napišite 71620)
Pored toga je i "security" deo malo busan ... primetio sam XSS i jedan potencijalno opasan CSRF ...

Ko o cemu, Ivan o XSS-u!

No offence, but it's true! :)

McKracken 21. 07. 2009. 17:46

@liquidBrain: Nisam primetio da Ivan objavljuje detalje koji se mogu upotrebit brain-dead metodama.

Inace, primetio sam da je opsti trend da se svaki novi projekat u startu proglasi propalim i neprofitabilnim. Iako sam i sam ucestvovao u par tih pljuvacina (gde je bilo vise nego ocigledno da ce da propadne) taj pristup je generalno nakaradan.

Peca 21. 07. 2009. 18:35

Razlog zasto ja nisam [niti cu] predstaviti i jedan svoj sajt na DPT :)

Vladimir Rodic 21. 07. 2009. 20:00

Citat:

Originalno napisao GRocky (Napišite 71643)
hahaahahahh ajde sad svi priznajte da se plasite kad objavite ovde neki novi proizvod ili servis jer ce vam ivan odma vrsljati po serveru :) :) :D

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 71678)
Razlog zasto ja nisam [niti cu] predstaviti i jedan svoj sajt na DPT :)

:)

Definitivno od sada treba opcija kad predstavljate proizvod ili servis da li zelite ili ne i Ivanovo misljenjea :D

Da ne biste ovako gubili potencijalne predstavljace :D :D

Peca 21. 07. 2009. 21:07

Ne, ne zbog Ivana [on mi je prijatelj], vec zbog opsteg trenda da se svaki projekat popljuje, proglasi kopijom, neprofesionalnim, neprofitabilnim, itd :)
ni jedan svoj sajt zato nisam predstavio ovde :)

zira 21. 07. 2009. 21:20

Pa, u stvari treba biti zahvalan ljudima koji ti popljuvaju projekat, to je nacin da uvidis neke nedostatke i omaske. Nije da trebas uvaziti sve primjedbe (ili cak ijednu!), ali je vrlo korisno ih cuti i barem malo razmisliti o njima. U stvari, to je mnogo korisnije nego da ti neko kaze: to care! :)

STELLANOVA 22. 07. 2009. 08:56

Sa druge strane dosta je jadno kritikovati nesto bez iznosenja misljenja o tome kako to popraviti... Lako je reci, to ti ne valja, ali da vidim da neko bude "dzek" i kaze: "To i to ti nije dobro, probaj da sredis na taj i taj nacin tako i tako", ali ne ovde su vecina u fazonu da njihovo znanje nije besplatno i da to nema da se deli bez novcanica :1044:

Vladimir Rodic 22. 07. 2009. 09:30

pa ja koliko sam primetio i nisu, cak naprotiv. prvi pu sam video da je Lurker prokomentarisao na taj nacin, dok ostali zaista pomazu. E sad sto ne moze niko webgazdi da kaze kako da navuce toliki broj korisnika i natera ih da placaju njegov servis, mislim da to nije zato sto nece neko da mu kaze...

STELLANOVA 22. 07. 2009. 09:44

Ovo je valjda dev forum :) pa se sajtovi trebaju (ne obavezno) gledati kroz tu prizmu. Znaci da li aplikacija kao aplikacija radi, koje su joj mane i slicno a ne da se bavimo marketingom i brendiranjem...to je njegova stvar kako ce raditi u smislu promocije...

Ivan 22. 07. 2009. 10:55

@LiquidBrain

Ako zelis da ne shvatim kao prozivku (koja je inace neosnovana) onda preformulisi svoj odgovor.

Ja ne zelim da neciji projekat propadne ili sl, vec je neko zatrazio strucno misljenje na forumu i svako u svojoj struci ima pravo da prokomentarise.

Bilo koji drugi propust (dizajnerski, programerski, marketinski) moze isto tako da se iskoristi u maliciozne svrhe ako postoje ljudi koji zele to da iskoriste. Tako da izdavajanje security-a pada u vodu ...

I da, nema nikakvih osnova da me prijave nadleznim organima jer nema krivicnog dela. Sve sto sam otkrio je otkriveno test vrednostima koje ne mogu da naskode (cak sta vise mogu to izvesti i da se ne primete tako lako u logovima).
Nijednog trenutka nisam imao neovlascen pristup serveru/podacima.

@STELLANOVA

Ako neko pored svog posla, pomaze na forumu, posebno za osetljivu stvar kao sto je "security", onda ne mozes da ocekujes da ce da iznese sve detalje javno.
Vlasnik u svakom trenutku moze da me kontaktira da popricamo o problemu, i naravno
mogu mu skrenuti paznju na neke stvari ali detaljni test ce dobiti uz novcanu naknadu (isto kao za bilo koju drugu uslugu).

Plus, sto na osnovu detalja koje sam rekao i malog pregleda logova moze naci sve propuste.

I ono sto je najbitnije u svemu, ako vec pruzas neki servis gde moras imati poverenje korisnika (i zaradjujes od toga) onda i korisnici moraju biti sigurni u servis koji im se pruza.

STELLANOVA 22. 07. 2009. 11:19

Ivane, nisam mislio na tebe. Ti si sasvim konkretno ukazao na propuste... ;)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:15.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.