DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Superawesome Industries - Open for business (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3314)

Dragan Babić 06. 08. 2007. 11:02

Superawesome Industries - Open for business
 
Sajt - http://sprawsm.com/

Blog post - http://dnevnikeklektika.com/blog/gazda-bio-gazda-osto

Eto, samo malo obaveštenje da je konačno sve zvanično, valja granat' pos'o!

dinke 06. 08. 2007. 12:05

Odlicno. Vec imam neke projekte u planu za vasu cijenjenu kompaniju ;)

Srecno sa novim pocetkom :)

MrSteel 06. 08. 2007. 12:41

sajt mi izgleda super, i definitivno salje poruku We Deliver ;)

e sad meni malo smetaju iskrzana slova koja vidim ne vide svi
mozda neko da mi kaze zasto, desava se ponekad sa netipicnim fontovima kao sto je Helvetica ili ... ovde od Lucide pa do ...

mozda nesto treba podesiti ovo ono ali meni se cini to nepozeljim korakom

screen je na
http://hagane.us/images/superawesome-screen.jpg

Dragan Babić 06. 08. 2007. 13:06

Wow, that's bad...

Zaista prvi put vidim tako nešto. Pretpostavljam da nešto nije u redu sa fontovima na tvom sistemu, kao da uzima font iz small-font familije i rasteže ga na 12px, pritom naravno nema anti-aliasinga, iliti font smoothinga ili kako se već zove.

Jel imaš možda font finder ekstenziju (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4415) za FIrefox? Šta kaže koji font koristi?

dinke 06. 08. 2007. 13:19

Auh, i kod mene vrlo lose izgleda (probaj i sam na HP-u, ako ga jos uvek imas).

Instalirao ovaj Font Finder, kad selektujem font izbaci mi poveci alert, gde izmedju ostalog kaze za font:

"Lucida Grande", "Lucida Sans", tahoma, arial, helvetica, "trebushet ms", verdana....

Ako hoces mogu da postavim shot (posto ne znam kako bih iskopirao text iz ovog alerta).

Dragan Babić 06. 08. 2007. 13:23

Na mom PCju je sve ok, jel vam samo isključen clear type možda?

MorenoArdohain 06. 08. 2007. 13:32

Na laptopu kod mene sve ok izgleda, sa i bez clear type (doduse, malo zamucen sa clear type).

Mozda lupam, da nema mozda veze sa rezolucijom + clear type off? Kod mene je 1024x768.

dejanr 06. 08. 2007. 13:33

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 39926)
Auh, i kod mene vrlo lose izgleda (probaj i sam na HP-u, ako ga jos uvek imas).

Instalirao ovaj Font Finder, kad selektujem font izbaci mi poveci alert, gde izmedju ostalog kaze za font:

"Lucida Grande", "Lucida Sans", tahoma, arial, helvetica, "trebushet ms", verdana....

Ako hoces mogu da postavim shot (posto ne znam kako bih iskopirao text iz ovog alerta).

CTRL + C na alert dialog radi poso ... ;)


Sajt je spr, srecno ...

jablan 06. 08. 2007. 13:48

2 Prilog(a)
Ja bih svakako izbacio ovaj letter spacing, baš kvari izgled.

U prilogu shot sa i bez spacinga.

andrej 06. 08. 2007. 13:54

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao Dragan Babić (Napišite 39924)
Jel imaš možda font finder ekstenziju (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4415) za FIrefox? Šta kaže koji font koristi?

U web developer toolbaru postoji opcija "Display element information [Ctrl+Shift+F]", koja izmedju ostalog prikazuje i font za selektovani element.

MorenoArdohain 06. 08. 2007. 14:17

Ah da, ja imam instaliran Lucida Grande, ne znam za ostale :)

Dragan Babić 06. 08. 2007. 14:34

Hajde sada čisto kao eksperiment probajte da vidite sajt jer sam zamenio redosled fontova pa mi kažite da li je bolje (force refresh uradite Ctrl/Cmd + Shift + R)

MrSteel 07. 08. 2007. 09:36

buduci da je sad lucida sans prva prikazuje mi ok

ja ClearType ne palim jer se sistemski fontovi ne vide lepo, pixel font je pixel font i forcovanje antialiasa mi ne prija, u Visti je vec druga prica, to je jedna od najboljih novosti

Miloje Sekulic 07. 08. 2007. 09:44

neka je sa srecom...
 
...i sve najbolje zelim

nego zasto nabrajanja ispod ovog teksta

Here’s a list of some of the cool people we have worked with so far

ujedno nisu i linkovi?

marinowski 07. 08. 2007. 09:50

Cestitke na sajtu, i puno novih poslova zelim.

Mala greskica: telefon nije +381 021 523 005, nego +381 21 523 005, a moze da se pise i +381 (0)21 523 005.

Eniac 07. 08. 2007. 13:12

ne radi sajt ali po screenshotu bih rekao da je ok :)

Goran Aničić 07. 08. 2007. 14:29

Nedostaje mi Press sekcija ;)

Dragan Babić 07. 08. 2007. 15:02

@ Eniac: radi normalno

@ Aničić: ne kapiram :)

Ilija Studen 07. 08. 2007. 15:15

Citat:

Originalno napisao Dragan Babić (Napišite 39997)
@ Aničić: ne kapiram :)

Neko je spavao dok je Miloje prošle godine u Nišu objašnjavao važnost Press stranice na sajtu jedne firme :p

Dragan Babić 07. 08. 2007. 15:33

A, sećam se, slušao sam Miloja, kako nisam, bilo je super predavanje, ali nisam povezao odmah. Šta bih ja mogao da stavim na tu stranicu?

Miloje Sekulic 07. 08. 2007. 16:30

na primer
 
Citat:

Originalno napisao Dragan Babić (Napišite 40004)
Šta bih ja mogao da stavim na tu stranicu?

vlasnikove slike iz provoda u Pragu? :1039:

A sad ozbiljno. Biografija ne bi bila na odmet, naravno pisana u stilu u kome je dizajniran sajt i par slika.

Sken teksta iz e magazina u kome se prica o tvom blogu i ako imas jos neki teks u kome si pomenut ti ili tvoj rad.

E da, izjave zadovoljnih klijenata, sve sa njihovim titulama :1094: , ne u press nego u Work

Denis_Radenkovic 07. 08. 2007. 16:35

Citat:

Originalno napisao Dragan Babić (Napišite 40004)
Šta bih ja mogao da stavim na tu stranicu?

http://dnevnikeklektika.com/blog/her...u-pwd-magazinu :)

ps. Jel ima negde podcast/video/text tog predavanja?

Dragan Babić 07. 08. 2007. 16:54

Ah pa to je previše za mene. Ja imam problem da se setim na kojim sam projektima radio, kamoli da se dosetim ovako nečega... Will do prilikom prelaska na Textpattern, hvala na savetu! ;)

Dragan Babić 07. 08. 2007. 17:02

Hajde jedno pitanje. Planiram da postavim blog, koji će biti mahom korišćen za novosti, dakle postojaće opcija za subscribe, koliko je onda smisleno dodavati i mailing listu kao opciju? Znam da dosta ljudi ne koriste feedove niti imaju feed readere, pa bi se radije pretpisali na mailing listu ukoliko bi postojala. Šta mislite?

Miloje Sekulic 07. 08. 2007. 17:15

blog ili mailing lista
 
zavisi ko te i sta stvarno zanima

ako si nekome zaista interesantan citace ti blog, bili direktnom bilo preko feed-a bilo na agegatorima :)

ljudi se masovno prijavljuju na mailing liste pa posle ne bace pogled na te mejlove :1044:

dakle blog

Eniac 07. 08. 2007. 18:39

ili ih mailovi smore pa ih guraju u spam sto nikako ne valja... blog definitivno!

jedna mala sitnica, u kontakt formi namesti da kad se klikne na polje nestane default tekst

Goran Aničić 07. 08. 2007. 21:15

Kad već pomenuh Press, da bi sve bilo ozbiljnije napravi i ovu sekciju, a sadržajno bi trebao da ima novosti (aktuelnosti u firmi), saopštenja (sročena tako da agencije i novine odmah mogu da ih preuzmu i emituju), fotosi (od fotki sami aktera do obrađenih print screen-ova, naravno u rezoluciji za štampu), da ne zaboravim logo "u krivama" i dr.

Miloje Sekulic 08. 08. 2007. 11:43

nije tesko
 
Citat:

Originalno napisao Goran Aničić (Napišite 40031)
saopštenja (sročena tako da agencije i novine odmah mogu da ih preuzmu i emituju), fotosi (od fotki sami aktera do obrađenih print screen-ova, naravno u rezoluciji za štampu)

Primer saopstenja i fotki

mungos 08. 08. 2007. 12:03

Apropo mailing liste. Meni se cini da je trenutno ponovo aktuelan trend povratka starom dobrom mailu. Uz danasnje zaista kvalitetne mail webapp (Gmail, Yahoo Mail) i osnovne GTD tehnike (sponsored by McKracken) mnogima mail ponovo postaje centar univerzuma. Ne košta te ništa da izdvojiš 200x50px screen real estate za mailing formu i pola sata-sat da se to spoji sa nekom skriptom/softverom za slanje mailova. Jednom mjesečno izdvojiš pola sata da copy/paste naslove i po pasus textova sa blogova, ubaciš neki added value (npr. 10% popusta za mušterije koje upišu code koji se šalje samo u mailing listi) i spakuješ to u jedan mail.

Inače, super mi je ovako nešto i vrlo vjerovatno da ću i kod sebe implemetirati nešto u tom stilu: http://feeds.feedburner.com/ThreadlessWeekly

Ilija Studen 08. 08. 2007. 12:29

Prateći efekat postojanja bloga i mailing liste na sajtu je to što iste treba održavati...

Btw, ja bih napravio blog sa FeedBurnerovom email subscripcijom:
  1. Lako za implementaciju (yet another blog)
  2. Dve muve jednim udarcem
  3. Pustiš da se druga ekipa brine oko slanja mailova, nema smaranja

zhille 27. 11. 2007. 07:51

Neverovatno kvalitetni dizajni, sve do jednog, odushevljen sam! Jel imate otvorenih radnih mesta :D kad bi se "glupi dezajneri" kao ja kvalifikovali za takav posao...*goes off crying in the corner* :D

Srecno vam s poslom, ne sumnjam da cete biti vrh vrlo brzo.

Dragan Babić 05. 05. 2008. 14:23

Ukoliko nekoga interesuje, redizajnirali smo blog pa overite ako vas zanima. Evo i par reci o redizajnu.

Dragan Babić 01. 10. 2008. 20:39

Opet mali bump, posle skorasnjih promena u firmi, osvezili smo i portfolio sa novim radovima iz 2008. Nadamo se da ce vam se svideti. Ziveli.

marinowski 02. 10. 2008. 06:40

Iskreno, portfolio kida koliko je dobar.

Svaki dizajn razlicit, a opet u istom duhu. Tipografija je savrsena.

Svaka cast jos jednom!

Dragan Babić 02. 10. 2008. 09:35

Hvala Igore!

jasmanac 02. 10. 2008. 09:53

Well done ;)

Milos Vukotic 02. 10. 2008. 10:20

Nije mi još mozak proradio jutros :1014: pa ću samo citirati Igora :)
Citat:

Originalno napisao marinowski (Napišite 61362)
Iskreno, portfolio kida koliko je dobar.

Svaki dizajn razlicit, a opet u istom duhu. Tipografija je savrsena.

Svaka cast jos jednom!

Stvarno, svaka čast!

pRED 02. 10. 2008. 17:02

Ah ... krajnje vreme :)
Nije mi jasno samo sto ste toliko cekali ... ili ste samo stidljivi? :D
Super su radovi!

btw. znaci next update krajem 2010? Cisto da znam da ne proveravam site do tada :)

dinke 02. 10. 2008. 17:41

Samo da dodam da ti na fotki pored kapuljace samo fali jos par kajli pa da budes kao oni americki reperi lol

Off Topic: Ja sam mislio da kad kupim meka da cu i ja da pravim tako dobar dizajn kao Dragan ali nekima ocigledno ni mek ne moze da pomogne ;)

Dragan Babić 02. 10. 2008. 18:17

@Stefan — Haha, ne stize se jbga... Folio update je nekako posao koji uvek izvuce deblji kraj, jos uz to jako ne volim da radim to pa obicno batalim dokle god mogu.

@Dinke — Strpljenja! Opstepoznato je da ako radis na meku instant postajes vrhunski dizajner. :)

Hvala ljudi!


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:11.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.