DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web Hosting, web serveri i operativni sistemi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Preporuke za kvalitetan web hosting (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=58)

Dejan Bizinger 12. 06. 2005. 14:51

Preporuke za kvalitetan web hosting
 
Hteo bih da nadjem neko dobro web hosting resenje. Nisam definitivno odlucio da li ce to biti shared hosting, reseller hosting ili dedicated server. Procitao sam neke zanimljive ponude, citao sam na raznim hosting forumima ali bih voleo da cujem i vase misljenje, sta vi koristite za svoje sajtove. U slucaju shared hostinga, treba da podrzava da vise domena moze da se hostuje na jednom shared hosting paketu.

boccio 12. 06. 2005. 15:31

Sve zavisi od tvojih potreba (koji kliše, a? :D)

Uz predpostavku da ces hostovati vise od 4-5 sajtova i ako nemas neki sumaniti load, bolje uzmi 2-3 (reseller) shared hosting varijante, cca. $15-$20 mesecno svaka.

Prednosti je vise. Prvo, u slucaju da jedan od njih "otkaze poslusnost" nisi riba na suvom - prebacis sajt i nemas neki znacajniji downtime... Drugo, mozda cak i bitnije, je da sa stanovista SEOa imas razlicite blokove IP adresa i inter-linkovanje medju svojim sajtovima te lepo boosta, pogotovo ako ubacujes novi, "nerazgazen" sajt.

Za kraj, baci pogled ovde, mozda nadjes nesto zanimljivo.

Ilija Studen 12. 06. 2005. 19:14

Citat:

bolje uzmi 2-3 (reseller) shared hosting varijante, cca. $15-$20 mesecno svaka
Prilično zanimljiv pristup. Tvoj predlog na ovu priču: praviš sajtove i imaš nekih 20tak sajtova koje si razvio (klijenti su ti dozvolili [platili da se ne cimaju] da se pobrineš i za hostovanje istih) i u čijem footeru stoji Web design and development by Milisav. Kako bi ih rasporedio? I da li je uopšte dobro odabran tekst linka ka tojoj stanici pošto verujem da je borba za ključne reči kao što su web development i web design strašna?

PS: Van teme je, ali je prilično zanimljivo.

Bojan Zivanovic 12. 06. 2005. 20:06

Što se kvalitetnog hostinga tiče, preporučujem eHost...

Ilija Studen 12. 06. 2005. 22:11

eHost? Mora da me zezaš! Prijatelj im je poslao mail i čekao dve nedelje na odgovor. Oni možda jesu jeftini, ali je moj lični utisak da ti niko ne može garantovati da će još dugo biti u poslu jer su se u više navrata pokazali kao izuzetno neozbiljni i da im je hosting posao kao neki side projekat...

Bazirano na iskustvima ljudi koje poznajem...

boccio 12. 06. 2005. 23:04

Citat:

Tvoj predlog na ovu priču: praviš sajtove i imaš nekih 20tak sajtova koje si razvio (klijenti su ti dozvolili [platili da se ne cimaju] da se pobrineš i za hostovanje istih) i u čijem footeru stoji Web design and development by Milisav. Kako bi ih rasporedio? I da li je uopšte dobro odabran tekst linka ka tojoj stanici pošto verujem da je borba za ključne reči kao što su web development i web design strašna?
20 sajtova? link u footeru sa "web design"? forget it... :D

Salu na stanu, za raspored je jedino bitno da ne inter-linkujes sajtove sa istog C bloka IP range-a (istog hostinga). Znaci ako imas 3 hostinga, i maticni sajt "Milisav & Co" je na "A" hostu, onda mu jedino vrede linkovi sa "B" i "C" hostova, ove sa A ce Gugl prakticno da anulira...

Ja sam imao slicnu situaciju kada sam pokusavao da podignem PR jednom sajtu (u tom trenutku PR5) tako sto sam ga linkovao na home-page jedno 300 sajtova (bez preterivanja) na istom dedicated hostu, od PR1 do PR4. I nista. Ni makac.

A za anchor text...hm...na to se uopste ne bih oslonio. Prvo, "web design" u footeru bi ti znacio da imas 2000 sajtova a ne 20. Drugo, link ti je u footeru, znaci pri dnu strane sto mu dosta umanjuje tezinu. Pre bih nasao neki alternativni mix reci koje jos uvek nisu toliko saturisane, tipa web solutions, etc...

Nadam se da nisam promasio temu, tj. da si na ovo mislio...

godza 13. 06. 2005. 04:09

Ja sam taj koji je poslao mail i kome nisu 2 nedelje odgovarali. Lik je nesto odugovlachio... Na kraju smo se opet culi i ja ga pitam na koji ziro racun da uplatim i on se ne javlja opet nedelju dana. Ja ga zovem na mob, on odbija poziv, zovem na fixni, javlja mu se baba.

Preskocite eHost.

nixa 13. 06. 2005. 04:21

www.hostingcell.ch ,ja saradjujem sa njima ...
mozete ih kontaktirati
icq : 284569082
msn : vlado80%hotmail.com ( mesto % stavite @ )

ovde profil
http://www.devprotalk.com/member.php?u=45

cene mislim da nisu ko na sajtu ,nego niže

Bojan Zivanovic 13. 06. 2005. 16:50

Bedak za eHost onda, meni radi OK...
Presuda je donesena ;)

McKracken 24. 06. 2005. 23:46

Za one kojima treba bas ozbiljan (naglasavam ozbiljan) mogu svim srcem da preporucim www.rackspace.com

Cena je paprena, ali sam jednom dosao u situaciju da me zovu na mobilni svakih 15 minuta da provere da li mi treba pomoc oko sredjivanja servera jer je Java proces malo pobrljavio. Podrska je "fanaticna"


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:26.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.