DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Problem oko pozadinskog zvuka na sajtu (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=751)

STELLANOVA 05. 03. 2006. 14:30

Problem oko pozadinskog zvuka na sajtu
 
Ovako, imam problem, napravio sam da mi u pozadini prezentacije ide .mid sound u loopu-u i sve funkcionise perfektno ali imam problem kako da zvuk ide non stop i dok se krecem po sajtu tako da nepocinje ispocetka nego da samo nastavi, da "svira" nezavisno od toga gde se ja krecem po sajtu.

zextra 05. 03. 2006. 14:40

Ako radis reload stranice - nikako. Ne kontrolises ti pustanje midija, vec browser. Jedno od resenja je da koristis skriveni frame koji pusta midi, a ostatak sajta je u drugom, vidljivom frejmu (lame but true)...

STELLANOVA 05. 03. 2006. 14:52

Ja sam se nadao da postoji neka skripta... :(

zextra 05. 03. 2006. 15:40

Sve i da postoji, tesko da ces napraviti seamless prelaz izmedju dve stranice... Teoretski moguce, ali prakticno ces verovatno imati dosta problema ako i nadjes nacin da to odradis.

shoba 05. 03. 2006. 15:52

Ne moze i ja sam to davno probao, ali jednostavno kako predjes na drugu stranicu midi ide od pocetka.

Zextrino resenje je jedino.

Ako bi sekvenca bila mala i dobro napravljena tako da se kraj preliva u pocetak, mozda bi onda bilo priblizno kontinualnoj muzickoj podlozi ...

Dušan Dželebdžić 05. 03. 2006. 17:03

...ali onda bi tvoji posetioci poludeli posle desetak minuta.

STELLANOVA 05. 03. 2006. 17:24

Midi file je 5min dugacak.

shoba 05. 03. 2006. 19:08

ddz, ja sam mislio na neku sekvencu slicnu onima na severininom sajtu. Dobro izabrani isecak koji se stalno ponovlja uopste ne mora biti dosadan, vec na protiv - odlicna lagana muzicka podloga.

Resenja su dakle:
- midi u posebnom frameu
- flash
- mozda mali popup koji bi bio kao neki music player :) sa komandama STOP i Iskljuci muziku zauvek (cookie) :D

nixa 05. 03. 2006. 20:23

preko flash-a moze da se resi to ..samo onda ne moze midi ... :) jeste malo hardcoding budzenje ali moze da se resi ....

STELLANOVA 05. 03. 2006. 21:01

Odgovara mi samo midi. Izgleda da ce morati da se ubaci frame.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:52.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.