DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Zdravstvena ustanova SALUS (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=487)

bokacbl 09. 01. 2006. 00:46

Zdravstvena ustanova SALUS
 
Pozdrav,

upravo sam zavrsio prezentaciju(trenutno se ubacuju sadrzaji) Zdravstvena ustanova Salus:

http://www.salus-bl.com

Pa bih vas molio za komentare,

Takodje nedavno sam zavrsio portfolio sajt pa takodje molim za komentare:
http://www.artsidestudio.com

Hvala:)

oliver78 09. 01. 2006. 00:58

Zdravstvena ustanova SALUS, Janka Veselinovića 9-11

"Sta pricas? U kom gradu?"

nadam se da sam bio jasan :)

presretach 09. 01. 2006. 01:23

Zasto php-u, kada je ono moglo u html-u, a i liči na html (stranice).
Čisto sam radoznao, nemam nameru da vređam (ako tako izgleda).

Dragan Babić 09. 01. 2006. 11:16

Mislim da je OK dizajn, mozda mi malo deluje hladno, ali OK.

@ presretach:
Ja npr. uvek stavljam .php jer koristim include da "recikliram" kod, npr. gl. meni mi je u meni.txt, i svi ostali "nepromenljivi" delovi stranice su mi u posebnim .txt fajlovima koje kada promenim, ta promena se odrazava na svim stranicama u koje su inkludovani.

Sto je najzanimljivije, kada sma poceo da koristim ovaj metod, bio sam ubedjen da sam ga izmislio! :) :p

bluesman 09. 01. 2006. 12:03

Osim što taj metod ne valja :)

bokacbl 09. 01. 2006. 12:44

Citat:

Originalno napisao oliver78
Zdravstvena ustanova SALUS, Janka Veselinovića 9-11

"Sta pricas? U kom gradu?"

nadam se da sam bio jasan :)

Hvala na zapazanju toliko sam puta pogledao sajt i to nisam primetio...ispravio sam radi se o Banja Luci.

Citat:

Originalno napisao presretach
Zasto php-u, kada je ono moglo u html-u, a i liči na html (stranice).
Čisto sam radoznao, nemam nameru da vređam (ako tako izgleda).

U principu je .php jer sam meni odvojio u zaseban .php fajl ukoiko bude potrebno nekih modifikacija...

Citat:

Originalno napisao Dragan
Mislim da je OK dizajn, mozda mi malo deluje hladno, ali OK.

Namjera je bila da se koristenjem grafickih standarda klijenta ostavi utisak cistoce tj. zdravstvene ustanove

oliver78 09. 01. 2006. 14:04

Mogao bi da stavis link na e-mail adresu, jer ce sajt (nadam se) koristiti i osobe koje bas nisu vicne kompjuterima.

Dragan Babić 09. 01. 2006. 17:37

Citat:

Originalno napisao bluesman
Osim što taj metod ne valja :)

Hehe, a sto? Bas davno nisam radio sa staticnim sadrzajem pa ga i nisam rabio dugo, ali me interesuje naravno jer nemam pojma o tim stvarima.

bokacbl 10. 01. 2006. 17:23

a..
 
komentari na portfolio sajt:

http://www.artsidestudio.com

bojan_bozovic 10. 01. 2006. 17:26

bluesman ocekuje da menjamo kod na 500 stranica kad promenimo footer ili meni, eto to je. :D

nixa 10. 01. 2006. 23:12

ne,nego očekuje da radite sa nekim template enginom ..:)
al to sad nije bitno .. ipak je sve ovo mega giga pro

bluesman 11. 01. 2006. 00:23

Citat:

Originalno napisao bojan_bozovic
bluesman ocekuje da menjamo kod na 500 stranica kad promenimo footer ili meni, eto to je. :D

aha, tako radim stalno :), ali bas zbog ovoga:

Citat:

Originalno napisao presretach
Zasto php-u, kada je ono moglo u html-u, a i liči na html (stranice).

Odnosno tvoj odgovor je odgovor na pitanje "zasto php"? Zasto da ne? Koja je alternativa: server side include? Sta time dobija?

A i Draganu odgovaram da nista ne dobija time sto su mu meniju u html a ostatak u PHP, pa to sto je mislio da je izmislio i nije neka umotvorina :)

A za kraj: The answer is 42.

bojan_bozovic 11. 01. 2006. 00:28

Citat:

Originalno napisao bluesman
aha, tako radim stalno :), ali bas zbog ovoga:


Odnosno tvoj odgovor je odgovor na pitanje "zasto php"? Zasto da ne? Koja je alternativa: server side include? Sta time dobija?

A i Draganu odgovaram da nista ne dobija time sto su mu meniju u html a ostatak u PHP, pa to sto je mislio da je izmislio i nije neka umotvorina :)

A za kraj: The answer is 42.

Mozda time dobija bolji prelaz kasnije na PHP/MySQL sajt (sto se SEO tice, bez petljanja sa Redirect permanent u Apache) ali nema veze. Osim ako nema nameru perl da koristi kasnije :D to priznajem :D

bluesman 11. 01. 2006. 00:34

Mnogo se frke dize oko SEO, nije ovo 98 gde altavista ima frku sa dinamickim sajtovima... sasvim lepo se snalaze. Ali hajde da i ova tema ne skrajne (ako vec nije)

bokacbl 24. 02. 2006. 11:52

ok..
 
s obzirom da su uradjene neke zavrsni detalji na sajtu i da se radi na ubacivanju sadrzaja konkretno mislim na dio Operacije
interesuje me kako vam prezentacija izgleda da li je sadrzaj predstavljen na odgovarajuci nacin, odnosno uopsteno vase misljenje kada je prezentacije 95% gotova (takodje radi se na ispravkama u tekstu)

P.S. Nakon cuvenog google-ovog PR updata stranica je 4/10
i da u toku je priprema tekstova za Englesku verziju

oliver78 24. 02. 2006. 12:10

Gde su 'nasi' fontovi?
Ako moze tekst za nijasnu veci.
Na 15" se slabo vidi.
A pogotovu babe koje bi se operisale :)

bokacbl 24. 02. 2006. 12:25

Citat:

Originalno napisao oliver78
Gde su 'nasi' fontovi?
Ako moze tekst za nijasnu veci.
Na 15" se slabo vidi.
A pogotovu babe koje bi se operisale :)

Sto se 'nasi' fontova tice, radi se na korekciji tekstova, tako da ce za nekoliko dana to biti rijeseno..

Sto se velicine fontova tice, povecao sam sa Ariala 12 na 13.. u pravu si pretpostavljam da je ovako bolje..

oliver78 24. 02. 2006. 15:36

.............................posavajte eliminisati KRUSTE iz nosnica pincetom.

Sta je to kruste?

bokacbl 24. 02. 2006. 19:18

Citat:

Originalno napisao oliver78
.............................posavajte eliminisati KRUSTE iz nosnica pincetom.

Sta je to kruste?

iskreno.. nisam citao sve tekstove niti imam namjeru....

oliver78 24. 02. 2006. 23:36

Znam, ali ovo mi je zapalo slucajno za oko.
poz

godza 25. 02. 2006. 10:06

Citat:

Originalno napisao bojan_bozovic
bluesman ocekuje da menjamo kod na 500 stranica kad promenimo footer ili meni, eto to je. :D

Jok, to ti je pravi znak (500 stranica) koji ti govori da si pre 450 stranica trebao da implementiras nekakav CMS.

Pedja 25. 02. 2006. 10:30

Par stvari koje sam primetio:

- nekako mi ne ide da u zaglavlju stoje gole zenske. Mozda je primarna delatnost estetska hirurgija ali cak i da je to iskljuiciva delatnost mislim da nije umesno da zdravstena firma drzi na sajtu pupke, grudi i ostalo.. ako ni zbog ceg drugog ono zato sto korsinici usluga dolaze upravo zato sto imaju psiholoskih problema zbog estetskih nedostataka. Ne treba im sipati so na ranu

- stranu o osoblju treba skratiti i ostaviti samo info o doktoru. Drugo osoblje je nebitno a i malo bezveze izgleda da se na sajtu predstvlja zdravstvena ustanova koja ima jednog doktora, jednu medicinsku sestru, (koja je istovremeno i glavna medicinska sestra, i glavna instumentarka, a posto nema ni jedne druge sestre, verovatno ima ulogi u obicne sestre), jednog masinskog tehnicara (koji radi kao recepcionar) i jednog trgovackog tehnicara (koji radi kao cistacica, sekretarica i spoljni saradnik). Da sam ja potencijalni klijent i vidim takvu listu, ne bih ni pozvao da se raspitam za detalje.

- obratite paznju na greske u tekstu, ima ih cak i na naslovnoj strani. a ne svidja mi se ni "...cast nam je da vas ugostimo..." a i inace ceo sajt obiluje frazama koje se lako mogu protumaciti kao samohvalisanje. No, sve je to stvar ukusa.

- na strani operacije, ja bih voleo da vidim neki mali uvodni tekst, koji mozda na prvi pogled izgleda nepotreban, ali je red da postoji, makra netsto kao uvod a ne odmah spisak operacija. Uz to strana deluje nedovrseno jer su neke stvke linkovi a neke ne. Probaj da naprais spisak koji ne sadri linkove a da sa desne strane u produzetku dodas recimo "detaljnije" koje je link. Mislim da ce tako delovati potpunije.

- iz galerije bih izbacio sve fotografije koje imaju licni karakter. Verovatno je doktoru vazno da se vidi s kim se sve vidjao u zivotu, ali za posetioca sajta to moze da bude neumesno, drzati licni foto album na sajtu firme. Ostavite fotografije iz operacionih sala, jer to deluje profi i atraktivno je.

bokacbl 25. 02. 2006. 15:07

Citat:

Originalno napisao Pedja
Par stvari koje sam primetio:

- nekako mi ne ide da u zaglavlju stoje gole zenske. Mozda je primarna delatnost estetska hirurgija ali cak i da je to iskljuiciva delatnost mislim da nije umesno da zdravstena firma drzi na sajtu pupke, grudi i ostalo.. ako ni zbog ceg drugog ono zato sto korsinici usluga dolaze upravo zato sto imaju psiholoskih problema zbog estetskih nedostataka. Ne treba im sipati so na ranu

- stranu o osoblju treba skratiti i ostaviti samo info o doktoru. Drugo osoblje je nebitno a i malo bezveze izgleda da se na sajtu predstvlja zdravstvena ustanova koja ima jednog doktora, jednu medicinsku sestru, (koja je istovremeno i glavna medicinska sestra, i glavna instumentarka, a posto nema ni jedne druge sestre, verovatno ima ulogi u obicne sestre), jednog masinskog tehnicara (koji radi kao recepcionar) i jednog trgovackog tehnicara (koji radi kao cistacica, sekretarica i spoljni saradnik). Da sam ja potencijalni klijent i vidim takvu listu, ne bih ni pozvao da se raspitam za detalje.

- obratite paznju na greske u tekstu, ima ih cak i na naslovnoj strani. a ne svidja mi se ni "...cast nam je da vas ugostimo..." a i inace ceo sajt obiluje frazama koje se lako mogu protumaciti kao samohvalisanje. No, sve je to stvar ukusa.

- na strani operacije, ja bih voleo da vidim neki mali uvodni tekst, koji mozda na prvi pogled izgleda nepotreban, ali je red da postoji, makra netsto kao uvod a ne odmah spisak operacija. Uz to strana deluje nedovrseno jer su neke stvke linkovi a neke ne. Probaj da naprais spisak koji ne sadri linkove a da sa desne strane u produzetku dodas recimo "detaljnije" koje je link. Mislim da ce tako delovati potpunije.

- iz galerije bih izbacio sve fotografije koje imaju licni karakter. Verovatno je doktoru vazno da se vidi s kim se sve vidjao u zivotu, ali za posetioca sajta to moze da bude neumesno, drzati licni foto album na sajtu firme. Ostavite fotografije iz operacionih sala, jer to deluje profi i atraktivno je.

Sto se slika u zaglavlju tice, to je uslovno recimo "stereotip" kao i postavljanje nasmijanih lica o kojem je vec bilo rijeci.. kada se pogledaju internet prezentacije najuglednijih plasticnih hirurga i klinika.. i oni koriste ovakve fotografije.. mislim da potencijalni klijenti koji dodju da pogledaju prezentaciju definitivno tako ne razmisljaju... "imaju psiholoskih problema zbog estetskih nedostataka. Ne treba im sipati so na ranu
"
Sto se tekstova tice, radi se na ispravljanju gresaka dok sto se samih tekstova tice, nemam namjeru da radim lektorisanje i ulazim u nacin kako su ti tekstovi napisani (ista stvar je za tekst o osoblju i galeriji fotografija).

Sto se operacija tice, tvoj prijedlog je ok..moracu napravim takvu varijantu..
ali kako je meni receno svaka operacija bi trebala da ima svoju podstranu. pa moram to da provjerim

Pedja 26. 02. 2006. 00:44

Imas obavezu da uradis samo ono sto si se dogovorio sa klijentom, medjutim postoji jos jedna strana, obaveza prema sebi i svojoj profesiji, a to u najmanju ruku znaci da klijentu skrenes paznju na ono sto moze da bude problem i prepustis njemu da odluci da li ce tvoju preporuku da prihvati ili ne.

bojan_bozovic 01. 03. 2006. 11:35

Citat:

Originalno napisao godza
Jok, to ti je pravi znak (500 stranica) koji ti govori da si pre 450 stranica trebao da implementiras nekakav CMS.

Zavisi sta se radi, i ko radi. Meni je lakse da koristim tekst editor i FTP nego CMS u nekim slucajevima. BTW to je ponekad mnogo lakse nego modovati CMS onako kako ti odgovara (CMS moze i da ima i mnogo onoga sto ti ne treba, a sto moze iskreno da utice na SEO i to negativno - recimo da Adsense pocne da izbacuje reklame za taj CMS)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:09.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.