DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Sva početnička pitanja (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Amazon.de i Visa Electron (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9100)

X3mE 03. 09. 2010. 16:51

Amazon.de i Visa Electron
 
Nisam znao gde da pitam, pa ajd' ovde. :)

Elem, hoću da kupim par stvari sa Amazon.de sajta. Moj deutsch je malo zarđao, ali sam se snašao, naručio i sve super.

Međutim, sad imam problem da platim to što sam naručio i moja pošiljka je na čekanju trenutno.

Imam Banca Intesa Avista devizni račun, i njihovu Visa Electron karticu kojom sam n puta do sada plaćao preko interneta i nikad nisam imao problema. Povezao sam je i sa Moneybookersom i to takođe fercera.

Ali, na Amazonu je iznova i iznova odbijena iako imam sredstava na njoj. Uneo sam lepo broj kartice, expiration date i ime koje je ispisano na kartici, međutim nigde u njihovoj online formi mi nije ponuđeno da unesem validacioni kod sa poleđine kartice (koji sam uvek na svim drugim mestima unosio), pa je verovatno zbog toga odbijena.

Ja bih platio i PayPalom, ali koliko vidim ne podržavaju ga.

Any ideas? Ja im pisao, ali bez odgovora (za sada).

aleksej 03. 09. 2010. 17:43

Znaš da Amazon za Srbiju šalje knjige i DVD samo?

X3mE 03. 09. 2010. 17:46

Naručujem knjige, mada ionako svejedno ne naručujem na adresu u Srbiji. Ne dam lopovima na carini da me oderu. :)

mileusna 03. 09. 2010. 17:58

Imam Visa Business Electron Inteze, generalno ista ko tvoja samo za pravna lica. I jednostavno ne prolazi svuda online, jbg..

Dzordz 03. 09. 2010. 20:00

Milose probaj na bookdepository.co.uk

Nema postarine osim ako su ono knjige od preko kile.

X3mE 03. 09. 2010. 21:41

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 88709)
Imam Visa Business Electron Inteze, generalno ista ko tvoja samo za pravna lica. I jednostavno ne prolazi svuda online, jbg..

Pih :/

Moraću da nabavim još neku karticu, da imam za rezervu onda.

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 88715)
Milose probaj na bookdepository.co.uk

Nema postarine osim ako su ono knjige od preko kile.

Hvala, sad ću da vidim da l' imaju to što mi treba. :)

kickloop 03. 09. 2010. 21:51

Citat:

Originalno napisao X3mE (Napišite 88718)
Pih :/
Moraću da nabavim još neku karticu, da imam za rezervu onda.

Visa kartica RF banke prolazi skoro svuda

Gruja 03. 09. 2010. 21:53

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 88719)
Visa kartica RF banke prolazi skoro svuda

... a provereno prolazi i na amazon.de - zadnji put kupio par knjiga pre mesec dana ;)

MorenoArdohain 03. 09. 2010. 21:57

^ Jel Visa Virtuonka?

X3mE 03. 09. 2010. 22:00

Citat:

Originalno napisao Gruja (Napišite 88720)
... a provereno prolazi i na amazon.de - zadnji put kupio par knjiga pre mesec dana ;)

Maler. -.-


Meni je u principu jedino čudno to što me nisu nigde pitali za taj trocifreni validacioni kod. Nije da sam neki expert za internet bankarstvo (čak naprotiv :)), ali sam mislio da to uvek mora da se unese.

Ispravite me ako grešim. :)

kickloop 03. 09. 2010. 22:06

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain (Napišite 88721)
^ Jel Visa Virtuonka?

Visa Electron Business, mada sam koristio i karticu za fizička lica. Za 3-4 godine samo jednom nisu prihvatili karticu.

Gruja 03. 09. 2010. 22:11

Da, Virtuonka, ali sad nema šanse da se setim da li sam unosio taj trocifreni kod. Čak mi je nešto u malom mozgu da sam se iznenadio što nema koda, a možda sam i pomešao sa nekim drugim sajtom. U svakom slučaju kod je opcion što se tiče Vise, i neki sajtovi ga traže a neki ne. Pomaže da se smanji fraud, ali Amazon sigurno ima i brdo drugih mehanizama a verovatno znači i ako si ranije kupovao kod njih.

Inače Virtuonkom sam pre godinu dana kupio čak i navigaciju za kola na amazon.de, samo što je isporuka bila u Beču, pa neko posle donese. Tako uostalom i knjige naručujem da ne bi gatao hoće li da me ovde opale sa špedicijom.

JovanT 04. 09. 2010. 01:57

Citat:

Originalno napisao X3mE (Napišite 88723)
Meni je u principu jedino čudno to što me nisu nigde pitali za taj trocifreni validacioni kod. Nije da sam neki expert za internet bankarstvo (čak naprotiv :)), ali sam mislio da to uvek mora da se unese.

Ispravite me ako grešim. :)



Не мора. Мени приликом регистрације домена на GoDaddy нису тражили. Потребно је само име и презиме, број картице и датум истека.

X3mE 04. 09. 2010. 02:00

Nisu mi ionako ni odgovorili na mejl, tako da ću otkazati.

Ovaj sajt koji je Džordž pomenuo ima to što mi treba, pa ću videti preko njih da naručim.

mangia 15. 12. 2010. 11:09

Izvinjavam se što dižem temu iz mrtvih ali osjećam potrebu da jadni napaćeni narod u B jebenoj H obavijestim...

Poručio sam knjigu sa Amazona i danas me zove lik iz Sarajeva kako je knjiga zadržana na carini. Na knjigu od cca 40USD će mi naplatiti 35KM za carinjenje, špediciju i ko zna šta još.

Pitao sam ga kako je moguće da mi to nikada nije naplaćeno i da mi je knjiga stizala na kućna vrata i pazite sada objašnjenja...

- "Pa znate, njima dnevno stiže preko 1000 paketa i oni ne mogu stići sve pregledati."
- Da li to znači da ja mogu recimo tenk da uvezem u dijelovima i da oni ne stignu da ga pregledaju pa mi donese poštar na kućna vrata, sve sa granatama
- "Pa ovaj da, ovaj ne, ovaj može.."
- A hoću li ja sada ići u zatvor jer nisam platio carinu na 10-ak knjiga koje su mi stizale prije? Da spremim toplu garderobu i da vas upozorim da imam slab stomak na zatvorsku hranu...
- Nećete nećete ići u zatvor jer niste vi napravili grešku

Ukratko.... Kanada majka... Što dalje odavde...

webarto 15. 12. 2010. 11:42

Ma gamad najgora i ja tako svašta naručivao, i dolazilo, i jednom naručim retrovizor koji je koštao 170$, kada je došao skoro toliko u KM je bila otkupnina, nekih 4-5 taksi, ja pitam šta je ovo, tip slegnu ramenima... rekoh vrati ti to odakle je došlo...

Dzordz 15. 12. 2010. 12:03

@Mangia
Dobro si prosao sto se zalis :)
DHL i UPS u Srbistanu naplacuju po 40-50e spediciju samo + carina i ostalo.

mangia 15. 12. 2010. 13:30

Ma vjerujem da je u Srbiji gore ali zaista sam mislio da ima neke pameti u ovoj državi jer nisam imao prije nikakvih problema. Evo i na sajtu im piše daje nekomerc. roba i lične stvari vrijednosti do 200KM oslobođena carine.

Neki dan su nam u firmi naplatili carinu na robu koja je oslobođena carine. Čovjek mi pročita kako su elektornske komponente oslobođene carine ali pošto je taj čip dio rutera on ga mora cariniti kao ruter iako čip spada u elektronske komponente.

Ja ga zamolio da me više ne zove ukoliko ima tako glupe zaključke jer zaista nemam šta pričati sa njima...

zidoo 16. 12. 2010. 08:49

@mangia, sad su mi jasne neke stvari :)

Ja sam prije 2 godine iz USA narucio 3 paketa: snowboard (156cm), vezove (x2 - pozamasna kutija ko od TV-a) i buce (isto velika kutija, jos i najteze) i na prva dva paketa sam fino platio carinu i sve, a na zadnji paket 1.5e (cini mi se usluge nase poste Sarajev - BL).

Ma jebeni Diznilend :P

mangia 16. 12. 2010. 13:28

Juče sam zvao carinu da se raspitam malo oko toga. Ne bježim ja od plaćanja carine i ne bih je poručio legalnim putem da nisam mislio na carine i poreze.

Uglavnom ispala je opšta frka. Zvao me i neki šef špedicije sa privatnog mobitela da vidi zašto ce čitava carina digla na noge zbog jedne knjige i zašto su ih zvali ovi oni. I odjednom ne treba 34 KM platiti nego 48KM na šta sam ja poludio i rekao da ću i to platiti i nakon 24h doći sa TV ekipom da snimimo prilog o njihovom radu na unapređenju nauke i stalnoj borbi protiv tih tamo ljudi koji stalno hoće da znaju nešto. Čak su me i prepadali da ne zovem carinu i ne spominjem da sam prije primao knjige jer će mi ono oteti muško dijete, obračunati goli otok, poslati u Zenicu, čupati nokte i zavrtati uši...

Istresali su me da im kažem sa kim sam pričao na carini u ko mi je rekao da na knjige nema carine. Na kraju me zamolio da ne primim knjigu kada dođe i da je odbijem pa će mi se oni dalje javiti kada to riješe.

Sad su me toliko zapalili da ću ovo istjerati do kraja sve sa novinarima.

mangia
Pukovnik u penziji...

webarto 16. 12. 2010. 13:43

Znači...



Znači...



Vrati knjigu a tih 48KM potroši u ovo :)

mangia 16. 12. 2010. 13:49

Ne bih da se zamjerim državi, samo tražim da rade svoj posao,

zidoo 16. 12. 2010. 14:44

posalji im borca za pravdu, sandokana:
http://www.youtube.com/watch?v=gJZ0x...eature=related

mangia 16. 12. 2010. 20:47

LJudi nemate pojma u kakvu se ovo komediju pretvorilo.

Danas mi isporuče knjigu, ja pogledam kad ono 49KM otkup. Momak što je donio, gleda me u oči i moli se bogovima da primim knjigu.

Ja mi objasnim da mi je rečeno 34KM i ne pristajem da primim knjigu ako je cijena 49KM. On se poklopi i ode.

Nakon toga zvoni telefon. Zove gospodin S. ubjeđuje me da ja to moram platiti, da imaju moj email gdje sam potvrdio i objašnjava kako će oni izgubiti bankarsku garanciju ako ja to ne platim što sam ja i dalje odbijao.

Obećanje da se čujemo za koji minut. Zvoni ponovo telefon, nakon toga čujem prepirku natezanje, gutanje knedli i javljaju mi se sa ponudom: 30KM i da te đavo nosi i tebe i knjigu

DEAL!

Epilog... 2 radnika su čitav dan trkala i visila na telefonu zbog moje knjige... Gledao sam večeras dnevnik da vidim oće li biti govora o tome... Ništa. Ima narod i gore brige od moje knjige.

Sutra stiže knjiga ponovo, čeka ih 60 kovanica po 0.5KM.

Pouka: Koliko god se mi zamajavali kako smo u Evropi, nismo. Mi smo hiljadama godina daleko. Carina na 99% stvari je 0% a knjige i nauku nam carine i otimaju. Na kraju mi žao gospodina S, M, E, M i gospođe A te dostavljača čije ime na žalost ne znam. Samo sam želio da mi se javi carinik i kaže TAKO I TAKO stoje stvari a ne da se cjenkaju samnom. Htio sam objašnjenje zašto mi nikada prije nije carinjena knjiga a ovaj put jeste samo zato što je stigla brzom poštom. Na moje obećanje da će ih posjetiti novinari su progutali knedlu...

ivanhoe 17. 12. 2010. 02:02

pa bio bi red zaista da se oko toga digne frka, jer to sa carinjenjem (i spedicijom) DHL paketa je obicna pljacka... narucis normalnom postom i ne platis nikad nista, evo ja pre neki dan dobio knjige i lepo udaren pecat: Ne podleze carinjenju...

ali premalo je nas koji narucujemo knjige da bi to bila udarna vest, kad bi novine to objavile komentari bi verovatno bili: tako im i treba kad kupuje stranjske knjige, a narod nema da jede.. te komentare bi doduse slali likovi iz prepunih kafica, sa novih fancy mobilnih, ali jbga., znaju oni da je narod gladan, nije patriotski buniti se sto te kradu na sitno kad je tu Kosovo, svetska ekonomska kriza i ostale bitne stvari...

mangia 17. 12. 2010. 10:27

Haha

Jutros od 7 sati visim na telefonu sa njima.

Ispostavilo se da imaju krticu koja mijenja račune ili šta ja znam. Meni je poslan račun na 34KM a stigao na 49KM. Kasnije me zvali da pokušam doći do tog računa da se vidi ko je prepravljao račun i zbog čega. Momak koji me prvi nazvao je stavljen u neugodan položaj a ovaj šef mi se čini mutan pošto me pokušava ubijediti da ja nisam dobro vidio iznos i da je račun bio na nekog Bojana a ne na mene što naravno nije tačno. Da ne pričam što me pokušava ubijediti da na svim drugim graničnim prelazima rade pogrešno a samo oni u Sarajevu poštuju zakon i eto oni su kao Mesije zaštite domaće proizvodnje.

Moje mišljenje je da špediteri potkupe carinike da šalju robu na carinu koja inače ne bi trebala biti carinjena samo da bi se oni ugradili za špediciju, prevoz ovo ono. A opet carinici pristanu na to jer rade na aerodromu gdje nema protoka ljudi koliko na klasičnim graničnim prelazima pa je princip "daj šta daš"

I tako, knjigu još nisam dobio, ispade da neki Bojan jeste, knjiga kao danas stiže u B. Luku a juče mi bila na stolu i ja je vratio...

Jedan dobar novinar bi tu imao jako puno posla i samo da se spoje sve njihove priče bilo bi toliko protivrječnosti za 4 emisije...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:26.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.