DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web Hosting, web serveri i operativni sistemi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Pomoc oko mailova (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10132)

Kupoholicarka 10. 06. 2011. 09:44

Pomoc oko mailova
 
Pozdrav svima imam jedno pitanje koje me dosta muci.

Naime napravila sam nov sajt naravno necu pisati url da ne ispadne da se reklamiram, znaci napravila sam ga i jos je u fazi testiranja.
Problem je u sledecem, kada se registrujem na njega mail o potvrdi registracije na gmailu,yahoo idu u inbox medjutim na hotmailu idu u junk, da li neko zna razlog za to i sta i kako treba podestiti da se to nebi desavalo. Sajt je nov i nema drugih registrovanih korisnika da bi bila ona fora slalo se puno mailova pa je to razlog!

Za taj domen nikada nisu slati nikakvi mailovi sem sto sam se sama registrovala i dobih rezultate koje napisah.

Hvala svakom na dobrom saveti!

Enkod 10. 06. 2011. 09:47

mozda je IP adresa od servera blacklisted na hotmail, ili je taj tvoj domen neko nekada koristio za spamovanje, mislim na proslog vlasnika domena...

mangia 10. 06. 2011. 11:00

Da sam na tvom mjestu ignorisao bih Hotmail... Nakon nekog vremena sve će se srediti... Za početak prvih par mailova klikni Not Spam i nadaj se najboljem...

Jedino još provjeri SPF na dns-u. http://www.openspf.org/

Kupoholicarka 10. 06. 2011. 14:58

spf podesen a ip adresa servera nigde nije na black listi e sada da li je kod hotmail to neznam kako da proverim?

bOkIcA 10. 06. 2011. 16:09

Probaj da šalješ mailove sa (From) noreply@tvojdomen, a u "Reply to" stavi adresu na koju se odgovara.

Kupoholicarka 10. 06. 2011. 17:51

Citat:

Originalno napisao bOkIcA (Napišite 99674)
Probaj da šalješ mailove sa (From) noreply@tvojdomen, a u "Reply to" stavi adresu na koju se odgovara.


Sada cu to da probam hvala ti puno na savetu svaki je dobrodosao!

ivanbj 11. 06. 2011. 15:25

Ne vidim baš razlog da SPF ima neke veze ako hotmail kod nje dolazi kao spam... Da mailovi sa domena idu u spam na hotmailu razumeo bih...

Dusan Filiferovic 11. 06. 2011. 21:31

Citat:

Originalno napisao ivanbj (Napišite 99727)
Da mailovi sa domena idu u spam na hotmailu razumeo bih...

Zar nije to i napisala?

Kupoholicarka 12. 06. 2011. 10:30

Citat:

Originalno napisao Dusan Filiferovic (Napišite 99729)
Zar nije to i napisala?


Tacno tako upravo sam to i napisala. I SPF je podesen ocigledno kako valja cim kod svih ide kako treba samo me hotmail zeza, uopste ne mogu da odgonetnem u cemu je kvaka!

Kupoholicarka 12. 06. 2011. 10:34

Totalno mi je nejasno ip servera nigde na blac listama ip sajta takodje, ne razumem sta dalje ljudi sa hotmaila nemogu da mi se registruju bedak :1073:

Kupoholicarka 12. 06. 2011. 10:37

Evo sada sam otkrila nesto sto mozda nekoga ko se razume navede na neko logicno resenje.

Naime napravila sam obavestenje koje saljem registrovanom clanu sa hotmaila. U obavestenje ne stavim link tj napisem adresu ali ne kao link i on taj mail dobije lepo u inbox na hotmailu a mail za potvrdu registracije koji ide ide u junk izgleda zato sto ima link, a link mora da postoji jer je to onaj za aktivaciju profila??

pecili 12. 06. 2011. 12:29

Hotmail je osetljiv na nepravilan headers ukoliko imas html mail.

Trebalo bi da bude otprilike:

Kôd:

$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$headers .= 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n";
$headers .= "From: $cmail" . "\r\n";


ivanbj 13. 06. 2011. 01:01

Citat:

Originalno napisao Dusan Filiferovic (Napišite 99729)
Zar nije to i napisala?

ja sam u prvom čitanju nešto pogrešno skapirao :)

Kupoholicarka 10. 11. 2011. 15:32

Pozdrav svima ponovo moram da ozivim ovu svoju temu posto opet imam isti problem samo sa dr provajderom i ne mogu da ga resim.

Naime kada mi se ljudi registruju na sajt a dosli su sa gmailovom mail adresom, aktivacioni mail im zavrsi u spam direktorijumu na gmailu,

Napominjem, niti saljem spam, niti saljem obavestenja clanovima u bilo kom broju pa da oni to okarakterisu kao nezeljenu postu, pocelo je pre neki dan samo od sebe da se desava a do tada je sve bilo ok.

Sada obicni ljudi kada se reguju ne znaju da mogu da zavire i u spam dir tako da mnogi koji oce da se reguju to nikada i ne zavrse jer im u inbox ne stigne mai o aktivaciji profila.


Svaka pomoc je dobrodosla!

kickloop 10. 11. 2011. 15:55

Pogledaj prvo ovo: http://mail.google.com/support/bin/a...y?answer=81126

webarto 10. 11. 2011. 16:14

Dodaj na GMail account mogućnost slanja sa vlastitom domenom, šalji preko GMail servera, win.

PHP kôd:

function email($to$subject$body)
{
    require_once 
'class.phpmailer.php';
    
    
$mail = new PHPMailer();
    
    
$mail->SMTPAuth true;
    
$mail->SMTPSecure "ssl";
    
$mail->Host "smtp.gmail.com";
    
$mail->Port 465;
    
$mail->Username "webarto@webarto.com";
    
$mail->Password "*******";
    
    
$mail->SetFrom("noreply@webarto.com""Webarto");

    
$mail->Subject $subject;
    
$mail->Body $body "\n--\nWebarto + web design + development\nhttp://webarto.com";
    
    
$mail->AddAddress($to);
    
$mail->Send();



kickloop 10. 11. 2011. 17:28

Citat:

Originalno napisao webarto (Napišite 102813)
Dodaj na GMail account mogućnost slanja sa vlastitom domenom, šalji preko GMail servera, win.

Ovo opet ne znači da će 100% biti isporučeno i inbox umesto u spam folder.

webarto 10. 11. 2011. 19:20

Meni se desila ista situacija, i kada sam uradio ovako, mailovi više nisu bili u Spam (bez obzira što je ista adresa). Kad smo već kod ovoga... šta mislite da li random sentence spinning može pomoći u prevenciji okarakterisanja maila kao spam (ako to zaista nije), ili se čisto gledaju headeri, IP itd...

kickloop 10. 11. 2011. 21:00

@Kupoholicarka, nije dovoljno što ti ne šalješ spam, bulk email, itd... već je pitanje ko i šta sve šalje sa tog servera gde ti je hostovan sajt. Kad sam ti postavio link, nisam razmišljao o tome da ti zapravo možda i nemaš mogućnost da podesiš sve onako kako Google traži. Probaj da šalješ te aktivacione email-ove u plain text formatu. Ako ipak imaš mogućnost da podesiš sve kako valja moraš da znaš da ti i ovo neće 100% rešiti sve probleme.

@webarto, iz mog iskustva ništa što uradiš ne garantuje da će mail biti 100% isporučen u inbox. Meni se recimo desi da na jednu gmail adresu dobijem isti email kao spam a na drugu u inbox.

Kupoholicarka 10. 11. 2011. 23:50

problem i jeste u tome sto je to server na kome su samo moji sajtovi zakupljujem sama sebi taj server i niko nema pristuop da salje bilo sta.

Sve sto si mi napisao je podeseno odavno, ip adresa nije nigde na black listama tako da stvarno ne razumem!

kickloop 11. 11. 2011. 01:05

Imao sam (i dalje imam) isti problem. Nikad spamovao, sve kul da bolje ne može na serveru, nikad ne šaljem više od nekoliko mail-ova u minutu, itd... pa opet završe u spam-u po nekad. Ne znam šta bi ti dalje rekao.

Kupoholicarka 11. 11. 2011. 10:35

Sve sam probala i nista mi ne pomaze da li to znaci da sam na nekoj ip black listi kod googla ili?

Vise neznam sta da radim heheh!

Kupoholicarka 11. 11. 2011. 13:35

Sta mislite koliko bi pomoglo to da zatrazim od svojih clanova da kod sebe na google nalogu sami iz spam foldera pomere poruke u inbox?

eraser 11. 11. 2011. 18:10

Citat:

Originalno napisao Kupoholicarka (Napišite 102830)
Sta mislite koliko bi pomoglo to da zatrazim od svojih clanova da kod sebe na google nalogu sami iz spam foldera pomere poruke u inbox?

Ja sam hteo ovo da napisem ali reko hoces savrseno resenje.
Mislim da je dovoljno da samo stavis napomenu da postoji mogucnost da ce mail da zavrsi u spam folderu i da treba da provere tamo.
Ovo sam vidjao vec 100 puta prilikom registracija na razne sajtove.

Kupoholicarka 11. 11. 2011. 19:11

Citat:

Originalno napisao eraser (Napišite 102831)
Ja sam hteo ovo da napisem ali reko hoces savrseno resenje.
Mislim da je dovoljno da samo stavis napomenu da postoji mogucnost da ce mail da zavrsi u spam folderu i da treba da provere tamo.
Ovo sam vidjao vec 100 puta prilikom registracija na razne sajtove.


Nisam napisala to sto ti odgovaras. Jasno mi je da mogu napisati to sto si rekao pitala sam da li clanovima mogu reci da sami vade iz spama u inbox i da li ce to imati nekog efekta da google ne salje te poruke drugima vise u spam!

eraser 11. 11. 2011. 19:51

Citat:

Originalno napisao Kupoholicarka (Napišite 102832)
Nisam napisala to sto ti odgovaras. Jasno mi je da mogu napisati to sto si rekao pitala sam da li clanovima mogu reci da sami vade iz spama u inbox i da li ce to imati nekog efekta da google ne salje te poruke drugima vise u spam!

Aha, izvini onda :1074:

Kupoholicarka 12. 11. 2011. 15:15

kako da znam da li je ip servera na nekoj black listi kod googla?

Kupoholicarka 12. 11. 2011. 17:53

Da li neko zna da li google apps moze da mi ppomogne oko ovoga?

ivanhoe 12. 11. 2011. 18:03

mozes da saljes sav mail preko google apps, nije mnogo komplikovano, a onda te garantovano nece blokirati... ja sam to koristio na par projekata kad sam imao problem sa server IP-jem koji je blacklistovan ...

Kupoholicarka 12. 11. 2011. 18:56

Nikada nisam radila sa tim pa ako mozes malo vise o tome? kakva su ogranicenja?

ivanhoe 12. 11. 2011. 19:37

google apps ti nudi smtp server za slanje mailova, znaci samo iz skripte saljes mailove preko tog servera, a ne preko lokalnog. To znaci da ne mozes da koristis mail() iz php-a, nego ti treba neki lib koji ume da radi sa smtp (recimo pear::mail koji je instaliran na vecini hostinga), ali je u sustini jednako prosto i ima gomila primera na netu...

za ogranicenja oko kolicine mailova stvarno ne znam, verovatno pise negde na googlu...

webarto 12. 11. 2011. 21:04

Što pitaš ono što ti je odgovoreno?

Vladimir Stanković 12. 11. 2011. 22:05

Kao što je @Enkod rekao. Često se dešava da vlasnici hosting koriste server za mass-mail radi reklamiranja određenih proizvoda, usluga itd. te ih Gmail, Hotmail i ostali e-mail servisi stavljaju na "spam" liste. Postoji par sajtova gde možeš proveriti da li se IP adresa nalazi na listi "nepoželjnih" pošiljalaca. Nažalost, ovaj problem nije redak. Da li možeš reći o kom hostingu je reč?

3banchi 13. 11. 2011. 09:57

Problem nije ip, nego mailer ili cms ili sistem koji ga koristi za automatsko slanje maila.
Svi programi za mass mail ili za automatski generisane mailove su podrazumevano sumnjivi spam filterima.

ivanhoe 13. 11. 2011. 10:03

^ nije bas tako, blacklisted IPs su itekako veliki problem.. cesto mi se desava da obicne registracione notifikacije (plain text, bez linkova, sa svim headerima koji su potrebni) ne prolaze sa jednog servera, a kad se salju sa drugog rade normalno...

i kao sto rekoh, odlicno resenje za to je da se salju preko "trusted" smtp servera, recimo koristeci google apps

webarto 13. 11. 2011. 10:24

Skripta što sam na prethodnoj stranici postavio funkcioniše sa G Apps, potrebno je ubaciti samo još phpmailer klasu... limit je 2000 http://www.google.com/support/a/bin/...?answer=166852 a za free je 500... Mailovi će biti signed by Google tako da nema problema.

3banchi 13. 11. 2011. 15:03

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 102862)
^ nije bas tako, blacklisted IPs su itekako veliki problem..

Naravno...nisam ni rekao da nisu. Ali to je lako proveriti, bezbroj je servisa gde moze da se vidi. Koliko sam shvatio konkretni server nije na nekoj od lista. Onda ostaje nesto drugo kao problem.

Kupoholicarka 13. 11. 2011. 18:32

nasla sam neku listu od recimo 50 i da od tih 50 na dva sam na blak listi!
da li je moguce da njih google gleda kao relevantne pa se sve zato desava?

I ako bih se nekako skinula sa njih da li bise stvar resila!

Kupoholicarka 13. 11. 2011. 18:37

yek danas sam videla ovo tj da sam tu blacklistovana. Sta mislite da li bi pomoglo ako me skinu sa tih lista?


nn.nn 13. 11. 2011. 19:30

Naravno da je moguće da Google prati razne crne list, čemu sumnja?

Ako ti skidanje sa tih crnih listi ne pomogne, svakako neće odmoći. Samo, prvo saznaj koji je razlog što si na listi. Za listu na kojoj si dovoljno je da je se spamuje sa nekih IP adresa iz istog opsega i da se nađeš na listi. U tom slučaju verovatno bi pomoglo da se mail server hostuje kod nekog striktnog hosting provajdera, kod koga nema spamera.

Citat:

misc - Miscellaneous includes (but is NOT limited to) the following groups. Note that this does NOT include misc.spam which is listed under spam above.
1) /24 blocks of addresses containing systems that are apparently sending bulk email (in volumes apparently comparable with the volume from AOL, Earthlink, Google), with any of the following attributes: missing or bogus reverse dns, reverse dns names in domains with no web server, or domains with boilerplate web content.
2) Systems that are strongly suspected of being multistage open relays (where I have not been able to identify the input stage) or open proxies.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:02.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.