DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web design, Layout, User Interface (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Potreban savet dizajnera (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10704)

AdriaMart 18. 01. 2012. 19:41

Potreban savet dizajnera
 
Uradio sam neki prototip layout prve strane za pluspon - www.pluspon.com/plusponnovi.html medjutim dobio sam od nekih kritike da je stari dizajn test.pluspon.com bio bolji. Ne slazem se sa njima pa Vas molim za neke ideje oko novog dizajna jer ih je meni ponestalo. Ovo svakako nije konacan dizajn ali zelim da cujem misljenja dizajnera ali i ostalih clanova foruma.

Unapred zahvalan!

Nemanja Avramović 18. 01. 2012. 19:57

Off Topic: Find deals in neiborhoud. -> Find deals in neighborhood.


ontopic: Meni se ovaj novi dizajn sviđa :)

AdriaMart 18. 01. 2012. 20:04

I meni :) ali zli jezici!

tasmaniski 18. 01. 2012. 20:24

Kad bi mi stavio da biram izmedju ova dva, novi mi je bolji, al ne za nesto puno...

Ali da znas ja nisam dizajner, kad dam nekom da mi radi dizajn kazem mu
"odradi kako ti mislis da tgreba, moje misljenje nije bitno!"

Ne bi trebalo da si nadmen, al ne bi trebalo ni da slusas misljenje onih koji nisu u tvojoj struci tj. ne dizajnera - to je moje misljenje.

AdriaMart 18. 01. 2012. 20:27

Ok, ali sajt nije namenjen dizajnerima vec sirokoj publici tako da je njihovo misljenje po meni mozda cak i bitnije...

Predlozite neku ideju za bolji dizajn ili mozda kako da kombinujem ova dva dizajna...

tasmaniski 18. 01. 2012. 20:50

Ok, na odlicnom si putu ;) samo ga doradi do kraja...

Mogu samo da ti posaljem jedan homepage kao inspiraciju http://twitter.com/

3banchi 18. 01. 2012. 21:44

Definitivno novi...licno bi povecao logo za 50% i to je to :)

AdriaMart 18. 01. 2012. 22:20

Da, moze to za logo, a mozda i da se promeni boja logo-a u recimo tamno plavo ... ???

twix 18. 01. 2012. 23:18

bolji je ovaj dizajn, ali smanji senku na PlusPon logotipu, zatim povecaj padding sa leve strane u input polju, kad vec logo ima 'stroke' i input polje ima istu debljinu bordera, stavi isti border i na dugme (samo tamnije zute boje). © Pluspon.com stavi u novi red ;)

btw pise se "neighborhood"...

robi-bobi 19. 01. 2012. 00:30

dizajn mi se svidja
mala zamerka: na laptopskom monitoru imam vertikalni skrol, to mozes eliminisati

uzmi nekog s engleskim da pise tekstove :)
imas 4 recenica od cega 3 nisu OK
nemoj da u startu dajes utisak indijca

"As you seen on" - btw, sta je tacno "as seen on"?
"neiborhoud" - rekose vec
"find great disscount" -> bolje je discounts

P.S. sad pogledah i stari dizajn - novi je definitivno bolji
u starom imas: prodaja.adriamart@gmail.com
obavezno stavi emaile na isti domen - mozes koristiti google apps for domain, recimo

[nq] 19. 01. 2012. 01:24

novi. siri pozadinu skroz levo i desno imas tipa 10px belo, nek visina inputa bude ista kao i dugmeta (u chromu nije), veci logo slabija senka, logoi dole crno beli pa na hover u boji - eto nesto sto meni upada u oko.

AdriaMart 19. 01. 2012. 20:17

Hvala. Naravno da cu napraviti gramaticke provere pre starta ali ovo sam pisao na brzinu ne uzimajuci u obzir pismenost recenica, ali svakako da treba da se izmeni!

AdriaMart 19. 01. 2012. 20:54

Uradio sam neka mala poboljsanja ali jos uvek nije gotovo ali se nadam da je svakako bolje...

MorenoArdohain 19. 01. 2012. 21:54

Upravo provalih da si maznuo background header sa airbnb.com (identican filesize). A font koriscen za logo je isti koriscen i tamo. Da ne pominjem ikonice u footeru.

Ako vec krades, neka ne bude toliko ocigledno :)

Pedja Jovanović 20. 01. 2012. 12:46

Citat:

Originalno napisao AdriaMart (Napišite 104468)
Ok, ali sajt nije namenjen dizajnerima vec sirokoj publici tako da je njihovo misljenje po meni mozda cak i bitnije...

Pa sto onda pitas dizajnere? :) dosta elemenata "pozajmljeno" sa www.airbnb.com... not cool

AdriaMart 20. 01. 2012. 20:59

Sta je pozajmljeno sa airbnb-a... jeste uzor ali jedino logo i sencanje su slicni... Takodje mislim da je airbnb solidno koncipiran i ima dobar dizajn...

MorenoArdohain 20. 01. 2012. 21:37

Citat:

Originalno napisao AdriaMart (Napišite 104586)
Sta je pozajmljeno sa airbnb-a... jeste uzor ali jedino logo i sencanje su slicni... Takodje mislim da je airbnb solidno koncipiran i ima dobar dizajn...

Nije u redu da nas pravis budalama.

AdriaMart 20. 01. 2012. 23:49

Ne pravim nikog budalom samo kazem da je dizajn airbnb-a uzor jer mi se jako svideo njihov koncept ali daleko od toga da je isti. Tematika sajtova je potpuno razlicita, airbnb je sajt za iznajmljivanje privatnog smestaja a pluspon je pretrazivac popusta, kupona i dnevnih ponuda.

MorenoArdohain 20. 01. 2012. 23:59

Jedno je reci da ti je neki sajt uzor, a drugo je uzeti iste graficke elemente (mislim, doslovno prekopirati slicice - background image u top headeru i slicice "as seen" dole). I tvrditi da nista nisi pozajmio, da su samo logo i sencenje slicni - imam nultu toleranciju na to.

AdriaMart 21. 01. 2012. 23:27

Uradio sam takodje jos jednu verziju layout-a ali sa potpuno drugim konceptom pa me interesuje sta Vi mislite:

www.pluspon.com/plusponnovi.html VS mob.pluspon.com (tu gde je zuto tu treba da se postavi mapa:) )


Koji je pogodniji... prvi je nekako meni lepsi a drugi je prostiji i laksi za posetioce cini mi se ??? Sta? Kako? Sa kojim da radim tj. da unapredjujem?

kickloop 22. 01. 2012. 00:07

Znaš li koja je razlika između prvog i drugog. Oko milion :)

Što lepo ne platiš nekom da ti ovo napravi kako treba?

AdriaMart 22. 01. 2012. 00:10

Ja mislim da sam rekao da sam na drugom uradio potpuno drugi koncept i da zelim feedback za koji dizajn da se odlucim... a svi vidimo da su potpuno razliciti!


Citat:

"Što lepo ne platiš nekom da ti ovo napravi kako treba?"
Zato sto ne zelim da placam za nesto sto mogu sam da uradim a uostalom potrebno je samo postaviti logo, mapu i polje za pretragu. Pare su u steku za marketing aktvnosti ;-)

nn.nn 22. 01. 2012. 02:00

Citat:

Originalno napisao AdriaMart (Napišite 104624)
Koji je pogodniji... prvi je nekako meni lepsi a drugi je prostiji i laksi za posetioce cini mi se ??? Sta? Kako? Sa kojim da radim tj. da unapredjujem?

Zar ne bi bilo bolje da pitaš/testiraš korisnike, a ne ljude ovde? Ono, možda će neko odavde i postati korisnik tvoje aplikacije, ali ti sigurno neće biti tipični korisnici.

Ubr, ako te stvarno zanima da naučiš kako, a ne da ti drugi prave sajt za dž ;) kao što počesto izgleda u tvom slučaju, možda će ti biti od pomoći sajt Jakoba Nielsena: www.useit.com.

AdriaMart 22. 01. 2012. 20:42

Pa ne trazim na neko napravim za DZ vec da samo kaze koji dizajn mu se vise svidja ;-)

ivanet 22. 01. 2012. 21:02

Ovaj "plusPonNovi" dizajn je dobar ali poprilicno nedovrsen, cini mi se.

kickloop 23. 01. 2012. 15:58

Ja i dalje vidim ovde samo jedan dizajn. Drugi link je pokušaj koji nije uspeo. Na žalost taj "dizajn" si "pozajmio".

Bez namere da te uvredim bilo kako, iskreno ti savetujem da ne trošiš više vreme (ni tvoje ni naše) i lepo platiš nekom da ti to uradi.

AdriaMart 23. 01. 2012. 16:48

re
 
mob.pluspon.com sam pozajmio ??? Gresis matori!

kickloop 23. 01. 2012. 17:11

^ Malo si obrnuo stvari. Jedini dizajn je prvi link i to si pozajmio :)

tasmaniski 23. 01. 2012. 18:37

slazem se sa @kickloop-om, jbg...


ako vec moras na pocetku tako da ucis, ok, al sto pre se prebaci da budes pravi dizajner, jer ti ovako nece proci na duze staze ...

AdriaMart 23. 01. 2012. 19:29

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 104664)
^ Malo si obrnuo stvari. Jedini dizajn je prvi link i to si pozajmio :)


??? :/

kickloop 23. 01. 2012. 19:56

Ne znam jel da probam na Klingonskom da ti objasnim.

Dakle prvi link: http://www.pluspon.com/plusponnovi.html ...

je lep. Dizajn je dobar, odgovarajući i UKRADEN!

Drugi link je neuspeo pokušaj i izgleda kao diplomski rad nekog maturanta mašinske škole koji je dobio za teme "web dizajn"

AdriaMart 23. 01. 2012. 22:20

Ukradena 1x56 .png slika gradient (sivo-belo) :) ako je to kradja onda OK! i upotrebljen slican font kao na nekom drugom sajtu... e samo da znas da me gugl takodje pokrao jer koristi isti font kao ja na jednom sajtu :) Uz svo postovanje, ne budi smesan :D !

MorenoArdohain 23. 01. 2012. 22:23

Sa takvim stavom neces daleko dogurati.

xippi 23. 01. 2012. 23:07

dogurao on do bbc, nyt, forbes, nbc... mislim.

kickloop 24. 01. 2012. 00:55

Ja zaista ne razumem. Pitao si za mišljenje. Ko god je rekao da mu se ne sviđa (potpuno subjektivna i lična stvar) ti si ga napao. Praviš se blesav i ne znaš koji si "kao" dizajn ukrao a koji nisi i onda još kažeš da sam ja smešan.

Izvini što sam hteo da ti pomognem.

AdriaMart 24. 01. 2012. 16:49

Izvini ako sam te uvredio, ali ti me nazivas lopovom backgrouind slicice:) Hvala na savetima!

kickloop 25. 01. 2012. 09:08

Uopšte me nisi uvredio. Valjda voliš da izvrćeš tuđe reči i čuješ onako kako ti hoćeš. Ni u jednoj rečenici nisam rekao da si lopov već da si "pozajmio" dizajn. No dobro. Tvoj posao, tvoja stvar.

tasmaniski 25. 01. 2012. 10:34

Poenta je da tvoj novi dizajn dosta podseca na dizajn koji si "pozajmio" iliti koristio kao inspiracuju, da se tako izrazim.

Dokaz za to je da nam nisi ti to rekao, nego je korisnik sam to primetio, a ti potvrdio. Ako je pimetio on, primetice i drugi. Ok je da koristis neke web-ove kao inspiraciju, al ne da na kraju svi kazu e pa ovo dosta podseca na ....


Inace, postoji dosta web sajtova koji sluze za sledece:
Neko nesto postavi na svoj web (autorski text, slike, dizajn i sl.) i kad primeti da mu je neko to ukrao (nazovi kako hoces al oni upotrebljavaju tu rec) onda prijavi na nekom od sajtova za prijavljivanje kradje.
E sad dolaze drugi ljudi gledaju to komentarisu, pljuju i td ... veruj mi da ne bi voleo da ti se web nadje na nekom od tih sajtova.
U ovo slucaju ti se tako nesto sigurno nece desiti, al u buducnosti ne bi trebalo da tvoj rad na prvi pogled podseca na tvoju inspiraciju nekog drugog weba... kao sto je neko rekao "not cool"!

Pedja Jovanović 01. 03. 2012. 13:04

Citat:

Originalno napisao AdriaMart (Napišite 104695)
Izvini ako sam te uvredio, ali ti me nazivas lopovom backgrouind slicice:) Hvala na savetima!

Ma druze i da si napravio slicnu slicicu pa kao ajde de, ti si je sacuvao takvu kakva jeste i upotrebio na svom sajtu, a usput si uzeo i ostale elemente sa originalnog sajta... tvoj drugi pokusaj oko dizajna stranice pokazuje kako stvari zaista stoje.

Komentar da neces da platis nekoga da uradi posao koji i sam znas da uradis je tako osvezavajuc. Da znas sam da ga uradis verovatno ne bi trazio smernice na forumu.

AdriaMart 11. 03. 2012. 00:19

A jel mozda unutrasnja tj. strana sa rezultatima pokradena i ona ??? pogledaj na http://beta.pluspon.com (ukucaj Beograd, p.s. strana je u razvoju i nije gotova ali otprilike to je to)!

Jel te i ovo mozda podseca na neki sajt???


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:17.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.