DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Zasto se treba zaposliti u internet kompaniji? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3405)

Miloje Sekulic 21. 08. 2007. 13:02

Zasto se treba zaposliti u internet kompaniji?
 
http://www.urbae.com/blog/?p=12

Dejan Bizinger 21. 08. 2007. 13:13

Da, video sam ovo pre nekog vremena, posto sam dobio PR saopstenje :) Cool, nema sta

jablan 21. 08. 2007. 13:19

Kakva seljana...

dark_mark 21. 08. 2007. 13:28

bolja fora bi bila sa nekim sportskim crvenim kolicima.

Taichy 21. 08. 2007. 13:31

Kakwa glupost , strasno ....

Ilija Studen 21. 08. 2007. 14:00

Što glupost? Fora je OK, samo nisu morali da izaberu najgluplji mogući automobil... Valjda im je trebalo nešto VELIKO kako bi mogli da pošalju PR saopštenje :|

Miloje Sekulic 21. 08. 2007. 14:16

kad smo vec kod njih
 
Mrzi me da googlujem a i najbolje su rekla-kazala price

Zna li neko nesto o niima, odakle im lova i tako to
Kakav im je bio Start Up? :1094:

kodi 21. 08. 2007. 14:27

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 40761)
Kakva seljana...

upravo...

cvele 21. 08. 2007. 14:39

Seljana je zbog?...

Dzordz 21. 08. 2007. 15:00

Ala ste vi neki. Ljudi kupili zaposlenima Hummer da vozaju i vi pljujete po tome?

Uopste mi nije jasno? :please:

Bas je cool fora, pa makar da zaposleni dobije samo jednom da ga voza na par sati, to je nesto sto ce prepricavati 100 puta kad bude pijan.

Ilija Studen 21. 08. 2007. 15:09

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 40772)
Seljana je zbog?...

Hummera koji je sam po sebi seljana ;)

Kao što rekoh, fora je OK, ali je izbor automobila mega, ekstra glup. No, to je samo moje viđenje. Možda drugi imaju druge razloge.

jablan 21. 08. 2007. 15:22

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 40772)
Seljana je zbog?...

Zato što nije vlažni san svakog radnika da provoza belu mečku po selu.

Ja bih lično ispizdeo što su tolike pare bačene na glupost, umesto da su uložene u npr. firminu vikendicu na moru ili planini koju bi radnici mogli da koriste ili nešto slično.

Ovo je klasičan primer kako neki direktorčić troši firmine pare na svoje fantazije.

kaizen 21. 08. 2007. 15:38

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 40776)
Zato što nije vlažni san svakog radnika da provoza belu mečku po selu.

Ja bih lično ispizdeo što su tolike pare bačene na glupost, umesto da su uložene u npr. firminu vikendicu na moru ili planini koju bi radnici mogli da koriste ili nešto slično.

ako ćemo tako, onda ni firmina vikendica na moru nije san svakog radnika ;)
nemaju svi iste potrebe.

kaizen 21. 08. 2007. 15:43

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen (Napišite 40775)
Hummera koji je sam po sebi seljana ;)

Da, i meni je bolji betmobil ;)

jablan 21. 08. 2007. 15:50

Naravno da nemaju svi iste potrebe, ali mi se čini da bi većem procentu odgovarala tipa vikendica, nego mafijaški auto. Meni na primer, ne bi padalo na pamet da ga vozim, zatim su tu ljudi koji nemaju dozvolu (ili jednostavno ne vole da voze), većina žena, ili jednostavno oni koji se ne uklapaju u taj, da kažem, mentalni profil prosečnog ljubitelja Hamera.

Ili ja precenjujem poštovane kolege i njihov ukus... ;)

Dejan Bizinger 21. 08. 2007. 15:50

Slazem se sa Jablanom da je kuca na moru bolja investicija od Hamera ali ne moze se ni reci da je Hamer seljana

Ilija Studen 21. 08. 2007. 15:56

1 Prilog(a)
Citat:

Originalno napisao kaizen (Napišite 40779)
Da, i meni je bolji betmobil ;)

Apsolutno se slažem! Križanac Lamborghinija i Hummera sa sve jet motorom. To se zove buka! :D

Trebali su to kupiti zaposlenima...

cvele 21. 08. 2007. 16:14

Nemozes reci da je nesto seljana zato sto se tebi ne svidja.
Nije seljana vec je odlicna ideja kako motivisati zaposlene, sto rece Ilija super fora.

Da li se nekome svidja hummer ili kuca ili mozda poseta firminoj javnoj kuci nemenja nista... poenta jeste sistem nagradjivanja.

jablan 21. 08. 2007. 16:48

Poenta jeste sistem nagrađivanja, ali ako ne nagradiš zaposlene barem otprilike ravnopravno (a šta misliš ko će najviše da vozi taj Hamer?) samo si napravio kontraefekat. Dobro si poređenje napravio - ovo bi bilo slično kao da firma podeli zaposlenima vaučere za javnu kuću ili karte za koncert Dare Bubamare. Jedan deo zaposlenih biće vrlo obradovan, ali će zato ostali da se demotivišu. Ne samo zato što misle da se pare bacaju na gluposti, već i zato što stiču utisak da firma ima dosta pa recimo prizemno mišljenje o njima.

Doduše, njihovi zaposleni, njihova stvar kako će ih uveseljavati... Ja kad budem imao toliku firmu i toliko para, kupiću im vikendicu. ;)

borstale 21. 08. 2007. 16:56

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 40787)
Ja kad budem imao toliku firmu i toliko para, kupiću im vikendicu. ;)

Pa nek prodaju vikendicu i kupe Hamera. Mada i obrnuto može. :)

BrainDamage 21. 08. 2007. 17:33

Otkud znate da nisu glasali, npr. "hocete li vikendicu ili hummer-a"? :) Bas ste neki... i pustite ljude neka se vozaju.

mungos 21. 08. 2007. 17:47

Divljina :)

Marketinski je potez do jaja, jer je fora sa Hamerom da ne ostaje neprimijecen. Ma sta mislili o njemu, upada u oci.

Citat:

Miloje:
Zna li neko nesto o niima, odakle im lova i tako to
Kakav im je bio Start Up?
U suštini sve se svodi na evropske VC fondove, koji se iz moje laičke perspektive bitno razlikuju od američkih. Srbija kaska jedno 5-10 godina za družinom iz ex-Istočnog bloka koja je poslednja u paketu ušla u EU. Dok smo mi ovdje međusobno ratovali, njih je zapadni kapital digo na noge. Isti taj hi-tech VC kapital uskoro stiže i u Srbiju, više detalja imaju Dragan Varagić i Gorana Tomanović.

Elem, koja je fora sa tim rumunskim, mađarskim, poljskim i slovačkim "dot-comovima"? Evropski VC fondovi koji ulažu minimum 3 miliona evra do par desetina miliona evra. Prolaznost je, kako sam u prolazu na minut čuo u panel diskusiji VC-ova na konferenciji u Zagrebu, 1 na prema 300 projekata.

Fora je što vam uzmu minimum 90% vlasništva, pa sad računajte ako je i zaposlena raja dobila nešto malo vlasništva i tipa kompanija je imala samo dva osnivača, osnivačima pojedinačno ostane procenat vlasništva za max prste jedne ruke. To je opet ona američka žvaka koja se potura u Evropi da je bolje imati jedan posto General Motorsa, nego 100% prčvare sa bloka...

Uglavnom, osnivači faktički imaju tih par procenata i rade u vlastitoj kompaniji za (start-up) platu. E sad da zaposlite 50 ljudi, uzmete fancy office i IT opremu u centru neke istočnoevropske metropole, opet ne možete tako lako skršiti milion evra za godinu dana. I da otvorite predstavništvo recimo litvanske VC dot-com fime u Srbiji i platite lokalnoj agenciji da vas ispromoviše na lokalnoj sceni kao next-big-thing i pošaljete vaše šalabajzere da pričaju o inovativnoj hiljaditoj lokalnoj kopiji u nizu Overture/AdSense programa, opet ne možete skršiti milion :)

Onda se nemilice krši i na ovakve kulj stvari :)

Jablan spominje vikendicu, ja bih od tolikih VC miliona napravio čitavu poslovnu zgradu...

bluesman 21. 08. 2007. 19:21

Nisu mogli da naprave bolji izbor od hummera. On ovde (a i svuda u svetu) strasno upada u oci jer je potpuno razlicit od svega ostalog, pretpostavljam da je i brendiran pa je to jedan jako pametan potez.

A radnik koji misli da je hummer 'seljana' (sta god to znacilo) moze slobodno da ga preskoci, odnosno prepusti nekom drugom da vozi. :) Da li se nekome svidja ili ne - to je individualno pitanje, ali cisto sumnjam da bi ga neko odbio.

Eto, ja mislim da je raditi web development na mac-u cista 'seljana' (ako sam dobro razumeo znacenje te reci), ali onima koji tako rade treba da puca stikla za to sta ja mislim. :)

srdjevic 21. 08. 2007. 19:38

Opinion is like an asshole, everybody has one. :-)
( E bas volim ovu izreku, svugde ima prodju.... :-D )

Da se razumemo, ovo je povodom vikendica/hummer/ferarri/spaceshuttle....

U svakom slucaju, kao sto neko rece, Hummer je Hummer, i tu nema price. Upadljiv je, zene ga vole, itd itd itd... ;-)
To sto se nasi tripuju da je to mafijaski auto, to je posebna prica, u netacnost necu ni da ulazim. Mogao bih jedino povuci paralelu sa gangsterima (citaj reperima) za ove prostore, ali to je tamo nebitno....

U svakom slucaju, kako mnogi rekose, preterano je dobra fora, ako se ima i za to. Ne vidim sta tu jos ima da se prica. Vozio sam se u Hummeru, i ne bih ni minut razmisljao da mi ga neko ponudi.....

Miloje Sekulic 21. 08. 2007. 19:47

Citat:

Originalno napisao srdjevic (Napišite 40797)
U svakom slucaju, kao sto neko rece, Hummer je Hummer, i tu nema price. Upadljiv je, zene ga vole, itd itd itd... ;-)

Svejedno im je da li ih privodis u Hummer ili u vikendicu :1039:

Eniac 21. 08. 2007. 20:10

ali mislim da hammer ima mnogo bolji racio privodjenja :)

osvrnite se i na starosnu strukturu Internet kompanija. Dosta je mladih u njima i po tome je mozda Hammer i bolje resenje, vikendica je vise nekako za starije ljude pobornike sporijeg zivota, spavanja i rostilja. Nije ni to lose ponekad ali za vecinu e-ljudi to je smor, dok ti lezis drugi treniraju, potrebna su ti brza i kvalitetna resenja, potrebno je da upadas u oci - zbog toga je Hammer najbolji izbor.

MarkoBG 21. 08. 2007. 20:20

@jablan: Ti si brate stvarno lik. Pratim ovaj forum vec mesecima i gde god se iole spomene rec "mafija" ili nesto sto sluti na to (sta god to bilo - npr. onaj poster Kuma) ti isterujes neke svoje komplekse.

Kao to su seljaci, kupili hamer (jel znas mozda cenu?), glume neke mafijase koji su takodje seljaci...

Ja nemam nista ni protiv tebe ni protiv nazovi "mafijasa" ali brate ne moras uvek da se istripujes kao "ja sam mamin sin, lepo sam vaspitan i zavrsio sam fakultet. Zivim i zaradjujem posteno a tamo neki ulicni beogradski Korleone je obican mentol koji nosi uvucenu trenerku u farmerke i osisan je do glave".

Veruj mi da i ribe i "obicni smrtnici" mnogo vise respektuju te "mangupe" koji se bore za goli zivot i uzivaju u njemu nego nekoga ko ceo dan sedi za kompjuterom, bulji kroz naocare i glumi postenog momka koji sve sto zaradi potrosi za nov hardver.

caiser 21. 08. 2007. 20:59

@jablan
Uuuu, sta ti je rekao!! :D

borstale 21. 08. 2007. 21:02

Citat:

Originalno napisao MarkoBG (Napišite 40802)
Pratim ovaj forum vec mesecima

Mora da si sociolog ili psihijatar amater.
Inače bi ti prvi post bio u nekoj drugoj temi.

oksite 21. 08. 2007. 21:15

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 40801)
ali mislim da hammer ima mnogo bolji racio privodjenja :)

H ima vise kvadrata od prosecne vikendice. Size does matter.

Eniac 21. 08. 2007. 21:32

Sta tek reci za H2 :)






Malo vece slike ;)

http://www.barbstrans.com/h2.jpg

http://www.limousine-denver.com/F-650/int1.jpg

http://www.limousine-denver.com/F-650/int6.jpg

McKracken 21. 08. 2007. 21:33

Citat:

E sad da zaposlite 50 ljudi, uzmete fancy office i IT opremu u centru neke istočnoevropske metropole, opet ne možete tako lako skršiti milion evra za godinu dana. I da otvorite predstavništvo recimo litvanske VC dot-com fime u Srbiji i platite lokalnoj agenciji da vas ispromoviše na lokalnoj sceni kao next-big-thing i pošaljete vaše šalabajzere da pričaju o inovativnoj hiljaditoj lokalnoj kopiji u nizu Overture/AdSense programa, opet ne možete skršiti milion

Odgovorno tvrdim da moze i to bez prevelikih napora :)

Goran Aničić 21. 08. 2007. 21:58

;) da je upadljiv - baš i nije. Uzeli su "liliputanski" H3 koji je u rangu X3, i daleko od "pravog" Hummera

blogowski 21. 08. 2007. 22:00

Citat:

Originalno napisao Goran Aničić (Napišite 40811)
;) Uzeli su "liliputanski" H3 koji je u rangu X3, i daleko od "pravog" Hummera

Mislis na ovaj ?:D

Milos Vukotic 21. 08. 2007. 22:30

Hummer + do daske odvrnuta "Gde si bila kad sam bio nikooooo" = Wet Dream :1039:

Dejan Bizinger 21. 08. 2007. 23:10

Citat:

Originalno napisao McKracken (Napišite 40809)
Odgovorno tvrdim da moze i to bez prevelikih napora :)

Slozicu se sa McKrackenom.

Miloš Lalić 21. 08. 2007. 23:18

Citat:

Originalno napisao mungos (Napišite 40792)
Dok smo mi ovdje međusobno ratovali, njih je zapadni kapital digo na noge. Isti taj hi-tech VC kapital uskoro stiže i u Srbiju, više detalja imaju Dragan Varagić i Gorana Tomanović.

Ako može više detalja? ;)

dark_mark 21. 08. 2007. 23:22

Marketinski potez im je izgleda uspeo na foru....tell me about. Izbor automobila je stvar licnog ukusa, ali da je i doslo do glasanja hummer VS ferari...ne kapiram da H dobija vise glasova. Kao tenk bez cevi. Preteca ovakvog vozila su kamioneti farmera. Crveno i brzo mi ipak podize mnogo vise adrenalina od ove grdosije....koja kao da kaze "ja sam mala pit bul...." Sto se tice vikendica....OK, ali zar bi se o tome uopste pricalo.

borstale 21. 08. 2007. 23:35

Citat:

Originalno napisao Dejan Bizinger (Napišite 40816)
Slozicu se sa McKrackenom.

U ovako blesavim temama ja samo sa Milošem Vukotićem mogu da budem saglasan (nikako da se složim :))

bluesman 22. 08. 2007. 01:30

Sve mi se cini da su neki "gadljivi" i tvrde da bi odbili? Ja sam pre 6-7 godina, kada sam bio bez auta, dobio od firme nov Yugo da vozim - vozio sam, sve je prshtalo :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:20.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.