DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Gmail Buzz (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8432)

twix 10. 02. 2010. 13:56

Gmail Buzz
 
Pozdrav narode,

Danas kad sam proverio email, ugledao sam novu opciju, tj folder ispod Inboxa koji se zove Buzz. Jel neko vise upucen? Ovo mi lici na mix Wave-a & Twitter-a :1050: U svakom slucaju bice od koristi ;)

Milos Vukotic 10. 02. 2010. 14:14

I meni se maloprije pojavilo i prvo što sam primijetio je da ne mogu naći način da ga isključim... :)
Ako neko otkrije, nek javlja ;)

twix 10. 02. 2010. 14:21

Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic (Napišite 79570)
I meni se maloprije pojavilo i prvo što sam primijetio je da ne mogu naći način da ga isključim... :)
Ako neko otkrije, nek javlja ;)

If Buzz isn't for you, you can turn it off it by clicking the Turn Off Buzz link at the bottom of your Gmail (it's near the Basic HTML link).

MorenoArdohain 10. 02. 2010. 14:22

@Milos, imas link u footeru za iskljucivanje. (hint: mileusna)

pcigre 10. 02. 2010. 14:43

Pih, počinje ozbiljno da me nervira što GAPPS kasni oko novih funkcija. Meni ovo zvuči kao jako zanimljiva stvar, više ga kapiram od Wavea, a kako mi je gmail centar interneta, biće korišćeno.

STELLANOVA 10. 02. 2010. 14:46

Konacno jedan feature za naseg prijatelja izBosne, Banja Luke. :1080:

Nenad Vasić 10. 02. 2010. 14:47

^ Pa meni se nije ni na običnom gmail nalogu pojavilo.. :)


Edit: ovo je upućeno Milošu..

Milos Vukotic 10. 02. 2010. 15:02

Iskljuceno, hvala :1043:

Ironman, meni ga nije bilo kad sam kliknuo na 'compose' a pojavilo se nakon sto sam kliknuo na 'send'... Budi spreman ;)

sH@DoW 10. 02. 2010. 16:00

Hmmm...veoma interesantno. Google hoce malo po malo da "krade" teritoriju od twitter-a i facebook-a. Bice interesantno da pratimo dogadjanja, da vidimo kako se bori google sa konkurencijom i da naucimo po nesto od "GrandMaster-a Interneta" :)

mileusna 10. 02. 2010. 16:22

^ Ne ide to baš tako. I Microsoft je GrandMaster za računare, 90% računara u svetu koristi njihov OS, pa opet na Internetu već godinama ne uspevaju da urade ništa značajno.

Google je nekada davno želeo da progura Google Video pa su na kraju kupili YouTube. Ok, imali su i uspešnih proizvoda, na primer GMail, ali čini mi se da dosta lutaju kad su u pitanju ovi vejvovi, bazovi i sl.

Dzonny 11. 02. 2010. 18:07

Imaju prednost zbog integracije sa gmail-om, i zbog velikog broja mail korisnika kojima je ovo promovisano.

sH@DoW 11. 02. 2010. 18:51

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 79583)
^ Ne ide to baš tako. I Microsoft je GrandMaster za računare, 90% računara u svetu koristi njihov OS, pa opet na Internetu već godinama ne uspevaju da urade ništa značajno.

Google je nekada davno želeo da progura Google Video pa su na kraju kupili YouTube. Ok, imali su i uspešnih proizvoda, na primer GMail, ali čini mi se da dosta lutaju kad su u pitanju ovi vejvovi, bazovi i sl.

Kao sto si rekao Microsoft je GrandMaster za racunare...zato ne uspeva na internetu.
Google je druga prica :)

Ekvador 11. 02. 2010. 18:56

Kada si mali tesko odvajas za inovacije, kada si veliki mozes da pokusas sa 100, ako jedna upali , odlicno

mileusna 11. 02. 2010. 19:08

Citat:

Originalno napisao sH@DoW (Napišite 79619)
Kao sto si rekao Microsoft je GrandMaster za racunare...zato ne uspeva na internetu.
Google je druga prica :)

Google ti je ista priča kao MS, samo treba još vremena da se to i pokaže.

I Google je Grand Master za pretragu, ne za društvene mreže. :)

sH@DoW 11. 02. 2010. 19:28

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 79621)
Google ti je ista priča kao MS, samo treba još vremena da se to i pokaže.

I Google je Grand Master za pretragu, ne za društvene mreže. :)

Za par godina necemo vise cuti rec Internet vec Google :)
Mozda si u pravu, ipak ti imas vise iskustva, vreme ce pokazati.

Mladjo 11. 02. 2010. 21:02

Ja nemam taj link za google buzz u gmail-u. No nebitno.
Ovde ima video http://www.google.com/buzz Watch a video koji traje 1:56 sekundi. Od 30 do 37 sec obratiti paznju na Pljeskavica, the Balkan burger i link http://www.nytimes.com/2010/01/20/dining/20balk.html

3banchi 11. 02. 2010. 21:59

^ Svaka cast kako si uocio pljesku na videu...mora da ti je zamirisala gore na severu.:1016:
A inace ovaj Buz mi deluje kao odustajanje od G Wave...barem dok ga ne naprave podnosljivim.

xippi 11. 02. 2010. 22:32

vejv.

razno 12. 02. 2010. 02:05

Trenutno ne vidim kako bi ovo moglo da bude konkurencija facebook-u ili twitter-u. Imaju veliku bazu korisnika za start, ali mislim da ce ga vecina zaboraviti kao i wave. Jednostavno mislim da drustvena mreza ne treba biti unutar email-a. Vecina je vec na startu potazila nacin kako da iskljuci buzz.

DusanTC 12. 02. 2010. 13:48

Pozdrav, ja ga vec imam nekoliko dana, ali koliko vidim slab je odziv.

ivanhoe 12. 02. 2010. 21:54

previse je napravljeno upadljivo za inbox, ona ikonica mi je stalno bola oci dok citam mailove. Da je negde prikriveno ili nize, verovatno bih ostavio link, pa bih onda kad pravim pauzu verovatno i kliknuo da pogledam sta pisu ljudi koje poznajem... jer glavni potencijal ovoga je sto ne moras da dodajes ljude, nego su to ljudi sa kojima inace komuniciras mailom. To je mnogo jaka fora po meni posto se ja retko setim da nekoga dodam dok ne vidim nesto sto je napisao ili mi neko posalje link...

mileusna 12. 02. 2010. 22:38

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 79685)
jer glavni potencijal ovoga je sto ne moras da dodajes ljude, nego su to ljudi sa kojima inace komuniciras mailom.

Glavni potencijal i glavna pretnja. Mene je danas majka followala na Buzzu, pa ti sad piši nešto tu ako smeš... :)

Eniac 13. 02. 2010. 01:58

vec sam radio prvu marketinsku kampanju na Buzzu a uskoro ide i knjiga kako iskoristiti Buzz da povecate lojalnost korisnika Vaseg brenda za 21 dan.

SK

ivan.skugor 13. 02. 2010. 13:22

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 79692)
Glavni potencijal i glavna pretnja. Mene je danas majka followala na Buzzu, pa ti sad piši nešto tu ako smeš... :)

Organiziras ljude u grupe (prijatelji, neprijatelji ~ majka i ostatak rodbine :D , posao, itd.) i onda privatno postas. Meni osobno se to jako svidja, jer imas finiju podjelu postova prema ljudima.
Na fejsbuku i tviteru svi vide sve sta napises ...

Peca 13. 02. 2010. 13:31

hoce li omoguciti Buzz za Web apps emailove?
ja moj gmail ni ne koristim, svi kontakti su mi na mycity.rs domenu koji se hostuje kod njih...

Eniac 13. 02. 2010. 16:50

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 79704)
hoce li omoguciti Buzz za Web apps emailove?
ja moj gmail ni ne koristim, svi kontakti su mi na mycity.rs domenu koji se hostuje kod njih...

to bi bila zanimljiva opcija za kolaboraciju u okviru tima, kao neki virtuelni whiteboard sa threadovima :D

Milos Vukotic 13. 02. 2010. 23:56

Sve to počinje da me opasno nervira... Gmail lagano postaje bloatware.
Valjda je Zawinski rekao "svaki program ima tendenciju da raste dok ne počne da čita mail", a ovdje kao da imamo obrnutu situaciju, gmail će da raste dok ne postane neupotrebjliva mrcina koja se petlja u sve i svašta.
Neću da buzz-ujem i pratim i budem praćen, samo bih da primam/šaljem/pretražujem email. Gimme a break.

jablan 13. 02. 2010. 23:58

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 79707)
to bi bila zanimljiva opcija za kolaboraciju u okviru tima, kao neki virtuelni whiteboard sa threadovima :D

Misliš, nešto na foru Vejva? :D
Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic (Napišite 79719)
Sve to počinje da me opasno nervira... Gmail lagano postaje bloatware.

Jedini način da makar teoretski pariraju Tviteru bio je da ubudže Buzz baš tamo gde će milionima korisnika isterati oči. :/

Eniac 14. 02. 2010. 00:36

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 79720)
Misliš, nešto na foru Vejva? :D

da, alo u okviru Appsa, i malo manje komplikovano i zahtevno

pcigre 16. 02. 2010. 09:25

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 79704)
hoce li omoguciti Buzz za Web apps emailove?
ja moj gmail ni ne koristim, svi kontakti su mi na mycity.rs domenu koji se hostuje kod njih...

U blog postu su najavili da će biti... kroz par meseci. I meni je beda što nema još uvek na gapps-u...

bluesman 16. 02. 2010. 20:31

Čitam malo ove postove, da li je moguće da niko nije zabrinut za privatnost?

Meni je veliki problem što svi odmah znaju sve o meni. Šta više, neki ljudi su mi automatski dodati u follow listu iako mi nisu u contacts, samo smo par put razmenili poruke. Da ne gušima sada sa detaljima, čak i facebook dozvoljava više kontrole.

mileusna 16. 02. 2010. 20:48

Da, meni je trulo što svi vrlo brzo i lako saznaju tvoju email na gmailu putem profila ili slično.

Sa druge strane, ko što neko reče i GTalk na sličan način dodaje kontakte pa se za sad niko nije bunio. Mada je i GTalk ipak različit od Buzza jer ovde svi čitaju ono što pišeš, a sa GTalk opet biraš sa kim ćeš da četuješ.

3banchi 16. 02. 2010. 21:14

Pa evo lepo su se izvinili sto su nam priredili stres u vezi ugrozavanja privatnosti...jako im se zurilo pa nisu stigli da ispitaju servis do kraja?!
Ovo sa dodavanjem u listu kontakata bez odobrenja je zesci bezobrazluk...vec duze vreme se ponasaju u stilu "moze nam se"...samo pitam se dokle?

3banchi 03. 11. 2010. 23:34

Evo ga rasplet...
Dobiste li vi mail iz Mountain Viewa?
Nismo u USA, nama nista.:1020:

Markok 16. 10. 2011. 17:33

kraj.

In a few weeks we’ll shut down Google Buzz and the Buzz API, and focus instead on Google+

http://googleblog.blogspot.com/
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....&nav_id=549731

Peca 17. 10. 2011. 16:44

ugasice oni i google+ koliko vidim.........

Dzordz 17. 10. 2011. 16:50

Jel da sta ce jadni sa 40mil korisnika :D

Peca 17. 10. 2011. 17:02

mozes imati i 400 miliona - ako ti svakog dana broj aktivnih korisnika opadne za 3% - imaces jedno veliko nista za 2-3 meseca.

nixa 17. 10. 2011. 17:16

^ ne bih se složio sa tobom ... dosta A list ljudi piše jako lepo na G+, drugačije je svakako nego FB, meni se jako dopada, treba da mi još udje u rutinu.

dinke 17. 10. 2011. 17:34

95% postova na Google+ je o tome kako je FB sranje a G+ cool. Mislim da vec nedeljama nisam bio tamo, stavise kada bi postojao nacin da ugasim account i da me ne smara sa onim obavestenjima gore desno u gmailu bilo bi sjajno :)

Ukratko, apsolutno se slazem sa Pecom.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:28.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.