DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Uhapšeni zbog internet kladionice (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8476)

3banchi 25. 02. 2010. 01:03

@nixa

kriza je brate... guzonje nam izvrcu dzepove da bi vozili dzipove po zemlji Srbijici.

dacha 25. 02. 2010. 01:11

Kako šta će im zaposleni? Pa njihovi sajtovi se ne bave samo reklamiranjem, nisu reklame glavni sadržaj sajta, postoje tone dnevno ažurnog sadržaja koji treba da se kreira, uređuje, da se prate lige, vesti, rezultati, svašta nešto... A tu su i drugi sajtovi (www.tvprogram.rs na primer), ima tu puno posla, zašto ne bi imali zaposlene koji će da rade na njima? I sama cifra deluje "u je...., mora da je kriminal", ali ako se suma podeli na (mislim) 8 godina koliko postoji freebetting, pa i na 5 koliko postoji firma, to je mesečno par hiljada € po čoveku - a ispade da su džakovima nosili pare iz banaka!

Meni je ovo strašno, BRUKA! Njih dvojica nisu nikakvi kriminalci, ni prevaranti, ništa od toga, a pretstavljeni su na RTS-u slikama i pričom kao da su državni neprijatelji broj jedan! SRAMOTA! Pa i da nisu platili porez, za to postoji zakon i kazna. Na tu osnovicu i vreme to je možda par hiljada € poreza godišnje, pa jel' to u ovoj zemlji treba da ih svrsta u kriminalce sa onolikim slikama na RTS-u, u mafiju, u državne neprijatelje...

Tužna smo mi država, još tužnija je ovakva policija, a stručnjaci iz odeljenja za "visokotehnološki kriminal" su ujedno i najtužnija priča i najsmešniji vic koji sam ikada čuo!

Markok 25. 02. 2010. 01:15

Citat:

Originalno napisao lurker (Napišite 80232)
Jedino sto mi je palo na pamet je to da su ljudima "pomagali" oko naloga i podizanja novca od kocke. Ako je to slucaj onda ne bi bio u njihovoj kozi.

Ne znam, ali ne verujem da su se cimali oko toga.

oksite 25. 02. 2010. 01:15

^ Slazem se sa prethodnim postom (Dacha), kako se slucaj "zarolao", za sada vise govori kakav je ovo narod i kakva je ovo drzava, nego sto govori kakvi su optuzeni i koliko su zapravo krivi. Ako su uopste i krivi.

nixa 25. 02. 2010. 01:18

A sada ako mi kao zajednica cutimo, to ne bi bilo bas mudro.

Ne bi bilo lose kada bi neko mogao da sazna prave cinjenice i da ih postavi ovde.

lurker 25. 02. 2010. 01:19

Citat:

Originalno napisao sasadjak (Napišite 80230)
Pozdrav,

Oni su uhvaceni na delu, zaplenili su im kompjutere, verovatno uzeli izjave od zaposlenih (koji ce pricati pred sudom sta su radili), uzeli izvode iz banaka itd...

Nego druze plavi, evo tebi jedan savet.

Lepo ih pustite odmah, dok se jos vise ne izbrukate sa ovakvim dokazima, jer ko zna mozda i posao izgubite jer ne znate sta radite.

Lepo ih pustite i izvinite im se, mozda vas nece tuziti.

Ali da smo pravna drzava, fasovali bi ste otkaz najmanje ako ne i razne prijave....

ivanhoe 25. 02. 2010. 01:27

Citat:

Originalno napisao lurker (Napišite 80232)
nije mi jasno sta ce jednom aff sajtu zaposleni, to mi je cudno.

heh, bice da nisi imao kontakta sa tim poslom, nije to samo napravis sajt i zavalis se u fotelju dok pare teku... to je krvav posao i za iole ozbiljan sajt treba ti gomila ljudi koji ce da unose podatke, rade i prate reklamne kampanje, uplate, novosti iz industrije, kontaktiraju klijente, pruzaju support... doduse 11 ljudi je dosta velika operacija, ali ko zna koliko su sajtova imali i da li su samo ovo radili...

tim gore je sto su ove momke ovako potkacili jer su oni uspeli da stanu na noge, na svetskoj sceni, sto pretpostavljam da u toj industriji uopste nije lako. Oni ce sad lepo da plate kaznu za utaju poreza, i da se pokupe i osnuju firmu u Panami, i Srbija od toga posla nece ni dinara vise videti. A ako su iole pametni i ako ih ne isprepada sva ova medijska histerija, presavice tabak i tuziti i drzavu i novine, i to ce sigurno dobiti, jer sve da su i prekrsili neki zakon o oglasavanju igara na srecu, novine su im vec napakovale i prevaru i pranje novca i svasta. Da ne pricamo o materijalnoj steti nastaloj zaplenom opreme i sl. Uz dobrog advokata na kraju ce jos i da zarade na svemu ovome, visoko tehnoloski policajci ce dobiti tapsanje po ramenu, a mi kao poreski obveznici cemo iz svog dzepa pokriti tu celu glupost... everything's just as usual in Serbistan

istok 25. 02. 2010. 01:28

Lepo kaže Nixa, treba svi da ih podržimo.

Bilo bi samo dobro da prvo imamo prave informacije šta se desilo - ko zna, možda su poludeli pa uzeli da se bave phishingom itd. Ako su radili normalno svoj posao, treba da dignemo dževu i napravimo online kontrakampanju jer ovo svakom od nas može sutra da se desi.

dacha 25. 02. 2010. 01:40

Baš tako. I da, imaju oni još sajtova koji se ne bave klađenjem, malopre sam naveo jedan za koji je jasno da treba da se radi na njemu svakodnevno. 11 ljudi jeste mnogo, ali nije bilo 11 ljudi nego 11 kompjutera (tako piše), a siguran sam da su im zaplenili i njihove kućne kompove, pa laptope...

Djoca je programer koji je radio za nemačku firmu u KG, pa za američku VOKU... Uporedo sa tim godinama je razvijao freebetting, nije odmah zarađivao niti je dugo mogao da živi od toga. Pošto je za freebetting trebalo mnogo svakodnevnog rada, uzeo je svog druga da se time bavi. Posle više godina, kada je posao stao na svoje noge, njih dvojica su postali vlasnici a zaposlili su druge da se bave svakodnevnim manuelnim radom.

Pa to je najnormalnija priča, kao iz knjige. Kao i u bilo kom drugom poslu.

Smeo bih da se zakunem da ljudi nisu radili ništa kriminalno, nisu takvi ljudi. Naravno, porez mora da se plati, u redu je to, ali to je druga priča.

acca 25. 02. 2010. 01:47

Citat:

Originalno napisao dacha (Napišite 80237)
... I sama cifra deluje "u je...., mora da je kriminal", ali ako se suma podeli na (mislim) 8 godina koliko postoji freebetting, pa i na 5 koliko postoji firma, to je mesečno par hiljada € po čoveku - a ispade da su džakovima nosili pare iz banaka!

Meni je ovo strašno, BRUKA! Njih dvojica nisu nikakvi kriminalci, ni prevaranti, ništa od toga, a pretstavljeni su na RTS-u slikama i pričom kao da su državni neprijatelji broj jedan! SRAMOTA! Pa i da nisu platili porez, za to postoji zakon i kazna. Na tu osnovicu i vreme to je možda par hiljada € poreza godišnje, pa jel' to u ovoj zemlji treba da ih svrsta u kriminalce sa onolikim slikama na RTS-u, u mafiju, u državne neprijatelje...

Tužna smo mi država, još tužnija je ovakva policija, a stručnjaci iz odeljenja za "visokotehnološki kriminal" su ujedno i najtužnija priča i najsmešniji vic koji sam ikada čuo!

Baš tako nešto sam mislio da potpišem.
Btw, kad sam video onaj prilog na Dnevniku odmah sam dotrčao ovde da vidim reakcije jer sam momke na ovom forumu pre par godina upoznao.

Za podršku je i meni palo napamet, zapravo više kampanju. Možda da svi koji imamo neke blogove pustimo tekst o ovome. Razmišljam da li bi bilo bolje da svi postavimo isti tekst? Šta misle ovi kojima je online marketing jača strana?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:51.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.