Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 06. 2011.   #5
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

Ja prodajem softwer (shareware) preko mog sajta i zarada je sada oko 600-700 evra mesecno, sa tim sto bude nekad i oko 300.

Sa tom zaradom ne isplati mi se da otvaram firmu, jer sumnjam i da bi opstala vise od pola godine zbog svih taksi koje bih morao da platim.

Medjutim poceo sam da radim za platu kod jednog stranca (naravno preko interneta kao freelancer) i sada kada su ukupna primanja veca - ne znam sta da radim i kako/da li treba da platim porez nakon svake uplate. Da li bi bilo pametno da otvaram firmu jer i dalje cu da radim na mom softweru. To sto radim za tog stranca nije na neograniceno i moze da traje nekoliko meseci (dok se projekat ne zavrsi).

Kada sam u srecna vremena pre 5 godina probio onaj limit od (tada) 10,000 evra preko advokata sam podneo prijavu za porez na dohodak i iz poreske su me zvali da me pitaju sto sam uopste podnosio tu prijavu (?). Nije mi bilo nista jasno i bio sam srecan

Kada mi stigne uplata sa ShareIt-a u banku, iz banke mi kazu da je to plata i da ne moram da placam proviziju banci.
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat