Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 01. 2012.   #1
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Lightbulb Par pitanja u vezi otvaranja firme

Postovanje,

Planiram da u narednom periodu otvorim D.O.O. i imam par pitanja.

Gledao sam starije teme (izvinjavam ako se neko pitanje ponavlja), ali mi treba jos pomoci. Razgovaracu sa knjigovodjom za koji dan, ali sigurno nece znati sve detalje u vezi "novih" IT stvari.

Planiram da se bavim sledecim stvarima (vec se bavim):
- Prodajom programa (kontrola za .NET) preko ShareIt-a. Kao sto vec znate, oni akumuliraju zaradu kod njih dok ne bude vreme da je posalju preko Wire transfera u nasu banku. Kupci su 99% stranci (vecina iz EU).
- Pruzanje usluga: programerskih i dizajnerskih (opet samo strancima). Uglavnom radim web-sajtove, ili pravim program.
- Imam jedan sajt (za nasu publiku) koji je besplatan i imam Google AdSense na njemu. Mozda cu kasnije, ako Bog da, da imam i reklame od neke domace firme (bilo agencije, ili od direktnog klijenta) pa bih da predvidim i to.

Da li neko ima iskustva koja su vezana za ove oblasti kojim se bavim? Da li mi za neku od tih stavki potrebna neka posebna sifra delatnosti? Cuo sam da kada prikazujem reklame, potpadam pod neke posebne zakone o oglasavanju?

Nasao sam po vebu vise lista sa sifrom delatnosti, pa nisam siguran koje su tacne. Da li je lista iz 2010-e koja se uskladjena sa EU najvise merodavna? Filename je KD-skraceni nazivi.doc

Isto tako, planiram da zastitim logotip mog sajta (zig). Taj proces moze da potraje (dok oni ne utvrde da li postoji slican logo), pa sta mislite da li da otvorim firmu i da kasnije "pridruzim" logotip firmi. Da li je to moguce?

Hvala puno na odgovorima. Idem za dan-dva kod knjigovodje, ali nije lose da saznam sto vise pre toga.
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat