Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 04. 2006.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa postoji, ali nije ni globano ni centralizovano

Sto se identiteta tice, kradja identiteta na internetu je kriminal koji najbrze raste, a ja mislim da je to najvise zbog toga sto svi ostavljaju svuda svoje podatke. Ovakvim sistemom bi se i to u velikoj meri onemogucilo. Recimo neki Pera Peric ode na neki sajt i unese tvoje podatke, kada bi postojao centralni sistem nebi nikako mogao to da uradi osim ako nema tvoj username/password/ili bilo koji drugi metod autorizacije. i dpt.com bi ga odbio "sorry, prema nasim informacijama ti nisi Pera Peric".

Ne znam zasto mislis "banalno", ovo je sve samo nije banalno. Cak je suvise kompleksno da bi mogli da odemo korak dalje od samo neke teoretske rasprave tipa "sta bi bilo kad bi bilo". Ova tema je zapoceta vise kao neki brainstorming...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat