Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 02. 2012.   #22
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku

Imaš malo protivurečnosti u samoj rečenici, šta je pravljenje sajta ako ne rad?

Što ovi što izdaju bilborde imaju firme? Oni su napravili jednom taj bilbord i sad samo ubiru prihod od vlasništva, jel tako?

U svakom slučaju dosta su to proizvoljna tumačenja. Bez nekog mišljenja ministarstva na tu temu sve je u domenu što je babi milo to joj se i snilo.
Nemoj gledati tipove koji izdaju bilborde, jer oni veruj mi ne mogu da budu referenca. A razlog zasto bas i nije za javnost. To je takodje posao za koji je potrebna posebna dozvola, zato i ima tako malo kompanije koje to rade.

Pitam se da li se samo porez bez doprinosa placa i u slucajevima, kada covek poseduje celu zgradu, pa znaci izdaje 10 stanova odjednom. To je znaci ekvivalentno prodavanju reklama na 10 licnih sajtova. Sigurno da nekada to preraste u profesiju, tj da mora da se prijavi delatnost. Secam se da je suma - 15 stanova po fizickom licu.

Pravljenje sajta je rad, medjutim to sto neko ima sajt koji je u veoma placenom niche-u ne mora da znaci da ce sa njega i hteti da zaradjuje. Znaci pravljenje sajta samo po sebi ne znaci nista. To nije nikakva zarada, to je samo svojina. Slicno kao sto ne moras da placas porez za izdavanje stanova, ako ne izdajes stan. Ti si napravio zgradu, ali ako nista ne izdajes, onda i nista ne placas.

Druga je stvar ako radis sajt za nekoga po narudzbini. To je prihod od pravljenja sajta, odnosno prihod od rada.

Treca stvar je prodaja sajta. To je dakle prodaja privatne svojine

Znaci izdavanje sajta bi trebalo da spada u izdavanje nepokretnih stvari - do odredjene granice, ako postoji ikakva granica za broj iznajmljenih stanova

Npr u indiji je upravo tako. Dakle adsense se smatra izdavanjem reklamnog prostora i na nju bi se placa samo service tax, medjutim Google placa taj service tax za njih. Znaci oni ne placaju nista. Njihov poreski sistem ima jedno veliku prednost u odnosu na nas, neoporeziva dobit je 15 000 rupija, odnosno oko 2500E. E sada kada se uzmu u obzir cene u indiji to je ekvivalentno nasih 500E.

Detaljnije ovde:
http://www.jimkarter.com/2008-03-27-...-earnings.html


Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Nije bas isto... Bill Gates je do sad dao $28 milijardi u dobrotvorne svrhe, a da si mu kad je MS pocinjao nametnuo drakonske poreze pitanje je da li bi se ikad probili, ili bi i dalje programirali semafore za sitnu kintu i gledali kako da skupe pare za rentu i plate...
Upravo tako, npr u indiji i u cini mi se i u USA ili GB, visina poreza je veca ako ti je prihod veci, cini mi se i za fiz lica i za kompanije, ali imas i neoporezivi prihod, cak i u najgoroj kapitalistickoj zemlji- USA valjda $600 godisnje,ali kod nas nema nista,ili ja nisam lepo citao zakon.

Poslednja izmena od buksula : 13. 02. 2012. u 09:49.
buksula je offline   Odgovorite uz citat