Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 03. 2012.   #12
Vlamark
novi član
 
Avatar Vlamark
 
Datum učlanjenja: 07.03.2012
Lokacija: Šabac
Poruke: 5
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Vlamark is on a distinguished road
Default

Par reči o Kindle uređajima. Imao sam Kindle 2 i koristio Kindle 3 (aka Kindle keyboard). Kada sam uspeo da ga uništim (K2) analizirao sam šta koji od aktuelnih modela nudi. Uzeo sam Kindle Touch (aka K5) WiFi sa reklamama, a dvoumio sam se između njega i Kindle 4. Sada znam da je najbolje bilo kupiti Kindle keyboard, a evo i zašto.
Sva tri uređaja o kojima govorim su sa WiFi Podrškom, a k4 i k5 su sa reklamama koje nisu napadne, a zbog njih su uređaji jeftiniji. Štaviše, zahvaljujući tim reklamama sam saznao za nekoliko novih filmova i akcija koje organizuje amazon, pa sam kupio neke knjige sa velikim popustom.

Kindle keyboard (Kindle 3) košta 100 €* i podržava:
  • eknjige (mobi, prc, azw itd.)
  • audio knjige (mp3...)
  • stripove(cbz)
  • lične fotografije
  • web browser
  • Prikaz u poluženom ili uspravnom položaju
  • Čitanje engleskog teksta robotskim glasom (Text to speech)

    Iako nije zvanično podržano, ovo je jedini noviji model kod kojeg baterija može da se odvoji, i zameni drugom. Istina, kindle ne prodaje baterije, ali baterija ima u prodaji na ebay-u.

Kindle 4 košta 50 €* i podržava:
  • eknjige (mobi, prc, azw itd.)
  • web browser
  • Prikaz u poluženom ili uspravnom položaju
Kindle Touch (Kindle 5) košta 100 €* i podržava:
  • eknjige (mobi, prc, azw itd.)
  • audio knjige (mp3...)
  • web browser
  • Čitanje engleskog teksta robotskim glasom (Text to speech)

Pored toga, touch screen jednostavno nije za knjigu. Više puta sam slučajno dotakao ekran i otišao na sledeću ili prethodnu stranu, a ponekad sam pri običnom listanju slučajno (zadrhti prst) okrenuo nekoliko strana.

Još jedna stvar, kao dopuna teksta. Ako možete, kupujte Američku verziju uređaja. Knjige su par procenata jeftinije, a i ima knjiga koje se prodaju samo "Amerikancima" (Ovo se posebno odnosi na Naučne i Stručne knjige)
_______________
* cene su ugrubo konvertovane u € radi razumevanja mog stava. One su par procenata više nego što sam napisao

Poslednja izmena od Vlamark : 07. 03. 2012. u 15:56.
Vlamark je offline   Odgovorite uz citat