Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 04. 2006.   #45
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
A ako ste od onih koji hoće da postanu milioneri do tridesete, onda ste pogrešili zanimanje.
heheh, ja ne bih milioner-ja bih multimilioner (ne)salim se naravno.

Ja kad nesto radim ja uvek krecem od sebe, naravno da je mnogo bolje guliti stolicu pored nekog jako iskusnog programera godinu dana za neku relativno malu platu, pokupiti sve fazone, nauciti mnogo svari i cekati povisicu, nego otici samo za parama pa sta bude. Mada sve je to lepo da se tako prica, ali mozda taj neko kome ste ponudili posao vec ima neki drugi posao i ne zeli da "ispali" poslodavca samo da bi dosao da radi za velikog programera. Mozda mu lokacija gde se vi nalazite ne odgovara i treba mu 2 sata autobusom u jednom pravcu samo da bi stigao do ofisa.
Npr, ja sam video Dinketov oglas i zvucao je sasvim ok dok nisam video stavku "pocetna pata $1000". Onda sam stao i zapitao se koliki ja ekspert moram da budem da bi imao pocetnu platu $1000, sta oni rade tamo-prave avione pomocu php-a!?! Naravno, ja nisam expert, da je postavio oglas za nekog junior developer-a verovatno bi poslao prijavu(sada nisam ni u situaciji da posaljem jer imam posao, ekipa je super i plata je ok). Mislim da je uopste pogresno da u oglasu stavljate platu. Dovoljno je da kazete: "Treba mi takav i takav covek za takvo i takvo radno vreme u takvoj i takvoj ekipi. Ovo su neki od nasih projekata, ako mislis da mozes da napravis ovako nesto-javi se!". Jer onda ja sam sebi odredjujem da li sam dovoljno strucan za taj posao, a onda ti kroz moj probni rad!
Sto se tice probnog rada, on naravno da mora da postoji, ali on ne treba da traje dugo jer si ti na neki nacin uvek na probnom radu, ili ako postoji, bar da bude u potpunosti placen pa ti onda dodje na isto.
Blood je offline   Odgovorite uz citat