Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 04. 2006.   #48
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Hm, diskusija mi izgleda pomalo nategnuto, dosta frustracija, a malo nekih korisnih zaključaka. Ovo mi je nekako više tip diskusije za nekom trpezom gdje bi ljudi mogli da pričaju satima da bi na kraju došli do kompromisnog rješenja, ovako online mi izgleda da svako priča svoju priču sam sebi u bradu...

Citat:
bluesman:
Kako ja da zaposlim nekoga i da mu dam platu XXX kada ne znam ko je i kako radi. Kada se pokaže, vrlo rado ću ga postaviti da rukovodi, povećaću mu platu (jer on to zaslužuje pošto svojim radom doprinosi da firma radi bolje i zarađuje više) ali to naravno, opet nije "do penzije" ako prestane da radi kako treba. E to je razlika između tvojih "poslodavaca" i "poslodavaca" o kojima ja pričam.
okej, imaš moj broj telefona i i-mejl atresu, pa kad se odlučiš na taj sudbonosni korak... ;-)

Citat:
Zato preporučujem i ovim mlađima, niko neće da vas zaposli za velike pare da ne radite ništa pa još do penzije (osim ako se kao Damir ne zaposliš u Pošti, ali to nije za velike pare). Prilagodite svoje stavove situaciji. Odredite prioritete i interese. Često nije sve u parama već i u iskustvu koje stekneš, sa kojim ćeš za par godina stvarno moći da dobiješ posao za velike pare na dobrom mestu.
U pravu si. Opet ima tu i taj problem koliko firmi je u stanju da recimo nekom trenutno prosječnom pruža mogućnosti da usavrše svoje vještine i da se vinu do visina, u koliko firmi rade kvalitetni programeri kojima možeš na poslu da se prifuraš i učiš od njih? Što je radnik usko specijalizovaniji, time raste ovaj problem.

Citat:
A ako ste od onih koji hoće da postanu milioneri do tridesete, onda ste pogrešili zanimanje.
Po mojim proračunima, sledeći bum na Webu desiće se negdje tamo oko moje 27. godine, kada bi trebalo da imam dobru logističku pozadinu da mogu da trčim za milionima. Treba to samo dočekati :-)

Citat:
oksite:
ja bih svojim poslodavcima nazvao ljude za koje radim web design/development. Jedna od najvaznijih stvari koju sam shvatio za ovih 9 godina u tom biznisu je da nismo par u dobiti (meni nije problem da uradim sajt za 300, iako znam da oni uzmu 5-10 vise, ne uvredim se ni kada mi daju bonus od $100, koji na ovoj proporciji ne menja nista). Mi smo partneri u riziku.
Volio bih da čujem tvoje razmišljanje o tome kako nisi još uspio da proširiš firmu, to jeste da recimo zaposliš lupam pet ljudi (npr. dva interfejs dizajnera + tri back-end developera), a ti da se posvetiš iskjučivo menadžerisanju, tj. vođenju projekata? Da li je tu glavni problem obim poslova, nedostatak novca za širenje (kada se podvuče mjesečna crta, ne postoji novac da se šteka za rezerve i investiranje u ljude) ili upravo ovaj problem o kome pričamo, nedostatak kadra?
mungos je offline   Odgovorite uz citat