Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 04. 2006.   #64
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Samo bih podelio licni utisak da 1000 eura uopste ni malo i da sam mislio da ljudi u proseku rade za 600-800 eura. Stvarno je super ako se nude i poslovi za 1400 dolara. Verujem da sad mnogi imaju oci uprte u banke i neke monopoliste, ali znanje je znanje. Banke opstaju, ali ne opstaju sva radna mesta u tim bankama. Licno, kad bih se zaposlio u banci, pa radi sat-dva efektivno, ode primenjivo znanje u istoriju za dve godine i sta onda. Ipak, slazem se sa bluesmanom, ovako se nece moci do penzije, mada ne bih rekoa da je 40 granica, radice ljudi kao freelanceri i sa 50 godina.

Sto se tice zaposljavanja dodatne radne snage, najvecu prepreku vidim u opstoj drustvenoj klimi u kojoj zivimo. Do sada sam radio sa belcima, crncima, azijatima, hispano, verovatno i sa aboridzinima , zenama, muskarcima, verovatno i gej ljudima. 2 od 100 su me nesto pitali za politiku. Osetio problem zbog toga sto zivim u Srbiji nisam. Da zaposlim ljude u 30-tim, realno malo ih je jos u igri. Budimo realni, Srbija nije ni Rumunija ni Ukrajina, ovde ima relativno malo IT strucnjaka, a kako se stari i planovi i ideali kopne. A da zaposljavam one u 20-tim, nisam iskljuciv ali nije nemoguce da bi neke zauske pale kad bi pajtosi u ofisu poceli o zaveri vatikana i propasti hriscanstva ugrozenog gej lobijem, sve uz "bundu od nerca". Kakve zauske, batine bez plate. Meni je PH sa mozgom bolje od PHP bez mozga, dodacemo mi to drugo P bez problema, zato postoje knjige i kursevi. Ja vec godinama govorim u svom drustvu, kada budem davao oglas za posao, nece biti one gluposti "od 25 do 35", "zavrsen pmf ili poljoprivredni", "minimum 3 godine" vec "maksimum 1 sekunda u dole pomenutim firmama", pa onda na celoj strani u Politici, jer mnogo je ludackih poslovnih organizacija ovde bilo, od A do S. A za intervju se cuvaju pitanja "jer ti stariji brat ili sestra u vezi sa nekim koji radi u ovim firmama" etc.
oksite je offline   Odgovorite uz citat