Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 04. 2006.   #11
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Puhhh, ja sam se baš bavio ovom temom intenzivno proteklih 4-5 godina...

Prvo moram reći da sam zakleti pacifista (što me nekada nervira, ali to je druga priča) i da smatram totalno pogrešnim (po mojim principima naravno) da me neko tera da nosim pušku neko vreme, u slučaju da ako nekada dođe do sranja (a na ovim prostorima 'fala bogu malo-malo pa rat) ja budem spreman da branim instituciju u koju ne verujem, u stvar bolje reći prezirem ljude koji je "vode" i čine je onakvom kakva jeste i u kakvoj živimo.

Meni recimo to najviše smeta kod vojske i načina služenja tog roka--nije ti ponuđena alternativa. Kakav bih ja vojnik bio čoveče kada me zabole za ovu državu (i bilo koju drugu for det metr)? Krivinario bih i u vojsci i ako bi došlo do rata. Ma smejurija bre, šta da vam pričam...

No, aj' sad malo sa druge strane, tj. o zaključcima koje sam izveo u poslednje vreme, koji malo bolje odražavaju moje trenutne stavove prema vojsci.

I dalje mislim da je to traćenje mog vremena.
I dalje mi je ona prepreka u životu, visi mi nad glavom.

Slažem se sa Goranom kada je rekao da bi to bio tvoj najveći odmor do sada. Generalno ta institucija vojske ne funkcioniše, stoga i vojnike da izvinete "jebu u zdrav mozak" terajući ih da obavljaju besmislene radnje i zadatke.
Shvatam ja da je vojska ranije trebala od tebe da napravi čoveka, da se pokažeš kako možeš da izađeš na kraj sa raznim teškim situacijama, itd. Ali danas!? Mislim o čemu pričamo? Vremena su se promenila, a naša vojska je ostala bar jedno četiri decenije u prošlosti.

Mislim i ovo što je danas (p)ostalo od nje, to i nije neka vojska kapiram (za razliku od one ranije). Ljudi koji su služili po 12 metara su išli u divlju vojsku, ovo sada čujem svaki vikend kući, privilegije na sve strane, k'o u hotelima su.

Da imam neke koristi od te vojne obuke--verujem da ne bih imao ništa protiv završavanja iste, ali trenutno gledam na to kao na otimanje mojih 6 metara dana života.

PS

Za raspoloženje evo jedan vic:

Q: Zašto nije više opasno ispustiti sapun pod tuševima u vojsci?
A: Zato što su svi *****i na civilnom.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat