Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 04. 2006.   #28
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Samo da dodam, u vezi obuke, da postoje naravno specijalizovane jedinice, gde obuka mora da traje malo duze nego osnovna pesadijska obuka. Ja sam bio u jednoj takvoj i meni je obuka bila 6 meseci (iako je mogla da traje i 4). Ali opet, ja bih u takve jedinice slao samo ugovorce, za platu. Regruti - u pesadiju
Blues, da ne zastranimo previse sa teoretisanjem - ali to i jeste poenta cele price koja je svima jasna, osim nadleznima u Ministarstvu Odbrane (ili kako se vec kod nas zove).

Vojska = specijalne (specijalizovane) jedinice. Pri tom ne mislim samo na nindze i predatore, vec profesionalno obucene jedinice svih rodova kojima je to poziv (a ne dvanaestomesecna nuzda). Ja sam isto bio u nekim kvazi-spec jedinicama vojne policije sa 9 meseci obuke, i? Sad ne mogu uz drvo da se popnem, niti vise znam kako pusku da rastavim. Zali boze para sabijenih na municiju za sve vrste pesadijskog naoruzanja kojim sam pucao, suzavaca koje sam pobacao (i nagutao se) i sve ostalo, da ne nabrajam. Idiotski model, naravno, kao i sve ostalo u ovoj zemlji.

S obzirom da sukoba visokog intenziteta nije bilo vec 60 godina (a sledeci ce verovatno da se odigra po principu "pritisni crveno dugme - kraj sveta), potrebe za topovskim mesom zaista nema.

Mi ostali (sto ti kazes "pesadija") smo tu samo u slucaju da sve ode u !$#%%@!$ pa da pouzimamo puske i bezimo u sumu... A za to ne treba obuka, dovoljno je da znas da pucas, razlikujes cinove i otvaras konzerve. Zato i spomenuh taj svajcarski model (par meseci, od 7-15h radim danom u vojsku).
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat