Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 06. 2006.   #15
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
"Jedina" razlika između tvog sajta i amazon.com je što ovaj drugi postoji mnogo duže , dok su i standardi bili tek u povoju i verovatno ima milion linija koda, trčati i menjati po starom kodu je obično teže i opasnije nego napraviti novo. Ako već postoji neki standard a ti tek započinješ, zašto se ne pridržavati u onoj meri koliko ti to odgovara (najbolje što više)?

Po meni, pridržavati se standarda je dobro zbog kompatibilnosti jer ako odeš u jednu krajnjost (recimo praviš verzije za jedan browser) obično moraš da radiš nekoliko verzija sajta. Zato je bolje što više se držati standarda, a ono što je specifično za pojedine browsere, odradiš na najefikasniji način.
Da, a ja sam u safariju lovio bugove u HTTP implementaciji - barem neke verzije odbijaju da primene interni stylesheet ako je HTML gzip ili deflate kompresovan (najcesce se to radi sa mod_gzip ili mod_deflate preko Apacha, mada ne mora).
Bez obzira na standard, nemoj nikada da budes siguran da ga se browser pridrzava, niti mozes. To nije izgovor da se ne testira. Mozda je safari redak ovde, ali ja imam isto onoliko safarija na mome sajtu koliko imam opera.

Npr. FF ima problem sa deflate kompresovanim sadrzajem (RFC1951) mora da mu se posalje gzip (RFC1952) format, i to najnoviji 1.503, IE ima problema sa svakim Vary headerom izuzev Vary:User-Agent, mada korektno radi sa deflate kompresovanim sadrzajem za razliku od FF i sl.
Ni FF nema 100% po standardu HTTP 1.1 implementaciju, ne bi trebalo da salje Accept-Encoding za deflate ako ima problema sa njim.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 15. 06. 2006. u 00:32.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat