Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 07. 2006.   #44
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Ilija, da znas da mi je veoma drago zbog cele stvari

- najpre, covek sa nasih prostora, pa jos neko koga 'znam'
- zatim, openSource. obavezno ubuduce stavite payed support + donate buttons. Znam da je aC zamishljen kao nesto na cemu ce se raditi zbog ucenja itd. Ali jedan friend je pre godinu (dve?) radio free tutorial site za Corel. Imao dosta zahteva od posetioca da postavi donate button kako bi mogli da mu se zahvale Za manje od nedelju dana je uzeo oko 1500$ (naravno newsletters su vrlo bitni!). Kasnije je prestao da radi na projektu (mislim da vise i domen ne drzi ...). Takodje, mozes smisliti neki officially supported activeCollab hosting project. Pare jesu od znacaja, pogotov sto se daju za servere, bandwidth i sl.
Evo ga mali offtopic (ali ne skroz):
koliko sam shvatio od 2Co rules - ne moze se koristiti za donation. Jel ima nesto drugo osim Paypall-a a da odgovara za takav button?

- dalje, jos pohvalnije je sto iskustvo delis ovde sa nama
- koliko citam po raznim blogovima, ocekuju se novi clanovi activeCollab-a uskoro, zelim svima vama uspeh koji je MySQL ostvario (recimo)

sto se tice hosting-a:
kao za pocetak, mozes prebaciti hosting source-a na sf.net ili neki slicni
vidim da si vec uradio plain static minimalistic html (a pre nekoliko casova sam bio krenuo da pisem kako je stranica sa screenshot-ovima A MUST (i pored DEMO-a)- ja to mnogo cenim kad gledam sajtowe projekata. Ajd, neka to ostane za buduca vremena).
zaista je interesantno sta treba uraditi kada se ocekuje veci hit, mozda bluesman moze da kaze ili McKracken (oni imaju neke dedicated servere) - da li i kako se drze njihovi serveri u slicnim situacijama
da li bi neki load balancing ovde pomogao - vidim ima ljudi koji imaju servere i nude ih (ako sam dobro shvati Cracken-a), moze se (mali) deo zahteva prebaciti na njegov server. Sta ja znam... Nemam pojma o hosting-mosting stvarima, samo pisem cega se setim.

Poslednja izmena od robi-bobi : 07. 07. 2006. u 14:34.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat