Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 07. 2006.   #22
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Evo da se uključim u diskusiju i na ovom mestu.

Ja sam novoizabrani član pomenutog "kriznog štaba" (UO RNIDS) koji je, pomalo paradoksalno, osnovan posle 5 godina bezbrojnih javnih rasprava na raznim Web forumima, mailing listama, te face-2-face sastancima i stručnim skupovima. Proces u okviru kojeg je pomenuti "krizni štab" danas počeo sa radom jedan je od najširih i najbolje dokumentovanih procesa stvaranja konsenzusa ikad zabeleženih u Srbiji. U procesu je učestvovalo na desetine IT firmi, praktično svi Internet provajderi, Akademska mreža, Telekom, Vlada preko Ministarstva za nauku, druge državne institucije (poput Zavoda za informatiku i Internet), nevladine organizacije, međunarodne organizacije i konačno, mnogobrojni korisnici Interneta (između ostalog, na ES-u i ovom forumu). Napokon, organizacija je osnovana upravo u skladu sa postignutim konsenzusom. Ništa manje, ništa više. Dakle, nema govora o 'skrivenim agendama' i 'paklenim planovima' nekakvih anonimnih grupica. Dakle, sve što se dešava danas, žvaće se već godinama (što je jasno svakome ko se iole interesovao za ovu problematiku...)

Kao i uvek, spreman sam da pružim dodatne informacije iz prve ruke i ponudim svoje odgovore na konkretna pitanja koja budete imali.

Poslednja izmena od smarkovic : 09. 07. 2006. u 03:22.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat