Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 07. 2006.   #12
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Meni ti testovi sa ciframa potpuno unište korisnički doživljaj. Nisam izašao na test iz matematike, nego sam došao da ostavim komenatar.
Tipican primjer:
Citat:
Dakle, captcha, i to sto komplikovanije to bolje... Zombie (dje nestade co'ek?) je smislio dobru foru na svom blogu, npr. na captcha slici pise "12-3+1" a komentator treba da izracuna i upise rezultat
S druge strane ona iskrivljena slova takođe iritiraju. Nisam krenuo kod doktora da provjerim vid, nego ostavljam komentar. I sto je najgore na masi sajtova nailazim na taj fazon u svakodnevnom surfu.

Sto se tice rucnog odobravanja komentara, to poprilicno s vremenom pocinje smara i sa druge strane pravi rupu u samom toku konverzacije, jer s satima moze cekati da urednik odobri komentar.

Za custom skripte check box je najbolje rješenja. Ja koristim Textpattern na Biznisblogu i do sada nisam imao ni jedan jedini spam u nekih 7-8 mjeseci rada sajta.
mungos je offline   Odgovorite uz citat