Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 08. 2006.   #6
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Hvala svima na odgovorima. Ono sto je meni problem (mislim, otezava posao) jer da je jedna aplikacija neki web store napisan u ColdFusion i radi na MS SQL serveru. Znaci... totalno 2 drugacije tehnologije i baze i 2 masine i ... malo toga zajednickog.
Oki, interesuje me malo login sistem koristenjem sesija (vidio sam da ga koriste i Joomla i phpBB, vjerovatno jos tona php OS rjesenja). Koliko sam shvatio, kad se korisnik konektuje na sajt, u tabeli session se doda red sa session_id (generisano ne znam kako, nije ni vazno), i taj isti session bi trebao da bude kod usera u cookie-u. Kazem 'trebao bi' jer sam prateci malo Joomla-u uvidio da nije, mada moram jos malo iskontrolisati (ocistiti cookije i pratiti).
Zatim, taj korisnik tako razgleda sajt ovo, ono... kad odluci da se uloguje, taj red u tabeli dobije popunjeno polje 'logged' sa recimo username-om i slicno i onda CMS zna da je korisnik logovan i na osnovu toga se i ponasa.
Pitanja:
- Kako radi mehanizam za brisanje viska redova, tj sessija koje su istekle?
- Da li to znaci da ja mogu sve to uraditi preko pristupa bazi na ovaj nacin:
* korisnik se loguje na jednu aplikaciju - ispravno
* u bazu druge aplikacije dodam red u session sa cak istim session varijablom
* u taj red, u drugoj bazi promjenim polje logged u 'YES' ili sta je vec potrebno kako bi oznacio ulogovanog korisnika
* korisniku (buduci da je rijec o drugom domenu) posaljem cookie koji koristi druga aplikacija.

Hm.. ako ima kakvih clanaka na tu temu ili kakav help, dobro bi doshao

hvala jos jednom
misk0 je offline   Odgovorite uz citat