Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 08. 2006.   #13
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Cisto da znate da ni vani nije tako sjajno sa DHLom. A prica ide ovako:
Prije nekih mjesec dana nadjem knjigu (priprema za jedan od MS ispita) na jednom britanskom sajtu. Nashao sam je i na amazonu medjutim nisu je imali na stanju a meni je trebala da stigne u roku od 10 dana jer sam ishao na more i htio sam je ponijeti i citati. Platim fino karticom + postarinu (pishe DHL - dostava 2-4bussines days). Oki. Narucio je u petak.
Srijeda je - nema knjige, zovem DHL (centralu u Cirihu) kazhu 'Ide sutra za Ticino ' (moj kanton) ali vam je ne mozemo dostaviti jer je cetvrtak praznik. OK, u petak ce biti kod mene - HOCE.
Zovem u petak ujutro, buduci da sam trebao do grada i da nece biti nikoga kuci da im kazem da je ostave pred vratima u dvoristu, nece je niko uzet. Tip koji se javio prvo kaze '...oh, pa knjiga je tek danas dosla u Cirih'... 'sta kako? prekjuche sam zvao, ovo ono.' .. javlja se on za pola sata kao 'OK, nisam dobro vidio, poslije podne ce doci, izmedju 2 i 4, ostavite samo ceduljicu na vratima sa tracking id. Ok, odradim tako, dodjem do 4 kuci, nema knjige..
Zovem ponovo DHL, ovo ono.. 'kaze, nisu je ponijeli'... polako vec pizdim kazem da hocu da mi danas dostave knjigu, da me ne interesuju njihove greske, ovo ono... Kao 'mozete doci po nju ako zelite'.
Nije mi daleko, odem medjutim u zurbi zaboravim tracking num. Tetka na salteru mi kaze 'ne mozemo nista bez tog broja'. Jebem sve, trazim direktora ikoga odgovornog, shupak nece da sidje nego mi se javlja na telefon, ali nakon sto mu sve ispricam sta sam uradio, silazi i odlazi u skladiste, vraca se nakon nekih 20 minuta sa prasnjavim paketom i mojom knjigom. SHUPCI..
misk0 je offline   Odgovorite uz citat