Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 08. 2006.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja koliko znam, na LCD-u je informacija o verikalnom refresh-u skoro nebitna, tako da je potpuno sve jedno da li je 60 ili 75 s-1 (Hz). Ovde je recomended rezolucija 1600 x 1200 na 60 Hz.

Cak je i logicno, sama tehnologija je takva da on fizicki ne moze da upali i ugasi piksel 60 ili 70 puta u sekundi. Zato se tamo refresh oznacava u milisekundama.

Sto se tice milisekundi i Hertza, oni su inverzno proporcionalni, 1 Hz = 1 / s, sto znaci da je ako znas vertikalni refresh u herzima, recimo 60 dobijas racunicu:
60 = 1 / (x / 1000)
x = 1 / 60 * 1000
x = 16.7 ms

Monitor ima daleko brzi refresh, mislim da je 4 ms, sto znaci da je daleko bolje od 60 Hz. Da bi se izbegao bilo kakav blur, dovoljno je i 12 ms, pa cak i 15 je ok, primecuje se ozbiljno tek na preko 25 sto su vec TFT monitori stare prevazidjene generacije.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat