Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 09. 2006.   #123
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ajde da probam kao komentar na ovo kazem nesto pametno, obzirom na cinjenicu da radim u domain biznisu i znam dosta o tome, sve u nadi da ce ovo neko ko odlucuje o ovome i procitati.

Dakle, kao prvo, nijedno od preostalih sracenica koje su nam predlozene nikoga iz sveta apsolutno ne asocira na srbiju, samim tim sa te strane sasvim je svejedno sta cemo odabrati.

Sto se tice .ss, sta god mi mislili o tome (bez namere da se bavim politikom), cinjenica je da smo u delu svetske javnosti, a narocito kod suseda sa kojima (ni)smo bili u ratu stekli reputaciju genocidnog naroda. Ako na tu reputaciju prikacimo i jos .ss cctld bice veoma lose po nas.

Sto se ostalih skracenica tice, a imajuci u vidu da nijedna od skracenica ne asocira na Srbiju, trebalo bi se onda rukovoditi cisto ekonomskim principima. To prakticno znaci da bi .sf i .sx imale najvecu vrednost, jer bi prakticno postale nezvanicni domeni za registrovanje SF odnosno Adult sadrzaja. Znam da ovo zvuci ljigavo, ali adult je trenutno biznis No1. na Internetu i tu se vrte neverovatne pare. U slucaju da se NIC uz to otvori za registraciju, uz odgovarajucu politiku registracije domena (recimo naplacivati visestruko veci iznos stranim drzavljanima) moglo bi se zaraditi brdo para.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat